Тиждень історії

«В гостях у Геродота»

(останній тиждень січня 29.01 - 04.02. 2024 року)


«Historia est magistra vitae»

План тижня:

Понеділок (29.01)

Вівторок (30.01)

Середа (31.01)

Четвер (01.02)

П’ятниця (02.02)

Урок-подорож «Міфи Давньої Греції».

«Пограємо в історію»

«Персоналії Національно-Визвольної війни»

Богдан Хмельницький .pptx

Арсеній Морозов 8-А

Іван Виговський.pptx

Анна Омельченко 8-А

Іван Сірко.pptx

Пеньковцева Ксенія 8-А

Єрмак Родіон.mp4

Єрмак Родіон 8-А

Алабушев Мирослав 8-А

«Україна в історії»

Горбатов Дмитро 9А Я люблю Україну.pptx

Горбатов Дмитро 9-А 

«Громадянська Україна»

Борисова Є.pptx

Борисова Є. 10-А 

Казачкіна та Кравченко.pptx

Казачкіна Д., Кравченко Л. 10-А 

Нікуліна Е.pptx

Нікуліна Е. 10-А 

Здебська, Кулакова.pdf

Здебська Д., Кулакова А. 10-А 

Майська В..pptx

Майська В. 10-А 

«Україна в майбутньому»

29 січня 2024 року в Україні відбувається вшанування пам’яті Героїв Крут 

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежністьУкраїни.  В 1917 році постала Українська Центральна Рада та створена нею Українська Народна Республіка. Прихід до влади у Росії більшовиків у жовтні 1917 році становив загрозу для України. Вони прагнули встановити контроль над Україною. У грудні більшовицький уряд Росії (Рада народних комісарів) направив ультиматум Українській Центральній Раді. В ньому йшлося про виконання таких умов: дозволити переміщення більшовицьких війські з фронту на Дон і відмовитися від утворення Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили росіян у розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни протии Радянської влади в Росії і на Україні”. 7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня 1918-го встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки. Після захоплення Полтави, вздовж залізниці на захід наступала більшовицька 1-а Революційна армія, а з Гомеля на Бахмач - 2-а. Саме там, де сходилися дві залізничні колії, вони планували об’єднатися. Тривалий час найбоєздатнішою українською частиною на Чернігівщині був бойовий відділ 1-ї Української військової юнацької школи сотника Аверкія Гончаренка. 

Спільно з іншими військовими підрозділами та добровольцями 25–27 січня вони героїчно обороняли вузлову залізничну станцію Бахмач. Однак під загрозою оточення оборонці змушені були відступити до станції Крути, де почали укріплюватися. 28 січня у Бахмачі обидві радянські армії з’єдналися. Командував ними Михайло Муравйов. Більшовики почали рухатися до Києва. На підступах до столиці Муравйов закликав: “Наше бойове завдання – взятии Київ... Жаліти київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю до них! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменя на камені не залишимо”. Проте вже наступного дня на станції Крути їхній наступ зупинили українські частини, до яких підійшло підкріплення – учні Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових стрільців (18–20-річні юнаки з Університету святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії Кирила та Мефодія). Здебільшого вони були не готовими до військових дій і мали поганее озброєння. До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналися близько 80 добровольців із підрозділів Вільного козацтва з Ніжина. 29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію. Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже булла зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві. Українців під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 осіб. Вiдомi прiзвища 20 з них - це студенти Народного унiверситету: Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського унiверситету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич. Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв. Затримавши ворога на чотири дні, українські війська дали змогу укласти  мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору. 

         Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих біля залізничної станції Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний День Пам'яті Жертв Голокосту – день, присвячений вшануванню пам'яті мільйонів невинних людей, які стали жертвами систематичного екстермінування під час Другої світової війни.

У день, коли кожен словник залишається німим перед жахливими спогадами, ми звертаємо своє серце до тих, хто став жертвою найбільшої людської трагедії. Сьогодні ми віддаємо шану тим, чиї стежки втрат стали частиною нашої спільної історії, і обіцяємо ніколи не забувати їхні подвиги та страждання. В пам'яті про них ми знаходимо силу продовжувати свій шлях, мріючи про світ, де мир та любов перетинають всі кордони і темряву.

Бережіть здоров’я!

Інфекційні хвороби є невід’ємною частиною нашого життя, впродовж всієї історії існування людства вони формувалися і змінювалися разом з ним. Одні захворювання і збудники інфекцій змінювалися іншими, поряд із чим виникали нові проблеми їх профілактики. На даний момент ризик зараження різними інфекційними захворювання залишається досить високим, а поширення хвороби деколи виявляє глобальні масштаби, тому сьогодні  проблема проведення профілактичних заходів захворювань, як і раніше актуальна.

