Розклад уроків

по Слов´янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 на 2023/2024 навчальний рік (І семестр)

розклад уроків на І семестр 2023-2024.xlsx

❗️📢 1 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом 📢❗️

🔰Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

📍*СНІД – особливо небезпечна хвороба*, смертельна для людини. Тому кожного 1 грудня людство говорить про цю проблему, закликає всіх до боротьби з ним.

📙*Цей день вперше почали відзначати 1 грудня 1988 року* з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості й розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

📣*Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику.*

Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших.

💡Крім того, Всесвітній день боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку – міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію.

🎗ЗАХИСТИ ТА ПОВАЖАЙ!

Протягом тижня в нашій школі був проведений спортивний челендж "Рухаємось на здоров'я" в рамках ініціативи Президента України " Пліч-о-пліч", задля проведення спортивних заходів та збільшення рухової активності учнів .

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. 

Основними завданнями акції є:

привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

“П'ять фактів які треба знати про домашнє насильство”

Біль душі та пам'ять серця

до Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору

Шановні друзі! 

Кожну четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які загинули від голоду, спричиненого радянською владою в 1932-1933 роках - Голодомору.  

Ми не можемо забувати про цю трагедію, яка забрала життя наших предків. Ми маємо пам’ятати про їхню мужність, віру і надію. Ми маємо бути вдячні за те, що ми живемо в незалежній і суверенній державі. Ми маємо бути горді за те, що ми є нащадками тих, хто вижив і зберіг українську мову, історію та традиції недивлячись на всі жахи, які траплялись на життєвому шляху.

У цей день ми запрошуємо вас приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». Ви можете запалити свічку біля пам’ятника жертвам Голодомору або на своєму підвіконні. Таким чином ми висловимо свою скорботу і повагу до жертв Голодомору, а також свою солідарність і підтримку один одному. 

Нехай пам’ять про жертв Голодомору живе в наших серцях і надихає нас на добро, мир і справедливість!

Дізнатись більше можна за посиланням:

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно."  (11-А)

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

От уже другий рік ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, у Слов’янській загальноосвітній школі I-III ступенів було проведено низку виховних заходів. Так для учнів 11 А було проведено  урок історичної пам’яті «Моторошні дні в історії українського народу» Старшокласники  переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались.   

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, у Слов’янській загальноосвітній школі I-III ступенів було проведено низку виховних заходів. Так для учнів 11 А було проведено  урок історичної пам’яті «Моторошні дні в історії українського народу» Старшокласники  переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. 

 В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом  – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Тож пам’ятаємо свою історію, її болючі сторінки. В ім’я прийдешнього не забудемо ніколи, що спричинило цю страшну трагедію нашого народу.

Хай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави , на власній землі!

0-02-05-e7c6fe8da28d59f59971eda05918b055d590421c23af3a923a27793a3fb4be04_c7a45dc4893cbd3c.mp4

    Нехай колоситься пшениця у полі,

  Достатку у кожного буде доволі.

Щоб зло не торкнулось села і країни,

Мудрими будьте, сини України!

Галерея голодомору «Вбиті голодом…» (9-А)

«Біль серця всієї України» (9-Б)

5 - 8 класи

Початкова школа

День Гідності та Свободи

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого

українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе

майбутнє прийдешніх поколінь.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

"Всесвітній день дитини"


Тиждень безпеки дорожнього руху

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні проходить 2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху , який продовжує тему 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, присвяченого переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персональним вело- та електротранспортом. Також заходи Тижня стосуються актуальних питань з безпеки на транспорті в Україні в умовах воєнного стану. В нашій школі було проведено наступні заходи:


Листопад перегортає останні аркуші осіннього календаря, разом з ними завершився І етап онлайн-конкурсу з іноземних мов « Поетичні обрії» (2023). Конкурс проводиться щороку з метою виявлення та підтримки творчого потенціалу молодого покоління, підвищення інтересу до вивчення рідної та іноземних мов, перекладацької діяльності.

    Цього року двоє учнів нашої школи вирішили спробувати свої сили у номінації «Звучи, вічне слово!», декламуючи поезії зарубіжних класиків іноземною мовлю. Хоч до конкурсантів було чимало вимог, вони гідно впоралися з усіма викликами!

    Учень 10-А класу Черкасов Богдан став переможцем конкурсу і посів І місце у категорії « німецька мова», продекламувавши безсмертний вірш Г.Гейне « Die Lorelei» ( учитель Катерина Радкевич).

    Учениця 7-Б класу Чуракова Аріна стала лауреаткою конкурсу у категорії « англійська мова», дуже емоційно і натхненно продекламувавши поезію Р.Л. Стівенсона « Autumn Fires» ( учитель Світлана Бєлозьорова).

    Бажаємо нашим учням подальших перемог, а також активно долучатися до творчих заходів. Іноземна поезія може звучати неперевершено! Ви здатні оживити її!

