Новини

березень 2023 

Розклад на ІІ семестр 2022 - 2023 рр.

розклад уроків на ІІ семестр 2022-2023.xlsx

До 150-річчя від дня народження Миколи Міхновського

Україна для українців!
      Народився у 1873 р. в с. Туровка (тепер Яготинського району Київської обл.). Вивчав правові науки в Києві. В студентські роки був одним із ініціаторів таємного братства «Тарасівці». Працював адвокатом, виступав на політичних процесах, брав активну участь у громадському житті. Його промова на шевченківському святі 1900 р. у Полтаві та Харкові, надрукована у Львові окремою брошурою під назвою «Самостійна Україна», стала програмою Революційної української партії (РУП). Поява брошури викликала жваву полеміку. Деякі тогочасні видання, зокрема «Молода Україна» та «Діло», прихильно поставились до ідеї самостійності України, а чернівецька «Буковина» зайняла негативну позицію. І. Франко у статті «Поза межами можливого» піддав антисамостійницькі настрої «Буковини» гострій критиці.

М. Міхновський був одним з організаторів Української народної партії (УНП), для якої написав «Десять заповідей» та «Програму» (1906), в якій обстоювалася ідея самостійності Української держави.

У роки першої світової війни був мобілізований у царську армію. Працював військовим юристом. Під час Лютневої революції 1917 р. був ініціатором скликання першого українського військового з'їзду (в якому взяли участь понад 200 військових) як першого кроку до утворення українського національного війська. У резолюції, прийнятій з'їздом, йшлося лише про виділення на фронті всіх українських вояків в окремі національні частини. Проте Тимчасовий уряд не сприйняв цих вимог. М. Міхновський був організатором «Українського військового клубу ім. гетьмана П. Полуботка», від якого увійшов до Центральної ради, практично очолював роботу оргкомітету щодо створення українських військових частин.

У травні 1917 р. в Києві був сформований 1-й український козацький полк ім. Б. Хмельницького, пізніше — полки ім. І. Гонти в Умані, П. Сагайдачного в Житомирі та інших містах.

Був ініціатором повстання полуботківців (липень 1917), що мало на меті проголошення самостійності Української держави, однак передчасне викриття його планів спричинилося до висилки М. Міхновського на румунський фронт. Під час Гетьманщини зблизився з Українською демократично-хліборобською партією, але після проголошення гетьманом утворення федерації з Росією взяв активну участь у поваленні режиму П. Скоропадського.

Після встановлення радянської влади був ув'язнений, а звільнившись, виїхав на Кубань, де працював у системі кооперації та освіти. Навесні 1924 р. повернувся до Києва, сподіваючись, що подальших переслідувань не буде, проте глибоко помилився.

У квітні 1924 р. покінчив життя самогубством.

Міхновський.pptx

Команда “Лови момент” Слов'янської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів приймає участь у всеукраїнському онлайн- конкурсі соціальної реклами “Єднаємо серця”

З 20 березня до 2 квітня 2023 року в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2023), в якому щороку беруть участь понад 100 країн світу. 

Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними для прийняття зважених фінансових рішень.

В нашому закладі освіти також стартував Всесвітній тиждень грошей. Педагогічна спільнота жваво долучилася до заходів, присвячених підвищенню фінансової грамотності серед підростаючого покоління. Освітянами були проведені тематичні уроки та класні години, вікторини та квести, цікаві активності та спілкування.

У заходах з нагоди Global Money Week 2023 були задіяні всі вікові категорії здобувачі освіти: від початкової ланки до старшої школи.

Крім того, наш заклад освіти бере участь у конкурсі “10 найактивніших закладів освіти-учасників Global Money Week”. В рамках цього проєкту нашими вчителями було створено мультимедійний простір з корисними матеріалами, посиланнями та інтерактивом для якісного та ефективного проведення в закладі освіти Всеукраїнського тижня грошей.

Мультимедійний простір за посиланням.


Фотозвіт:


ТИЖДЕНЬ ПРИРОДНИЧИХ НАУК

Ліси – одна з найважливіших екосистем, від якої залежить підтримка клімату планети та збереження стабільного біорізноманіття світу. Вони приносять користь для здоров’я кожної людини: свіже повітря, поживні продукти, чисту воду та місця для відпочинку. Ліс зазнає найбільшої зміни, серед екосистем, в результаті діяльності людини.

 Учні старшої школи взяли участь в літературному конкурсі «Збережемо ліси України», учні молодшої ланки у виставці «Ліс очима дітей».

Виставка малюнків "Ліс очима дітей" Дякуємо за участь учням 1А,2А,3А,4А,4Б Ви справжні молодці!

Вода – основа життя на нашій планеті. Навряд чи хтось стане заперечувати це твердження. Займаючи дві третини поверхні Землі, вода впливає практично на всі процеси, що відбуваються на нашій планеті.

