2023/2024 н.р.

У рамках реалізації проєкту Еразмус+ «Реформа навчальних програм для сприяння освіті заради миру в Україні" проводить дослідження безконфліктного співіснування серед студентів. Покликання на опитувальник для студентів ЗВО України: sociology.org.ua/index.php/182298?lang=uk. 

Дедлайн заповнення анкети – 15 квітня 2024 року.

З метою визначення думки громадськості про сферу азартних ігор, пропонуємо учасникам освітнього процесу пройти анонімне онлайн-опитування, що складається з двох блоків: загальні питання та питання для гравців. Отримані відповіді допоможуть отримати незалежні дані про соціальні процеси та проблеми, які потребують вирішення та сформувати пріоритети подальшої роботи в цьому напрямі. 

Пройти анонімне опитування можна за покликанням: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7eYLovPBSxenSZDS8KnPHq9Xripe8qzmhUbcPCojG9ZKhGA/viewform 

Працівники соціально-психологічної служби академії  долучилися до загальноакадемічної благодійної акції зі збору засобів гігієни для військових «Збери набір допомоги для Збройних Сил України!».

Зібрані пакунки будуть передані військовим на фронт! Наближаємо перемогу!

28.02.-01.03.2024 року працівники соціально-психологічної служби академії Марина Надточий, практичний психолог та Ірина Кантемир, соціальний педагог взяли участь у триденному офлайн тренінгу на тему: «Soft skills - навички перемоги у житті та кар'єрі у XXІ столітті».

Основне завдання тренінгу – інтеграція процесів формування та розвитку м’яких навичок (Soft skills) в освітній процес закладів освіти через сучасні інструменти профорієнтації та кар’єрного консультування в роботі вчителів, викладачів, соціальних педагогів.

28 лютого практичним психологом Аліною Єною спільно з Харківським міським центром соціальних служб "Довіра" взято офлайн участь у тренінгу на тему: "Основи соціального захисту та інтеграції людей з інвалідністю", проведений Міжнародною організацією Handicap International - Humanity and Inclusion. Під час тренінгу розглянуто принципи, функції та складові інклюзивного навчання, проблеми, які виникають під час воєнного стану

15 лютого 2024 року соціальним педагогом Іриною Кантемир було проведено зустріч зі здобувачами освіти першого курсу навчання освітнього рівня "бакалавр" спеціальності 231 Соціальна робота про роботу соціально-психологічної служби, її завдання, напрямки роботи та обов'язки працівників. 

На початку лютого під керівництвом практичного психолога Аліна Єни було підготовлено зі здобувачами освіти 1-го курсу навчання спеціальності 053 Психологія віртуальну виставку постерів, присвячену Міжнародному дню жінок і дівчат у науці. 

30 січня для дітей молодшого шкільного віку, які є внутрішньо переміщеними особами було проведено працівниками соціально-психологічної служби академії спільно з викладачами кафедри теорії та методики дошкільної освіти терапевтичний захід з песиком Хібуку. 

23 січня  практичним психологом Аліною Єною спільно з викладачем кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, психологом Міжнародного Комітету Порятунку проведено тренінг для здобувачів освіти першого курсу навчання освітнього рівня "бакалавр" спеціальності 053 Психологія  на тему: "Як залишатися в ресурсі під час війни?". Під час зустрічі проговорено як підтримувати свій ресурсний стан, чому це важливо та надано поради. 

23 січня 2024 року працівники соціально-психологічної служби долучилися до онлайн-вебінару щодо реалізації впровадження пілотного проєкту "Аудит безпеки закладів освіти", реалізований за підтримкою Уряду Королівства Нідерландів у рамках проєкту "Жінки, мир, безпека: місцеві потреби - місцеві рішення", що впроваджується Українським Жіночим Фондом. 

Метою проєкту є діагностика рівня безпеки фізичного простору й створення організаційних, кадрових та методичних передумов для формування безпечного і комфортного простору для студентства і педагогічного складу.

19 січня практичний психолог Аліна Єна відвідала відкриту гостьову лекцію на тему: "Соцієтальна динаміка травми: чи робить сильнішим те, що не вбиває?", лектором якого була Олена Суший, доктор наук з державного управління, доцент, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Під час лекції було обговорено травму як багатовимірний феномен масової свідомості і соціального життя. 


