Розклад занять

по Слов´янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 на 2023/2024 навчальний рік (ІІ семестр)

Згідно плану роботи навчального закладу на 2023/2024 навчальний рік, з 11 по 15 березня 2024 року в навчальному закладі проведено тиждень початкових класів під гаслом В.О. Сухомлинського: «Щоб дитина була палко зацікавлена у навчанні, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче інтелектуальне життя».

          Робота вчителів була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. Цього року Тиждень початкових класів був об’єднаний з Шевченківськими днями, тому учні мали змогу відвідати цікаві заходи та прийняти участь у різноманітних конкурсах, вікторинах.

Заняття з майбутніми першокласниками. 

У рамках VIII Всеукраїнської акції «Happy Мяу для Мурчика» учні та вчителі нашої школи зібрали допомогу притулку для тварин нашого міста «Дай шанс». Їжу, посуд, іграшки та речі передали волонтерам організації! Дякуємо всім хто долучився, за допомогу та небайдужість до чотирилапих друзів, які мають нелегку долю! ❤️❤️❤️

Instagram

21 березня – Всесвітній день поезії – свято, яке відзначають щороку в день весняного рівнодення ще з 1999 р.

  Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Рішення про встановлення даного свята було прийнято у зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

  Поезія – важливий елемент в духовному збагаченні людини, вона хвилює, дає насолоду, бентежить, плекає високі почуття, згуртовує націю, об’єднує людство. А особливо – українська поезія!

                                                       Поезія – це завжди неповторність, 

                                                       Якийсь безсмертний дотик до душі.

                                                                                           Ліна Костенко

"Каліграфічна петриківка" — новий авторський стиль Марини Саркісян. 

Її неперевершена серія "ЗАКВІТЧАНА ПОЕЗІЯ" — коли воєдино і гармонійно зливаються елементи петриківського розпису з каліграфічним мистецтвом та віршами великих українських поетів, тобто, графічні слова віршів утворюють малюнок. Це унікальне і особливе новаторство у творчому доробку відомої та самобутньої майстрині.

Марина Саркісян — обдарована і непересічна художниця, каліграфиня, майстриня петриківського розпису та дизайнерка. Вона працює у своєму індивідуально-неповторному і сучасному стилі. Мисткиня зобразила портрети славетних майстрів художнього слова і квіти, які розписала у незвичайній техніці. Поезія ніби цвіте разом з квітами та оживає на її чарівних малюнках.

Тиждень   математики

У рамках тижня математики в Слов'янській загальноосвітній школі №4  було проведено показовий урок  математики у 5-А  класі на тему: "Окремі випадки множення десяткових дробів". Під час уроку учні повторили  правила множення десяткових  дробів  на розрядну одиницю, вправлялися у позатабличному множені та діленні, розвивали навички  швидкого усного обчислення математичних виразів.  Учитель математики, Гончарова Марина Леонідівна, скористалася  досвідом  математичної діяльності  п'ятикласників під час виконання навчально-пізнавальних і практично зорієнтованих завдань.

Для учнів 10-А  класу  було проведено урок геометрії  « Прямокутна система координат у просторі» . На  уроці  старшокласники  ознайомилися з новим сервісом 3-D-Calculator GeoGebra, який дозволяє  створити уявлення про просторову систему координат,  дає можливість створювати «живі креслення».

В рамках тижня математики вчителем, Чугаєвою Ганною Володимирівною, у 7 класах було проведено урок алгебри «В пошуках українських традицій» на тему «Розв’язування лінійних рівнянь» з елементами національно-патріотичного виховання. На уроці учні узагальнили й систематизували знання з цієї теми, удосконалили вміння розв'язувати задачі. Також метою уроку було виховувати в молодого покоління почуття патріотизму.

З метою формування уявлень про математику як універсальну мову науки,  у 9 класах було проведено інтегрований урок геометрії з теми «У світі симетрії, гармонії та краси».  На уроці учні закріпили поняття симетрії, її видів та властивостей; закріпили вміння та навички розрізняти види симетрії, визначати галузі застосування. За допомогою графічного редактора, учні навчилися створювати симетричні зображення, розвиваючи при цьому логічне мислення, просторову уяву.

21 березня вчитель Гончарова М.Л. провела гру присвячені всесвітньому дню числа  π. Під час гри діти розв'язували ребуси та головоломки та відповідали на питання , що дало  можливість дізнатися більше нового та цікавого  про це число

20 березня – Всесвітній день Землі!   Дату обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.

У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.

Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. 

Це день про гуманне , людяне, ставлення до кожної живої істоти   у нашому спільному домі - пленеті Земля.

У 2010 році в екологічному календарі з’явилося ще одне цікаве свято — Всесвітній день горобця. Відзначати його запропонували 20 березня індійські і британські орнітологи.

