Розклад занять

по Слов´янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 на 2023/2024 навчальний рік (ІІ семестр)

Аварія на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року, 38 років тому, сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. На четвертому енергоблоці станції стався потужний вибух, еквівалентний 500 бомбам хіросим. Ця подія докорінно змінила життя мільйонів людей.

За офіційними повідомленнями, одразу ж після катастрофи загинула 31 особа, а 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж та розчищення, отримали високі дози радіації.

До групи ризику потрапили персонал ЧАЕС, учасники ліквідації наслідків аварії, евакуйовані люди та населення уражених територій. Майже 8,4 мільйона людей зазнали впливу радіації. Сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисяч квадратних кілометрів. Сотні тисяч людей було евакуйовано із забруднених територій.

17 грудня 2003 року делегати 58-ї сесії ГА ООН ухвалили резолюцію щодо Чорнобиля, яка наголошує на довгостроковому характері наслідків аварії на Чорнобильській електростанції. Вона передбачала зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль у справі пом'якшення та мінімізації цих наслідків.

26 квітня

З 21 по 27 квітня 2024 року Європейський регіон ВООЗ  відзначає Європейський тиждень імунізації (EIW). Мета цього широкомасштабного заходу – підвищити серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя. Цього року Європейський тиждень імунізації  співпадає з 50-ю річницею впровадження Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) “Розширеної  програми імунізації” (EPI), мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині в світі незважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус. 

З нагоди Всесвітнього, Європейського тижня імунізації 2024 пропонуємо вашій увазі інформацію,

надану редакцією Національного порталу з імунізації

Факти про імунізацію

Імунізація дозволяє зберегти від 2 до 3 мільйонів життів щороку. 

Завдяки імунізації в світі більше не фіксуються випадки натуральної віспи – цю небезпечну хворобу, внаслідок якої помирало 3 з 10 захворілих, було повністю викорінено.

Наразі завдяки масовим кампаніям з вакцинації світ наблизився до викорінення поліомієліту – небезпечного захворювання, що може призводити до невиліковних паралічів. Ще відносно нещодавно – у 1988 році – вірус циркулював у 125 країнах світу, а кількість випадків захворювання сягала 350 тисяч. Зараз залишилося всього дві країни, де досі циркулює “дикий” вірус поліомієліту – Афганістан та Пакистан; станом на 29 лютого 2024 року в цих країнах сумарно було зафіксовано  лише 15 випадків хвороби. Важливо також зазначити, що вірус поліомієліту 2 та 3 типів вже викорінено, і наразі в світі фіксується лише вірус поліомієліту 1 типу.

Правець матерів та новонароджених було еліміновано в південно-східній Азії в 2016 році. В цьому регіоні проживає приблизно чверть населення земної кулі, і він став другим серед 6-ти регіонів ВООЗ, де вдалося досягнути елімінації правця матерів та новонароджених. А в 2017 році третім регіоном ВООЗ, де вдалося елімінувати це смертельно небезпечне захворювання серед матерів та немовлят, став Американський регіон. На жаль, повне викорінення правця неможливе, бо бактерія, що його викликає, знаходиться в навколишньому середовищі – в ґрунті та фекаліях багатьох тварин. Проте небезпечній хворобі можна запобігти завдяки дотримання гігієнічних вимог під час пологів та вакцинації, ефективність якої у випадку своєчасних ревакцинацій сягає 100%.

Розробник першої в світі вакцини проти поліомієліту Джонас Солк випробував її на собі, своїй дружині та трьох синах перш ніж розпочати широкомасштабне дослідження. Він відмовився від патенту на вакцину, аби якомога більше людей змогло мати до неї вільний доступ.

Деякі вакцини попереджують онкологічні захворювання, а саме вакцина проти гепатиту В, що профілактує розвиток раку печінки, спричиненого ускладненням гепатиту В, та вакцина проти вірусу папіломи людини, що профілактує розвиток 6 видів раку, викликаних вірусом папіломи людини.

