Розклад на ІІ семестр 2022 - 2023 рр.

розклад уроків на ІІ семестр 2022-2023.xlsx

Інформація від сектора громадського здоров'я.

Профілактика раку шкіри

 

Рак шкіри – одна з найбільш розповсюджених форм онкологічних  захворювань. Меланома — вид онкологічного захворювання, що в більшості випадків виникає на шкірі. Меланома злоякісна, дуже агресивна і часто рецидивуюча пухлина.

Регулярно оглядайте тіло, маючи на увазі, що симптоми меланоми з'являються не тільки на шкірних покривах, що явно схильні до впливу сонця, але також у більш прихованих областях, особливо волосся. Чим раніше виявити у себе перші ознаки раку шкіри, то більша ймовірність успішного лікування.

Засобів, які на 100% виключають ризик розвитку меланоми, немає, але дотримуючись  певних правил, ризик  можливо звести до мінімуму.

· Використовувати захисний крем під час перебування під сонячними променями і оновлювати захист кожні 2 години та після перебування в воді.

· Засмагати на сонці лише в години мінімальної сонячної активності(до 10:00 та після 17:00), з використанням сонцезахисних кремів.

· Максимально захищати одягом ділянки тіла у періоди підвищеної сонячної активності та одягати головний убір.

· Уникати сонячних опіків  - вони  дуже небезпечні  для шкіри.

·     Не засмагати у солярії з UVA-випромінюванням.

·     Уникати травмування родимки. Якщо невус локалізується в області згину і треться про одяг, краще його видалити.

Ознаки ранньої діагностики раку шкіри (меланоми):

· Асиметрична родимка може переродитися в злоякісну пухлину.  

· Краї родимки мають бути рівними. Також чіткі краї з одного боку, але розмиті з іншого -  це може бути ознакою злоякісності.

· Родимка змінила колір або відтінок -  небезпечний сигнал.

·     Родимка має діаметр понад 6 міліметрів, велика  ймовірність її переродження в злоякісну пухлину.

·     Будьте уважні до змін на шкірі - якщо ви помітили зміни вже інуючих родимок або з'явилися нові родимки, це також може бути симптомом злоякісності.

 

Сектор громадського здоров’я

КЗ «Інформаційно-аналітичний

центр медичної статистики

та бухгалтерського обліку

м. Слов'янська»


В рамках постійно-діючого семінару з питань створення методичного продукту для оффлайн- та онлайн-навчання, 26.05.2023 року був проведений вебінар “Створення та використання Google Сайту в роботі вчителя - запорука ефективного навчання та дієвий механізм надолуження освітніх втрат”.

Доповідач: Трубачова О.І. 

Також було розглянуто питання “Використання Google Meet у навчальному процесі: запитання, відповіді”

Доповідач: Мунтян Р.В.

23. 05. 2023 учні 5- Б відвідали тематичну віртуальну екскурсію «Особливості карбування монет в різні історичні періоди».

Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

  Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:

З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);

25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);

23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).      

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського Української Галицької Армії Мирона Тарнавського Січових стрільців Дмитра Вітовського Армії Української Народної" Республіки Симона Петлюри Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери Української Повстанської Армії членів визвольного руху шестидесятників активістів Небесної сотні воїнів АТО.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

З нагоди відзначення Дня героїв України, у школі були проведені виховні заходи:

1. Хроніка  «День Героїв — свято пам’яті борців за волю України» (5-11 класи);

2. Година спілкування «День Героїв України» (1-2 класи);

3. Відеопроєкти «Люди Свободи» (9-11 класи);

https://www.youtube.com/watch?v=iv-EdeRpfkc – Микола Міхновський

https://www.youtube.com/watch?v=mk6ItGI0kQs – Євген Коновалець

4. Виставка-галерея  «За Україну, за її волю» (5-11 класи);

5. Виховні години «День Героїв» (1-4 класи), «Герої не вмирають» (5-8 класи), «Борці за волю України» (8-9 класи), «Обличчя України в долонях її синів» (10-11 класи);

6. Тематичні уроки «Героям Слава» + творчі учнівські проекти (10-11 класи).

