Розклад уроків

по Слов´янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 на 2023/2024 навчальний рік (І семестр)

розклад уроків на І семестр 2023-2024.xlsx

Кібербулінг, або булінг в Інтернеті – це умисне цькування людиною або групою людей певної особи в Інтернет-простірі, як правило, протягом тривалого часу. Мета кібербулінгу різниться в залежності від його форми, однак в будь-якому випадку вона пов’язана із завданням шкоди іншій людині – у першу чергу, психологічної, однак шкода може бути й матеріальною або фізичною, якщо насильство з онлайн-середовища перейде у реальну площину. 

31 жовтня 2023 року Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провели всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки для учнів та студентів закладів освіти України. 

Мета уроку — пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформувати компетенції кібергігієни. Достатній рівень розуміння правил кібергігієни студентами та учнями і усвідомлення небезпеки, яку становить росія під час першої у світі кібервійни, що триває в Україні, дозволить підвищити рівень кібербезпеки усієї країни та, в перспективі, зменшити шкідливий вплив кібератак на кожного українця. 

Під час уроку були висвітлені наступні питання:

- як атакують хакери, зокрема і російські, та яким чином можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;

- як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;

- чому кібергігієна – важлива

Щороку тисячі людей сідають одночасно в різних куточках України й світу, щоб написати Радіодиктант національної єдності, метою якого є об’єднання  людей навколо України в усьому світі. Учні та вчителі нашої школи також долучилися до написання Радіодиктанту. Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця!

Сьогодні ми святкуємо День української писемності та мови , яка є символом національної єдності та культурного багатства.

Цьогоріч Україна вперше відзначає цей день 27 жовтня. 

З цієї нагоди у нашій школі пройшла низка виховних заходів,присвячених тижню української мови. Учні разом із вчителями пригадали історію становлення української мови, провели цікаві квести, ігри, флешмоби, написали Радіодиктант національної єдності.

Також 27 жовтня пройшов шкільний етап конкурсу ім.Петра Яцика.

Українська мова – це наше багатство, яке ми повинні берегти та розвивати. Вона дарує нам можливість спілкуватися, висловлювати свої думки та почуття. Література живить нашу душу, розширює світогляд і надихає на великі справи.

Нехай це свято нагадає нам про важливість нашої мови та літератури, і надихне на подальший розвиток і вивчення української культури. Нехай кожен з нас стане гідним представником українського слова та письменства.

З нагоди цього свята бажаємо всім натхнення у навчанні та великих досягнень у вивченні української мови та літератури. Нехай наша рідна мова завжди буде для нас силою та джерелом патріотизму. З Днем української писемності та мови!

 Ось і завершився Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс «Успіх Усупереч» (2023). Метою цього проєкту було створення  ПЕРШОЇ В УКРАЇНІ КНИЖКИ ПРО УСПІХ ПО-УКРАЇНСЬКИ та успішних українців і українок, написаної дітьми, підлітками та молоддю до 19 р. До конкурсу надійшли близько 500 робіт. Для друку журі проєкту відібрали 30 найцікавіших, мотивуючих творів, коміксів, презентацій. До переліку фіналістів потрапила й учениця нашої школи, десятикласниця ДІАНА ЗДЕБСЬКА. З допомогою наставника, учителя української мови та літератури НАТАЛІЇ РАДЧЕНКО, Діана розповіла про шлях до успіху усупереч про видатну українку, оперну діву Соломію Крушельницьку. Вітаємо Діану з перемогою у конкурсі і зичимо не зупинятися на досягнутому, а завжди здобувати успіх, навіть попри перепони!

У цій книжці зібрані історії життя  успішних і сильних людей, які вміли долати труднощі, йти до своєї мрії, реалізуватись і досягати успіху. Вона дійсно незвичайна і  в прямому сенсі розповідає історії: її можна читати👀📖, а також слухати 👂🔊твори в авторському виконанні -  для цього відскануйте к'юар-код або клікніть на значки аудіо, 🎧відео 🎬 або презентація 💻в електронній версії.

Читайте, слухайте  або скачайте книжку в PDF, EPUB та MUVI  на сайті проєкту!  https://uspikhusuperech.com.ua/konkurs-uspikh-usuperech/tvorchi-roboti/

А також долучайтеся до участі у Всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсі «Успіх Усупереч», він матиме продовження…



На адресу Міністерства молоді та спорту України надійшов лист Українського незалежного медіа Online.UA щодо інформаційної підтримки документального проєкту «Незламні діти. Я чекаю».

Документальний проект “Незламні діти. Я чекаю” розповідає історії українських дітей, які побачили війну на рідній землі, але не покинули своїх мрій та переконань. Проєкт документує свідчення дітей про воєнні злочини рф проти українського народу та людяності.


В рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого - патріотичної гри "Паросток" команда учнів шостого класу "Соколята" взяла участь у челенджу з презентації слогану «Я патріот , тому що…»

Екологічну складову гри "Паросток" -«Довкілля в небезпеці » метою якої є фіксація еко-злочинів

від російської агресії на території Донецької області та шляхи збереження

природно-заповідного фонду Донецької області, команда представила у вигляді постера.


#ДОЕНЦ_Я_патріот #МоєПозашкілля #Паросток #Соколята 


Створення та існування УПА – найбільший феномен української історії XX століття. Адже ті, хто відстоював незалежність України в 1940-х роках, повинні були «прослизнути» крізь страшні 1920–1930 роки. Воїни «лісової армії» були виховані тими націоналістами, які пережили 1917–1920 роки. Представники УПА не тільки боролися за Україну всіма доступними методами, але й без вагань жертвували життям: якщо «криївку» знаходили радянські розвідники, то її мешканці найчастіше негайно вчиняли самогубство, щоб не датися живими в руки ворога.

