Розклад занять

по Слов´янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 на 2023/2024 навчальний рік (ІІ семестр)

ХХ Всеукраїнська інтернет - олімпіада “НаУрок” (Зима 2024)

Початок війни. Окупація Криму військами РФ

(20 лютого – початок квітня 2014)

Збройною агресією проти України росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Тоді були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами російської федерації через Керченську протоку. Це зафіксовано у Постанові Верховної Ради України “Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії російської федерації та подолання її наслідків»” від 21 квітня 2015 року № 337-VIII.

Першим об’єктом агресії російської федерації проти України став Крим. Задовго до його окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, яка дестабілізувала суспільно-політичну обстановку. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – саме в цей день було зафіксовано перші порушення збройними силами російської федерації порядку перетину державного кордону України через Керченську протоку.

23 лютого в Севастополі відбувся 20-тисячний мітинг, на якому було “проголошено міським головою” громадянина росії Чалого. 26 лютого російські спецслужби за “севастопольським сценарієм” зімітували масове невдоволення “київською владою” жителів Сімферополя та організували зібрання прихильників “русской весны” перед кримським парламентом. Однак потужний мітинг українських патріотичних сил, включаючи кримських татар, нівелював плани агресорів та зірвав їхні прагнення видати окупацію росією Криму за результат бурхливого волевиявлення корінних мешканців півострова. Тепер у цей день – 26 лютого – на вшанування мужності й героїзму учасників мітингу в Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України ми відзначаємо День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (встановлений у 2020 році Указом Президента України № 58).

27 лютого 2014 року підрозділи спеціального призначення та десантних військ рф захопили будівлі Ради міністрів і Верховної ради Автономної Республіки Крим, над якими підняли прапор рф, а депутати Верховної ради Криму “ухвалили” рішення про проведення так званого референдуму щодо статусу півострова. Цей псевдоплебісцит відбувся 16 березня при великій кількості озброєних російських військовослужбовців, бойкотування “референдуму” Меджлісом кримськотатарського народу.

Перед тим – 1 березня 2014 року – рада федерації підтримала звернення путіна про дозвіл на застосування збройних сил рф на території України. Регулярні російські війська та парамілітарні формування захопили засоби масової інформації, установи зв’язку, летовища, паромну переправу в Керчі, блокували українські військові частини і військово-морські бази, де перебували кораблі ВМС України. Також ворог взяв під контроль адміністративні будівлі і транспортні магістралі.

18 березня в Москві був підписаний так званий “договір про прийняття Криму до складу росії”. 20 березня його “ратифікувала” державна дума рф, а 21 березня – рада федерації.

Цьогоріч ми відзначаємо 10-ту річницю спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у межах якої в нашому закладі проводились класні та виховні години на тему «Спротив триває!», була організована виставка малюнків.

Запрошуємо до нашої художньої галереї!

 Заняття з майбутніми першокласниками

ВІЛЬНІ, НЕЗЛАМНІ, НЕПЕРЕМОЖНІ...

Пам’ятаймо про 24 лютого:
День, коли ми стали ще міцнішими.

730 ДНІВ БОРОТЬБИ

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять про день, коли наша країна зіткнулася з найбільшим випробуванням у своїй новітній історії - повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Цей день нагадує нам про мужність, відвагу та незламність українського народу.

Ми відзначаємо цей день не лише як день пам’яті, але й як день визнання нашої сили та відваги. Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя заради нашої свободи, і ми вдячні кожному, хто продовжує боротися.

Учні нашої школи не залишились осторонь цієї дати і вшанували пам'ять загиблих, висловили слова подяки та побажання Силам Оборони України на виховних годинах, тематичних п'ятихвилинках: "Вистояли - переможемо!" , "Коли болить душа за Україну", "Цю війну треба виграти, ми її обов'язково виграємо...", "730 днів незламності", "Україна незламна", "Україна переможе", "Вистояли - переможемо!", "Шлях до перемоги", "2 роки незламності, сили та витримки", “ І буде МИР, і вишні зацвітуть!”, “Лютий -  довжиною в два роки”,  конкурси малюнків "Вистоємо! Переможемо!", "Стоп, війна! Я хочу мирне життя" .