Додатково: Тематичні матеріали Українського інституту національної пам’яті:

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/23-travnya-den-geroyiv-istoriyi-suchasnyh-geroyiv-yaki-pislya-24-lyutogo-staly-na-zahyst-ukrayiny


День Європи в Україні

Сьогодні з радістю та пишністю ми святкуємо "День Європи в Україні" - день, що символізує наші сильні зв'язки з Європейським Союзом та наші спільні цінності. 

У цей особливий день ми вшановуємо наші досягнення та успіхи, які привели нас до сьогоднішнього моменту. Європа - це не тільки географічна територія, це спільнота, яка об'єднує нас у визначному шляху розвитку, свободи, демократії та процвітання.


Здійснення нашого європейського вибору було великим випробуванням, але наша непохитна воля та рішучість дали нам сили подолати всі перешкоди. Ми прагнемо до гармонійного співіснування з нашими сусідами, ділитися культурою, знаннями та інноваціями, а також спільно працювати над вирішенням світових викликів.

Сьогодні ми вдячні за надану нам підтримку, розуміння та дружні стосунки з Європейським Союзом. Наша країна отримала значний прогрес у впровадженні європейських стандартів, що сприяють розвитку громадянського суспільства, підвищенню якості життя та створенню рівних можливостей для всіх громадян.

"День Європи в Україні" нагадує нам про наші спільні цінності, такі як свобода, рівність, права людини та демократія. Це свято дозволяє нам відчути гордість за те, що ми належимо до великої європейської родини, де кожен голос має значення та де спільна мета - будувати мир та процвітання.

До "Дня Європи в Україні" ми підготували для всіх бажаючих цікаву гру-подорож. Пропонуємо заглибитись в культуру та історичну спадщину однієї з європейських країн. Щоб взяти участь, тисніть на малюнок нижче!

З нагоди відзначення "Дня Європи в Україні", у школі були проведені виховні заходи:

«Я та Європа» (8-9 класи), «Європа в об’єктиві» (10-11 класи);

20 травня 2023 року, в закладах освіти нашої області було розпочато роботу віртуального вернісажу «День Європи в закладах освіти Донецької області», до якого долучилися заклади загальної середньої освіти та заклади дошкільної освіти Донеччини.

Освітяни  поділилися своїми матеріалами кращого досвіду проведення заходів до Дня Європи (інтерактивні плакати, фото колажі, фото та відео репортажі святкування Дня Європи). 

Наш заклад також долучився до заходу та зайняв гідне місце серед учасників обласного віртуального вернісажу.

З матеріалами можна ознайомитись за посиланням: 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

💙💛Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки

Одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт. 

А сьогодні наша вишиванка стала символом нескореності, мужності та героїзму.

Учні 9-Б класу долучилися до #Челенджу_Жива_вишиванка. Краса й кольори живих квітів гармонійно поєдналися в українських  вишиваночках і фантазії дівчат.

Флешмоб до дня вишиванки. 3-А та 3-Б


У 2 - а класі до дня вишиванки відбувся фото - челендж "Вишиванку одягаю - Україну прославляю"

Виховна година: "Вишиванка цвіте над Україною" 4 А клас

Фотофлешмоб від 1-А "Вишиванка об'єднує нас!"


До дня Вишиванки проведено класну годину з елементами вікторини "Вишиванка генетичний код нації".8-Б

День депортації кримських татар та інших народів Криму

18 травня, ми з усією повагою згадуємо подію, яка стала чорним днем в історії кримськотатарського народу та інших національних меншин в Криму - День депортації. Цей день нагадує нам про незламну волю, страждання та гіркі спогади тих, хто був примусово вигнаний зі своїх домівок, розриваючи коріння та обриваючи зв'язок зі своєю історією та культурою. 