        

Українська Повстанська Армія – військово-політична формація українського визвольного руху. Символічним днем створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року. УПА діяла до вересня 1949 року, після чого реорганізована у збройне підпілля, діяльність якого тривала до початку 1960 років.

УПА була єдиною військовою силою у Другій світовій війні, яка визначала стратегічною метою своєї боротьби створення незалежної Української держави, відповідно боротьба розгорталася проти усіх держав, що намагалися завадити цьому.Від самого початку УПА творилася як реакція населення на німецький окупаційний терор, тому протягом всього періоду німецької окупації велася активна антинімецька боротьба. Цілі регіони були звільненні від окупаційної присутності, тут творилися так звані «повстанські республіки», найвищою владою в яких оголошувалася УПА.

В 1943-1944 рр. тривало гостре протистояння проти польських сил, які намагалися відновити довоєнні кордони Польщі.

Поруч із тим, протягом усього часу існування Повстанської армії, головним ворогом вважався СРСР як держава, що завдала українському народові найжахливіших втрат від масових політичних репресій, Голодомору та депортацій населення.

У 1944 році як орган політичного керівництва УПА та всього визвольного руху було створено Українську Головну Визвольну Раду – протопарламент, який складався з представників різних політичних сил.

Пік активності УПА припадає на другу половину 1944 року, в цей час вона охоплювала терени теперішніх Волинської, Рівненької, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської областей, східні землі Підкарпатського та Люблінського воєводств Польщі, південні терени Брестської та Пінської областей Білорусі. Загальна площа території, охопленої повстанським рухом у 1944 році становила близько 150 000 квадратних кілометрів, на ній проживало близько 15 000 000 населення. Це приблизно чверть площі теперішньої української держави, територія більша, ніж сучасна Греція, з населенням, що дорівнює населенню Нідерландів. Разом із тим націоналістичне підпілля ОУН, пов'язане з УПА, діяло на території всієї України, включно з Кримом та Донбасом.

УПА будувалася за принципами регулярної армії: мала Головний військовий штаб та штаби військово-територіальних одиниць, офіцерські школи, військово-польову жандармерію, власну систему звань та нагород.

За час діяльності через лави УПА пройшло понад ста тисяч осіб. За участь в повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

Діяльність УПА була логічним продовження попередніх періодів розвитку українського визвольного руху, тобто національної революції 1917-1920-х років, підпільно-бойової діяльності Української військової організації та Організації українських націоналістів 1920-1930-х років. З іншого боку продовженням боротьби УПА у формі ненасильницького опору, став дисидентський  рух та національно-демократичне відродження кінця 1980-х початку 1990-х років.

Боротьба українських повстанців була одним із антитоталітарних рухів народів Центрально-Східної Європи. Аналогами УПА виступають польські та балтійські підпільні формації. Діяльність УПА відповідає праву кожної нації на самовизначення і суверенність. Ознаками збройної сили визвольного руху, згідно міжнародних конвенцій, мала бути наявність чіткої командної вертикалі, особливих відзнак армії, відверте носіння зброї, дотримання міжнародних правил війни. Всі ці ознаки цілком притаманні Українській Повстанській Армії.

Діяльність УПА цілком підпадає під визначення українського визвольного руху – різноманітні форми діяльності організацій та окремих осіб, спрямовані на відродження державної незалежності українського народу. Тому її ветерани, як і учасники аналогічних формацій в Польщі та країнах Балтії, мали б отримати від української держави особливий статус учасників визвольного руху.

З глибоким сумом повідомляємо про смерть нашого вчителя, Войтенко Марії Степанівни, яка пішла з життя 11 жовтня 2023 року. Багато років працювала педагогом, викладачем української мови та літератури у Слов'янській ЗОШ № 4. Марія Степанівна виховала не одне покоління школярів. Назавжди у серцях колег, батьків та учнів залишилася доброю, чуйною, щирою людиною. Висловлюємо щирі почуття рідним та близьким. Вічна пам'ять...

В  4 -10 класах  пройшов "урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до собак та котів" ,присвячений Всесвітньому дню захисту тварин. Захід "ІV Міжнародний урок доброти"проходить за підтримки БФ"Щаслива лапа" з метою привернути увагу до проблеми безпритульних тварин.Традиційно до заходу долучаються близько 10 країн світу. Вже декілька років поспіль і наша школа бере участь в ньому🙂

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями. 

Учні та вчителі активно провели цей день, дбаючи не лише про фізичне здоров'я а й про психологічне, доєднавшись до флешмобу #руханкасили.

На заняттях з психологом учні навчалися технікам зцілення, дізналися як діяти в стресовій ситуації.

 У 3 - А класі пройшов урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".

У 3Б пройшла класна година "Урок доброти".

Діти отримали інформацію про те що таке добро, про Всесвітній день захисту тварин, історію виникнення, інформацію про тварин з Червоної книги  та стали учасниками екологічного брейн-рингу, завдяки чому розширили свій світогляд та дізналися нові й цікаві факти про тварин. Наприкінці кожна дитина намалювала долоньку та серце доброти.

Всесвітній день доброти подарував усім  щире добро, допоміг зрозуміти дітям, що, віддаючи щось хороше і добре, отримуєш набагато більше. 

Тож нехай в душах кожного завжди буде радість і чуйність, а серце завжди прагне до добрих вчинків і діянь!

06. 10. 2023 відбулася онлайн зустріч з представниками Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України в рамках інформаційної компанії  з профілактики тютюнопаління.

Наша школа приймає участь у конкурсі квіткових композицій до Дня Захисників і Захисниць України"