Нова Українська школа

25 жовтня напередодні осінніх канікул для учнів 2 класу було проведено інструктаж з техніки безпеки. Школярі пригадати про безпеку в побуті: безпечне поводження з газом, вогнем, електрикою; поведінку у разі, якщо ти залишився сам удома або на вулиці; правила поведінки у громадських місцях.

Під час уроку "Я досліджую світ" учні 2-го класу вчилися створювати моделі будинку, використовуючи різні способи. Цікаві уроки з конструктором LEGO допомагають учням тренувати пам’ять, розвивати моторику і творчо мислити.  Чарівні цеглинки здатні згуртувати, навчити взаємодіяти і доповнювати один одного.  

І знову триває навчання першокласників у Чернеччинському НВК.

Ці дні можна назвати днями  сенсорного розвитку малят, де вони 

дізнаються про важливість отримання різнопланової інформації про відчуття. Важливо навчати дітей пильно спостерігати за тим, що ми відчуваємо, - вчимося чути, бачити, відчувати пахощі і смак, вивчати на дотик - вміти поєднувати ці відомості, щоб наші відчуття  були яскравими і повними вражень.

Кожен день першокласників починається не зі дзвінка, а в ігровій кімнаті — вони діляться один з одним своїми враженнями та настроєм.

З метою формування ціннісного ставлення до суспільства і держави, покращенню національно-патріотичного виховання 11 жовтня для учнів 2-го класу було проведено виховну годину на тему: "Ми козацького роду нащадки!".

Діти прослухали цікаву розповідь та переглянули мультфільм про козаків.

А також створили святкову листівку в честь Дня захисника України.  

     4 жовтня з учнями 2-го класу було проведено урок доброти на тему: "Гуманне ставлення до тварин". Урок було присвячено Всесвітньому дню захисту тварин. 

Водить осінь хороводи,

Під мелодію дощів

На прогулянку виходять

Парасолі і плащі.

   Учні 2 класу з радістю зустріли осінь-чарівницю на порозі нашої школи. Перший місяць золотої пори діти пригадувати її особливості та насолоджувалися її красою. 🍁🍂🍁

   Кмітливі та активні учні 2-го класу Чернеччинського НВК, уже вдруге беруть  участь  в обласному конкурсі «Найкращий кабінет початкових класів». Сміливо скажемо та залюбки покажемо, що наша класна кімната найкраща! 

Тиждень майбутнього першокласника

  З 03.06.2019р. по 07.06.2019р. у Чернеччинському НВК проходили заняття майбутніх перешокласників. Дітлахи знайомилися  один з одним, вчилися спілкуватися, товаришувати, познайомилися з класною кімнатою та майбутнім учителем. Казкові герої допомагали дітям дізнаватися про шкільні речі, які повинні бути в портфелику. Вчилися правильно тримати ручку, олівець та працювати з ними. На заняттях також лічили предмети, вчили цифри, рахували, малювали,розфарбовували, порівнювали предмети за кольором, формою, розміром. Вчилися орієнтуватися на сторінці зошита, виконували логічні завдання, працювали з розмальовками, пазлами та лабіринтами, а на завершення мали рухливі перерви. Знайомилися з українськими народними казками, граючись з казковими героями. Не забули і відпочити! Цікава фізхвилинка не заставила нікого сумувати.Заняття пройшли в веселій та довірливій атмосфері.

Наказ №86-ОД Про зарахування учнів до 1-го класу

Вишиванка рідна, ну хіба не диво?

В ній ходити модно, стильно і красиво.

Це митецький витвір, це краса і казка,

В ній душі наснага, материнська ласка.

16 травня з учнями 1-го класу було проведено годину спілкування на тему: «Чарівна вишиванка». 

