Новини

грудень 2022 

Розклад на ІІ семестр 2022 - 2023 рр.

розклад уроків на ІІ семестр 2022-2023.xlsx

Проведено засідання педагогічної ради (онлайн) на тему: «Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання: досвід та перспективи».

 Патріотичне виховання – це сфера

духовного життя, яка проникає

в усе, що пізнає, робить, до чого

прагне, що любить і ненавидить

людина, яка формується.

         В. О. Сухомлинський

 У вступному  слові директор школи  Пастухов  Олександр Лаврентійович підкреслив, що національно – патріотичне виховання – важлива складова сучасного освітнього процесу»

 

Заступник директора з НВР Світлана Миколаївна Ховавко у своїй доповіді  звернула увагу, що школа несе особливу відповідальність за завтрашній день вільної незалежної України. Саме тому пріоритетним у виховній системі кожного освітнього  закладу є національно-патріотичне виховання підростаючого покоління.

Традиційними формами роботи з дітьми у школі були і є виховні години, уроки Звитяги, бібліотечні уроки (ми тісно співпрацюємо з ЦМБ філія № 5), літературно-музичні свята та вечори, флешмоби, тематичні Дні та Тижні, проєктна діяльність, Всеукраїнська дитячо-юнацька військово- патріотична гра «СОКІЛ (ДЖУРА)», зустрічі з цікавими людьми, екскурсії та походи.

Але, реалі сьогодення такі, що не всі заходи  можливо провести у режимі онлайн. Однак, це не зупиняє нашу роботу. У дистанційному режимі з урахуванням уподобань учнів та батьків ми проводимо поряд з вище названими заходами і квести, і віртуальні подорожі, продовжують працювати наші краєзнавці, флешмоби та челенджи, створюємо проєкти та буклети, інтерактивні плакати та інші продукти.

Виховання патріотизму в сучасній школі має величезне значення, оскільки мова йде про долі сьогоднішнього і майбутнього поколінь, а наші молоді сучасники повинні не тільки володіти належним об'ємом знань, а перш за все, повинні стати зрілими духовно та інтелектуально.

Продовжили доповідь  члени творчої групи:

1.     Заступник директора з НВР (початкова школа), учитель початкових класів Бєлікової І.С.: «Формування в учнів початкової школи громадських якостей під час освітнього процесу»;

2.     Керівника шкільного м/о учителів лінгвістів, учитель української мови та літератури Радченко Н.В.: «Формування національної свідомості учнів на уроках  української мови та літератури»;

3.     Керівник шкільного м/о учителів іноземної мови, учитель англ.мови  Радкевич К.Д.: «Роль іноземної мови у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління»;

4.     Заступник директора з НВР, учитель фізики  Ларіної А.Ю.

 « Виховання в учнів любові до рідної землі, поваги до її історії, наукових та технічних надбань як важлива умова розвитку свідомого громадянина України»;

5.     Керівник шкільного м/о учителів фізвиховання, ЗУ, технологій та мистецтва, учитель фізвиховання та ЗУ Єфремова В.С.:

 « Національно-патріотичне виховання як пріоритет нової стратегії виховання»;

6.     Керівник  шкільного м/о класних керівників, учитель української мови та літератури Новак Т.О.:  «Система роботи з національного виховання через роботу класних керівників».

Щодо актуальності національно-патріотичного виховання усі педагоги підкреслили, що це питання є, було і буде найголовнішим у виховній системі. Учитель фізичного виховання Єфремов В.С. нагадав присутнім нещодавно сказані слова  відомого музиканта Святослава Вакарчука: “Не дивись на Україну, як на землю своїх батьків. Дивись на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни”. І ми переконані, що ці слова мають стати девізом для всіх освітян. З вірою в наших дітей, заради перемоги й настання миру на українській землі.  

9 листопада 2022 року в День української писемності та мови розпочався ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу, адже мова – це ДНК нації, найдорожча спадщина, яка передається нащадкам від покоління до покоління.

