2021/2022 н.р

Шановні студенти закладів вищої освіти м. Харкова!

Просимо Вас взяти участь в дослідженні розповсюдження вживання наркотиків, алкоголю, тютюну та інших форм залежної поведінки серед молоді. Опитування повністю анонімне!
Дані будуть використані тільки після комп’ютерної обробки в узагальненому виді. Окрім запитань про залежну поведінку до складу опитувальника включено психодиагностичні методики спрямовані на вивчення особистості, скринінг проявів найпоширеніших серед молоді психологічних проблем, таких як депресія, тривожність, травматичний досвід, булінг тощо. Ви матимете можливість роздрукувати свої відповіді після заповнення опитувальника аби самостійно проаналізувати їх або, за потреби, звернутись до психолога або іншого фахівця.

Пройти опитування можна на комп’ютері, планшеті або смартфоні за посиланням:

https://survey.univd.edu.ua/index.php/875963

12 серпня спільно з наставником 11 д групи Вікторією Яценко було проведено зустріч-знайомство з соціально-психологічною службою на якій було розглянуто питання щодо пільг, орієнтовний перелік заходів з групою та обговорено побажання стосовно конкретних тем для проведення профілактичної та розвивальної роботи зі студентами.

12 серпня відбулося засідання кураторів та наставників груп на якому було обговорено перспективні питання щодо початку нового навчального року та розглянуто роботу зі здобувачами освіти з числа пільгового контингенту.

11 серпня 2022 року відбулася зустріч з психологами з організації "Лікарі без кордонів" для внутрішньо переміщених осіб, що постраждали від воєнних дій на території України.


27 травня соціально-психологічною службою спільно з керівником навчально-методичного відділу Аліною ТУПИЦЕЮ було проведено тренінг на теми: "Синдром відкладеного життя під час війни" та "Як боротися з надмірним хвилюванням: поради" до якого був залучен факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології, проректор з науково-педагогічної роботи Інна РЕПКО та викладач кафедри іноземної філології Ольга КУРГАННІКОВА.

Наприкінці тренінгу учасники поділилися своїми думками щодо синдрому відкладеного життя, як вони діють при подоланні хвилювання.

26 травня Комунальним закладом "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради було проведено пленарне засідання Регіональної науково-практичної онлайн-конференції "Підвищення якості національної професійної освіти у контексті викликів сьогодення" на платформі zoom

Потреба в психологічній підтримці сьогодні – один з найактуальніших запитів українців. Основне навантаження лягає на працівників соціально-психологічної служби закладів освіти.

26 травня соціальний педагог Інна БОГОМОЛ та практичний психолог Аліна ЄНА прийняли участь у вебінарі за участі Черниш Олени Степанівни психологині в галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних розладів, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, арттерапевтка. Керівниця громадської організації «Центр сучасної психології «Міррада».


25 травня працівниками соціально-психологічної служби було здійснено ZOOM-зустріч під час якої було обговорено проєкт Плану роботи на 2022/2023 н.р.

24 травня відбулося засідання Вченої ради на якому було розглянуто звіт про роботу соціально-психологічної служби та роботу зі здобувачами освіти з числа пільгового контингенту за 2021/2022 н.р.

Як часто Вам здається, що Вас дурять в інтернеті? Як часто Ви усвідомлюєте, що це маніпуляція чи шахрайство, але не розумієте, навіщо й кому вони потрібні? Цей курс дає зрозуміти, як не потрапити на гачок маніпуляторів в інтернеті, у соцмережах та онлайн-ЗМІ. А ще ці знання допоможуть пояснити рідним та колегам, здобувачам освіти які небезпеки чатують на них в онлайні.

10 травня соціально-психологічною службою проведено інформаційно- профілактичну онлайн зустріч зі студентами 31 ср групи, на актуальну тему "Синдром відкладеного життя в період війни". У ході зустрічі було визначено, які ознаки має синдром та надані поради як його позбутися.

9 травня працівниками соціально-психологічної служби було проведено лекцію-бесіду з тем: "Синдром відкладеного життя" та "Перша психологічна допомога" зі здобувачами освіти 31 м та 41 ф груп спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична култура) та 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво).

У цей день хочеться сказати спасибі всім мамам на планеті за найкращий подарунок - життя! Дорогі наші мами, вітаємо вас з Днем матері і бажаємо душевних сил, життєвої мудрості, ангельського терпіння, жіночого щастя, взаємної любові і домашнього затишку.

