2022/2023 н.р.

28 квітня соціально-психологічною службою взято участь у онлайн тренінгу на тему: "Розвиваємо соціальний інтелект: управління емоційними станами", проведений Марією Ломберг - к.п.н., фахівцем по роботі з дітьми, підлітками та батьками та координатором психологічної підтримки у м. Гамбург.

27 квітня практичним психологом Мариною Надточий було проведено лекцію-тренінг для педагогічних та науково-педагогічних працівників на тему: "Прояви психологічного насилля: Мобінг. Босинг. Газлайтинг"

21 квітня соціально-психологічна служба прослухала круглий стіл "Роль психологічної служби ЗВО у збереженні психологічної стійкості й розвитку особистісного потенціалу учасників освітнього процесу вищої школи України в реаліях війни та повоєнний період", проведений Громадською організацією "Асоціація психологів вищої школи України" 

21 квітня соціально-психологічна служба взяла участь у майстер-класі психологічного Check-up ментального здоров'я та психологічного благополуччя, проведеного викладачем кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Юлією Кобзєвою. 

20 квітня соціально-психологічна служба взяла участь у практичному IV вебінарі за участю провідних психологів Норвезької ради у справах біженців, професорів, а саме  Джона-Гекона Шульца, Каміли Лоді та Крістіана де Лука в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. 

13 квітня соціально-психологічною службою спільно з викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидатами психологічних наук, доцентами - Ларисою КОНДРАЦЬКОЮ та Світланою БУЖИНСЬКОЮ було проведено для ВПО, які проживають у гуртожитку тренінг на тему: "Як досягти емоційної стабільності". 

5 квітня 2023 року відбувася тренінг на тему: "Попередження та вирішення конфліктів у колективі" для спеціальності 032 Історія та археологія освітнього рівня "магістр"

 24 березня на запит куратора 31 по групи Оловаренко О.І. було проведено практичним психологом Аліною Єною онлайн-зустріч з батьками студентів 3 курсу навчання спеціальності 013 Початкова освіта на тему: "Причини формування деструктивної поведінки у молоді".

Під час батьківських зборах було проінформовано батьків як розпізнати, що дитина потрапила до субкультури та надано поради та рекомендації як запобігти деструктивній поведінці молоді. 

23 березня соціально-психологічною службою академії було взято участь у лекції-тренінгу на тему: "Як розпізнати та нейтралізувати токсичних людей"

22 березня для здобувачів освіти перших курсів навчання відбувся просвітницький онлайн-event на тему «Профілактика поширення негативних молодіжних рухів серед студентської молоді». Спікерами зустрічі були: Інна БОГОМОЛ, соціальний педагог та Аліна ЄНА, практичний психолог академії та викладачі кафедри соціальної роботи Валентина АНГОЛЕНКО та Наталія ПЕЧЕРИЦЯ. До зустрічі були запрошені: Марта МАСЛЕНКО, інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Харківського районного управління поліції 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції та Ірина ГОРБАЧОВА, завідувач сектору з питань попередження правопорушень та захисту прав дітей служби у справах дітей по Основ'янському району. 

Під час зустрічі доповідачі провели профілактичну превентивну роботу, спрямовану на роз’яснення видів молодіжних субкультур, правових норм в онлайн-просторі, відповідальність батьків неповнолітніх осіб і правопорушників за протиправні вчинені дії. Соціально-психологічною службою було наголошено не те, як може впливати субкультура на підлітків, на що потрібно звертати увагу та чому деякі її прояви можуть мати негативний вплив на людину на тему: "Молодіжні субкультури-як не потрапити в тенета".

21 березня 2023 року спільно з соціально-психологічною службою академії та спікером Кирилом Кривошеєм з гуманітарної організації "Action Contre la Faim" було проведено для ВПО, які проживають у гуртожитку бесіду на тему: "Як знизити тривожність та зберігати спокій ".  

16 березня для кураторів (наставників) студентських груп відбувся просвітницький онлайн-event на тему «Запобігання поширенню негативних субкультур». Спікерами зустрічі були: Інна БОГОМОЛ, соціальний педагог та Аліна ЄНА, практичний психолог академії; Євгеній ВЕДМЕДЕРЯ та Максим  ПЕТУХОВ, старші інспектори з особливих доручень Управління патрульної поліції в Харківській області.