Традиційно долучилися до конкурсу й учні нашої школи. Наразі вже позаду І (шкільний) етап. Переможцями І етапу стали:

5 клас - Сименюк Софія, Сименюк Дар’я

6 клас - Письменна Катерина 

7 клас - Пеньковцева Ксенія

8 клас - Бескоровайна Поліна

9 клас - Харченко Єлизавета

10 клас - Лещенко Дар'я

Вітаємо переможців, адже  09.01.2023 року стартує ІІ (міський) дистанційний етап конкурсу, і вони представлятимуть там нашу школу. 

Тож  побажаймо їм успіхів! А нам усім і надалі розвивати, збагачувати й зберігати нашу солов’їну мову, адже українська мова – це зброя і безсмертя нашої нації!


Підготовка до вступної кампанії 2023р.!

Презентація.pdf

З Новим роком! 

До дня Св. Миколая Міністерство внутрішніх справ України оголосило конкурс дитячого малюнка на тему «Я у безпеці з МВС», який проходив з 1 по 19 грудня. 

Учасниками конкурсу від Слов’янської ЗОШ № 4 стали учні 2, 4-6 класів.

Також напередодні конкурсу були проведені тематичні уроки “Я у безпеці з МВС”, на яких діти ознайомились з основними функціями Міністерства внутрішніх справ та  головними його підрозділами.

Учні з цікавістю слухали матеріал (ПРЕЗЕНТАЦІЯ) та з захопленням переглянули промо-ролик “Національна поліція України”, презентаційний ролик Державної служби України з надзвичайних ситуацій та відео “Національна гвардія України”.

Адміністрація школи висловлює подяку за гідне представлення нашого закладу на конкурсі!

Чекаємо на результати конкурсу та бажаємо ПЕРЕМОГИ!

З 07 листопада 2022 року по 26 грудня 2022 року Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром проводиться обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».

Нашу школу на конкурсі представляє учениця 8-А класу, Гутник Софія.

З нетерпінням чекаємо на результати конкурсу та бажаємо ПЕРЕМОГИ!

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр наприкінці року традиційно проводить обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція». 

Конкурс тривав з 03 листопада по 20 грудня 2022 року. Учні нашої школи також долучилися до цього творчого заходу та представили на розсуд журі свої композиції, виконані з природного та штучного матеріалу. 

З нетерпінням чекаємо на результати конкурсу та бажаємо ПЕРЕМОГИ нашим майстриням!

Адміністрація школи висловлює подяку та пишається вами!

15.12.2022р. діти Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, які в цей час перебувають у місті Слов'янськ отримали від БФ Бориса Колеснікова благодійну допомогу - новорічні солодкі подарунки. У цей час так важливо дарувати один одному тепло своїх сердець, підтримку та віру у нашу перемогу. Щиро дякуємо співробітникам фонду і особисто Борису Вікторовичу за доброту та чуйність! З повагою адміністрація школи, учні та батьки.

15 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щороку в грудня Україна відзначає пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля сповнює наші серця тривогою та неспокоєм. Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.

Адже, пам’ятаючи про ці сторінки історії, ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, вчених, медиків, представників усіх професій і всіх народів, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Ці люди першими прийняли удар нечуваної небезпеки, зупиняли її ціною власного здоров’я.

Їхній подвиг назавжди внесено до літопису людської мужності й навічно закарбовано в пам’яті українського народу.

У багатьох виникає питання чому в грудні відзначають  День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, адже аварія трапилась 26 квітня 1986 року.  

Тому що саме 14  грудня 1986 було офіційно повідомлено про завершення будівництва бетонного саркофага “Укриття” над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто днем ліквідатора.

В грудні 1995 року Україна, країни "Великої сімки" та Комісія Європейського Союзу підписали меморандум, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції. 

А 15 грудня 2000 року Чорнобильську атомну електростанцію було повністю зупинено.



Інститут професійних кваліфікацій

Презентовано платформу «Світ професій»

6 грудня 2022р. команда Інституту професійних кваліфікацій разом з Міністерством освіти і науки України представили цифрову онлайн платформу «Світ професій».

