Організація освітнього середовища

Нетрадиційна техніка малювання : "Калина"

Малювання - чудовий спосіб заохотити вихованців до творчості та самовираження, дозволяє виражатисвої емоції, що може бути особливо корисним для діток, яким важко висловити свої почуття.

Цей вид мистецтва дозволив дошкільнятам використати свою уяву, дослідити різні текстури, форми та колір. А найголовніше - дітлахи отримали чудові емоції, адже ця захоплива діяльність їм неймовірно подобається. 

Тож нумо малювати просто зараз!

Екопростір (соціальний розвиток)- пошуково дослідницька діяльність : "Звідки до нас хліб прийшов?"

 з метою дати  дошкільнятам знання про шлях хліба від поля до столу, виховання пошани до хліборобської праці, до найдорожчого, що є в житті людини - хліба.

Ще з давніх-давен хліб для українців був найбільшою святістю. Перш, ніж потрапити до столу над ним трудяться тисячі людей. Спочатку рано-вранці комбайнери косять ще зрошені колоски, потім  пекарі трудівники своїми золотими руками вимощують кожну хлібину і нарешті через магазини до кожної домівки.

Хліб називають по-різному: паляниця, калач, батончик, рогалик. Але суть одна. Мати паляницю на столі до багатства й добробуту. Не дарма ж у народі кажуть: «Хліб усьому голова». Так нас вчать ще з дитинства. І справді, він безцінний. Адже ні робота, ні свята не обходяться без справжнього символу України. Він супроводжує нас упродовж усього життя. Тому хліб так оберігали в усі віки. 

В Україні були всякі часи. Та пам’ятає історія, як було складно без хліба. Як спустошувались цілі території, як за колоски саджали за грати і як вмирали від голоду цілими сім’ями. Тому сьогодні головними питаннями кожного українця є поважати хліб і бережливо ставитися до нього.

Тож, давайте не забувати найважливіші цінності нашого життя. Нехай хліб буде вічним і завжди свіжим на столі в кожного господаря. Бо, як відомо, черствіє хліб – черствіють людські душі.

Логіко – математичний розвиток та його значимість у дошкільному віці.

Сьогодні з поміж важливих завдань, що ставить перед собою освіта особливої активності набирає проблема розумового виховання дітей.Розумове виховання – це розвиток уваги та логічного мислення. Здійснення такого розвитку можливе за умови використання на заняттях завдань із логічним навантаженням.

Математика, природа, мова пронизують усю діяльність людини, математичні поняття використовуються на кожному кроці. Без них неможливий дивовижний технологічний процес, економічне процвітання. Тому виникає необхідність здійснювати логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку.

Отже, на сьогодні навчання початкам математики має сприяти розвитку інтелектуальної освіті дитини, а саме:

1) пізнавальних інтересів, аналітичності розуму, вміння віднаходити конструктивне рішення.

2) дослідницькому інтересу, прагненню до пошуку.

3) логічного, дивергентного мислення.

4) якостей мислення: гнучкості, самостійності.

5) схильності до винахідливості.

Логіка– (з грецького наука про умовивід) про закони, форми та прийоми мислення, які забезпечують досягнення об’єктивної істини в праці міркування і пізнання.

Отже, логіка – це міркування, а будь-яке міркування позбавлене логіки стає неправильним. Мислити логічно означає мислити чітко й послідовно не припускає суперечностей у своїх міркуваннях.

Логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку, за судженнями Баглаєвої Н.І. психолога, педагога в галузі дошкільної освіти – зміни в пізнавальній діяльності дитини, що відбуваються внаслідок розвитку математичних умінь і пов’язаних з ними логічних операцій.

Логіко-математична компетентність – це вміння дитини самостійно здійснювати класифікацію (геометричних фігур, предметів, множин); сиріацію, узагальнення, аналіз, синтез, умовивід, порівняння, моделювання, обчислення та вимірювання кількості, відстані, довжини, висоти, об’єму, маси.

На важливості логіко-математичнго розвитку дітей дошкільного віку наголошували державні документи:

З погляду сучасної концепції дошкільної освіти дітей слід навчити не лише обчислювати, вимірювати, розрізняти геометричні фігури, орієнтуватися у просторі і часі, а й навчати логічного мислення, розвивати творчі здібності, пізнавальні інтереси. Математичний розвиток дітей має складатися з 2х взаємопов’язаних ліній: логічної, тобто підготовка мислення до способу міркування і власне математичної – ФЕМУ.

В законі України про дошкільну освіту зазначено:

«Дошкільна освіта – це цілісний просес, спрямований на забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку що є неможливим, якщо поза увагою залишиться розумове виховання і Педагог має озброїти дитину вмінням жити, сприймати життя в цілісності. Це значно складніше, ніж окремо формувати систему знань і вмінь із математики, природи, грамоти. Дитина не володітиме істинним світоглядом, якщо не вмітиме цілісно сприймати.

 Формування математичної компетентності дошкільників ефективно здійснюється:

1)    на спеціально організованому навчанні;

2)    у спільній діяльності вихователя та дітей;

3)    у дошкільній самостійній діяльності дошкільників.