Під час зустрічі доповідачі провели профілактичну превентивну роботу, спрямовану на роз’яснення видів молодіжних субкультур, правових норм в онлайн-просторі, захисту особистих даних в мережі інтернет та розповіли про відповідальність батьків неповнолітніх осіб і правопорушників за протиправні вчинені дії.

15 березня соціально-психологічною службою академії прослухано  лекцію-тренінг та поглиблено знання та навички  на тему "Психологія в мистецтві та мистецтво в психології: адаптація до складних умов життя та праці" проведений Одеським інститутом ПрАТ "ВНЗ МАУП" 

14 березня соціальними педагогами академії було прослуханно практичний семінар «Соціальна робота як вид суспільної діяльності: взаємозв`язок теорії і практики», який проводив Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти. 

На семінарі було проговорено, як професійна соціальна робота спрямована на захист людини, вирішення її проблем та соціальні перетворення у суспільстві. 

14 березня соціально-психологічною службою було пройдено курс та підвищено кваліфікацію на тему: "Практичні навички подолання стресу", який створений в рамках проєкту "Психосоціальна і емоційна підтримка та поліпшення громадських служб психосоціального здоров'я", який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти, завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID). 

09 березня проведено ZOOM-зустріч для кураторів (наставників) груп з питань запобігання поширенню негативниз субкультур. На зустрічі були присутні Масленко Марта Миколаївна - інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Харківського районного управління поліції 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції, яка проінформувала про кримінальну та адміністративну відповідальність молоді за участь у деструктивних групах (субкультурах). Доповідачки презентували інформацію щодо профілактики вчинення правопорушень сучасними молодіжними рухами (Анголенко Валентина Володимирівна, Печериця Наталія Михайлівна - кандидатки педагогічних наук, викладачки кафедри соціальної роботи); специфіки перебування дітей в соціальних мережах та ролі батьків (Щербак Ірина Володимирівна - кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри інформатики); про причини формування деструктивної поведінки молоді (Єна Аліна Сергіївна - практичний психолог соціально-психологічної служби). 

06 березня 2023 року спільно з соціально-психологічною службою академії та спікером Ярославом Шишацьким з Благодійного фонду "Право на захист" було проведено для ВПО, які проживають у гуртожитку тренінг на тему: "Як підвищити свою стресостійкість під час війни".  

02 березня 2023 року соціально-психологічна служба взяла участь у тренінгу "Синдром відкладеного життя під час війни"

01 березня 2023 року було взято участь у роботі круглого столу "Штучний інтелект і суспільство: плюси та мінуси"

21 лютого 2023 року соціально-психологічною службою було прослухано захід "Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби" задля забезпечення ментального здоров'я учасників освітнього процесу у відповідь на виклики, які постали через військову агресію рф. 

У лютому місяці практичними психологами було проведено зі студентами спеціальності 017 Фізична культура і спорт кейс тренінгів на такі теми: "Попередження та вирішення конфліктів у колективі", "Булінг та його прояви, способи попередження"та "Мобінг, босінг, газлайтинг". 

15 лютого 2023 року практичним психологом Аліною Єною проведено тренінг "Синдром відкладеного життя під час війни" для спеціальності 032 Історія та археологія освітнього рівня "магістр" 

З 14 по 16 лютого 2023 року  спільно з соціально-психологічною службою академії та викладачем кафедри соціальної роботи Маріанною БІЛОЗЕРОВОЮ проведено 3 тематичні інформаційні заходи щодо протидії торгівлі людьми для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку за сприяння Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Департаменту ГО "Чистий аркуш". У заході взяла участь Наталія СУХОРУКОВА, головний спеціаліст відділу науки, вищої та професійної освіти. 

Проєкт має на меті підвищення обізнаності різних категорій населення щодо убезпечення себе та своїх рідних від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. 

09 лютого соціально-психологічною службою прослухано вебінар "Конфіденційність, безпека і захист інформації у використанні цифрових інструментів Google". Було удосконалено професійну компетентність  (цифровий компонент). 

08 лютого 2023 року соціально-психологічною службою було прослухано та успішно виконано завдання вебінара "Інструменти для виявлення фейків". 

31 січня 2023 року   практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг зі здобувачами освіти 11 д групи на тему: "Психологічний клімат в групі. Позитивні та негативні відносини у колективі"  з метою протидії проявів булінгу серед здобувачів освіти.  

