6 листопада 2025 року Соціально-психологічною службою Академії було проведено тренінгове заняття для здобувачів освіти групи 111м на тему "Розвиток комунікативних навичок та згуртованість колективу".
Мета тренінгу полягала у створенні ефективної взаємодії в групі, що є запорукою успішного освітнього процесу.
Під час заняття студенти: Опанували методи активного слухання та конструктивного висловлення власних думок. Набули практичних навичок командної роботи та спільного вирішення завдань. Зміцнили внутрішньогрупові зв'язки та підвищили рівень довіри у колективі.
Проведення таких тренінгів сприяє створенню позитивного психологічного клімату та формуванню згуртованої та ефективної навчальної команди.
Соціально – психологічна служба Академії запрошує тебе долучитися до Флешмобу #БезБар'єрність та стати архітектором поваги і рівності у нашому освітньому просторі.
Мета: Привернути увагу до важливості створення середовища, вільного від фізичних, інформаційних та, головне, ментальних бар'єрів.
Обирай свій формат та ділись ідеєю!
Кожен студент має можливість обрати ОДИН формат роботи, який найкраще розкриє твою позицію щодо безбар'єрності:
Плакат - створи плакат, що показує, як повага до різноманітності руйнує ментальні бар'єри.
Міні-буклет - розроби 2-3 сторінковий буклет – "Гід інклюзивного спілкування" для студентів. Збери 5 головних правил етикету та спілкування. (Формат PDF)
Есе-роздум - напиши есе (до 500 слів) про особисті стереотипи або упередження, які ускладнюють спілкування, і як ти готовий їх подолати. (Формат Word/Google Doc)
Як взяти участь?
1. Обери формат та створи роботу.
2. Надішли свою роботу на пошту соціально-психологічної служби:
[hgpa.sps@gmail.com]
3. Обов'язково вкажи у темі листа: Флешмоб #БезБар'єрність. [Формат роботи]. [ПІБ та Група].
Кінцевий термін подачі робіт: [20.11.2025]
Кращі роботи будуть розміщені на сторінці соціально – психологічної служби Академії та сторінці у Фейсбуці!
Давай разом будувати простір, в якому комфортно всім!
#БезБарєрність #ІнклюзіяUA #МІЙВИБІР #Академія
Успішна адаптація: тренінг для групи 11ср від соціально-психологічної служби
Сьогодні, 5 листопада 2025 року, соціально-психологічна служба Академії провела тренінгове заняття зі здобувачами освіти групи 11ср.
Захід був присвячений «лагідній адаптації» студентів до насиченого та нового освітнього процесу.
Під час заняття, яке пройшло у формі інтерактивної роботи, студенти:
Отримали ефективні інструменти для подолання стресу першокурсника;
Відпрацювали навички самоорганізації та управління навчальним навантаженням;
Обговорили шляхи налагодження позитивної комунікації в новому колективі.
Такі заняття сприяють швидшій інтеграції студентів у спільноту Академії та закладають основи для їхнього психологічного комфорту та успішного навчання.
Сьогодні,03.11.2025, соціально-психологічна служба Академії провела в онлайн-форматі тренінг для здобувачів освіти 111ін групи.
Захід був присвячений лагідному процесу адаптації студентів до нових умов навчання, колективу та специфіки освітнього середовища.
Під час тренінгу учасники отримали практичні рекомендації та інструменти для:
Ефективного подолання стресу та тривожності. Налагодження конструктивної взаємодії з одногрупниками та викладачами.
Організації тайм-менеджменту в умовах дистанційного навчання.
Завдяки інтерактивному формату, студенти змогли обговорити актуальні виклики та отримати відповіді на запитання, що сприятиме їхній успішній та комфортній адаптації.
31 жовтня 2025 року відбувся тренінг в офлайн форматі для студентів групи 11ф на тему «Розвиток комунікативних навичок та згуртованість групи».
Мета заходу полягала в тому, щоб допомогти учасникам:
Удосконалити навички ефективної комунікації, включаючи активне слухання та чітке висловлювання думок.
Набути практичних знань щодо вирішення конфліктів у команді.
Зміцнити взаєморозуміння та довіру всередині групи для формування згуртованого колективу.
Тренінг пройшов у формі інтерактивних вправ, рольових ігор та групових дискусій, що дозволило студентам у невимушеній атмосфері відпрацювати отримані знання. За результатами заходу студенти групи 11ф продемонстрували високий рівень залученості та позитивну динаміку у взаємодії.
