#300_Сковорода

Виставка літератури

"Уставав дуже рано, їв раз на день, без м'яса і риби, був завжди веселий, сильний, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити. Поважав і любив добрих людей без різниці їх стану, навідувався до хворих, розважав сумних, ділився останнім з тим, хто нічого не мав", - так про Григорія Сковороду написав його учень та кращій друг Михайло Ковалинський.

Життя українського філософа-мораліста, ученого, поета і музиканта, Григорія Сковороди унікальне: він навчався в Києво-Могилянській академії, поглиблював знання за кордоном, викладав піїтику в Переяславській семінарії, Харківській колегії, працював домашнім вчителем, мандрував по Слобідській Україні з ціпком в руці і торбою за плечима...

"Він жив так, як заповідали еллінські філософи, згідно з власним вченням, подаючи приклад органічної відповідності духу і слова, вчинку і вчення, являючи доброчесність, душевну гармонію, сердечний лад. Тому тональність його життя світла, переможна. Світ не опанував його, бо він - переможець у боротьбі за себе, за Людину".

На виставці, що діє в бібліотеці Шосткинського вищого професійного училища, представлені збірки творів Григорія Сковороди (різних років видання); роман Василя Шевчука "Григорій Сковорода", де документальні факти поєднуються з художньою вигадкою; публікації на сторінках журналу "Дивослово"; підручники з філософії та педагогіки, які містять відповідні розділи про видатного українця.

У бібліотеці можна ознайомитися з ґрунтовною біографією Григорія Сковороди за авторства Михайла Ковалинського, написаною ним у 1794 році (біографія увійшла до збірки "Сад божественных песней", Харків, видавництво Фоліо, 2013), а також із систематизованим аналізом творчості письменника, який викладено у книзі "Слово і діло" українського літературознавця, професора Миколи Жулинського.

Григорій Сковорода є автором багатьох афоризмів, мудрих цитат про життя, щастя, любов, працю, самопізнання, самовдосконалення, цілеспрямованість, дружбу та інші. Вони не втратили своєї актуальності і крізь століття. Кожен з нас може знайти важливі для себе поради. Крилаті вислови незабутнього українського генія надихнули на створення невеличких зображень.