Соціально-психологічна служба систематично працює з дітьми та дорослими, які тимчасово проживають у гуртожитку та мають статус ВПО. 

Практичними психологами Аліною Єною та Мариною Надточий упродовж вересня-листопада було успішно пройдено курс з надання першої психологічної допомоги, самодопомоги та зняття емоційного вигорання для працівників сфери освіти за підтримки Israel Trauma Coalition.

23 січня 2023 року практичними психологами соціально-психологічної служби та працівниками з Міжнародного комітету порятунку (International Rescue Committee) було проведено вправи на зняття емоційного напруження для дітей, які тимчасово проживають у гуртожитку та мають статус ВПО. 

15 грудня спільно з соціально-психологічною службою та Міжнародним комітетом порятунку (International Rescue Committee) було проведено захід до дня Святого Миколая для дітей, які тимчасово проживають у гуртожитку та мають статус ВПО. 

01 грудня  практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг на тему: "Безпечний Інтернет та соціальні мережі (у рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства") зі здобувачами освіти 11 по та 11 м групами. 

29 листопада працівники  соціально-психологічної служби були учасниками Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції "Запровадження інноваційних освітніх практик як засіб підвищення якості національної освіти" 

23 листопада відбулася третя зустріч у формі рольової гри з психологами Олександром ЛЮБЧЕНКО та Каміло ГАРСІЄМ з Міжнародної незалежної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» (Medecins sans frontiers) для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія, 011 Освітні, педагогічні науки, 035 Філологія, 032 Історія та археологія, 016 Спеціальна освіта, 014 Середня освіта (Інформатика) та аспірантів спеціальності 011  Освітні педагогічні науки та 231 Соціальна робота.

15 листопада спільно з соціально-психологічною службою та мобільною командою  Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у взаємодії з Харківською міською радою було проведено майстер-клас для дітей, які тимчасово проживають у гуртожитку та мають статус ВПО. 

04 листопада соціально-психологічною службою було взято участь у  Всеукраїнській науково-практичній конференції (з міжнародною участю) "Соціально-психологічна допомога при ПТСР та інших психічних розладах. Актуальні проблеми".

На заході були розглянуто такі питання:

02 листопада відбулася друга зустріч з психологами Олександром ЛЮБЧЕНКО та Каміло ГАРСІЄМ з Міжнародної незалежної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» (Medecins sans frontiers) на ознайомлення з ПТСР та їх симптомами, ознаками гострої реакції на стрес, надання першої психологічної допомоги в різних випадках. Було запропоновані  психологічні техніки та прийоми для роботи зі стресом, на зняття емоційного напруження під час кризових ситуацій для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія, 011 Освітні, педагогічні науки, 035 Філологія, 032 Історія та археологія, 014 Середня освіта (Інформатика) та аспірантів спеціальності 011  Освітні педагогічні науки та 231 Соціальна робота.

24 жовтня 2022 року у ZOOM-зустрічі відбувся тренінг з розвитку комунікативних навичок для здобувачів освіти 111 ф групи  спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура). Організаторами зустрічі є практичний психолог академії Марина Надточий та куратор 111-ф групи Олексій Суровов. 

24 жовтня спільно з соціально-психологічною службою та психологами з Товариства Червоного Хреста Україна-Харків  відбулася зустріч для дітей та дорослих, які тимчасово проживають у гуртожитку та мають статус ВПО. 

24 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено зустріч зі здобувачами освіти 111 ан групи спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська))  на тему "Психологічний клімат в групі".


20 жовтня практичним психологом Мариною НАДТОЧИЙ було проведено тренінгове заняття з групою 511  ср. 

Тема тренінгу "Розвиток комунікативних навичок", заняття було спрямовано на розширення можливостей встановлення контакту в різних ситуаціях, а також відпрацювання навичок ефективного слухання, розуміння інших людей , розширення діапазону творчих здібностей та вміння будувати конструктивні взаємини . В тренінгу брали участь студенти та куратор групи пані Ірина Цибуліна.


19 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг на тему "Психологічний клімат в групі" зі здобувачами вищої освіти освітнього ступеня "магістр" спеціальності 035 Філологія 511 уф групи. 