Вакцини проти дифтерії та правця – це так звані анатоксини, що формують захист не проти самих бактерій (Corynebacterium diphtheriae та clostridium tetani), а проти токсинів, які ці бактерії продукують в організмі людини і які й є ,безпосередньою причиною таких небезпечних захворювань як дифтерія та правець. Вакцини проти дифтерії та правця надзвичайно ефективні – за умови своєчасної ревакцинації їхня ефективність сягає 100%

Вакцина проти туберкульозу, широко відома як вакцина БЦЖ, повністю забезпечує захист від смертельних генералізованих форм туберкульозу – туберкульозного менінгіту та міліарного туберкульозу.

Існує поширена думка, що “вакциною від менінгіту” є саме вакцина проти менінгококової інфекції. Проте менінгіт (запалення мозкових оболонок) можуть спричиняти різні збудники, тож від менінгіту захищають також інші вакцини, зокрема, вакцини проти хіб-інфекції, проти пневмококової інфекції та проти епідемічного паротиту.

З цієї нагоди в нашій школі проходили тематичні заходи відповідні до вікової категорії учнів: інформаційні хвилинки, вікторина, перегляд мультфільму з обговоренням,  онлайн тестування на визначення рівня обізнаності з імунізації.  Заходи були спрямовані на підвищення рівня обізнаності  дітей щодо, колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від небезпечних  вакцино-керованих хвороб. 

А також мали на меті звернути увагу батьків на те що в умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків.

   На цьому тижні вчителі англійської мови разом з учнями здійснили подорож сторінками життя та творчості геніального драматурга, автора і поета Вільяма Шекспіра.

  Любов і смерть, дружба і зрадництво,  відданість і неправда – головні теми його творів. А найкращі та найбільш відомі п’єси  – це «Отелло», «Король Лір», «Гамлет», «Ромео і Джульєтта».

    Крім п’єс, Шекспір  написав багато інших поетичних творів, які перекладені багатьма мовами і добре відомі в усьому світі. Мільйони людей продовжують захоплюватися творіннями Шекспіра, вони будуть завжди цікаві людям.

 Цікаві факти:

1.Завдяки Шекспіру в англійській мові з'явилося, за різними даними, від 1 700 до 3 200 нових слів.

2.Словниковий запас Шекспіра становив від 20 до 25 тисяч слів, хоча зараз освічені англійці використовують для письма і мови не більше 4 000 слів.

3.Існує понад 80 варіантів вимови імені та прізвища драматурга.

4.У 38 п'єсах, написаних драматургом за його творчу кар'єру, налічується понад 884 000 слів.

5.Багато супутників планети Уран названо на честь персонажів творів Шекспіра.


William Shakespeare

Тиждень охорони праці 

В рамках тижня  охорони праці, з педагогічними працівниками була проведена психологічна хвилинка. Вчителі були ознайомлені з методами психологічного відновлення у воєнний час.

Протягом тижня з відзначення Дня охорони праці (21-26 квітня 2024 року) активні учні 9-А класу взяли участь у проєкті «Веб-колаж до тижня цивільного захисту», в результаті голосування 1-3 місце отримали учні: Будник Вікторія (1 місце), Ханволодян Меланія (2 місце), Чугаєв Артем (3 місце). Висловлюємо щиру подяку нашим учням!

Учні 7 класів взяли участь у виставці творчих робіт та підготували збірку інформаційних плакатів до Всесвітнього Дня охорони праці

ЗБІРКА інформаційних плакатів
Презентация Microsoft PowerPoint.pptx
охорона праці (2).pdf

22 квітня – Всесвітній День Землі (International Mother Earth Day) 

Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.

Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від війни.

 Учнівський колектив нашої школи також долучився до святкування.

Діти взяли участь у челенджі "Посади рослину- подбай про майбутнє", флешмобі "Полювання на сміття"

Фотоквесті " Наша планета - Земля"

Під час  заходів діти мали змогу відчути себе частиною міжнародної спільноти, зробити свій внесок у покращення стану довкілля та відчути що від їхніх дій також залежить майбутнє нашої планети.

Фотоквест Земля.pptx
Фотоквест
День Землі.pptx

У рамках Європейського тижня імунізації у Слов'янському ЗЗСО І- ІІІ ступенів № 4 був проведений інформативний захід для учнів 10- 11 класів. Метою заходу, було підвищити обізнаність учнів про важливість вакцинації для захисту від інфекційних захворювань.