26 січня 2024 року у 11а класі Слов’янської  ЗОШ I-III ступенів  №4  було проведено урок-бесіду «Бережіть здоров’я!». Тема уроку присвячена проблемам профілактики інфекційних хвороб.

Профілактика інфекційних захворювань в цілому являє собою ряд заходів, спрямованих на зниження факторів ризику або запобігання захворювання населення на різні хвороби та підтримання високого рівня здоров’я населення.

Найбільш чутливим і відкритим для різних вірусів та інфекцій є дитячий організм в силу ще не достатньо розвиненого імунітету.

Активними учасниками уроку-бесіди були не тільки учні класу. Під час бесіди учні дізнавалися про різні інфекційні захворювання та їх профілактику від батьків своїх  однокласників, які мають медичну освіту. Батьки-медики  звернули  увагу  старшокласників на основні правила профілактики інфекційних захворювань, на необхідність дотримання правил особистої гігієни та важливість щеплень. Учасники діалогу дійшли висновку, що  найдієвішим способом профілактики інфекційних захворювань є вакцинація! Це специфічний та високоефективний захист від багатьох інфекційних хвороб. Але сьогодні він, на жаль, існує ще не від усіх захворювань. Для таких випадків існують так звані неспецифічні методи профілактики, ретельне дотримання яких значно знизить шанси мікробів завдати шкоди вам та вашим рідним.           Ось основні з них:

·        якщо в сім'ї є хвора людина, ізолюйте її від інших членів сім'ї: виділіть їй окремий посуд, предмети догляду, частіше проводьте вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих розчинів і провітрюйте приміщення не менше 3-4 разів на день тривалістю 30-40 хв. щоразу;

·        у періоди епідемій вірусних інфекцій уникайте відвідування місць великого скупчення людей. Коли це неможливо, захистіть органи дихання від проникнення збудників крапельних інфекцій за допомогою захисної маски або хоча б хустинки. 

Також обов’язково застосовуйте такий захист при спілкуванні з хворою людиною;

·        частіше та ретельніше мийте руки з милом (не менше 20-30 сек.), це доведений спосіб зниження захворюваності не тільки кишкових, а й повітряно-краплинних інфекцій. Багато мікробів бояться тепла, тому старайтеся мити руки теплою водою (однак комфортною та не гарячою);

·        коли немає можливості ретельно помити руки, використовуйте спеціальні антисептики. Зверніть увагу, що не кожен антисептик є дієвим. Користуйтесь антисептиками з вмістом спирту не менше 60-80%. Для обробки рук потрібна достатня (не менше 2-3 мл) кількість розчину. Обробляти нею потрібно усю поверхню шкіри рук не менше 30 сек.;

·        дотримуйтесь збалансованого, здорового харчування, яке задовольняє потребу у вітамінах та мікроелементах;

·        регулярно займайтесь спортом, загартовуйтесь, одягайтесь відповідно до погоди, забезпечте повноцінний сон. Пам’ятайте, що організм з хорошою імунною системою має менше шансів захворіти, а якщо це станеться, легко впорається із недугою.

                           Правила користування захисною маскою:

·        одягайте маску так, щоб вона щільно прилягала до шкіри та закривала ніс та рот;

·        змінюйте маску кожні 4 години, а також після того, як вона стала вологою;

·        не торкайтесь руками зовнішньої частини маски, на ній саме збираються всі мікроби; якщо торкнулись – помийте руки милом чи обробіть антисептиком.

Якщо ви все ж захворіли, у жодному разі не займайтеся самолікуванням і негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря.

До Дня Соборності України!

Дорогі українці!

З нагоди Дня Соборності, колектив школи вітає Вас із найважливішим святом, яке символізує єднання нашої великої та міцної країни.

Соборність – це не просто слово, а особливий дух, який об'єднує нас усіх. Сьогодні, ми вшановуємо нашу історію, героїчних предків та кожного, хто вносить свій вклад у процес будівництва сучасної України.

Нехай це свято буде часом радості, гордості і надії на щасливе майбутнє. Нехай кожен з нас долучить свою краплинку в цей великий океан єднання, спільно творячи краще завтра для нашої країни.

Слава Україні!

З 10 по 19 січня в Слов'янській ЗОШ 4 пройшов І шкільний етап чемпіонату Донецької обл. з піднімання тулуба серед учнів 5-6кл.  Ці змагання проходять в рамках реалізації проекту " Пліч-о-пліч", перемогу одержали : учениця 5 б Кл. Єжова Вікторія і учень 6а Кл. Савченко Даниїл , тепер вони візьмуть участь в ІІ зональному етапі змагань.

Правила мінної безпеки для дітей, які повертаються у звільнені міста 

День вшанування захисників Донецького аеропорту 

 День вшанування захисників Донецького аеропорту є важливою датою в історії України. Він є символом героїзму та самовідданості українських військовослужбовців та добровольців, які боролися за свободу та незалежність України.

Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року, коли підрозділи російських військ захопили будівлі аеропорту Донецька. Українські військовослужбовці та добровольці, які перебували в аеропорту, чинили запеклий опір російським військам. Бої за аеропорт тривали 244 дні, до 22 січня 2015 року.

За час боїв за Донецький аеропорт загинуло понад 100 українських військовослужбовців та добровольців. Багато з них отримали поранення та контузії. Бої за аеропорт стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Вони показали силу духу та відданість українських військовослужбовців та добровольців, які боролися за свою країну.


Значення Дня вшанування захисників Донецького аеропорту

День вшанування захисників Донецького аеропорту має важливе значення для України. Він є:

·        Символом героїзму та самовідданості українських військовослужбовців та добровольців. Бої за Донецький аеропорт стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Вони показали силу духу та відданість українських військовослужбовців та добровольців, які боролися за свою країну.

·        Днем пам'яті загиблих українських військовослужбовців та добровольців. За час боїв за Донецький аеропорт загинуло понад 100 українських військовослужбовців та добровольців. Їхній подвиг не забудеться.

·        Днем патріотичного виховання. День вшанування захисників Донецького аеропорту є нагодою для громадян України вшанувати подвиг українських військовослужбовців та добровольців, а також замислитися про важливість захисту своєї країни.

Як відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту

У День вшанування захисників Донецького аеропорту в Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам'яті героїв. У багатьох містах України відбуваються урочисті заходи, в яких беруть участь військовослужбовці, ветерани війни, волонтери та громадськість. Також у цей день проводяться панахиди за загиблими захисниками Донецького аеропорту.

Важливою частиною Дня вшанування захисників Донецького аеропорту є виховна робота з молоддю. У навчальних закладах України проводяться уроки, зустрічі з ветеранами війни та інші заходи, присвячені пам'яті героїв.

День вшанування захисників Донецького аеропорту є важливою датою в історії України. Він є символом героїзму та самовідданості українських військовослужбовців та добровольців, які боролися за свободу та незалежність України.

Додатково:

08.01.2024 р. у ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 відбулося засідання педагогічної ради з теми «Удосконалення процесу виховання шляхом вибору ефективних форм виховної роботи»

(Використання інтегрованих виховних технологій у виховній діяльності  навчального закладу). Метою вищезазначеного заходу було обґрунтувати доцільність упровадження інтерактивних форм у виховний процес; залучити педагогічний колектив до широкого дискусійного обговорення питання; здійснити презентацію сучасних технологій. Педагогічний колектив школи активно долучився до обговорення запропонованих  заступником директора з НВР Наталією Радченко питань про ефективні форми виховної роботи на сучасному етапі. Проаналізувавши педагогічну спадщину В. О. Сухомлинського, вчителі мали можливість здійснити інтеграцію її із освітніми засадами НУШ. Використали на засіданні такі інтерактивні методи, як робота в групах, робота з дошкою Джамборд, складання хмари слів у застосунку Mentimeter, спілкування  за допомогою ШІ у Чаті «На Урок» із видатним педагогом В. Сухомлинським. Креативна і творча група  педагогів у складі Наталії Ляховської, Оксани Самойленко, Катерини Мунтян, Максима Васильченка, Карини Кобченко, Ганни Пилипишко, Руслана Мунтяна, Тетяни Чеботарьової, Наталії Пушкіної  презентували досвід роботи з використанням ефективних інтегрованих інтерактивних методів роботи у "Віртуальному ярмарку педагогічних ідей".

Вітаємо наших учнів - переможців обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна - Україна" (осінній цикл), номінація "Жанрове фото" (середня вікова група). Пестрюга Єлизавета та Крохмальова Крістіна, учениці 8-Б класу. Дівчата вибороли ІІ місце! Бажаємо подальших творчих успіхів!

План роботи методичної ради Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Слов’янської міської ради Донецької області

Січень (04.01.2024) 

Проведення занять згідно з графіком і розробленої тематики з невоєнізованими формуваннями ЦЗ.

Навчання в системі ЦЗ.pptx

Рейтинг класів у виховній та науковій роботі за І семестр

З НОВИМ РОКОМ!

Шановні колеги, дорогі діти та шановні батьки!

Настає новий 2024 рік! Щиро вітаємо вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! 2024 — рік Зеленого Дерев’яного Дракона. Ця тварина символізує силу, міцність та енергію. Дерево уособлює зростання та розвиток, початок нового життя. Рік Дракона обіцяє бути вдалим та щасливим. Хочеться, щоб він приніс нам довгоочікуваний мир, був роком здійснення надій та втілення мрій! Бережіть себе і ваші родини! Будьте здорові, щасливі та оптимістично налаштовані!

З повагою, адміністрація та педколектив ЗОШ №4

Нехай цей рік принесе мир і 2024 причини для радості!