730 днів незламності ". Друга річниця повномасштабного вторгнення..pptx

Хронологія подій:

Ми - Україна. Ми - сильні. Ми - незламні. Ми пам’ятаємо
24 лютого і продовжуємо боротися за мирне майбутнє нашої країни.

Міжнародний день рідної мови 

Наша рідна українська мова-це основа нашої безмежно багатої культури. Це наш дух, наша душа, наша пісня...

О.Гончар

Шановні колеги, батьки та учні! Вітаємо Вас зі святом Української Мови – одним з найцінніших надбань народу!

Свято рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Наш земляк, Володимир Сосюра, пророчо мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема». Повертаймо українській мові роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини.

Наша Мова – найкраща в світі! Нею освідчувалися в коханні наші дідусі і бабусі, наші батьки.  Рідною Мовою ми сказали перші слова: Мама, Тато. Українська Мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі.  Нашою Мовою мовлять, речуть, розмовляють, говорять, балакають, оповідають, кажуть, гомонять, моралізують, лепечуть оточуючі нас люди… Наша Рідна Мова – найбагатша в світі! У словнику Української  Мови налічується більше 200 тисяч слів! 

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України

Учні 10-А класу дослідили історію створення Міжнародного дня рідної мови, доєдналися до челенджу солов'їної, а також нанизали коралі з висловів відомих людей про рідну мову.

Інтерактивна вікторина 

"Скарби рідної мови" 4-А, 4-Б

Учні 8-А та 8-Б класів провели інтелектуально-розважальну гру  МовиМО QVIZ

Презентація без назви

« Поетичний віночок» від першокласників!

«Залишаємося гідними своїх Героїв!»

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

       У 1991 році Україна відновила незалежність. Але Російська Федерація не відмовилася від спроб повернути свій вплив на Україну. Через розмивання української національної ідентичності, маніпуляції навколо мови, гіперболізацію регіональних розбіжностей, заперечення права українців на відновлення національної пам’яті, фінансування та вербування українських політиків, впровадження своїх агентів у оборонні структури нашої країни. Тож Україна ще тривалий час перебувала в полі тоталітарної системи. Це сприяло перетворенню України на сателіта Росії та придушенню громадянських прав і свобод.

Помаранчеву революцію спричинили масові брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів на президентських виборах. Та революція засвідчила зародження та розвиток громадянського суспільства в Україні, його готовність обстоювати демократичні свободи та людську гідність, брати на себе відповідальність за власний вибір.

21 листопада 2013 року, в дев’яту річницю Помаранчевої революції, зібрався Євромайдан. Ним розпочались події, відомі нині як Революція Гідності. Його основною метою було повернення України до європейського шляху розвитку, долучення держави до правового й економічного простору Європейського Союзу шляхом укладення угоди про асоціацію з ЄС, яку Віктор Янукович відмовився підписати.

30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Від сутичок постраждало 112 активістів і 45 журналістів. Брутальні дії влади викликали потужний масовий спротив. Вже наступного дня, 1 грудня, на Народне віче зібралося вже понад мільйон учасників. 8 грудня на Бессарабській площі повалено пам’ятник Леніну.

Протистояння учасників Революції Гідності та представників режиму Януковича тривало понад три місяці. За цей період середмістя столиці стало осередком масового спротиву громадян, що виступали проти чинної влади й антидержавницької політики, яку та провадила. Майданівці облаштували наметове містечко, пункти обігріву, медичні пункти, сцену, побудували барикади, організували загони самооборони тощо. Територія Євромайдану перетворилася на центр опору силовикам як важелям впливу чинної на той час влади.

Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів'янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми та смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20. Усі вони ввійшли до пантеону борців за незалежність України.