Чоловік повинен забезпечувати родину; жінки - найкращі господині; хлопці не повинні плакати.... Чи знайомі вам ці твердження? Так, дійсно, це є свідченням гендерних стереотипів. Нажаль ці "сталі судження" ще існують у суспільстві, а якщо вони є у суспільстві, то їх відбиток можемо спостерігати і в освітньому процесі, чого повинні категорично позбуватися. Так, 16.01.2024 року практичним психологом Аліною ЄНОЮ взято участь у онлайн-тренінгу "Долаємо гендерні стереотипи разом", який проведений тренеркою Національної тренерської мережі ГО "Ла Страда-Україна" Тетяною Войцях. Протягом тренінгу було опрацьовані основні поняття, законодавчу базу, визначені найбільш поширені стереотипи в освітньому процесі, а також визначені форми та методи роботи щодо подолання стереотипів. 

06 грудня практичним психологом Мариною Надточий проведено засідання Школи викладача-початківця на тему: "Ментальне здоров'я: як подбати про себе".  На заході було розглянуто питання що таке ментальне здоров'я, як його підтримувати, ознаки порушення психічної рівноваги та надано рекомендації для покращення емоційного стану.

28 листопада 2023 року практичним психологом Мариною Надточий та соціальним працівником Іриною Кантемир проведено зі студентами 31 ср групи просвітницький захід на тему: "Попередження протидії насильства" до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

27 листопада працівниками соціально-психологічної служби Аліною Єною та Мариною Самойленко проведено зі здобувачами освіти 111 ан, 111 д, 111 уф, 111 пп, 111 сол та 111 бп групи просвітницький захід до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" на тему: "Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом". Під час зустрічі проговорено особливості сексуального насильства пов'язаного з війною, форми та прояви СНПК, права постраждалих осіб та гарячі лінії за якими можна звернутися. 

15 листопада соціальні працівники академії відвідали Мобільний інклюзивно-ресурсний центр КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти". Під час зустрічі працівники соціально-психологічної служби дізналися актуальну інформацію щодо організації інклюзивного навчання та ознайомилися з усіма видами навчально-методичного забезпечення центру. Центр створено з метою надання корекційно-розвиткових та психолого-педагогічних послуг дітям з особливими освітніми потребами за місцем їх перебування.

10 листопада працівники соціально-психологічної служби взяли участь у одноденному тренінгу "Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов'язаною з війною" за сприянням Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Міжнародного благодійного фонду "Український Жіночий Фонд".  

7 листопада 2023 року практичний психолог Марина НАДТОЧИЙ мала можливість ознайомитися зі специфікою роботи мобільного інклюзивно-ресурсного центру КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Під час екскурсії проговорено про особливості надання корекційно-розвиткових  та психолого-педагогічних послуг дітям Харківщини з особливими освітніми потребами. 

Автомобільний інклюзивно-ресурсний центр оснащений усіма необхідними інструментами, які дозволяють здійснити  діагностування дітей, які мають РАС, ДЦП, особливості в сприйнятті зорової та слухової інформації тощо. Фахівці, що обслуговують мобільний центр, працюють із дітьми 24 громад Харківщини, що потребують систематичної корекційно-розвиткової роботи.

Поглиблення знань про процес реального включення в активне життя соціуму людей, які мають проблеми у фізичному розвитку чи ментальні особливості, є передумовою для створення комфортного освітнього простору.

02.11.2023 практичний психолог Аліна Єна спільно з викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту відвідали  мобільний Ресурсний Центр, що знаходиться у Харківській академії неперервної освіти. 

Метою Ресурсного Центру є підтримка інклюзивної освіти, підвищення компетентності педагогічних працівників із питань організації інклюзивної освіти, навчання, виховання й супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу освіти. Методистка центру Малакей Інна Сергіївна детально розповіла та продемонструвала особливості роботи центру та його оснащення. Цікавим доповненням було від колеги з кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти КЗ "ХГПА" ХОР Потамошнєвої Олени Миколаївни, яка проговорила за особливості діагностування дітей з особливими освітніми потребами та добір методик.

26 жовтня  практичними психологами соціально-психологічної служби проведено тренінги на теми: "Якості лідера: що потрібно для успіху" та "Асертивна поведінка" для Студентської ради академії і Студентських рад Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів.

02 жовтня практичним психологом Мариною НАДТОЧИЙ проведено на запит куратора Алли Яцинік лекцію-тренінг на тему: "Асертивна поведінка. Поважай себе, не ображай інших" для здобувачів освіти 111 со групи спеціальності 016 Спеціальна освіта.

29 вересня було проведено практичним психологом Аліною Єною тренінг на тему: Психологічний клімат  в групі" для здобувачів освіти 111 пп групи спеціальності 053 Психологія. Під час заходу було проговорено про поняття колектив та як полегшити адаптаційний період першокурснику. 