27-й тиждень навчання для першокласників пройшов під назвою: "Навіщо треба їсти". Учні закріпили свої знання про корисну та шкідливу їжу, впевнилися в тому, що необхідно харчуватися збалансовано та правильно. Також дізналися де    "живуть" вітаміни і на що вони впливають. Ще діти вивчали правила етикету і правильного поводження за столом під час споживання їжі.

 Учні добре знають, якщо харчуватися правильно, то будемо здоровими!

  Тематичний тиждень "Спорт" пройшов жваво та активно для учнів 1-го класу. Познайомилися з різними видами спорту та з особливостями Олімпійських ігор, впевнилися що заняття спортом та фізкультурою є необхідним. Адже всі хочуть бути сильними та здоровими! 

Захоплюючі та цікаві подорожі чекали на учнів першого класу на 18-му тижні навчання.

   Сівши у створений власноруч потяг, взявши з собою все необхідне учні весело мандрували по Україні, а пізніше і по всьому світу. Найбільш захопливою виявилася подорож на південний континент, до найхолоднішої Антарктиди. Учні з великим задоволенням створювали її мешканців: пінгвінів та білих ведмедів. 

  Маючи широку фантазію, безмежну уяву та творчі здібності дітям було дуже цікаво. Першокласники відчували себе справжніми мандрівниками.

Новий рік – одне з найулюбленіших свят у році, особливо для дітей.

     Учні 1-го класу з величезним задоволенням прийняли участь у підготовці до новорічних свят, та чудово виступили на шкільному концерті. 

   На 16-му тижні навчання учні мали безліч цікавих завдань: прикрасити ялинку, підготувати подарунок Діду Морозу, самостійно виготовити листівку для своїх рідних, вивчити пісеньку до свята та зробити казкову атмосферу в класі. Та з цим вони з легкістю впоралися, адже передчуття свята так і підштовхувало створювати диво навколо нас!

13-й тиждень для першокласників пройшов по-особливому казково.

   Перший сніжок, перші пощипування морозцем та забави з сніжком неймовірно порадували дітлахів. Початок  чарівної пори  дав відчути, що зима – це не звичайна пора, це пора дива, пора казки!

   Учні дізналися, як почуваються взимку рослини, тварини та пташки. Впевнилися в тому, що зима підготувала безліч сюрпризів та цікавинок.

         Де є вода в природі? Як вона мандрує? Як її берегти і чому вона така важлива?Всі ці питання постали перед учнями 1-го класу на 12-му тижні навчання. Було дуже цікаво спостерігати за станами води та за її випаровуванням.

      Учні дізналися багато нового та цікавого про воду. З’ясували як вона мандрує і які величезні можливості має. Гарно засвоїли, що вода є невід’ємною і головною складовою всієї природи.

Затихнув гомін.

В залі згасло світло,

І, враз заполонивши всі чуття,

Розсунулась завіса…

І розквітло

Життя — мов казка,

Й казка — мов життя.

  10 тиждень навчання для першокласників виявився по-особливому захопливим та незвичним.

    Тема тижня «Театр» відкрила потенціал дітей перевтілюватися в різних персонажів. Учні з великим бажання грати різні ролі, немов справжні актори.

        Всім було дуже цікаво дізнатися про театр. 

 

  Дев’ятий тиждень навчання для учнів першого класу був по особливому цікавий та захопливий! А все тому, що діти змогли поринути в чарівний «Світ гри». Першокласникам вдалося дізнатися безліч нового про ігри, їх види та правила.

   З’ясували що комп’ютерні ігри можуть не лише забавляти, а й навчати логічно мислити. 

Також грали в настільні та рухливі ігри. 

Звичайно не обійшлися і без улюбленого Lego.

   А наприкінці тижня учні разом виготовили яскравий та змістовний лепбук: «У світі гри»

Нині осінь нас чарує,

Неповторна, чарівна,

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона.

Виглядає так казково

Восени і парк, і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикрашає осінь край!