Офлайн-тренінг для групи 11по: "Успішна адаптація до освітнього процесу"
30.10.2025 в Академії відбувся офлайн-тренінг для здобувачів освіти групи 11по.
Захід був організований соціально-психологічною службою з метою полегшення процесу адаптації першокурсників до нового освітнього середовища.
Під час інтерактивного тренінгу студенти:
Ознайомилися з ефективними стратегіями управління навчальним часом.
Набули навичок комунікації та роботи в команді.
Обговорили типові виклики, пов'язані з переходом до академічної форми навчання.
Живий формат зустрічі сприяв згуртуванню групи та забезпечив можливість для безпосереднього спілкування та обміну досвідом. Результатом тренінгу стало підвищення рівня психологічної готовності студентів групи 11по до успішного початку навчання.
Практичні психологи Академії провели онлайн-тренінг для студентів 111ІСТ/СО
Дата: [29.10.2025]
Практичні психологи Академії продовжують активно підтримувати ментальне здоров'я та розвиток особистісних навичок наших студентів, використовуючи сучасні онлайн-інструменти. Сьогодні було проведено онлайн-тренінг для студентів групи 111ІСТ/СО на тему «Розвиток комунікативних навичок та згуртованість колективу».
Основні моменти тренінгу:
Мета: Допомогти студентам освоїти ефективні стратегії подолання академічного стресу та налагодити продуктивну комунікацію в умовах дистанційного навчання.
Формат: Інтерактивна онлайн-сесія з використанням платформи Zoom.
Зміст: Учасники ознайомилися з техніками саморегуляції, методами планування навчального процесу та вправами для підвищення емоційної стійкості.
Результат: Студенти отримали практичні інструменти, які зможуть застосовувати як у навчанні, так і в повсякденному житті. Навіть в онлайн-форматі нам вдалося створити довірливу та динамічну атмосферу. Ми бачимо високу зацікавленість студентів у темах саморозвитку та готовність працювати над собою. Такі зустрічі стануть регулярними.
Практичними психологами Академії 28 жовтня 2025р. було проведено тренінгове заняття для студентів-першокурсників груп 111-км та 111-д. Захід відбувся в рамках рограми підтримки та полегшення адаптації до вимог освітнього процесу у вищій школі.
Тема тренінгу: Розвиток комунікативних навичок та згуртованість колективу.
Основна мета: допомогти новачкам швидко інтегруватися в академічне середовище, мінімізувати стрес та налагодити ефективну взаємодію між собою.
Під час заняття учасники відпрацювали ключові навички: Методи активного та неупередженого слухання. Принципи невербальної комунікації та зворотного зв'язку. Інструменти для швидкого формування командної довіри. Проведення подібних тренінгів є пріоритетним напрямом роботи психологічної служби Академії, оскільки ефективна адаптація є запорукою високої успішності та психологічного комфорту студентів протягом усього періоду навчання
У рамках програми підтримки адаптації та професійного розвитку студентів першого курсу в нашій Академії 22 жовтня 2025року відбувся важливий офлайн-тренінг в укритті «Розвиток комунікативних навичок та згуртованість групи». У заході взяли участь студенти груп 111со та 111сол.
Мета заходу: «Формування навичок ефективної міжособистісної та професійної комунікації, а також зміцнення командної взаємодії в навчальних групах».
Протягом тренінгу учасники опрацювали практичні вправи, спрямовані на:
Розвиток активного слухання та чіткості висловлювання думок.
Набуття навичок конструктивного зворотного зв'язку та ведення діалогу.
Зміцнення внутрішньогрупових зв'язків та довіри, що є критично важливим для успішного спільного навчання. Учасники продемонстрували високий рівень залученості та мотивації. Набуті знання та навички стануть міцною основою для їхньої подальшої успішної академічної та соціальної інтеграції.
Протягом вересня-жовтня 2025 року Соціально-психологічна служба (СПС) Академії успішно провела комплексне психодіагностичне дослідження серед студентів-першокурсників. Основна мета заходу полягала у визначенні рівня адаптації вступників до нового освітнього середовища, виявленні потенційних труднощів та наданні своєчасної підтримки. Особлива увага під час діагностики була приділена студентам, які можуть потребувати посиленої психологічної підтримки та супроводу. Зокрема, у дослідженні брали участь:
Здобувачі освіти зі статусом Учасника бойових дій (УБД);
Студенти, чиї батьки мають статус УБД.
Робота з цими категоріями першокурсників є пріоритетною для СПС, оскільки вони можуть переживати додатковий стрес, пов'язаний як із процесом адаптації, так і з впливом військового досвіду чи статусу в родині на їхній емоційний стан та навчання.