20 лютого 2014 року стало не просто датою чергової офіційної події в календарі, а своєрідною точкою неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, до старих корупційних схем і також маркером протидії багатовекторності, тобто, власне кажучи, проросійської спрямованості, у зовнішньополітичному курсі. Адже за все це не просто стояли люди на Майдані, за це заплачено дуже велику ціну. Задля утвердження свободи та демократії Герої Небесної Сотні пожертвували собою й цим змінили перебіг історії нашої держави.

  21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із полеглими, названими Небесною Сотнею, під час якого пролунала українська пісня “Плине кача...”, що стала реквіємом майданівцям. За однією з версій, автором вислову “Небесна Сотня” є поетеса Тетяна Домашенко, яка під враженням подій написала вірш “Небесня Сотня воїнів Майдану” (21–22 лютого 2014).

  Небесна Сотня стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України на сході, утверджуючи право людини на вільне життя. Українці вибороли право на демократичний європейський розвиток держави і готові боротися за нього та очищення від тоталітарного минулого.

День Героїв Небесної Сотні..pptx

g

Вже в котрий раз наш заклад освіти відзначений почесною грамотою Департаменту освіти і науки України , як лауреат ІІ етапу Всеукраїнського огляд-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в закладах загальної середньої освіти . В номінації "Кращі міські заклади загальної середньої освіти" ( в 2 категорії, до 700 учнів )

🐾В нашій школі пройшла акція "Подарунок для пухнастика" 🐈‍⬛  присвячена Дню кота в Європі. Улюблені котики отримали в подарунок еко - іграшки ,які діти створили для них власноруч .

   День кота — це свято, що може зробити господарів більш відповідальними в питаннях турботи про улюбленців: харчування, медичного огляду, косметичного догляду й так далі.

Окрім цього, люди також використовують цей день в якості нагоди для того, щоб опублікувати фотографії своїх котів у соціальних мережах, розповісти історію "знайомства" з улюбленцем, а також підтримати притулки і організації, які допомагають безпритульним котикам.

Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto - World Cat Day, або відомий нам як День кота в Європі, відзначають з 1992 року - 17 лютого. Вибір дня був пов’язаний з лютим місяцем саме тому, що цей період знаходився під знаком Водолія (знак зодіаку), який характеризується в італійській культурній традиції, як знак вільних і незалежних духів. Справа в тому, що за часів інквізиції, особливо кішок та котів чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі. На підтримку Дня кота в Італії стали організовуватися численні дискусії, конференції, в тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу.

   Це свято є чудовою нагодою, щоб кожен зміг висловити свою любов до котика.

   Загалом День кота став особливо популярним саме завдяки своїй здатності згуртовувати любителів котів довкола спільної теми. Цей день покликаний сприяти відповідальному ставленню до хатніх тварин та підвищенню свідомості про потреби та добробут своїх улюбленців.🐈

Сніткіна Ольга Миколаївна (16.08.1963-17.02.2024)

 

Адміністрація Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 з глибоким сумом сповіщає, що 17 лютого 2024 року пішла з життя колега, подруга Сніткіна Ольга Миколаївна.

Ольга Миколаївна була скромною, чуйною людиною, добрим наставником дітей не одного покоління випускників нашої школи. Світла пам’ять про Ольгу Миколаївну назавжди збережеться в наших серцях, як про вірного друга, розважливу людину, завжди готову прийти на допомогу.

Ми висловлюємо щире співчуття родині та друзям Ольги Миколаївни. Нехай її душа спочиває у мирі.


«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання». 

Президент України В.Зеленський

З ДНЕМ ЄДНАННЯ, 

УКРАЇНО!

З нагоди Дня Єднання України ми вітаємо вас зі святом, що символізує єдність всіх українців незалежно від їхнього походження, мови та переконань.

Нехай цей день стане нагадуванням про те, що разом ми здатні подолати будь-які перешкоди, пройти найважчі випробування. Зичимо вам тепла, миру та спокою на кожному важливому та нелегкому кроці у формуванні нашої державності.