18 травня 1944 року, внаслідок незаконного та жорстокого рішення радянського режиму, більше 238 тисяч кримських татар, а також представників інших народів Криму, були депортовані до віддалених регіонів СРСР. Сім'ї були розривані, життя перевершувалися, а спадщина і культура народу були систематично підривані. Дізнатись більше...

Доля кримських татар та інших національних меншин стала символом мужності, витримки та незламності. Вони, перебуваючи в екзилі, зуміли зберегти свою ідентичність, культурні традиції та надію на повернення на рідну землю. Їхній силует став символом боротьби за права та свободу. 

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв депортації та виражаємо повагу до витримки та мужності тих, хто пережив цю страшну подію. Ми пам'ятаємо, що національна та культурна різноманітність є складовою частиною нашого суспільства і багатства нашої країни. 

Нехай наша пам'ять буде підтримкою для тих, хто втратив своє минуле, а наша праця над будівництвом кращого майбутнього буде їхнім належним вшануванням. 

З нагоди вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, у школі були проведені виховні заходи:

«Депортація народів» (5-8 класи), «Як депортували кримських татар» (8-9 класи), «Спецпереселенці не мають права» (10-11 класи);

учнівські проекти (10-11 класи).

Додатково:

https://www.amnesty.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/komiks-do-18-travnya-1.pdf

https://www.facebook.com/photo?fbid=2871671719594630&set=pcb.2871681309593671

11-б, Саутiна Юлiя

День депортації кримських татар.pptx
До дня депортації.pptx
Мустафа.pptx

Пам'ятаймо та вшановуймо ! 

Вічна пісня барв і кольорів,

Неповторна музика натхнення!

Шепіт трав і шелест яворів,

І дзвінкі турботи сьогодення.

Хрестиком покладено в рядки,

Поспліталось, блиснуло веселкою

Ніжність материнської руки

Пісні ще весільної, веселої.

Дух народу в колір заплете,

Проросте і піснею, і цвітом.

А над світом, гляньте, а над світом

Українська вишивка цвіте!

Учні 10а та 5б класів готуються до онлайнового свята до Дня вишиванки. "А над світом українська вишивка цвіте"

15.05 в Слов'янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 4 відбулася онлайн зустріч з капітаном поліції  Бондаренко Мариною Андріївною. Тема зустрічі "Наркотичні засоби. Відповідальність за збут наркотичних засобів".

7-й Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху

«Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»

           з 15 по 21 травня 2023 року

 

Усі заходи проводитимуться з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану, зокрема  дотримання алгоритму дій під час «Повітряної тривоги»

17 Травня –ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК

«Безпечна дорога додому»

Мета: безпека дорожнього руху та запобігання травматизму внаслідок ДТП.


До тижня  дорожнього руху на уроках основ здоров'я були проведені заходи:  - бесіда "Безпека на дорозі. Дорожні знаки для пішоходів".(5-6 кл.).  - Єдиний національний урок "Безпечна дорога до додому". (7-8 кл.) - Вікторина "Знай правила дорожнього руху "(9 кл.) - Конкурс малюнків "Безпека на дорогах" (5-7 кл.)


ВАТРА

Рої нашої школи стали учасниками обласного етапу Всеукраїнського Фестивалю-огляду «Ватра», присвячений Дню Героїв за темами «Слава Героям», «Звитяга Нескорених», «Квітуча моя Україно», «Україна назавжди» тощо, за загальною тематикою, що розкриває бачення майбутнього України.

Молодша вікова група - рій "Прометей" (керівник Савастянова Л.В.)

Середня вікова група - рій "Вільні серцем" (керівник Мунтян Р.В.)

Старша вікова група - рій "Калиновий цвіт" (кер. Мацієвська Д.О., Новак Т.О., Єфремов В.С.)

