March
Зустрічі робочої проєктної групи зі стейкхолдерами
30.03.2021
У НН ІТОТТ відбулась зустріч робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми “Транспорт”.
16 березня 2021 року відбулась зустріч робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми ,,Транспортˮ першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальності 015 «Професійна освіта. Транспорт» з директором Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу Юлією Коваленко та викладачами спеціальних дисциплін автомобільного напрямку.
Під час зустрічі представники коледжу і університету обговорили сучасні тенденції підготовки фахівців галузі ,,Професійна освітаˮ, регіональні потреби у фахівцях автомобільної галузі. Особливу увагу вони приділили підготовці фахівців напрямку ,,Транспорт. Підіймались питання працевлаштування випускників цього напрямку.
Також на зустрічі відбулось обговорення освітньо-професійної програми, яку представили викладачі кафедри технологій виробництва і професійної освіти НН ІТОТТ Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Були розглянуті компетентності, яким повинні відповідати майстри виробничого навчання та викладачі спеціальних дисциплін саме цього профілю, обговорювався зміст освітньо-професійних програм обох рівнів. Представники Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу схвально оцінили освітньо-професійні програми. Однак, ними було запропоновано приділити більшу увагу формуванню у здобувачів вищої освіти навичок організації інтерактивного навчання, а також сучасним інформаційним технологіям.
22 березня 2021 року відбулась зустріч робочої проєктної групи з директором філії ,,Старобільськ-Автоˮ приватного акціонерного товариства ,,Луганськ-Автоˮ Миколою Левенцем. Він уважно ознайомився з освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності ,,Професійна освіта. Транспортˮ, дізнався про мету і особливості освітньо-професійної програми, підтвердив бажання співпрацювати в плані організації і проведення технологічних практик на своєму підприємстві. Також ним було зазначено, що справжній майстер виробничого навчання повинен мати гарну практичну підготовку. Тому він запропонував збільшити кількість кредитів саме на технологічну практику на СТО, де здобувачі вищої освіти отримають навички роботи з сучасним обладнанням з ремонту та технічного обслуговування автомобілів.
Сподіваємося на тісну співпрацю в подальшому з нашими стейкхолдерами.
МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ (14-15.04.2021)
30.03.2021
14-15 квітня 2021 року в навчально-науковому інституті торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму кафедрою технологій виробництва і професійної освіти заплановано проведення Міжнародної науково-практичної конференція ,,СУЧАСНА НАУКА ТА ОСВІТА: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИˮ.
Конференція присвячена 100 річчю від часу заснування Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ.
НАУКОВІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
Сучасна освіта: методологія, теорія і практика.
Інновації в системі сучасної освіти та науки.
Тенденції розвитку професійної освіти.
Актуальні проблеми розвитку технологічної освіти.
Прикладне матеріалознавство та інноваційні технології в галузі транспорту.
Інноваційні технології і обладнання аграрного, переробного та харчового виробництва.
Сучасні стратегії та тренди розвитку підприємництва, сфери послуг.
Міждисциплінарний підхід до вирішення проблемних питань теоретичного та практичного аспектів розвитку освіти та науки.
Регламент роботи конференції:
робочі мови конференції – українська, російська, англійська;
форми участі – усна офлайн або онлайн-доповідь з презентацією у Google Meet (до 10 хвилин).
Важливі дати:
прийом електронних версій тез доповідей, заявок, презентацій виступу з доповіддю та організаційного внеску – до 10 квітня 2021;
розсилка електронних примірників збірника тез доповідей та сертифікатів про участь – 25 травня 2021.
Інформаційний лист конференції
Докладна інформація на веб-сайті конференції
Контакти:
Голова оргкомітету – Віктор Бурдун, к.п.н, доцент, завідувач кафедрою технологій виробництва і професійної освіти. Тел.: +38(095) 483 74 98.
Секретар оргкомітету – Марія Морозова к.п.н, доцент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів.
Тел.: +38(050) 242 18 29.
Адреса: 92703, Луганська обл., м. Старобільськ, пл. Гоголя, 1.
E-mail: luguniv.ua.conference@gmail.com
Розробка освітньо-професійної програми
24.03.2021
На кафедрі технологій виробництва і професійної освіти відбулась зустріч робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми.
16 березня 2021 року на кафедрі технологій виробництва і професійної освіти НН ІТТОТ відбулась зустріч робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми ,,Технологія виробів легкої промисловостіˮ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальності 015 ,,Професійна освітаˮ, за предметною спеціалізацією ,,Технологія виробів легкої промисловостіˮ, представниками адміністрації та викладачами Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу.
Зустріч організовано з метою перегляду й оновлення освітньо-професійної програми. Учасники активно та плідно попрацювали над її удосконаленням.
У ході зустрічі розглянуто питання підготовки фахівців спеціальності ,,Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловостіˮ, які б відповідали новим освітнім реаліям, обговорювався перелік компетентностей, які повинні бути сформовані у майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних дисциплін цього напрямку, обговорювався зміст освітньо-професійної програми.