Дошкільники лише починають оволодівати математичними знаннями, тому їхню логіко-математичну компетентність доцільно характеризувати як елементарну, але розглядати її як складну, комплексну характеристику логіко-математичного розвитку.

Позитивні мотиви навчання зумовлюють його успіх. Необхідно створити такі умови, які забезпечать дитині переживання щодо успіху в навчальній роботі, відчуття радості на шляху просування від незнання до знання.

Формуючи мотивацію математичної діяльності, можна будувати навчальні заняття на сюжетах казок. На таких заняттях можна вирішувати проблемні ситуації, у які потрапили герої казок. Наприклад «Чому ведмежатка з казки «Двоє жадібних ведмежат» залишились голодними?», «Як допомогти Червоній Шапочці першій (або швидше) потрапити до бабусі?», «Допомогти Попелюшці виконати роботу», «Знайти дідові рукавичку». При цьому дошкільники виконають ігрове завдання без навчального.

Емоційну насиченість навчально-виховного процесу допомагають створювати фізкультхвилинки математичного змісту та художнє слово. Це сприяє закріпленню знань дітей та підвищенню їхньої активності.

Важливою умовою формування позитивної мотивації дошкільників є використання різних прийомів заохочення: схвалення, похвала, нагорода (присвоєння титулів «Розумник», «Винахідник»), підтримання успіхів.

Велику роль відіграє емоційне невербальне спілкування дорослого з дітьми: погляд, жест, міміка.

«МАТЕМАТИЧНІ» ПОРАДИ НА ЩОДЕНЬ НА ПРОГУЛЯНЦІ

Звертайте увагу дитини на цифри на будинках, машинах, рекламних щитах, вивісках. Називайте малюкові цифри, які бачите, і просіть, щоб він їх повторив. Для цього пограйте у гру «Відлуння». Наприклад: « Я скажу чотири, а ти повториш за мною двічі ( тричі..)».

«У КІМНАТІ»

          Коли дитина просить, щоб ви почитали їй улюблену казочку запропонуйте їй знайти відповідну сторінку за номером ( від 1 до 10 ).


«НА КУХНІ»


«В ПРИРОДІ»

Добіг до завершення традиційний "Олімпійський тиждень 2023", який проходив з 11 по 15 вересня. Тиждень був спрямований на  популяризацію спорту, здорового способу життя, поширення ідей олімпізму та розвитку Олімпійського руху в Україні. Упродовж тижня діти знайомилися з історією олімпійських ігор, демонстували свою спритність, швидкість, згуртованість та високій рівень спортивних вмінь. Багато уваги приділялося зміцненню здоров'я вихованців, проведені заходи були спрямовані на підтримку фізичного та ментального здоров'я. Бажаємо усім перемагати не лише у спортивних змаганнях, а й- життєвих!

День знань!

З букетом гарних побажань, цікавих завдань та розваг в наш садочок завітав. Зростаємо здоровими в любові до нашої України, віримо в нашу Перемогу! Українські воїни заради нас тримають оборону і дають відсіч ворогу. Дякуємо Збройним Силам , які роблять все, щоб наші діти мали можливість жити і навчатися  і жити в Україні!

Одягни вишиванку, очі радуй і душу,

це традиція роду, берегти її мушу.

Оберег у узорах. сонце в вишитих квітах...

Всіх з Днем  вишиванки! І дорослі, і діти! Цей день має особдивий сенс для нас, для українців, особливо у цей важкий для  Країни час! Ми підкреслюємо свою національну особливість, ми відстоюємо свою національну автонтичність! Вільні! Незлажні! Об'єднана! І все є Україна!!!

Освітній проєкт "Фінансова оборона. Професія банкір"

Під час ігрової діяльності вихованці закріпили і отримали знання, які сприяли формуванню морально-економічних звичок і досвіду у дошкільнят. 

ЦІКАВО! МОЛОДЦІ!!!

Рекомендації щодо роботи з дітьми відповідно до їхнього віку

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

ПЛАТФОРМА РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНЯТ  "НУМО"

На платформі розвитку дошкільнят НУМО  виокремлено  16 найважливіших навичок, які дитина опановує у віці від 3 до 6 років. Вправи й ігри для "прокачування" кожної навички стали улюбленими для наших діток. І ми вирішили доповнити щоденні заняття інтерактивним застосунком "НУМО розвивальні ігри". Щоб наші дошкільнята могли вибирати ігри саме для свого віку та завзято опановували навичку за  бажанням.

Види навчально- пізнавальної діяльності - засвідчують високу якість організації освітнього простору і формування досвіду дітей через різні види діяльності, створення умов для гри та розвитку.

Параметри:

Повсякденні практики особистоготдогляду - є основними ключовими у збереженні здоров'я дітей. ці підходи є орієнтирами для батьків та засвідчують високу якість повсякденної ЗДО для забезпечення   особистого догляду, безпеки та комфорту дітей.

Параметри:

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ!!!

дитина 3 років

 ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ТЕ, ЩО МАЛЮЄ ВАША ДИТИНА?

Не дивно, що за малюнком дитини можна сказати дуже багато про те, що саме подабається маленькому художнику, а що турбує...