05 травня відбулася онлайн-нарада культорганізаторів та працівників соціально-психологічної служби під час якої були обговорені перспективні питання організації роботи в умовах воєнного стану та подальші напрями роботи.

20 квітня викладачем кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Ганною КРАСІНОЮ було проведено конференцію в ZOOM для здобувачів вищої освіти на тему "Гостра реакція на стрес. Базові навички саморегуляції" до якої була залучена соціально-психологічна служба академії.

13 квітня відбулася zoom-зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи Інною Репко, працівниками соціально-психологічної служби, кураторами та наставниками груп під час якої були обговорені питання роботи в умовах воєнного стану.


18 лютого 2022 року практичним психологом Аліною Єною було проведено зі здобувачами вищої освіти 311 со групи виховну годину з елементами тренінгу на тему "Цінність сім`ї та кохання"


08 лютого 2022 року практичний психолог Єна Аліна Сергіївна прийняла участь у Всеукраїнському онлайн флешмобі на тему "Разом для найкращого Інтернету" у рамках заходу "Всеукраїнський онлайн флешмоб освітян до дня безпечного інтернету"


08 лютого 2022 року практичним психологом Єною А.С. було проведено зі 111 кд групою тренінг на тему "Безпечний Інтернет" до Міжнародного дня безпечного Інтернету


У межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насилля» разом з науково-методичним відділом академії було проведено низку заходів для здобувачів освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

  • 30 листопада та 02 грудня було проведено профілактичну бесіду «Визначення жорстокого поводження» для здобувачів освіти
    31 ср та 31м груп;

  • 03 грудня було проведено тренінг «Цивілізація», відпрацювання навиків відстоювання особистої точки зору, впевненої поведінки для здобувачів освіти 111 бп групи.

Будь-яке насильство є порушенням прав людини та законів України і вимагає належної реакції як від держави, так і від оточення. Особливо в уразливій ситуації перебувають діти, адже вони часто не в змозі об’єктивно оцінити ситуацію та прийняте зважене рішення або захистити себе. Тому реагувати на насильство в бік дітей та працювати щодо його профілактики – це першочергове завдання дорослих, що їх оточують.Заклад освіти у цьому процесі відіграє одну з керівних ролей, адже саме в закладі освіти діти проводять значну частину часу, тут вони соціалізуються, шукають притулок від негараздів чи навпаки – біжать звідси, якщо насильство коїться під час освітнього процесу.

З 25 листопада по 10 грудня Україна разом з-понад 100 країнами долучається до акції “16 днів проти насильства”. Проте робота щодо профілактики насильства та формування нульової толерантності до нього має вестися з учнями постійно, бути вплетеною в освітній та виховний процеси.

30 листопада 2021 року соціальний педагог Богомол Інна Євгеніївна прийняла участь в онлайн-конференції на тему: "Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування".

В межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насилля» соціальним педагогом Богомол І. Є. було проведено тренінгове заняття на тему: "Безпечна поведінка в Інтернеті. Кібербезпека".

19 листопада 2021 року практичним психологом Надточий М. В. спільно с куратором 211 ан групи Курганніковою О .О. було проведено виховний захід з елементами тренінга на тему : "Конфлікти та шляхи їх вирішення".

17 листопада 2021 року практичний психолог Надточий Марина Владиславівна прийняла участь у вебінарі на тему: "Вебквест в освітньому процесі: створення та застосування".

16 листопада 2021 року працівники соціально-психологічної служби прийняли участь у відкритій зустрічі з Євгенієм Суковським на тему : "Досвід навчання за програмою Fulbright".

04 листопада 2021 року соціальний педагог Інна Богомол та практичний психолог Марина Надточий прйняли участь у вебінарі на тему "Забезпечення системного кваліфікаційного супроводу осіб з особливими освітніми потребами".

29 жовтня 2021 року соціальний педагог Інна Богомол прйняла участь у вебінарі на тему "Технології надання екстреної психологічної допомоги".

29 жовтня 2021 року практичний психолог Марина Надточий прйняли участь у вебінарі на тему: "Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання"

Проведення тренінгових занять з метою полегшення процесу адаптації студентів перших курсів

Проведення анкетування для вивчення процесу адаптації першокурсників