Учні першого класу з захватом милувалися різнобарвною красою чарівної пори! Саме тому найулюбленішим заняттям на уроках мистецтва було виготовлення виробів з природного матеріалу. 

Діткам дуже сподобалось збирати дари осені, та створювати з її допомогою власну красу! 

Сьомий тиждень для учнів першого класу пройшов під темою: «Ми-підприємливі»

Учні впевнилися, що корисні предмети або такі, що можна продати, інколи робляться просто і без великих затрат коштів.

Ми проявили трішки фантазії і поліетиленові пляшки з легкістю перетворили на горщики для квітів.

Спільна праця розвивала творчі здібності та взаємодопомогу у класі.

Відкривавши чарівний світ LEGO, першокласники зрозуміли, що  цим конструктором можна не лише гратися, а й створювати щось нове та цікаве. Вправи з конструювання LEGO показали, що кожна дитина має широку уяву і безмежну фантазію.

Тема п’ятого тижня «Осінь» вразила першокласників золотою красою і надзвичайною щедрістю! 

Учні весь тиждень захопливо пізнавали всі можливості цієї чарівної пори, та дивувалися її чарам.

Виготовляли вироби з природного матеріалу.

Допомагали підготуватися до зими лісовим тваринкам. 

Також дізнавалися, як живуть рослини восени.

Було цікаво з’ясувати, чому осінь називають щедрою.

А наприкінці тижня виготовили лепбук «Осінь чарівниця».

Учні 1 класу вдало розпочали своє навчання у оновленому  класі 

Перший урок у 1-му класі на тему: «Я люблю свою країну»

Підготовка першого класу до нового 2018-2019 навчального року

З 15 липня по 10 серпня тривали ремонтні роботи щодо підготовки першого класу до нового навчального року. Було здійснено роботи з оновлення стелі та підлоги класу.

Бегменко Катерина Вікторівна- класовод 1 класу в Чернеччинському НВК. Протягом 2017-2018 н.р. пройшла успішно курси підвищення кваліфікації педагогів:

1. Онлайн-курс для вчителів початкової школи EdEra.

2. Три очні сесії для вчителів початкової школи, що відбувалися

на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти.

3. Тренінгове заняття на базі Інституту післядипломної 

педагогічної освіти на тему "Інтерактивна дошка".

Тиждень майбутнього першокласника

З 04 по 08 червня 2018 року майбутні першокласники 

Чернеччинського навчально-виховного комплексу 

відчули себе справжніми школярами.

Познайомившись зі своєю першою вчителькою, вони поринули в цікавий та безмежний світ пізнання.

З дітьми були проведені тематичні заняття за лініями розвитку: рахували, писали та виконували різні цікаві вправи. Набували нові знання та навички.

Майбутні школярики залюбки проявляли і свої творчі здібності: розфарбовували, малювали пальчиками, виготовляли макет своєї школи та перший дзвоник. Виконували всі завдання з великим захопленням та задоволенням.

Ознайомилися з поняттям «Природа», виконавши цікаві вправи пригадали назви рослин та тварин. Активно висловлювали свою думку щодо захисту навколишнього середовища та важливості збереження природи. А після цікавої бесіди, вирішили пограти в рухливі ігри на свіжому повітрі.

Також встигли подорожувати вулицями міста, ознайомившись з дорожніми знаками та поговорити про правила дорожнього руху. Діти добре засвоїли, що дотримуватись цих правил повинен кожен.

Також для вчителя був дуже важливим емоційний стан дітей. Адже потрапивши до школи вони могли хвилюватися, що в них щось не вийде, або ж їм буде не цікаво. Для цього було виготовлено «Календар настрою» кожного учня, де дітлахи щодня визначали свій настрій у вигляді веселого або сумного смайлика.

Цей тиждень виявився дуже цікавим та корисним. Вдалося познайомити дітей з школою та вчителем,  пізнати один одного та подружитися. Приємно визнати, що майбутні школярики мають бажання вчитися, пізнавати, спілкуватися та творити. Можемо впевнено сказати, що ми готові 1 вересня ступити на поріг школи!

