Історія закладу

Наш ліцей вчора й сьогодні

З 1936 по 1940 роки заклад був школою механізації.

Школа готувала слюсарів, токарів, трактористів, комбайнерів причіпних комбайнів, водіїв. Щорічні набори були досить чисельними, оскільки за 5 довоєнних років Золотоніська школа механізації підготувала 1200 спеціалістів сільського господарства для радгоспів та МТС.

Увесь воєнний час і перші повоєнні роки, з 1943 по 1953 школа активно займалась підготовкою кваліфікованих спеціалістів різних спеціальностей. До більш традиційних додались більш модернові: механік-комбайнер, дизеліст, бригадир тракторної бригади, електромеханік.

В часи окупації, у 1941-1943 роках заклад не працював, а у 1943 здійснив новий набір слухачів. Тільки працював він не на своїй території де не було необхідного обладнання і техніки а у районі теперішньої вулиці Баха на базі колгоспу ім. Петровського. Приміщення школи тимчасово зайняли інші організації Золотоноші. Так тривало аж до 1950 року.

У 1954 році заклад перейшов у систему профтехосвіти і отримав порядковий номер 14. Через 10 років училище було перейменоване в СПТУ – 10.

Починаючи з 1966 було освоєно підготовку нових спеціалістів для реалізації державних планів з меліорації. Лише за 3 роки СПТУ – 10 дало путівку в життя 1170 кваліфікованим спеціалістам з меліораційних робіт. Посвідчення про оволодіння традиційними і новими професіями одержали за це десятиліття 2760 юнаків.

Училищу стало затісно в існуючій навчально-виробничій базі. Крім майстерень і класів де навчали професіям потрібні були класи для вивчення шкільного курсу, гуртожиток, кабінети для виховної роботи, місце проведення дозвілля.

Проектування навчального комплексу, яким сьогодні користується ліцей, почалось у 1976 році. Кошторисна вартість проекту становила 2.1 млн. крб. Будівництво завершилось у 1983 році. Було збудовано навчальний корпус на 720 учнівських місць, два п’ятиповерхові гуртожитки, їдальня на 240 місць, актовий та спортивний зали комунікації. За цей час училище підготувало більше ЗО тис. спеціалістів для народного господарства України. Серед його випускників - три Герої Соціалістичної праці, орденоносці, люди, які своєю працею підносили авторитет України серед республік СРС у світі.

Почалось поетапне освоєння новозбудованої бази та нових спеціальностей. У 1983 році училище почало готувати майстрів сільського будівництва, відновило підготовку трактористів-машиністів широкого профілю, запровадили навчання операторів швейного обладнання, у 1991 році токарів-універсалів.

У 1993 були набрані перші групи секретарів та операторів ПК...

Потім було набрано обліковців, кухарів, кондитерів, швейний напрямок збагатився професіями "Кравець" і "Закрійник"...

За 83 роки існування ліцей став одним із відомих закладів профтехосвіти області.

Нині ліцей по праву займає гідне місце серед відомих закладів професійно-технічної освіти області. Навчальний заклад має добру репутацію завдяки новітнім методам навчання та грамотному підбору педагогічних кадрів.