هدف الدرس
رسم شخصية
رسم خلفية
التعرف على ادوات الرسم والامكانيات الموجودة بهذه الاداة: تكرار, اننعكاس, استدارة, محي, تلوين,
انشاء مظاهر للشخصية
في مثالنا اليوم سوف نرسم خلفية والتي تتكون من الاشياء الثابته في البرنامج الذي سنبرمجه, مثل البحر الدور, سكة الحديد
ثم نقوم برسم الشخصيات التي تتحرك كل شخصية على حدة مثل القطار والسفينة
مثال : القطار
مرفق لكم فيلم شرح للبرنامج
اوامر تحريك القطار باستعمال امر انزلق
בנו יחידת הוראה הכוללת:
א. הגדירו הנושא הנלמד ומטרות ההוראה.
בשיעור הזה התלמיד ילמד על כלי הצייר בסקרץ ויצירת דמות בעזרת כלי הציור.
מטרות:
· לצייר אובייקטים חדשים.
· לצייר רקע.
· יצירת תלבושות חדשות לדמות.
· להדגיש על ההבדל בין לצייר "רקע" שלא נע ובין לצייר " דמות " שנתכנת אותו ונניע אותו
· להכיר את כל הכלים בצייר של הסקרץ כמו: שכפול, מחיקה, הגדלה, מחיקה, צביעה.
ב. פרטו מבנה מהלך ההוראה:
i. פתיחה:
בשיעור שלנו הולכים לבנות רכבת שזזה דרך בתים ויער
חלק מהאובייקטים שנצייר יהיו קבועים ( לא נעים) : כמו היער, הים, העץ, הבתים
ואובייקט הרכבת נע בזמן הרצת התוכנית.
ii. מהלך
א) תלמידים מתחילים לצייר האובייקטים הנעים כמו:
· אנייה: תלמיד מצייר אוניה אחת ומשכפל אותה
· רכבת ( תלמיד מצייר כרונית אחת ומשכפל אותה)
ב) תלמידים יציירו את הרקע, שמורכב מ:
· יער,
· ים,
· מסילת ברזל לרכבת
· עצים ( מציירים עץ אחד ומשכפלים אותו , אז בחלק הזה גם מדגישים על "שכפול אובייקט"
ג) תכנות :
· תלמיד מתחיל לתכנת את האוניה
·
· תלמיד יתחיל לתכנת את הרכבת
·
iii. סיכום ותוצר
תלמיד מקבל תוצר נחמד שמורכב מאוניות שנעות בתוך הים ורכבת שנעה על מסילת הברזל ומצפצפת.
אני העברתי את השיעור הזה, ויש לציין שהוא אחד מהשיעורים הנחמדים והמעניינים לתלמידים.
ב- הדביקו קישור לפרוייקט שבניתם או קישור לסרטון להפעלת הפרויקט
קישור לסרטון להפעלת הפרויקט: (הסרטון בניתי בשפה הערבית לתועלת התלמידים שלי)