Зустріч відбулась після кількох онлайн-консультацій за участю стейкхолдерів. Одержані коментарі та пропозиції були ретельно проаналізовані робочою проєктною групою.
Стейкхолдери зазначили, що запропонована ОПП відповідає положенням Стандарту професійної освіти першого (бакалаврського) рівня, відображає консенсус отриманих пропозицій та формує підґрунтя для успішної реалізації поставленої в ній мети. Тем не менш, представники закладу освіти запропонували приділити більшу увагу формуванню у здобувачів вищої освіти навичок роботи зі спеціалізованими комп’ютерними програмами, а також розвитку креативності та творчості у педагогічній діяльності.
18 березня 2021 року відбулась зустріч з директором ТОВ ,,Старобільська швейна фабрикаˮ Юлією Савенко. Вона детально ознайомилась з освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів спеціальності ,,Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловостіˮ. Учасники зустрічі обмінялися думками щодо змісту освітньо-професійної програми, змісту освітніх компонентів та фахових компетентностей, необхідних для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців галузі легкої промисловості. Під час зустрічі також розглянули та обговорили широке коло питань, які стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників.
Стейкхолдером було запропоновано звернути увагу на практичну підготовку здобувачів вищої освіти та збільшення кількості кредитів на різні види практик.
Зустріч зі стейкхолдерами
23.03.2021
У НН ІТОТТ провели засідання директорату, робочої проєктної групи кафедри ТВіПО та стейкхолдерів.
16-19 березня 2021 року відбулись зустрічі робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми ,,Трудове навчання та технологіїˮ першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальності 014 Середня освіта, за предметною спеціальністю 014.10 ,,Трудове навчання та технологіїˮ та стейкхолдерів.
16 березня 2021 року відбулося засідання круглого столу директорату навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, робочої проєктної групи кафедри технологій виробництва і професійної освіти та стейкхолдерів.
В обговоренні актуальних проблем підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності ,,Середня освіта. Трудове навчання та технологіїˮ взяли участь: директор Ганусівської ЗЗСО І-ІІ ступенів Новопсковської районної ради Луганської області, вчитель трудового навчання – Олександр Ганус; директор НН ІТОТТ, к.б.н., доцент, почесний професор університету – Віктор Дрель; заступник директора з навчальної роботи НН ІТОТТ, ст. викладач кафедри ТВіПО Наталія Бикадорова; гарант ОПП ,,Трудове навчання та технологіїˮ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, к.т.н., доцент кафедри ТВіПО – Ольга Ревякіна; асистент кафедри ТВіПО – Надія Стрельцова.
Присутні приділили особливу увагу обґрунтованості розроблених освітньо-професійних програм, їх структурній та логічній побудові, переліку та обсягу обов’язкових і вибіркових компонентів, що сприятиме наданню системних та якісних професійних знань, вмінь і навичок та забезпечить отримання здобувачами вищої освіти поглиблених знань з технологічної освіти.
На засіданні були порушені дискусійні питання щодо вимог сучасних закладів загальної середньої освіти до вчителів. Директор Ганусівської ЗЗСО І-ІІ ступенів Новопсковської районної ради Луганської області Олександр Ганус зазначив важливість педагогічної практики та здобуття здобувачами освіти практичного досвіду під час навчання. В якості рекомендації запропонував збільшити тривалість педагогічної практики, що сприятиме ще більш якісній практичній підготовці здобувачів вищої освіти до самостійного й творчого виконання функцій вчителя або викладача.
19 березня 2021 року на базі ЗОШ №16 м. Сєвєродонецьк відбулась зустріч завідувача кафедри технологій виробництва і професійної освіти НН ІТОТТ, гаранта ОПП ,,Трудове навчання та технологіїˮ другого (магістерського) рівня вищої освіти, к.п.н., доцента Віктора Бурдуна з вчителями трудового навчання. На зустрічі були присутні – Євген Попов, вчитель трудового навчання (технологій) ЗОШ №16 м. Сєвєродонецьк, керівник методичного об’єднання вчителів трудового навчання міста Сєвєродонецьк; Олена Шиняєва, вчитель трудового навчання та технологій ЗОШ №14 міста Сєвєродонецьк.
За допомогою програми Google Мeet до зустрічі долучились – Євген Літовка, вчитель трудового навчання ЗОШ №4 міста Лисичанськ, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, керівник методичного об’єднання вчителів трудового навчання міста Лисичанськ; Юрій Артюшенко, учитель трудового навчання Біловодського ОЗЗСО, вчитель вищої категорії, учитель-методист, ,,Відмінник освітиˮ, керівник методичного об’єднання вчителів трудового навчання Біловодського району Луганської області.
Обговорення проходило у неформальній та дружній атмосфері з конкретними діловими пропозиціями, що, безумовно, знайдуть своє відображення як в освітньо-професійних програмах, так і в навчальному процесі.
Учасники зустрічі підкреслили важливість забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам Нової української школи.