16 листопада світ святкує міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. 

Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є.

Толерантність людини є найважливішою умовою злагоди як у дорослому колективі так і в дитячому. Адже соціальні взаємини постійно змінюються, породжуючи то гармонію, то однобічну перевагу, а іноді й зіткнення безпосередніх інтересів. Дуже важливо: 

✔️ Бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні.

✔️ Навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається.

✔️ Цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.

✔️ Зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

Сьогодні 16 .11. 23 р.в Україні відзначається Міжнародний день відмови від паління. З цієї нагоди в школі пройшли інформаційні хвилинки з переглядом тематичних відеороликів. З метою поглиблення знань про негативний вплив тютюну на організм людини, попередження негативних явищ серед підлітків та виховання прагнення до здорового способу життя.

За різними даними, в Україні нараховується до дев’яти мільйонів активних курців.

Цей День - прекрасна можливість для тих, хто палить, дізнатися - чому і наскільки просто залишити це.

Подія була започаткована у 1977 році Американським онкологічним товариством.

Дуже символічно, що Міжнародний день відмови від паління своїми витоками сягає до Америки, континенту, з якого і почалася  звичка тютюнопаління.

У далекому 1977 році, вивчивши сумну статистику по раковим захворюванням, цей день встановило Онкологічне Співтовариство Сполучених Штатів Америки. Було запропоновано відзначати його щорічно в кожен третій четвер місяця листопада. Незабаром до цієї корисної ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. 

Метою Дня відмови від паління є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнопаління в усіх прошарках суспільства. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців. Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я та доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.

15 листопада весь світ відзначає День рециклінгу, тобто вторинної переробки. Це свято започаткували в США в 1997 році. Корпорація «Біосфера» та завод Polygreen започаткували святкування Дня рециклінгу в Україні. 

В нашій школі пройшли інформаційні хвилинки з переглядом соціальних роликів та мультфільмів .Також пропонуємо всім бажаючим спробувати свої сили в сортуванні сміття виконавши інтерактивну вправу за посиланням.

Учні 11 класу  взяли участь в онлайн заході - Екологічні студії  Жана Моне для старшокласників.

ЕФЕКТИВНИЙ ЕКОМЕНЕДЖМЕНТ для ЄВРОПЕЙСЬКОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ що відбуваються 

в рамках проектів Програми Європейського Союзу Еразмус+ Політика та кращі практики ЄС з управління академічними 

проектами (101085243 – ProEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) та  Стратегія відновлюваної енергетики ЄС як дороговказ для України  (101085755 – JM RE –ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) Який відбувався 7.11.23-11 .11.23р.

В рамках заходу відбувся  пізнавальний майстер-клас з лабораторних методів аналізу довкілля, що продемонстрували студенти НУХТ, та захоплива вікторина з екології.

📌📌Щороку, 13 листопада, у всьому світі відзначається дуже приємне свято —💖💖 День доброти💖💖💖. 

Історія свята бере свій початок у 1997 році в Японії разом із створенням волонтерського "Всесвітнього руху за доброту". Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти

Спочатку до нього входили лише представники тихоокеанського регіону, а згодом до них приєдналися ще кілька регіонів. На 2022 рік це добре свято відзначають у 28 країнах: США, Канада, Японія, Франція, Італія, Індія, Нідерланди, Нова Зеландія, Непал, Нігерія, Південна Корея, Сінгапур, Великобританія, ОАЕ… І з кожним роком їхня цифра тільки зростає. В Україні це свято поки що не таке популярне, але це не заважає поширювати добру традицію і робити добрі вчинки.

Найпростішим проявом доброти в цей день буде ваше хороше ставлення до оточуючих: скажіть сьогодні в магазині на касі "дякую", подайте руку бабусі, жінці, дівчині, що виходить, руку при виході з громадського транспорту.

ДЕНЬ ДОБРОТИ

6-А клас година спілкування "Добро врятує світ ..."

12 листопада -День синички в Україні – це екологічне свято, присвячене зимуючій пташці з яскравим пірʼячком.

Заповзята й непосидюча синичка – один із прадавніх символів українського народу. Цю симпатичну пташку ще з часів Київської Русі вважають своєрідним оберегом – вісницею добрих звісток, радості та веселощів. Маленька й швидка представниця пернатих також символізує працьовитість і завзятість, притаманну цим милим пташкам. 

 Цей осінній день обрали недарма. Прадавні слов’яни помітили, що саме о цій порі жовтогруді птахи злітаються ближченько до людських домівок, бо в лісах та степах корму вже обмаль.

Основна мета  свята привернути увагу до важливості забезпечення їх годівницями та допомоги в переживанні холодів.