З повагою і вдячністю, адміністрація та колектив Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. №4

Єднаймось! Разом ми сильніші!

"День єднання України".pptx
photo_2024-02-14_19-43-39.jpg
photo_2024-02-14_19-39-45.jpg

16 лютого 2022 року в Україні було проголошено День Єднання.

День єднання України – це можливість вкотре заявити на весь світ, що Українська нація – єдина, а її територія – неподільна. І нехай у цьому благородному пориві кожного свідомого громадянина супроводжує щастя, злагода, мир й добробут, мудрість і чуття єдиної родини у соборній Україні.

Тож і наша ЗОШ 4 долучилась до заходів присвячених цьому дню. Класні керівники провели виховні години: "Єдність українського народу не перерветься ні на хвилю. У цій єдності- наша свобода,сила, боротьба за Україну", "Єднаймося,українці! В єдності-сила! В силі-перемога!",  "Ми сильна нація, з багатою історією, та величним майбутнім!"; інформаційні хвилинки: "16 лютого- День єднання ", "Долоньки єдності", ланцюжок єднання "У єдності наша сила" на яких діти дізнались про історію свята,усвідомивши,що саме вони майбутнє України. Маленькі патріоти читали вірші, дивились відео презентації, згадували з вдячністю захисників і захисниць, віддавали шану загиблим воїнам, які боронили нашу Україну.

“All you need is love”

                            John Lennon

Любов-справжнє диво, найпрекрасніше почуття у всьому світі. Завдяки йому людина будує плани на майбутнє, здатна на великі вчинки, навіть подвиги. Любов окрилює і наповнює життям, допомагає знайти вихід із найскладніших ситуацій, лікує душу. Сила любові здатна рухати світ.

Любов різна і багатогранна: до рідних, друзів, любов до життя, до рідної землі, почуття кохання. Вона торкається найтонших струн людської душі і створює справжній шедевр, даруючи радість, гармонію, щастя.

День Святого Валентина святкується вже не перше століття у багатьох країнах світу і має певні традиції та особливості святкування. День закоханих- це свято любові, ніжності, романтики.

Учителі англійської мови провели різні тематичні заходи для учнів до Дня Святого Валентина з метою збагачення знань дітей про звичаї, культуру і традиції англомовних країн і покращення ментального здоровʼя школярів.

Ми продовжили тогорічну акцію «Валентинка для захисника», щоб підтримати наших мужніх воїнів, поділитися з нами своєю любовʼю.

…Love is not love 

Which alters when it alterations finds

Or bends with the remover to remove 


O no! It is an ever-fixed mark

That looks on tempests and is never shaken;

It is the star to every wondering bark

Whose worth’s unknown, although his height be taken.

(from “Sonnet 116” by William Shakespeare)

У Слов'янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 Слов'янської міської ради Донецької області відбувся І шкільний етап із загальної фізичної підготовки (піднімання тулуба в сід за 1 хвилину) серед школярів 7-9 класів. Захід відбувся в рамках реалізації проекту "Пліч-о-Пліч"

Далі наших спортсменів чекає зональний етап змагань.

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ з Афганістану


Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

Офіційно вона була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна

Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою та найтрагічнішою стала війна в Афганістані (1979-1989). Вона тривала 10 років, а через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат: 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч - українці. За офіційними даними, під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих.

Зараз в Україні більше 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них більше 8 тисяч мають поранення, а понад 6 тисяч - інваліди. .

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

      


Довівдково: виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.

За повідомленнями, в перші три місяці Афганістан покинули 50 183 військовослужбовців. Ще 50 100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 по 15 лютого 1989 року.

Операція з виведення військ постійно піддавалася атакам з боку моджахедів. За інформацією газети «Вашингтон пост», всього в цей період було вбито 523 радянських солдата.