Як зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, «майбутнє освіти лежить у цифровій площині, й інструменти, які дозволяють здобувачам освіти швидко отримувати доступ до сучасних навчальних матеріалів є надзвичайно важливими. Тим більше, що платформа «Світ професій» дозволяє надавати й актуальну освітню аналітику про професії, напрями підготовки, можливу кар’єру здобувача освіти».

Президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко подякував Міністерству освіти і науки України та Міністру Сергію Шкарлету за сприяння у веденні цієї роботи, окремо відмітивши успішну реалізацію підлотних проєктів з аналізу регіонального замовлення в Одеській та Житомирській областях. За словами Олексія Мірошниченка саме отримані результати дозволили підійти до успішної реалізації ідеї, яка лежить в основі Платформи.

Презентуючи безпосередньо Платформу,  Президент ІПК Олексій Мірошниченко окремо зупинився на її освітній й аналітичній складових. «Так, ми зібрали практично всю наявну доступну інформацію про електронні навчальні матеріали і розмістили її у вільному доступі, проте ця робота дозволила нам подивитися на систему професійної освіти з різних кутів: за скількома професіями здійснюється підготовка, скільки освітніх й професійних стандартів доступні, за якими підручниками здобувають освіту наші студенти тощо. Окремо необхідно зупинитися на аналізі показників працевлаштування випускників освіти, зокрема, професійної, що було б не можливо  без проведеного обміну інформації між МОН України та Пенсійним фондом».

Платформа «Світ професій» готова до використання різними категоріями зацікавлених осіб – учнями та їх батьками, дорослими здобувачами освіти, безробітними, викладачами. Команда Інституту професійних кваліфікацій готова до співпраці в плані її наповнення сучасним цікавим освітнім контентом!


Тиждень доброчесності

Наближається 9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією. А це означає, що з 5 грудня, стартує традиційний Тиждень доброчесності.

Тиждень доброчесності в школі — це 5 робочих днів, протягом яких навчальні та позанавчальні активності дітей присвячені темі доброчесності.  

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Щорічно 9 грудня святкується Міжнародний день боротьби с корупцією. З метою актуалізації та поглиблення знань учнів про корупцію та її негативні наслідки, а також, враховуючи виклики сьогодення, формування навичок безпечної та доброчесної поведінки у воєнний час 5 грудня стартував Тиждень доброчесності.

Впродовж Тижня було проведено комплекс заходів онлайн-формату: виховні години, онлайн-гра, тренінгове заняття.

Україна – одна з найбільш замінованих країн у світі, тому знати базові правила безпеки не просто корисно – це може врятувати життя. Під гаслом «Будь доброчесним – поводься безпечно!» учні 6 класу взяли участь в конкурсі малюнків.

Запрошуємо до перегляду!

6 грудня українці відзначають державне свято –  День Збройних сил України. Це свято справжньої мужності, героїзму і відваги. Дата приурочена до дня ухвалення Закону України «Про Збройні сили України» – подія відбулася саме 6 грудня 1991 року. Також урочиста дата пов’язана із 6-м грудня 1919 року. Це день став початком однієї зі славетних сторінок української армії – Першим зимовим походом Дієвої армії УНР.

Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.

Довідка

24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних сил України». Фактично, цією постановою було покладено початок будівництва Збройних сил України як важливого інституту держави і невіддільного елемента її воєнної організації. Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних сил України.

11 жовтня Верховна Рада України затвердила Концепцію оборони і будівництва Збройних сил України. Концепція визначала, що Збройні сили України складаються з трьох видів: Сухопутні війська (Війська наземної оборони), Військово-Повітряні сили і Сили протиповітряної оборони (Війська повітряної оборони), Військово-Морські сили.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!

 ГЕРОЯМ СЛАВА!

"Тільки ти повертайся, солдате! Повертайся додому живим!"

Привітання із Днем Збройних Сил України від учениці 11 класу, Гончарової Крістіни.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 7-А клас долучилися до акції, на виховній годині "Скажи "Ні" насильству" пройшли анкетування "Булінг у школі", обговорили види насилля, переглянули презентацію . Кузіна Аріна створила відео .