Важко знайти таке природне тіло, яке не містило б у собі води. Без води не можуть функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Однією з головних екологічних проблем людства є якість питної води, що прямо пов’язано зі станом здоров’я людини, екологічною чистотою харчові продукти. Запаси прісної води на Землі постійно зменшуються, бо з кожним роком зростає її споживання. А ще цивілізація не завжди ощадливо її використовує.

Під час використання водних ресурсів людиною, тваринами, промисловістю і сільським господарством вода забруднюється. Надходячи зворотно у водні джерела, забруднює останні. Найбільше забруднюються водні джерела тоді, коли в них скидаються без очищення промислові і господарсько-побутові стічні води. Останнім часом інтенсивні забруднення в поверхневі водоймища надходять із поверхневим стоком у період дощів, зливом із талими водами.

Поверхневі водоймища певною мірою самоочищуються від забруднень, які в них надійшли. Під впливом кисню повітря, сонячних променів, наявних у воді сапрофітних мікроорганізмів, органічні речовини, що надходять у водоймища, окислюються і переходять в мінеральні, збільшуючи незначний рівень мінералізації води поверхневих вод. Зазначений процес може відбуватись за умови незначної кількості бруду. При надходженні значної кількості стічних вод, особливо промислових, які можуть вміщувати хімічні сполуки і стійкі речовини, самоочищення водоймищ не відбувається, і вони можуть стати непридатними як для використання в якості джерел господарсько-питного водопостачання і оздоровчих потреб, так і для промислових цілей.

Річки, озера, ставки якщо вони чисті, мають велике оздоровче значення для людини. Разом із сонцем і чистим повітрям вони є такими факторами зовнішнього середовища, які відіграють велику роль у зміцненні організму людини.

Учні нашої школи переймаються  проблемою збереження поверхневих вод України.

Збережемо поверхневі води України, учні 8А,8Б,9Б

Бескоровайна Поліна, Сковорцова Єлизавета, Суханова Анастасія, Хілько Дарина, Павлюченко Арсеній, Гутник Софія, Борисова Євгенія, Майська Віолетта.

Кімнатні рослиниприкраса нашого життя. Зараз неможливо уявити, що існує дім без квітів, тому що  цечастинка природи, яка додає в помешкання затишок і красу. Але  крім того, багато рослин є корисними і володіють унікальними цілющими властивостями, про які не завжди ми знаємо. Квіти нас лікують і є каталізаторами нашого душевного та фізичного стану.

Учні нашої школи мають свої зелені куточки вдома, за якими вони охоче доглядають.

2А клас Колесник Таїсія, Горбунов Михайло, Савченко Гульнара, Ярова Крістіна, Ріпа Іван, Глоба Боган, Поліна Ребрун, Поліна Киркач

3А клас Пастухов Ростислав, Глущенко Платон, Харіна Софія

4Б клас Щитова Анна, Морокко Марія, Бурлака Ангеліна, Єжова Вікторія

6А "Найзеленіший клас школи" Ярова Кіра, Сидоренко Альбіна, Ткаченко Дар'я, Савченко Варвара, Рождественський Владислав, Поцелуєв Матвій, Воротинов Богдан, Казачкіна Поліна, Ізатова Марія, Злобін Єгор, Євдошенко Кирило, Голікова Дар'я, Гнідець Олександра, Бондар Артур, Прохорова Кіра

6Б клас Чуракова Аріна, Старушенко Аліна, Шатохіна Анна, Мордач Андрій, Майський Тимур, Єремєєв Максим

Учні  шостих  класів виготовили годівнички з підручних матеріалів та підгодували птахів в холодний період року. Вони взяли участь у Всеукраїнському природоохоронному конкурсі "Годівничка". 

В рамках тижня природничих наук  учні  сьомих класів взяли участь у Пташиній вікторині. Де змогли перевірити та доповнити свої знання про птахів.

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас вдосталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. Адже вона така одна у всьому всесвіті.

Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, тому, що нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій, за даними проєкт DilovaMova.com, сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.

У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються розв'язання екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.

Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!

В 2023 році Всесвітній день Землі припадає на 20 березня.

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.

До Дня українського добровольця в нашому закладі були проведені тематичні заходи, інформаційні години на тему "Вони для нас виборюють життя", "Сила нескорених", уроки мужності, перегляд документальних відеоматеріалів, присвячених подіям на Майдані, які сприяли розвитку почуття національної самосвідомості і громадянської активності школярів. 

Учні 9-Б класу Андрієнко Д. та Полянський Д. створили презентацію  до Дня українського добровольця й провели інформаційну годину для однокласників. Хлопці розповіли про історію заснування дати 14 березня та згадали імена захисників, які вступили  до лав добровільних батальйонів заради збереження територіальної цілісності й незалежності нашої Батьківщини.

Вітання!

Команда наших творчих учнів 10-11 класів (Курінна Дар’я, Фурман Єгор, Тарасенко Єгор,

Дібров Денис, Сазонова Юлія, Циганенко Поліна) посіли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі документального аматорського кіно «Українська революція: ретроспективний погляд через 100 років».

З нагоди святкування Дня народження відомого українського поета Тараса Григоровича Шевченка в нашому закладі освіти з 08.03 по 10.03 були проведені Шевченківські дні.