 Зустріч була націлена на формування почуття колективізму, взаємодовіри та взаємодопомоги, формування сприятливого психологічного клімату, усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функції у групі. У заході взяли участь куратор групи Анна ЧАЛА, гарант освітньої програми Роман МІНЯЙЛО та завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання  Наталя ДЕМЧЕНКО. 

18 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг на тему "Психологічний клімат в групі" зі здобувачами вищої освіти 511 опн групи спеціальності Освітні, педагогічні науки. 

18 жовтня практичними психологами Аліною ЄНОЮ та Мариною НАДТОЧИЙ було проведено тренінг на тему "Психологічний клімат в групі. Розвиток комунікативних навичок" зі здобувачами вищої освіти 111 пп групи. 

Зустріч була націлена на уміння працювати в групі, висловлювати власну думку і поважати думку іншого, почуття колективізму. 

Практичний психолог Марина НАДТОЧИЙ успішно завершила навчання та підвищила кваліфікацію під час онлайн-курсу (дистанційно): "Мовний менеджент в освіті та комунікативні стратегії"

13 жовтня практичним психологом Мариною Надточий було проведено тренінг  на тему "Розвиток комунікативних навичок" зі здобувачами освіти спеціальності 231 Соціальна робота 111 ср групи. 

13 жовтня практичний психолог Аліна Єна та соціальний педагог Інна Богомол прослухали практичний семінар "Як створити сприятливі психологічні умови для всіх учасників освітнього процесу" від Науково-методичного центру ВФПО. 

Під час заходу було розглянуто класичні та проєктивні методики, інформаційні системи, які спрощують діагностику та обробку результатів та арт-терапевтичні техніки, які дозволяють онлайн працювати з клієнтом. 

13 жовтня спільно з керівником навчально-методичного відділу Аліною Тупицею та практичним психологом Мариною Надточий на платформі Zoom відбувся тренінг «Мобінг, босинг та газлайтинг» для здобувачів освіти 511 со та 511 сол груп.

12 жовтня відбулася зустріч з психологами Олександром ЛЮБЧЕНКО та Каміло ГАРСІЄМ з Міжнародної незалежної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» (Medecins sans frontiers) на тему: «Ознайомлення з психологічними техніками та прийомами, спрямовані на зняття емоційного напруження під час кризових ситуацій» для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія, 011 Освітні, педагогічні науки, 035 Філологія, 032 Історія та археологія, 016 Спеціальна освіта, 014.09 Середня освіта (Інформатика) та аспірантів спеціальності 011  Освітні педагогічні науки.

12 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг  на тему "Колектив. Розвиток комунікативних навичок" зі студентами 111 уф групи. 

07 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг в Zoom на тему "Психологічний клімат в групі" зі здобувачами вищої освіти 111 кд групи. Зустріч була націлена на розвиток комунікативних навичок,  уміння працювати в групі, почуття колективізму.

06 жовтня спільно з навчально-методичним відділом  на платформі Zoom відбувся тренінг «Мобінг, босинг та газлайтинг» для молодих викладачів. 

06 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено виховну годину на тему "Поняття колектив. Розвиток комунікативних навичок" для студентів 412 д групи. 

06 жовтня  практичним психологом Мариною Надточий було проведено тренінг  на тему "Розвиток комунікативних навичок" зі студентами 111 м та 111 іст групами.

05 жовтня практичним психологом Аліною ЄНОЮ було проведено тренінг в Zoom на тему "Психологічний клімат в колективі" зі здобувачами освіти 111 со та 111 сол групами. Зустріч була націлена на розвиток уміння працювати в групі, висловлювати власну думку і поважати думку іншого, почуття колективізму.

03 жовтня  практичним психологом Мариною Надточий було проведено тренінг  на тему "Розвиток комунікативних навичок" зі студентами 111 фт та 111 д групами. 


01 жовтня практичний психолог Аліна Єна та соціальний педагог Інна Богомол взяли участь у Всеукраїнській науковій онлайн конференції на тему: "Радянсько-комуністична окупація України. Національно-патріотичне виховання в сучасному закладі освіти"

27 вересня спільно з соціально-психологічною службою та психологами з Гуманітарної місії "Проліска" відбулося заняття для дітей, які тимчасово проживають у гуртожитку та мають статус ВПО. 

27 вересня практичним психологом Мариною Надточий було проведено тренінг  на тему "Розвиток комунікативних навичок" зі студентами 111 по групи. 