#ватра_2023 #джура_2023 #ватра_ОЦТК

Робіть репост у себе на сторінках, коментувати, поширювати через різні соцмережі. Чекаємо на вашу підтримку!

ДЯКУЄМО!

День матері в Україні: історія і традиції

Мама — найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас першим словам, крокам та іншим навичкам.                         У календарі свят для мами визначений особливий день – День матері.У багатьох країнах світу його відзначають 13 травня. В Україні  цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року.  В 2023 році День матері в Україні припадає на 14 травня.

 Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році  присвятити  вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

     В Україні День матері почали святкувати 1999 року. Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою. І, хоча офіційно День матері з'явився в Україні порівняно недавно, шанують її українці набагато довше. До прикладу, в Канаді українська діаспора почала вітати своїх матерів ще на початку XX століття (1928 року), а в західних регіонах Україні така ініціатива з'явилася через рік після цього.

   Цікаві факти:

-           За часів Київської Русі і козаччини існувало свято — день Пречистої Діви Марії. Цього дня було прийнято вітати жінок, особливо матерів.

-            На початку століття церковна громада називала травень місяцем Матері Божої. Діти і дорослі  вшановували Матір Божу, заступницю від всього лихого і покровительку матерів і дітей.

    Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

    В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. 

      В День матері діти показують найріднішим людям свою повагу і любов, дарують подарунки і несуть букети свіжих квітів.

  Учні нашої школи в ці дні малюють листівки для мам, готують відеопроекти, у класах проходять святкові  виховні години та години спілкування.

10.05.2023 з учнями 10-А класу була проведена "інформаційна хвилинка" «Безпека на дорозі - безпека життя»

«Безпека на дорозі- безпека життя»

Безпечне і здорове освітнє середовище є сукупністю умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної, майнової або моральної шкоди, зокрема внаслідок недотримання вимог законодавства щодо кібербезпеки, захисту персональних даних, шляхом фізичного та психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, ділової репутації (булінг (цькування), поширення неправдивих відомостей тощо), пропаганди або агітації, у тому числі з використанням кіберпростору. 

08. 05. 2023 у 8-А, 8- Б, 6- А класах була проведена “Інформаційна хвилинка” на тему “Що таке кібербулінг та як йому протистояти”


КІБЕРБУЛІНГ

Галерея пам'яті

Присвячується до Дня пам'яті та примирення загиблих у Другій світовій війні.

День пам'яті жертв Другої світової війни є днем, коли ми вшановуємо пам'ять мільйонів людей, які пожертвували своїм життям заради нашого майбутнього. Це свято нагадує нам про страшну ціну війни та про те, яку велику втрату принесла вона світовій історії.

Інтерактивний підручник

 "Пам'ять про війну" 

Ми пам'ятаємо тих, хто загинув у боях на фронті, в концентраційних таборах, на вулицях міст та сел. Ми пам'ятаємо тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки та родини і помер унаслідок голоду, холоду та недостатньої медичної допомоги. Ми пам'ятаємо тих, хто вижив із глибокими ранами на душі, та протягом усього життя ніколи не забув про той жах, який пережив.

День пам'яті жертв Другої світової війни є днем поклоніння тим, хто жертвував своїм життям заради нашого майбутнього. Це свято нагадує нам, що ми маємо шанувати та пам'ятати тих, хто стояв на захисті нашої свободи та незалежності. Нехай ніколи не повториться страшне лихо війни, а наша пам'ять про жертви залишиться назавжди.

У нашій школі проведно ряд заходів, присвячених Дню пам'яті жертв Другої світової війни. Ми вшанували пам'ять тих, хто загинув у боях та наростаючих конфліктах, тих, хто став жертвою нациського та комуністичниго режимів. Відзначили роль українців, які відстоювали мир та свободу, борючись на різних фронтах війни.