21 вересня 2023 року практичним психологом Мариною НАДТОЧИЙ проведено тренінг на тему: "Синдром відкладеного життя" для здобувачів освіти нового набору спеціальності 231 Соціальна робота з 111 уф та 11 ср групами. 

19 вересня практичним психологом Аліною Єною проведено годину спілкування з 111 уф групою спеціальності 035 Філологія освітнього рівня "бакалавр" на тему: "Колектив. Адаптація першокурсника". Під час тренінгу використано вправи на знайомство та взаємодію, а також Teambuilding-завдання, спрямовані на побудову команди і роботу в групі. Тренінг сприяв кращому знайомству студентів, скороченню дистанції в спілкуванні, розвитку здатності розуміти своїх одногрупників і адаптації студентів до нового соціального середовища. 

18 вересня проведено виховну годину на тему: "Адаптація першокурсників до навчання в стінах академії" для здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього рівня "фаховий молодший бакалавр" 11 д групи. Спікер зустрічі - практичний психолог, Аліна Єна.  Метою години спілкування було згуртування студентської групи та підвищення внутрішньої мотивації до навчання.  

15.09.2023 практичним психологом Аліною Єною проведено тренінг на тему: "Поняття колектив" для здобувачів освіти спеціальності 032 Історія та археологія освітнього рівня "бакалавр" 111 іст групи.

15 вересня практичним психологом Аліною Єною проведено тренінг з 11 по групою спеціальності 013 Початкова освіта на тему: "Психологічний клімат в групі". Метою зустрічі було створення позитивної атмосфери у групі,  сприяння розвитку довірливих і щирих відносин, інформування про соціально-психологічні характеристики колективу та  сприяння взаєморозумінню. 

15 вересня 2023 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Синдром відкладеного життя під час війни» для здобувачів освіти освітнього рівня "магістр" 511 іст, 611 іст, 511 уф, 611 уф, 511 опн, 611 опн, 511 ін, 

611 ін, 511 со, 611 со, 511 сол, 611 сол груп за участі практичного психолога КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР - Надточий Марини Владиславівни.

Під час тренінгу обговорювалися питання про те як розпізнати синдром відкладеного життя, основні його ознаки  і як його подолати. Адже сьогодні багато хто з українців відчувають ніби життя зупинилося і ми перестали усвідомлювати себе в реальності, частіше думаємо про те як складеться наше життя у майбутньому. Постійно переживаємо через минуле чи майбутнє і не можемо жити тут і зараз. Під час заходу були надані поради, які допоможуть повернутися в реальність та стати трішки щасливішими.


12 вересня відбулася онлайн зустріч зі здобувачами освіти освітнього рівня  "магістр" спеціальності 035 Філологія на якій було проінформовано здобувачів вищої освіти про роботу соціально-психологічної служби, надано контакти для зв'язку з працівниками служби та обговорено пропозиції щодо подальших зустрічей з практичними психологами. 

08 вересня соціально-психологічна служба спільно з профспілковим комітетом провела зустріч в Zoom для першокурсників факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, 11 м та 11 ф групами.  Під час конференції було повідомлено здобувачів освіти про роботу практичних психологів, соціальну стипендію, як оформити квитки члена профспілки та  обговорено  заплановану подальшу роботу зі студентами. 

07 вересня  працівниками соціально-психологічної служби та профспілковим комітетом проведено зустрічі з першокурсниками психолого-педагогічного факультету та фізичного виховання та мистецтв. Було ознайомлено здобувачів освіти з роботою практичного психолога, соціального педагога та профкома. 

07 вересня 2023 року соціально-психологічна служба взяла участь  у нараді з кураторами та наставниками груп  щодо організації виховної роботи у студентських групах.

06 вересня практичним психологом Аліною Єною було проведено зустріч для здобувачів вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки щодо роботи соціально-психологічної служби та  надано рекомендації для полегшення умов навчання під час воєнного стану.

04 вересня відбулася онлайн-зустріч зі здобувачами освіти  перших курсів навчання  факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії на якій було розглянуто питання роботи практичних психологів, пільгових категорій, студентських квитків від культорганізаторів та профспілкового комітету.  

01 вересня спільно з культорганізаторами академії було проведено онлайн зустріч-знайомство з 1 курсом коледжу спеціальності 013 Початкова освіта на якій розглянуто питання щодо категорій пільгового контингенту, роботу соціально-психологічної служби та культорганізаторів, орієнтовного переліку заходів з групою та обговорено побажання стосовно конкретних тем для наступних зустрічей. 

Цікавого та успішного навчального року!