26 вересня відбулася ZOOM-зустріч з першокурсниками першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичного виховання та мистецтв. Соціально-психологічна служба та культорганізатори академії ознайомили здобувачів освіти із запланованою роботою з ними.

23 вересня на платформі Zoom відбувся тренінг «Види психологічного насильства: мобінг, босинг та газлайтинг» для здобувачів освіти старших курсів за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Мета тренінгу – ознайомити здобувачів освіти з видами психологічного насильства та розглянути методи боротьби з існуючими психологічними переслідуваннями.

22 вересня відбулися ознайомчі зустрічі з 1-ми курсами академії факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології та факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії  на якій були присутні декани, куратори, психологи, соціальний педагог, культорганізатори та Голова Студентської Ради.

Було обговорено перелік категорій осіб, які мають право на соціальну стипендію, заплановану роботу психологів та культорганізаторів з першокурсниками.  

факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології :

факультет дошкільної і спеціальної освіти та історії:

20 вересня практичним психологом Аліною Єною було проведено тренінг  на тему "Згуртованість. Розвиток комунікативних навичок" зі студентами 11 по групи. Захід був націлений на поняття психологічного клімату колективу, усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функції у групі.

19 вересня практичним психологом Аліною Єною було проведено тренінг  на тему "Психологічний клімат колективу" зі здобувачами освіти 11 м групи. Zoom-зустріч була націлена на розвиток уміння працювати в групі, почуття колективізму, усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функції у групі.

18 вересня відбулася зустріч з 1-ми курсами психолого-педагогічного факультету на якій було обговорено категорії осіб, які мають право на соціальну стипендію та заплановані заходи психологів з першокурсниками.  

16 вересня 2022 року спільно з куратором групи Ольгою Зайцевою, деканатом психолого-педагогічного факультету та культорганізаторами академії було проведено  зустріч в ZOOM з 111 пп групою,  на якій обговорено питання пільгового контингенту, план роботи психологів з групою, повідомлено культорганізаторами інформацію про заходи та конкурси.

15-16 вересня було проведено психологом Мариною Надточий  тренінг з 11 ср та 11 д групами на тему "Розвиток комунікативних навичок" 

09 вересня  спільно з наставниками  та культорганізаторами академії було проведено онлайн зустріч-знайомство з 11 ф та 11 м групами.

08 вересня відбулася  онлайн зустріч-знайомство з 11 ср групою на якій було обговорено роботу соціально-психологічної служби,  розглянуто орієнтовний перелік заходів зі здобувачами освіти.

06 вересня 2022 року спільно з наставником Катериною КОРСІКОВОЮ та культорганізаторами академії було проведено онлайн зустріч-знайомство з 1 курсом коледжу спеціальності 013 Початкова освіта  на якій  розглянуто питання щодо пільг, орієнтовного переліку заходів з групою та обговорено побажання стосовно конкретних тем для наступних зустрічей. 

Шановні студенти закладів вищої освіти м. Харкова!

Просимо Вас взяти участь в дослідженні розповсюдження вживання наркотиків, алкоголю, тютюну та інших форм залежної поведінки серед молоді. Опитування повністю анонімне!
Дані будуть використані тільки після комп’ютерної обробки в узагальненому виді. Окрім запитань про залежну поведінку до складу опитувальника включено психодиагностичні методики спрямовані на вивчення особистості, скринінг проявів найпоширеніших серед молоді психологічних проблем, таких як депресія, тривожність, травматичний досвід, булінг тощо. Ви матимете можливість роздрукувати свої відповіді після заповнення опитувальника аби самостійно проаналізувати їх або, за потреби, звернутись до психолога або іншого фахівця.

Пройти опитування можна на комп’ютері, планшеті або смартфоні за посиланням:

https://survey.univd.edu.ua/index.php/875963

17 серпня 2022 року спільно з соціально-психологічною службою працювали психологи з ВПО з організації "Лікарі без кордонів" та надали рекомендації щодо психологічного та емоційного стану людини під час воєнного стану.


Також відбулася зустріч для дітей, які проживають у гуртожитку з психологами з Громадського обєднання "Пролісок".

17.08.2022 року відбулося засідання Вченої ради на якому було розглянуто інформацію стосовно листа Міністерства освіти і науки України  «Щодо діяльності психологічної служби у системі освіти в 2022/2023 навчальному році»