Метою шкільних заходів є виховання в учнів поваги до пам'яті про тих, хто приніс жертву заради миру та свободи. Ми навчаємо зберігати нашу спадщину, вчитися на помилках минулого та допомагати один одному в створенні миру та гармонії в нашому житті.

Нехай цей День пам'яті жертв Другої світової війни стане нагадуванням про те, що наші дії та починання мають вплив на світ навколо нас, тому ми повинні бути відповідальними за свої вчинки та боротися за мир та гармонію у світі.

З нагоди вшанування Дня пам’яті та примирення, у школі були проведені виховні заходи:

Додатково: Тематичні матеріали Українського інституту національної пам’яті.

Війна вбиває дитинство

Циганенко Полiна, 11-Б

Відеопроєкт «Війна і міф», який розвінчує ключові радянські міфи про Другу світову війну (9-Б)

До дня пам'яті та примирення Виховний захід: "А мак цвіте." 

До дня пам'яті та примирення акція: "Мак пам'яті." 

Ранкова зустріч «Ніколи знову» (1-2 класи);

Виховні години  «Не загасити пам’яті вогонь…», «Історична пам’ять» (8 класи)

Ситник Валерiя, 8-Б

День примирення і скорботи (8 травня) в Україні (10-А). 

Презентация 10.pptx
20230503_192412 (1).pptx

Ніколи знову. Пам'ятаємо заради майбутнього (7-А). 

День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (11 - Б)

День пам'яті.pptx

Міжнародний День Європи

У країнах Євросоюзу День Європи святкують 9 травня. Якщо точніше, то є дві дати у цього свята: 5 і 9 травня. Так вийшло тому, що саме 5 травня 1945 року була створена Рада Європи, міжнародна організація 46 держав-членів у європейському просторі. Мета Ради Європи — досягти більшої єдності між її членами для захисту та впровадження ідеалів і принципів, які є їх спільною спадщиною, і сприяння їх економічному та соціальному прогресу....

Чому ж тоді День Європи сьогодні святкують 9 травня?

         9 травня 1985 року на саміті Європейської ради в Мілані, дата 9 травня затверджена, серед інших офіційних символів ЄС, як День Європи, увічнивши день проголошення Декларації Шумана, який вважається днем народження Європейського Союзу. Декларація Шумана від 9 травня 1950 року була урядовою пропозицією міністра закордонних справ Франції, Робера Шумана, що мала на меті створення нової форми організації держав у Європі, у вигляді «наднаціональної спільноти». Саме тому День Європи прийнято святкувати 5 і 9 травня.


Субота з користю для майбутнього - найцінніша мета Дня відкритих дверей факультету Початкової, технологічної та професійної освіти ДДПУ.


6 травня об 11.00 просто пройди за посиланням:

http://meet.google.com/spz-xdqg-gru

або скануй qr-код на рекламі щоб доєднатися до колективу провідних науковців Нової української школи!


Нові спеціальності - нові обрії і перспективи для молоді! Корисна інформація для вступників, особливості прийому пільгових категорій.....і багато чого іншого і цікавого!!!

Приходь, приєднуйся, йдемо разом до переможного  майбутнього!

Закінчився I шкільний етап національно-патріотичної, військово-спортивної, розважальної гри Сокіл ("Джура").

«Сокіл» («Джура») – це не просто гра, це постійна навчально-виховна робота впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків. Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва.

У Грі взяли участь 5 роїв у трьох вікових категоріях (2 рої молодшої в.г., 2 рої середньої в.г. та 1 рій старшої в.г.).

Усі учасники були активними та показали гарні результати.

У міському конкурсі "Ватра" прийматимуть участь такі рої: "Прометей" (кер, Савастянова Л.В.), "Вільні серцем" (кер. Мунтян Р.В.) та "Калиновий цвіт" (кер. Єфремов В.С., Мацієвська Д.О., Новак Т.О.)

ДЯКУЄМО за участь та БАЖАЄМО УСПІХІВ у міському етапі!!!