Тиждень 2Презентація без назви

Щороку в Україні у третю суботу квітня відзначається День довкілля, його започаткували у 1998 році згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98, після Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії еколонічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом.

Зазвичай в цей день громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань....

Охорона довкілля - система заходів щодо раціонального використання природних ресурсів, збереження особливо цінних та унікальних природних комплексів і забезпечення екологічної безпеки.

Кожен може зробити свій внесок в збереженні природи та покращенні екологічної ситуації на нашій планеті.

Перші кроки досить прості:

🌿відмовляйтеся від поліетиленових пакетів, адже це  екологічно та економно. Натомість можна використовувати  біорозкладні пакети, або багаторазові торбинки;

🌿відмовляйтеся від одноразових пляшок та посуду - краще готувати в скляних пляшках;

🌿будьте енергоефективними у побуті. Вимикайте світло та  електроприлади, якими не користуєтесь;

🌿 Використовуйте найбільш екологічній транспорт - велосипеди , частіше ходіть пішки;

🌿економте воду - оберігайте рідні водойми ;

🌿купуйте менше, аналізуючи свої потреби, та не викидайте - використовуйте продукти раціонально і, за можливості, допомагайте тим хто наразі знаходиться у скрутному становищі;

🌿 сортуйте сміття і віддавайте на переробку макулатуру.

День довкілля_1.pptx

З нагоди цього свята, в рамках тижня природничих наук, в нашій школі проходили   виховні години, хвилинки спілкування та інформаційні хвилинки з переглядом тематичних відео іграми та вікторинами. Заходи спрямовані на підвищення рівня  обізнаності та  екологічної  свідомості підростаючого покоління.

ТИЖДЕНЬ  ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

У  рамках тижня «Цивільного захисту» у Слов'янському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4, було  проведено виховний захід "Школа безпеки" для  учнів 11А класу. Метою цього заходу було поглибити  поінформованість старшокласників  життєво необхідними знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації (правила надання першої домедичної допомоги та правила пожежної безпеки).

19 квітня у Слов'янському ЗЗСО І-ІІІ ст. номер 4 у рамках тижня ЦО відбувся  еваковихід і за сигналом "Увага, всім!"" Працівники закладу вклалися у зазначений час і змогли організовано покинути приміщення.

2024 рік - час повномасштабної війни.  Тиждень цивільного захисту  особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення.Тому, учні 11-А класу  під час інформаційної години активно взяли  участь в обговоренні питань ядерної, хімічної безпеки, правил поведінки з вибухонебезпечними предметами.

16.04.24 відбулося онлайн заняття з учнями 5-11 класів з протимінної безпеки, яке організували і провели представники Швейцарського фонду з протимінної діяльності в Україні (FSD). Здобувачі освіти отримали інформацію стосовно вибухонебезпечних пристроїв,  ознайомилися з правилами поведінки з БЖ у надзвичайних ситуаціях, а також в інтерактивній формі закріпили наданий матеріал.

Щороку першими проявами весни є поява первоцвітів. Вони кольоровими промінчиками виглядають на лісових галявинах та гірських пагорбах, ще сухих степах. Під назвою першоцвіти   об'єднують ранньовесняні квіти, що розпускаються ще до появи листків на деревах. Природа їх розмальовує у яскраве забарвлення, яке неможливо не помітити на тлі темного лісового покриву чи залишках снігу на пагорбах гір, чи просторах луків та степів.

На жаль, з кожним роком кількість першоцвітів в Україні зменшується. За даними екологів щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих квіток, занесених до Червоної книги. Перші вісники весни, що дарують нам радість, опинились на межі зникнення. І це все наслідки недбалого ставлення людини до природи.

З метою формування у підростаючого покоління природоохоронних навичок, любові та відповідального ставлення до  природи, в рамках щорічної  Всеукраїнської акції "Первоцвіт" , учнями нашої школи та їхніми наставниками були створені проєкти. З радістю ділимося результатами роботи. Бажаємо приємного перегляду!

Учні Слов'янської ЗЗСО#4 взяли участь в екологічній акції "Першоцвіт" від Національного природного парку "Святі Гори".

12 квітня - День космонавтики


У цей день, 12 квітня, в 1961 році Юрій  Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Україна країна з багатою космічною історією.

Тому пропонуємо вам тур по Національному музею космонавтики

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який відзначається за ініціативою ООН.

У цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах.

Це пам’ятна дата, яка відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Саме цей день входження американців на територію Бухенвальду – і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів».

Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. І відтоді, ця пам’ятна дата болить незагойною раною в серцях народів світу.

Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені.

На території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів, на території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів – це день, коли ми вшановуємо подвиг борців антифашистського опору, висловлюємо повагу старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання.

Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору. Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

Трагедія Другої світової війни повторюється і сьогодні. З початком жорстокої російської агресії сотні наших військових перебувають у російському полоні в невимовно важких умовах. Вони повертаються виснажені й хворі, але незломлені.

Сподіваємося, що всі українські полонені, які зараз перебувають у російських таборах, обов’язково повернуться до своїх рідних.

Пам’ятаємо страшні сторінки історії, аби подолати ворога, який загрожує не лише Україні, а й усьому цивілізованому світу, нашій безпеці та стабільності.

В рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць "Шкільні ігри" в Донецькій області пройшов чемпіонат зі згинання та розгинання рук в упорі лежачи серед учнів закладів загальної середньої освіти, за підсумками змагань саме учні нашої школи - Дібров Дмитро та Майська Віолетта стали переможцями змагань! Вітаємо наших чемпіонів !!!

Слов'янська загальноосвітня ЗОШ І-ІІІ ст. №4 доєдналася до участі у Флешмобі «White card» до Міжнародного дня спорту заради розвитку та миру і Всесвітнього дня здоров'я в рамках Національного проєкту "Цікава фізкультура-2.0"

4 квітня - Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки

Учениці нашої школи взяли участь в обласному конкурсі від  Донецького  обласного еколого- натуралістичного центру, що проводитья  з метою розвитку та тренування навиків спілкування мовою візуального

мистецтва. Конкурс проходив у рамках 

Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2024»

за темою «Нектар життя»

Учениці 6-А класу Сливакова Анна, за роботу  " Сон миліший над усе", та Семененко Поліна, за  роботу "У володіннях снігової королеви" ,нагороджені грамотами за зайняте ІІІ місце в номінації "Фото". Учениця 7-А класу Чічіна Вероніка отримала сертифікат  учасника у номінації "Анімація" за представлену роботу  " Любіть життя за схід і захід сонця...."

Міжнародний день дитячої книги відзначається щорічно 2 квітня. Цей день присвячений популяризації дитячої літератури та заохоченню читання серед дітей. Він сприяє підвищенню усвідомлення важливості книг для розвитку та навчання дітей, а також відзначає вагу творчості та уяви в житті маленьких читачів.

До Міжнародного дня дитячої книги учні нашої школи взяли участь у Всеукраїнському тижні читання -2024 "Книжкове ППО"- Потужне Переможне Озброєння.

Щороку 1 квітня світ відзначає Міжнародний день птахів (International Birds Day). Ця дата була обрана не просто так – у 1906 році саме в цей день була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» Свято птахів  не тільки відзначає річницю конвенції, але й символізує прихід весни та прильот пернатих із місць зимівлі.. З цієї нагоди традиційно розвішують шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки», щоб зустріти птахів , які повертаються на свої гнізда.

Мета цієї акції  – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів. Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було.

Неможливо уявити собі світ без співу птахів.

Ми ж пропонуємо вам прослухати сучасну «Оперу птахів», у якій  беруть участь  60 видів птахів. Їх спів синхронізовано з мелодією опери В.А.Моцарта "Чарівна флейта",  дуету "Папагено і Папагени".  Це варто побачити та почути!  Шедевр створений у співпраці природи та людини. Виступ природжених співаків і кропітка праця людей, об'єднаних любов’ю до природи та класичної музики. Можливо, серед акторів ви знайдете знайомих птахів?! Приємного прослуховування..,.

З нагоди Міжнародного дня птахів, в школі пройшла "Загадкова вікторина про птахів"  та інформаційні хвилинки. Під час яких діти відгадували загадки , познайомились із рекордсменами у світі  пернатих, пригадали  птахів ,що є символами України .   Також  обговорили необхідність надання допомоги птахам у весняний час, у вигляді будиночків та підгодівлі. Згадали як правильно підгодовувати птахів,щоб не нашкодити їм.