Горобець — один з найпоширеніших птахів як в Україні, так і на Землі. Часто горобців сприймають як безтурботних стрибунів, які цілими днями цвірінькають і купаються в калюжах, та вони вже давно стали супутниками людини і майже не гніздяться в дикій природі.

Та чи знали ви, що в XIX столітті у Боснії  навіть зробили пам’ятник горобцям? Люди вшанували цих пташок за їх плідне полювання на шкідників.

Цікаво, що в Україні живе три види горобців: два з них трапляються частіше і, як правило, всюди: і в містах, і в селах — це хатній та польовий. Рідкісний залітний гість — чорногрудий горобець.

Проте ці маленькі пташки потребують допомоги, адже вони гинуть від морозів та відсутності їжі, стають жертвами домашніх котів і яструбів, потрапляють під колеса автомобілів.

Всесвітній день горобця — це нагадування про птахів, яким ще не загрожує зникнення, але, незважаючи на своє широке поширення і чисельність, за відсутності свідомого ставлення людей до всього живого, що їх оточує, горобці можуть потрапити до зони ризику.

З нагоди відзначення цих свят ,з метою формування у дітей громадської позиції щодо  гуманного та відповідального ставлення до довкілля,  пройшли інформаційні хвилинки  та вікторина.

В рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць " Шкільні ігри " в Слов'янській ЗОШ 4 пройшов І етап чемпіонату Донецької обл. зі згинання та розгинання рук в упорі лежачи . Переможці змагань: Дібров Д. та Майська В. продовжують боротьбу в ІІ етапі змагань

Шановні друзі! Оголошуємо переможців за номінаціями    в онлайн-конкурсі читців поезій Тараса Шевченка :

1. Номінація « Відкриття року» - Соболєв Кирило 1-а клас ,Чумаченко Олександр 9 -б клас, Локтіонов Матвій 2- а клас.

2. Номінація « Міс обдарованість» - Чуракова Аріна 7-б клас, Смирнова Маргарита 6- б клас, Нікуліна Евеліна 10-а клас

3. Номінація « Креатив» - Сотніков Олександр 9-а, Васильєва Софія 9-а клас, Почтарьова Ксенія 4-а 

4 . Номінація « Муза конкурсу»   - Голікова Дарʼя 7-а клас, Софія Білокобильська 8-а клас, Крістіна Крохмальова 8-б клас. 

5. Номінація « Золоте слово» - Саченко Олександр 5-а клас, Єрьомін Давід 4-а клас, Головащенко Данило 4-а, Білокобильська Софія 8-а клас

За підсумками голосування, переможцем став Фабаровський Марк 5-б клас.

Вітаємо учнів та щиро дякуємо за участь! Ви- наша гордість!

Заняття з майбутніми першокласниками. 


На цьому тижні уроки англійської мови перетворилися на справжній культурний екскурс – з нагоди національного ірландського свята «Святого Патрика» 17 березня. На уроках англійської мови учні не лише познайомились з традиціями святкування і головними атрибутами “St. Patrick’s Day”, а й повністю перейняли казкову атмосферу! 

“St. Patrick’s Day” – національне ірландське свято, яке відзначають 17 березня. Воно символізує не лише прийняття християнства в Ірландії, а й прихід весни та віру в удачу.

Цікаві факти!

День святого Патрика припадає на Великий піст, але ірландці цього дня їли м’ясо, адже вважалося, що святий Патрик перетворює все м’ясо, приготоване для частування, на рибу.

У межах поширення ірландського свята з’явився вислів “17 березня кожний є ірландцем”.

Сам святий Патрик не був ірландцем. Він народився у Британії приблизно у 390 році.

St. Patrick's Day is here, you see.

We'll pick some shamrocks, one,two, three.

We'll count the leaves and look them over,

And maybe find a four-leafed clover.

I'll sew green buttons on my rest,

Green for St. Patrick is the best.

I'll wear a green hat, very high,

And dance a jig at least I'll try!

St. Patrick’s Day 2024

Об'єднані мужністю та Україною

(До Дня українського добровольця)

Вітаємо всіх українських добровольців, які нагадують про наш обов'язок відстоювати добробут та щастя нашої країни. Нехай Вам не доводиться стикатись зі злом, а добро завжди буде на вашому боці! 

З Днем добровольця! Ви – наша гордість і найкращий цвіт нації. Міцного здоров’я, сили духу та нових перемог для нашої славної України!

Нехай Господь завжди оберігає вас, повертайтеся живими, і дякуємо за Вашу відданість та небайдужість. Слава Україні! 

14 березня – це день, який несе в собі велике значення для нашої держави. Саме в цей день 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону АТО. Ці чоловіки та жінки самоорганізувалися та вирушили на Схід України, на захист нашої держави та її суверенітету.

Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходились патріоти, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії УНР та Галицької армії ЗУНР, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, УПА мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю.

З 2014 року добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги завтра.

Колектив та учні нашої школи відзначили цей важливий для нашої країни день низкою виховних заходів: виховні години “Сила нескорених”, "Їх ворог ніякий не злякає - любов до України їх єднає", "День украънського добровольця", години пам'яті “Сила нескорених”, "Добровольці: історія подвигу" та ін. 

_ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ.pptx

У лютому 2024 року Донецький  Палац молоді «Юність» проводив  виставку-конкурс до Дня святого Валентина «Листівка валентинка».

З 14 по 18 лютого на сайті Палацу проходило онлайн-голосування за кращу роботу. 

У виставці-конкурсі взяли участь 430 учнів ЗЗСО Донецької області.

 

За результатами  Виставки-конкурсу, серед робіт, які набрали найбільшу кількість балів за рішенням журі, стали наші зірочки, Єжова Вікторія (5-Б) і Чуракова Арина (7-Б).


За підсумками онлайн-голосування, серед робіт, які набрали найбільшу кількість голосів, призове місце отримала Чуракова Арина (7-Б).


Вітаємо наших переможців та бажаємо їм подальших творчих успіхів!


Ми вами ПИШАЄМОСЯ!

Любі наші учениці, колежанки, сестри, матері та бабусі, ми раді привітати вас з Міжнародним жіночим днем! Ваша краса, розум, турбота, увага та любов є джерелом натхнення для всього світу! Нехай кожен день цієї весни буде заповнений незабутніми моментами, коханням та радісними усмішками.

Бажаємо, щоб ваше життя наповнювалося яскравими квітами, співом птахів та теплом сонця, насичуючи вас силою, внутрішньою гармонією та радістю.

Пам'ятайте, що ваша сила, ніжність та кохання - невичерпні. Кожна з вас є джерелом світла та тепла для своєї родини і близьких.

З Днем 8 березня, дорогі жінки! 

Він - символ волелюбності та нескореності української нації, полум’яний поборник за права і свободи людини, ревний захисник української мови, безстрашний борець проти кріпацтва, "сатрапів" і "лакеїв".   9 березня 2024 року Україна відзначає 210-річницю від дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. 

Тарас Григорович був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом. Літературна спадщина  митця, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури. «Заповіт» Великого Кобзаря перекладено більш ніж 100 мовами світу. З метою вшанування видатного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, популяризації спадщини Великого Кобзаря, у нашій школі були проведені класні години, літературні вікторини, виставки та інші заходи. Вагу великого Кобзаря для України неможливо переоцінити. Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне:"Борітесь-поборете, вам Бог помагає!"

9 березня

 Учні 5-Б,7-А,7-Б та 9-Б класів підготували онлайн-виставку малюнків 

"Яким я бачу Тараса Шевченка "

Учениця 10-А класу Артюшенко Станіслава взяла участь в обласному фестивалі «Тарас Шевченко: погляд крізь століття», присвяченому 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка у номінації «Промова біля пам’ятника Тарасові Шевченку»


В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах. Славетний Кобзар хотів бачити Україну вільною і незалежною, хотів справедливості та добробуту для нащадків, прагнув, щоб Україна була визнана усіма державами світу як могутня Європейська держава.З нагоди святкування 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка, у нашій школі проходить онлайн-конкурс читців поезій великого Кобзаря. Слухайте, насолоджуйтесь та ставте вподобайки!

Facebook

Учитель української мови та літератури Радченко Наталія Володимирівна стала фіналістом Методичної вітальні «Задушевні розмови про Тарасові вірші: до 210-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка», організованої Донецьким обласним ІППО.




Презентація без назви

Підведено підсумки ІХ обласного фестивалю етнічних та національних мов і культур «Мови різні — душа одна». Вихованці та педагоги нашої школи брали участь у двох номінаціях: "Концертна програма" - учень 11 класу Дібров Денис (наставник Руслан Мунтян) та "Історія мого роду" - учениця 10 класу Казачкіна Дар'я (наставник Наталія Радченко). Обидві номінації отримали звання переможців! Вітаємо фіналістів і бажаємо творчих злетів!

З 15 січня 2024 року по 29 лютого 2024 року проводився зимовий цикл Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!». Дякуємо учням 8-б класу за активну участь! Бажаємо подальших творчих успіхів та натхнення!

Щороку 3 березня мешканці планети Земля святкують Всесвітній день дикої природи (World Wildlife Day) . Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена.

У цей день ми віддаємо належне природі та звертаємо увагу на проблеми біорізноманіття. Адже збереження та процвітання екосистем – важлива умова життя людини. Однією з головних Цілей сталого розвитку №15 є збереження біорізноманіття.

Щороку святкування присвячується особливій темі, що пов’язана з нагальними проблемами дикої природи. 