На уроках образотворчого мистецтва учні познайомились з новим, невідомим для них, Шевченком-художником. Здобувачі освіти мали змогу побачити живописні та графічні картини талановитого Кобзаря, доторкнутися до невідомої великому загалу сторінки творчого життя видатного поета та художника.

Інтерактивний плакат: 

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. В цей день урочисті заходи проводяться в кожній школі, кожному населеному пункті України. «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа»  І. Франко.

Дорогі жінки та дівчата, прийміть наші привітання зі святом весни! Бажаємо вам добра, успіху і удачі! Нехай чоловіки завжди будуть в захваті від вашої вроди та стилю. Будьте завжди гарні й кохані, нехай кожен день дарує вам барви квітів та зігріває своїм теплом! 

З 8 березня!  

У березні в Слов'янській ЗОШ №4 пройшов черговий етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - "ВПОРЯД".  На цьому етапі учасникам пропонувалось зняти відео впоряду та продемонструвати свої гасла та девізи.

ЛІХТАРИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ!

 Фонд UNITERS поставив собі за мету подарувати кожній дитині в Україні ліхтарик. За офіційними даними, зараз в Україні 4,5 мільйона дітей. Усі вони бояться темряви, тому ми хочемо подарувати кожній дитині в Україні маленький ліхтарик, який завжди буде з нею, як символ світла від світу. - пишуть організатори. Темні укриття, відсутність електрики вдома, школі, дитсадку через постійні бомбардування, темні коридори, неосвітлені вулиці та під’їзди... це тепер реальність українських дітей. Саме тому 4,5 мільйона ліхтариків це наша ціль цього року! - підкреслює Галина Андрушков, одна з засновниць фонду

Тим більше, що до збору ліхтариків для українських дітей долучається щораз більше країн світу. Збирають громади в Нідерландах, Німеччині, Америці, Франції, Чехії, Данії чи Іспанії. 

 Акцію патронують Посольство України в Республіці Польща, особисто Посол України в Польщі Василь Зварич, колишній посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця з дружиною Іриною. Серед партнерів, між іншим, Генеральний Штаб ЗСУ, Управління цивільно - військового співробітництва ГШ ЗСУ (СІМІС), Європейський Конгрес Українців, та волонтерські організації з Данії, Люксембургу, Німеччини, Латвії, Нідерландів, Чехії, Австралії та Канади.  Акцію також підтримала перша леді Польщі Агата Дуда, МЗС України (Ряд Посольств України у світі), Добровільні Пожежні Установи у Польщі, Українські Пластуни у Польщі, польські Скаути, Bank Pekao, Orlen, логістичні компанії InPost, Meest та Нова Пошта. 

180 учнів школи отримали ЛІХТАРИКИ. І батьки, і діти вдячні організаторам і спонсорам АКЦІЇ.


На  ІІІ Відкритий онлайн-фестиваль «Шевченко в колі сучасної молоді», організатором якого є КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» від нашої школи надіслано  відеороботу учениці 10 А класу Саченко Орини.

Просимо підтримати нашу  учасницю своїм голосуванням яке триватиме з 7 по 9 березня 2023 року на сайті Палацу  

  Підбиття підсумків участі учнів та

вчителів у предметних олімпіадах, конкурсах,

фестивалях ІІІ (обласний) етап

-         Обласний конкурс ораторського мистецтва  «Заговори, щоб я тебе побачив»

Диплом ІІІ ступеня

Курінна Дар’я – учениця 11 класу Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Слов’янської міської ради (учитель – Новак Тетяна Олександрівна).

-         Фестиваль, присвячений 300-річчю від Дня народження  Григорія Сковороди «Шукай краси, добра шукай!»

 Номінація  «Проби пера педагогів Донеччини  «О, коли б змога писати так само

багато, як і мислити» (Г. С.Сковорода)»

 Радченко Наталія Володимирівна, учитель української мови та літератури Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Слов’янської міської ради

Вітаємо та пишаємося переможцями ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022-2023 навчальному році.

-Кучеренко Карина- учениця 11а класу англійська мова(учитель Ляховська Наталія Василівна);

-Єрьоменко Віталій – учень 10а класу- математика(учитель Гончарова Марина Леонідівна);

- Єрьоменко Віталій – учень 10а класу- хімія (учитель Шпичка Марина В’ячеславівна);

- Саутіна Юлія- учениця 11б класу-технології(учитель Трубачова Олена Ігорівна);

-Гончар Іван-учень 11а класу-технології(учитель Гамаюн Сергій Іванович);

- Мурашко Денис -  учень 11б класу-технології(учитель Гамаюн Сергій Іванович);

Єжова Вікторія-учениця 4-Б класу, нагороджена Дипломом за І місце на регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу малюнків "Кольори нашої Перемоги".

Галкіна Ангеліна-учениця 2-А класу  та Бутко Марія, учениця 4-Б класу отримали Сертифікати за участь у конкурсі "Кольори нашої Перемоги"