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. 

Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України, не винятком залишиться і Чернеччинський НВК.

Новий Стандарт початкової освіти передбачає, що вчителі працюватимуть за іншими підходами, тому МОН спільно з громадською спілкою “Освіторія”, міжнародним фондом “Відродження” та студією онлайн-освіти EdEra вже розпочало навчання вчителів, які вчитимуть перші класи наступного року. Зараз триває підготовка тренерів з усіх областей України, які навчатимуть учителів, а також створюється онлайн-курс для підсилення очного навчання.

Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової української школи

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ УЧНІВ?

Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти.  Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей. Це – динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність. 

Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в професійному та приватному житті.

Список компетентностей, яких набуватимуть учні:

- вільне володіння державною мовою;

- здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;

- математична компетентність;

- компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;

- інноваційність;

- екологічна компетентність;

- інформаційно-комунікаційна компетентність;

- навчання впродовж життя;

- громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;

- культурна компетентність;

- підприємливість та фінансова грамотність.

Спільними для всіх компетентностей є так звані наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

Щоб набувати компетентностей, школярі навчатимуться за діяльнісним підходом – тобто частіше щось робитимуть, замість сидіння за партами і слухаючи вчителя. Також Концепція НУШ пропонує впроваджувати інтегроване та проектне навчання. Такий спосіб сприяє тому, що учні отримують цілісне уявлення про світ – адже вивчають явища з точки зору різних наук та вчаться вирішувати реальні проблеми за допомогою знань з різних дисциплін.

Зміна освітнього середовища – це зміна ставлення до дитини: повага, увага до неї і прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання. Саме такою буде Нова українська школа.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ?

Учитель – це людина, на якій тримається реформа. Без неї чи нього будь-які зміни будуть неможливими, тому один з головних принципів НУШ – умотивований учитель. 

Щоб навчати по-новому, вчитель повинен отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Цю свободу дає новий закон «Про освіту».

Міністерство освіти і науки пропонуватиме типові навчальні програми, проте будь-який учитель чи авторська група зможуть їх доповнювати або створювати свої. Учитель тепер обмежений лише Державним стандартом. У цьому документі окреслено результати: що мають знати та вміти учні, закінчивши певний етап навчання. Натомість, як дійти до цих результатів, учитель визначатиме сам.

Учитель, який отримав свободу навчати, має отримати й свободу навчатися. І ця свобода теж передбачена реформою. Половину обов’язкових годин підвищення кваліфікації вчитель зможе проходити не в Інститутах післядипломної педагогічної освіти –  а там, де обере сам. Є лише дві вимоги: за п’ять років підвищення кваліфікації має скласти 150 годин, і навчання має відбуватись щорічно.

Зараз Міністерство освіти і науки розробляє процедуру, за якою бюджетні кошти, що виділяються на підвищення кваліфікації вчителів, можна було спрямовувати громадським та приватним організаціям.

А щоб вмотивувати вчителів ще й фінансово, міністерство запровадить сертифікацію. Це добровільна перевірка, проходження якої надасть учителям 20% надбавку до посадового окладу та звільнить від атестації.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ БАТЬКІВ?

Один з принципів Нової української школи – партнерство, у тому числі між школою та батьками. Батьки можуть створювати свої органи громадського самоврядування, а отже – впливати на освітній та виховний процеси.

Відтепер батькам легше контролювати фінанси школи. Усі навчальні заклади, які отримують публічні кошти (це, наприклад, бюджетні кошти та благодійні внески), зобов’язані оприлюднювати свій кошторис та інформацію про витрати. І батьки тепер можуть здійснювати перерахування благодійних внесків цілеспрямовано на школу, а не збирати готівкові кошти, які дуже складно обліковувати.

Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрацій та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя.