Відеорезюме

ВІДЕОРЕЗЮМЕ

Відеорезюме - це професійно знятий відеоматеріал, в якому викладена коротка біографія кандидата, його професійні досягнення, навички та особистісні якості та характеристики.

Проте, перш ніж починати створення відеорезюме, важливо знати, яким воно повинно бути, де його розмістити, як правильно презентувати себе і наскільки ефективним є такий метод складання резюме особисто для вас.

Переваги відеорезюме

1. Роботодавець напевно вас помітить. На відміну від стандартного, резюме в відеоформаті виділить вас серед інших претендентів. Не можна сказати, що звичний формат документу став менш ефективним, проте відеозвернення виглядають незвичайними, тому продивляються і оцінюються в першу чергу. Крім того, інформація найкраще запам'ятовується при динамічному переміщенні об'єкта. Цей принцип використовується в рекламі, в Інтернеті (наприклад, сайти з елементами flash або рухомі банери).

2. Відеорезюме надає можливості, які складно реалізувати за допомогою стандартного резюме. Наприклад, ви зможете звернути увагу роботодавця на ваші сильні сторони і, навпаки, максимально приховати або замаскувати ті особливості вашого характеру або мислення, які презентують вас не найкращим чином. Погодьтеся, що зробити це за допомогою звичайного резюме досить проблематично.

3. Відеорезюме розкриває особистісні особливості людини. Головний недолік звичайних резюме в тому, що роботодавці не бачать за ними реальних людей. Є тільки перелік навичок, умінь, минулих місць роботи та фотографія, яка, по-перше, не завжди буває прикладена, а по-друге, не демонструє особистісні особливості людини.

4. Невелика кількість аналогічних резюме. Запам'ятайте головний принцип: якщо ви хочете знайти найкращу пропозицію про роботу, станьте такою пропозицією для роботодавця. В Україні відеорезюме не дуже поширені.

Як правило, претенденти намагаються знайти роботу за допомогою стандартних інструментів, які використовуються десятиліттями. А значить, потрібно стати одним з небагатьох, хто здивує роботодавця своїм неординарним підходом до пошуку роботи.

Недоліки відеорезюме

1. Складність технічного виконання. На відміну від звичайного резюме, відеорезюме повинно бути зроблено професіоналом, який має досвід зйомки рекламних роликів. Він повинен знати про те, з яких частин складається відеозвернення, як краще зняти вас, в якому образі ви повинні постати перед майбутнім роботодавцем. Достатньо складно зробити відеорезюме самостійно! Аматорське відео, швидше за все, буде мати проблеми із зображенням, звуком і може призвести негативне враження на роботодавця.

Якщо немає можливості звернутися до послуг професіонала, чудовою альтернативою відеорезюме може стати зроблена власними руками презентація в PowerPoint. Відомості про вас повинні бути максимально інформативними і лаконічними. Заздалегідь продумайте зміст слайдів і їхню кількість. Слайдів не повинно бути більше 10-15. Інформативну частину бажано супроводжувати наочними зображеннями і власними фотографіями. Принцип створення презентації є аналогічним до структури стандартного резюме. Однак плюс презентації - в її наочності, так як ви зможете вкласти в неї своє портфоліо: статті, фотографії, креслення і т.д.

2. Низька ступінь інформативності. Формат відеорезюме дає досить обмежені можливості для надання інформації про претендента. Відеопрезентація передбачає досить стислу вичавку з вашого звичайного резюме, тому перед вами постає проблема вибору: що включити в резюме, а що залишити, як то кажуть, за кадром.

3. Обмеження для використовування відповідно до професії. Резюме в відеоформаті виявиться великою підмогою для людей творчих професій, де цінується креативний підхід, наприклад, майбутнім спеціалістам з реклами, менеджерам з персоналу, менеджерам з туризму. Майбутні «профі» спеціальностей, заснованих, в першу чергу, на комунікації, повинні показати свій творчий потенціал і неординарний підхід до вирішення поставлених завдань. Що стосується фахівців технічної спрямованості, тут потрібно бути більш акуратним, бо в цих галузях цінуються конкретні результати і досягнення, які складно продемонструвати в форматі відео. І якщо представникам творчих професій необхідно показати неординарність, креативність, відкритість, хороші комунікативні навички, в «технічних» професіях віддається перевага логічності, послідовності, скрупульозності і точності.

4. Неможливість використання відео резюме окремо, без стандартного. Тому вам необхідно подбати і про складання звичайного резюме, яке надаватиме більш докладну інформацію про ваш досвід і навички.

Якщо ви схиляєтеся до створення резюме в відеоформаті, вам варто уважно поставитися до його структури та змісту, щоб не стати заручником власної поспішності і непослідовності.

Незважаючи на вільний стиль представлення себе як фахівця, ні в якому разі не варто забувати про те, що це ваше ділове портфоліо. Тому, зробіть кілька хвилин відеорезюме максимально інформативними.

Заздалегідь продумайте, які навички ви бажаєте продемонструвати роботодавцю. Пам'ятайте: резюме повинно бути лаконічним і не містити зайвих речей. Не потрібно заглиблюватися в опис свого хобі або додаткових компетенцій, які не є визначальними при прийомі на роботу. З іншого боку, відеорезюме повинно виглядати природньо, ви не повинні бути як робот, який методично описує, що він вміє і як він це виконує. Роботодавець повинен побачити живу, відкриту людину, яка завзято бажає знайти роботу своєї мрії.

Структура відеозвернення

1. Вступ. На початку вітаємо роботодавця і представляємося. Дуже важливо починати зі свого імені. Ви помічали, що в багатьох людей існує негласна звичка при знайомстві називати спочатку своє прізвище і тільки потім ім'я? Це пережиток радянського минулого. У ті часи було прийнято називати всіх в школі і на роботі на прізвище. У відеорезюме починайте знайомитися зі свого імені. Молоді кандидати можуть опустити по-батькові - смислового навантаження воно не несе, і роботодавець, швидше за все, його не запам'ятає.

2. Перше знайомство. Відразу після привітання назвіть позицію, яку ви хотіли б зайняти. Це дуже важливий момент, оскільки краще запам'ятовується та інформація, яка була сказана на початку і в самому кінці. Пам'ятайте про те, що роботодавець не конспектує все, що ви говорите в своєму відеопосланні, тому до кінця вашого монологу він може і забути, яку посаду ви хочете зайняти. Крім того, назвіть навчальний заклад, в якому ви здобували освіту.

3. Розкажіть коротко про свій досвід роботи - більш детальну інформацію керівник зможе дізнатися з вашого письмового варіанту резюме. Не варто в хронологічному порядку перераховувати всі свої минулі і поточне місця роботи. Інформація буде здаватися напруженою, а відеорезюме досить сухим і непривабливим.

Щоб відеорезюме було по-справжньому цікавим, воно повинно тривати не більше 5 хвилин, а багато рекрутерів вважають, що достатньо і 1 хвилини. Як вмістити всю інформацію про себе в такий короткий проміжок часу? Завдання непросте, але здійсненне.

Де розмістити відеорезюме

Не варто публікувати відеорезюме на відкритих ресурсах, де ваша презентація буде доступна будь-якій людині. Перше джерело, до якого звертається роботодавець, - це робочі сайти. Тому, в першу чергу, спробуйте розмістити відеорезюме на спеціалізованих професійних сайтах. На деяких сайтах, присвячених пошуку роботи, вже з'явилася функція додавання відео.

Крім того, своє відео можна розмістити в соціальних мережах. Однак не публікуйте його на всіх порталах, де ви зареєстровані. Розміщуйте відеорезюме тільки на професійно орієнтованих сайтах.

Відеорезюме може бути надіслано в додатку до листа безпосередньо менеджеру з персоналу. Можна відправити його окремим файлом або розмістити в стандартному резюме посилання.