"16 днів проти насильства"

Дата публікації допису: Dec 03, 2020 8:45:56 AM

ВИСТАВКА ЛІТЕРАТУРИ

Довідка: Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Основним завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

В межах акції у районах та містах проводяться тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, громадські слухання та інші заходи.

Друзі, в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" в бібліотеці Шосткинського вищого професійного училища діє виставка літератури. Запрошуємо вас до бібліотеки. Деякі публікації, представлені на виставці, можна прочитати онлайн:

Поліщук І. Підняв руку на дружину - йди у в’язницю / Ірина Поліщук // Урядовий кур’єр. - 2017. - №244. - С.5. - (Соціум). Майже 70% жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Справедливості заради варто сказати, що страждають від принижень і чоловіки. Щоправда, згідно зі статистикою, жертвами домашнього насильства найчастіше стають жінки й діти. І якщо раніше це питання фактично не було врегульовано, то з ухваленням Закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству" ситуація має змінитися на краще. Адже пропонують запровадження комплексного підходу до боротьби з цим явищем.

Коваль Л. Берегині, усвідомте: б’є - не означає любить! / Любомира Коваль // Урядовий кур’єр. - 2018. - №26. - С.5. - (Суспільство). "Урядовий кур’єр" вивчив плюси і мінуси нового законодавства про захист від домашнього насилля. Насильство у сім’ї й досі залишається поширеним явищем і за кордоном, і в Україні. За даними ООН, кожна третя жінка у світі відчуває це на собі — від економічного й фізичного до сексуального. У нашій країні таких, за останніми дослідженнями вітчизняних представників громадськості, понад 21%. Здебільшого це дівчата й жінки віком 15—49 років. Потерпають навіть чоловіки.

Міщенко І. Допомога тим, хто не витримує насильства в сім’ї / Іванка Міщенко // Урядовий кур’єр. - 2020. - №93. - С.8. - (Суспільство). Карантин оголив і загострив багато проблем, зокрема домашнього насильства. Адже багато родин опинилися у чотирьох стінах через режим самоізоляції. Такі нові спостереження фахівців Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Тут відновили роботу "гарячої лінії", звернувшись на яку, можна отримати пораду і консультацію психолога, а в разі гострої необхідності — допомогу та перенаправлення потерпілих у спеціальний притулок.

Косянчук І. Сергій Кравченко: "Людина, яка їде за кордон, має уважно читати договір" / Інна Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2018. - №51. - С.5. - (Актуально). Україну щомісяця залишає майже 100 тисяч громадян, які їдуть на заробітки за кордон. Такі дані називають експерти, хоч навряд чи статика зможе зафіксувати реальний показник трудової міграції. Адже не всі працюють легально. Натомість на українському ринку праці уже спостерігається брак робочої сили. Чи можна змінити ситуацію? Про це "Урядовому кур’єру" розповів заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

Коваль Л. Сучасний світ має бути без рабства / Любомира Коваль // Урядовий кур'єр. - 2020. - №206. - С.2. - (Актуальна тема). Права людини. Торгівля людьми — один із найсерйозніших злочинів проти людини з економічними, соціальними й психологічними наслідками. Уже 13 рік поспіль в середині жовтня світова спільнота відзначила Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Його започаткував Європейський парламент 2007 року як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномена торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Шот М. Трудова міграція: як не стати рабом чи товаром / Микола Шот // Урядовий кур'єр. - 2020. - №220. - С.3. - (Актуально). Зона вразливості. Для українців ризики потрапити в тенета торгівлі людьми зростають, але допомогу можна знайти на гарячій лінії 527. «Бо в них серце й душа кам’яні», — це рядок з вірша заробітчанки, яка ділиться думками про життя на чужині. Але економічна нестабільність у рідній державі, неможливість для багатьох знайти робоче місце, низька зарплатня в Україні змушує тисячі українців все-таки виїжджати за кордон у пошуках праці, ризикуючи стати живим товаром.