15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем, який переступив по Мосту Дружби кордон двох країн. Насправді на території Афганістану залишалися як радянські військовослужбовці, що потрапили в полон до афганських моджахедів, так і підрозділи прикордонників, що прикривали виведення військ та повернулися на територію СРСР лише в другій половині дня 15 лютого. Прикордонні війська КДБ СРСР виконували завдання з охорони радянсько-афганського кордону окремими підрозділами на території Афганістану до квітня 1989 року.

       Війну в Афганістані часто називають загарбницькою, хоча для солдатів, які пройшли через неї, це було виконання обов’язку перед державою. У 2014 році тисячі воїнів-афганців одними із перших відправилися добровольцями на український Схід. Вони і сьогодні захищають нашу державу від російського агресора, а деякі віддали життя за Україну.

 

 

       Низько схиляємо голови перед пам’яттю солдатів і офіцерів, що віддали життя під час виконання військового обов’язку. Висловлюємо глибоку вдячність бійцям, які сьогодні боронять цілісність і незалежність України та оберігають спокій у наших домівках. У цей день бажаємо вам, шановні учасники бойових дій, доброго здоров’я, родинного щастя, благополуччя і головне – мирного неба над головою.


Спогади учасників Афганської війни

В обласному етапі фотовиставки до Дня Соборності України " Україна - це ми" учениці нашої школи Харіна Софія та Лістрова Маргарита отримали призові місця! Ми вітаємо дівчаток та їх класних керівників з чудовими результатами, та дякуємо батькам Маргарити та Софії за допомогу) Бажаємо ще більших успіхів та творчого натхнення!(trophy)(camera)(party_popper)

" Знайомтесь, наші Джури!"

Тиждень інформатики

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету” 

До Дня безпечного інтернету  учні 5-а класу взяли участь у конкурсі "ОСНОВИ КІБЕРБЕЗПЕКИ"

Творча робота (відео Кліп) від 11-А класу до Дня безпечного Інтернету.

6 лютого, до Дня Безпечного Інтернету, учні сьомих класів разом з вчителем, Чугаєвою Ганною Володимирівною, на уроці інформатики створили Форум "Безпечний Інтернет", на якому обговорили ситуаціі та висловили власну думку щодо до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Вчителі мистецтва Мунтян Руслан Володимирович та Трубачова Олена Ігорівна взяли участь у фінальному етапі ОБЛАСНОГО ФЕСТИВАЛЮ  «АГЕНТИ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ», та були нагороджені сертифікатами переможців.

Хочу висловити вдячність вчителям та учням ЗОШ №4 і всім небайдужим, хто прийняв участь у зборі бляшанок для виготовлення окопних свічок. Чергова партія була передана до місцевого волонтерського центру. Разом ми змогли зігріти наших воїнів, які захищають кордони нашої Батьківщини.

Тиждень історії

«В гостях у Геродота»

(останній тиждень січня 29.01 - 04.02. 2024 року)


«Historia est magistra vitae»

План тижня:

Понеділок (29.01)

Вівторок (30.01)

Середа (31.01)

Четвер (01.02)

П’ятниця (02.02)

Урок-подорож «Міфи Давньої Греції».

«Пограємо в історію»

«Персоналії Національно-Визвольної війни»

Богдан Хмельницький .pptx

Арсеній Морозов 8-А

Іван Виговський.pptx

Анна Омельченко 8-А

Іван Сірко.pptx

Пеньковцева Ксенія 8-А

Єрмак Родіон.mp4

Єрмак Родіон 8-А

Алабушев Мирослав 8-А

«Україна в історії»

Горбатов Дмитро 9А Я люблю Україну.pptx

Горбатов Дмитро 9-А 

«Громадянська Україна»

Борисова Є.pptx

Борисова Є. 10-А 

Казачкіна та Кравченко.pptx

Казачкіна Д., Кравченко Л. 10-А 

Нікуліна Е.pptx

Нікуліна Е. 10-А 

Здебська, Кулакова.pdf

Здебська Д., Кулакова А. 10-А 

Майська В..pptx

Майська В. 10-А 

«Україна в майбутньому»