Всесвітній день дикої природи – 2024 – про цифрові інновації, цифрові технології та послуги у сфері захисту довкілля. Про те,  як вони можуть сприяти збереженню дикої природи та співіснуванню з нею людини.

Завдяки цифровізації довкіллєвих послуг в країні вже зекономлено 7,5 млн аркушів паперу або врятовано близько однієї тисячі дерев. Через відсутність потреби чекати на друковані листи з відповідями підприємці заощадили 2 млн 850 тис. днів, а ще 300 тис. літрів бензину, які раніше витрачали на доставку до державних органів звітів і проєктів.  

А сервіс “в камуфляжі” ЕкоЗагроза допомагає українцям отримувати достовірну інформацію про стан довкілля та повідомляти про факти завдання шкоди природі.

Україна сьогодні займає особливе місце на карті світового біорізноманіття завдяки своєму треку зі збереження довкілля під час бойових дій. Тварини страждають від війни не менше, ніж люди.

Пам’ятаймо про тих, хто не може захистити себе сам, і робімо все від нас залежне заради нашого довкілля.

З нагоди цього свята, пройшли інформаційні  хвилинки з переглядом тематичних відео та обговоренням .

До Всесвітнього дня дикої природи пропонуємо  виставку творчих робіт  учнів 5-7 класів.

Презентация без названия
Презентация без названия

Весвітній день цивільної оборони

В 4-х класах проведена виховна година до дня цивільної оборони.

Відбулися змагання зонального (кваліфікаційного) етапу (Пліч-о-Пліч) чемпіонату Донецької області з піднімання тулуба в сід за 1 хвилину серед учнів та учениць 7-9 класів закладів загальної середньої освіти регіону.

У змаганнях взяли участь 221 учень, які представляли 115 закладів загальної середньої освіти. 


Від нашої школи приймали участь у зональному етапі змагань учень 7-Б класу Мордач Андрій (2 місце 🥈)

та учениця 7-Б класу Шатохіна Анна .

ХХ Всеукраїнська інтернет - олімпіада “НаУрок” (Зима 2024)

Початок війни. Окупація Криму військами РФ

(20 лютого – початок квітня 2014)

Збройною агресією проти України росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Тоді були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами російської федерації через Керченську протоку. Це зафіксовано у Постанові Верховної Ради України “Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії російської федерації та подолання її наслідків»” від 21 квітня 2015 року № 337-VIII.

Першим об’єктом агресії російської федерації проти України став Крим. Задовго до його окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, яка дестабілізувала суспільно-політичну обстановку. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – саме в цей день було зафіксовано перші порушення збройними силами російської федерації порядку перетину державного кордону України через Керченську протоку.

23 лютого в Севастополі відбувся 20-тисячний мітинг, на якому було “проголошено міським головою” громадянина росії Чалого. 26 лютого російські спецслужби за “севастопольським сценарієм” зімітували масове невдоволення “київською владою” жителів Сімферополя та організували зібрання прихильників “русской весны” перед кримським парламентом. Однак потужний мітинг українських патріотичних сил, включаючи кримських татар, нівелював плани агресорів та зірвав їхні прагнення видати окупацію росією Криму за результат бурхливого волевиявлення корінних мешканців півострова. Тепер у цей день – 26 лютого – на вшанування мужності й героїзму учасників мітингу в Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України ми відзначаємо День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (встановлений у 2020 році Указом Президента України № 58).

27 лютого 2014 року підрозділи спеціального призначення та десантних військ рф захопили будівлі Ради міністрів і Верховної ради Автономної Республіки Крим, над якими підняли прапор рф, а депутати Верховної ради Криму “ухвалили” рішення про проведення так званого референдуму щодо статусу півострова. Цей псевдоплебісцит відбувся 16 березня при великій кількості озброєних російських військовослужбовців, бойкотування “референдуму” Меджлісом кримськотатарського народу.

Перед тим – 1 березня 2014 року – рада федерації підтримала звернення путіна про дозвіл на застосування збройних сил рф на території України. Регулярні російські війська та парамілітарні формування захопили засоби масової інформації, установи зв’язку, летовища, паромну переправу в Керчі, блокували українські військові частини і військово-морські бази, де перебували кораблі ВМС України. Також ворог взяв під контроль адміністративні будівлі і транспортні магістралі.

18 березня в Москві був підписаний так званий “договір про прийняття Криму до складу росії”. 20 березня його “ратифікувала” державна дума рф, а 21 березня – рада федерації.

Цьогоріч ми відзначаємо 10-ту річницю спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у межах якої в нашому закладі проводились класні та виховні години на тему «Спротив триває!», була організована виставка малюнків.

Запрошуємо до нашої художньої галереї!

 Заняття з майбутніми першокласниками