Als je kan plannen en organiseren kan je stap-voor-stap werken van een idee naar een concreet product dat je kan overleggen aan de opdrachtgever. Je weet deze stappen ook helder in kaart te brengen in een duidelijke planning en je hier aan te houden. Je weet in deze planning dan ook vastgestelde deadlines op tijd te halen en je kan je planning tijdig aanpassen wanneer blijkt dat het behalen hiervan lastig kan zijn. Werkzaamheden kan je goed op een rij zetten en inschatten hoe lang ze duren. In samenspraak met je teamgenoten weet je het werk gelijkwaardig over je team te verdelen. Grote problemen weet je op te delen in kleine deelproblemen. Die kan je vervolgens stap-voor-stap oplossen zodat je het grotere probleem kan tackelen. Je ontwerpstappen weet je ook te beschrijven in een logboek, zodat jij en je teamgenoten bij kunnen houden wat er gedaan is. Schetsen, (bouw)tekeningen en andere ontwerpen kan je zorgvuldig archiveren.
Voeg hier bewijsmaterialen toe waaraan jij laat zijn dat je de competentie 'Plannen en organiseren' beheerst. Voor elk stuk bewijsmateriaal geef je in een lopend verhaal een duidelijke omschrijving van de volgende zaken:
In welk leerjaar je het bewijsmateriaal hebt toegevoegd;
Aan welk project je aan het werk was;
Een duidelijke beschrijving wat de situatie was rond het bewijsmateriaal (voorbeeld: Wanneer je een verslag van een vergadering upload, leg je uit waar de vergadering over ging en wat er gebeurt is);
Een duidelijke beschrijving waarom het gekozen bewijsmateriaal bijdraagt aan de competentie;
Bij het uploaden van bestanden geef je het bestand een passende naam (voorbeeld: 'Jaar 1 - Project 1 - Verslag vergadering.docx'). De naam van het bestand komt ook terug in de beschrijving.
Ik wil deze competentie tijdens het volgende project bereiken omdat ik vroeger en nu nog steeds niet heel goed ben in plannen en het organiseren van dingen waar een tijdsdruk achter zit. Daarom heb ik dat ik tijdens dit project goed kan leren en het project kan laten verlopen. (ik ben tijdens dit project de scrummaster).
Het project is goed afgerond en alles is netjes en op tijd ingeleverd bij de opdrachtgevers. Tijdens het project wist iedereen wist iedereen wat hij of zij moest doen doordat we de verschillende onderwerpen en de daarbij behorende taken goed hebben verdeeld onder de teamleden. Doordat we allemaal wisten wanneer er iets af moest en we elkaar hielpen bij het plannen hebben we het project goed op tijd afgerond. Dat was goed zodat we met zijn alle nog een keer door de presentatie konden lopen en konden verdelen wie wat zou zeggen.
Tijdens dit project hebben we als team geprobeerd al het werk zo veel mogelijk en gelijk mogelijk te verdelen tussen alle vier de teamleden. Daardoor kon bram zijn sterke kant laten zien met de software. Kon mila met Anna het geheel goed in kaart brengen en kon ik de hardware uitwerken en soms bram helpen met een software probleem (als dat ook met de hardware te maken had). Hierdoor konden we van iedereen goed zijn of haar sterke punten gebruiken en de zwakke punten konden we op deze manier goed omzeilen. Het plannen verliep daarnaast ook goed, we hadden goed contact met onze opdrachtgever doormiddel van een app-groep op whatsapp. We hebben regelmatig aan haar op bepaalde afgesproken momenten onze voortgang laten zien en zo konden wij naar bepaalde momenten toe plannen wanneer een onderdeel af moest zijn.
Gedurende het project met AkzoNobel hebben wij verscheidene keren samen gezeten met onze opdrachtgevers. Hierdoor stelde wij voor ons zelf steeds een nieuwe deadline omdat we tijdens die vergaderingen steeds weer moet nieuwe informatie en uiteindelijk zelfs met een compleet uitgewerkt project aan moesten komen zetten. Hierdoor lag er na elke tussen evaluatie een "druk" om te presteren op ons. We wisten wanneer we iets af moesten hebben en we wisten dat wanneer we het gesprek gehad hadden dat we daarna weer met nieuwe informatie door konden met ons project.