Тиждень енергозбереження

6 -12 листопада 2023 року  у школі проходив Тиждень енергозбереження , мета якого привернення уваги до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення здобувачів освіти до корисної діяльності з питань енерго- і ресурсозбереження; формування в учнів свідомого ставлення до необхідності підвищення ефективності використання енергоресурсів.

У рамках Тижня енергозбереження для здобувачів освіти 1-12 класів були проведені класні години та години спілкування «Економити – це просто і доречно», «Енергозбереження – потреба часу», «Енергозбереження в побуті» ,   «Азбука енергозбереження», перегляд з обговоренням відеоролику «Бережіть енергію! Не паліть гроші дарма». Для учнів молодшої ланки було організовано перегляд мультфільму «Добре світло» з подальшим обговоренням. Здобувачі освіти середньої і старшої ланки взяли активну участь в уроках-конференціях ««Енергетичне співтовариство Європейського Союзу», «Енергозберігаючі лапми: панацея чи екологічна бомба?». Проведено конкурс малюнків та конкурс поробок  «Друге життя старих речей» 

10 листопада в Слов'янській загальноосвітній школі І- ІІІ ступенів № 4 відбулась онлайн-зустріч учнів 9- 11 класів з представником ДУ "Донецький ОЦКПХ МОЗ"  в рамках Інформаційної кампанії з профілактики тютюнопаління серед учнів 9-11 класів. Метою зустрічі було досягнення цілей, спрямованих на подолання поширення паління в Україні та підвищення обізнаності молоді щодо шкоди від куріння.

Тиждень правознавства

Тиждень правознавства  – це важлива подія, яка має велику актуальність у сучасному світі. Спричинено це тим, що знання та розуміння прав людини та основних правових норм стають надзвичайно важливими для учнів, які готуються до активної громадянської участі та власного життя в суспільстві. Мета Тижня правознавства - підвищити рівень правової культури, ознайомити учнів з документами та інструментами реалізації прав та захисту свобод, формувати у учнів усвідомлену громадянську позицію.

Основні заходи Тижня правознавства в школі охоплюють 5-11 класи та включають в себе:

Тиждень енергозбереження

З 06.11 по 12.11 у школі проходить тиджень Енергозбереження, мета якого привернення уваги до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення здобувачів освіти до корисної діяльності з питань енерго- і ресурсозбереження; формування в учнів свідомого ставлення до необхідності підвищення ефективності використання енергоресурсів.

143272.pptx

Безпечне і здорове освітнє середовище є сукупністю умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної, майнової та/або моральної шкоди, зокрема внаслідок недотримання вимог законодавства щодо кібербезпеки, захисту персональних даних, шляхом фізичного або психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, репутації (булінг (цькування), поширення неправдивих відомостей тощо), пропаганди або агітації, у тому числі з використанням кіберпростору.

Кібербулінг - це один із різновидів булінгу (цькування), що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням сучасних електронних технологій: Інтернету (електронної пошти, форумів, чатів) та інших засобів електронної техніки – мобільних телефонів чи інших ґаджетів.

Відмінності кібербулінгу від булінгу зумовлюються особливостями Інтернет-середовища: анонімністю, можливістю підмінити ідентичність, охоплювати велику аудиторію одночасно, (особливо дієво для поширення пліток), здатність тероризувати та тримати у напрузі жертву будь-де і будь-коли.

03. 11. 2023  року був проведений онлайн-урок із кібербезпеки для учнів. Учні були ознайомлені:

- з правилами поведінки в соціальній мережі;

- алгоритмом дій, в тому разі якщо стали жертвою кібербуленгу;

- як захистити свої персональні данні

Всеукраїнська інформаційна кампанія з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай.

На цьому тижні, наша школа долучилась до марафону із платіжної безпеки та Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай. 

Марафон менторів із платіжної безпеки – це освітній проєкт, де педагоги та працівники освіти проводять навчальні заходи для учнів та студентів з метою запобігання шахрайським випадкам у сфері платіжних послуг. 

В рамкаї даної акції для учнів нашої школи (7-10 класи) були проведені тематичні уроки фінансової грамотності та історії фальсифікування грошей, вікторина "Поради з платіжної безпеки".  Під час цих заходів учні отримали інформацію про методи та історію підробки грошей, застосування підробних грошей під час економічних війн між державами, і, найголовніше, поради як зберегти свої кишені від шахраїв. 

Пропонуємо і Вам зіграти в невиличку гру в стилі Хелловіна та з'ясувати, а чи правильно ви зберігаєте свої кошти.

Кібербулінг, або булінг в Інтернеті – це умисне цькування людиною або групою людей певної особи в Інтернет-простірі, як правило, протягом тривалого часу. Мета кібербулінгу різниться в залежності від його форми, однак в будь-якому випадку вона пов’язана із завданням шкоди іншій людині – у першу чергу, психологічної, однак шкода може бути й матеріальною або фізичною, якщо насильство з онлайн-середовища перейде у реальну площину.