Modul umožňuje ovládat příslušenství na 30-ti po sobě jdoucích adresách. První adresa je 1, od této adresy se bude posun adres počítat a zadává se do proměnné "address_offset". Chceme-li například ovládat příslušenství s adresami 40 až 69, nastavíme proměnnou "address_offset = 39". Číslování adres je podle specifikace sběrnice XpressNet (Lenz). Pokud potřebujete číslování podle Roco, můžete v programu jednoduše proměnnou "address_offset" upravit. Lenz však neuznává 0 jako platnou číslici, a počítá adresy od 1, pro centrály Roco tak s největší pravděpodobností nebude možné použít adresy 1 až 4 (netestováno).
Jak již bylo zmíněno, jsou vytvořeny dvě maticové klávesnice, jedna pro směr přímo a druhá pro směr do odbočky. Svorky 1, 2, 3 na svorkovnici X2 představují desítky pro směr přímo, svorky 4, 5, 6 pro směr do odbočky. Svorkovnice X1 prezentuje jednotky pro oba směry. Ovládání se provádí běžnými spínacími tlačítky. Kombinace současného stisku více tlačítek není možná, ani při použití oddělení pomocí diod.
Příklad: pro výhybku s adresou 2 do směru rovně - sepneme X2-1 a X1-2, pro přepnutí do odbočky - sepneme X2-4 a X1-2
Pozn. toto platí pokud bude proměnná "address_offset = 0".
Při ladění programu odkomentováním makra #define DEBUG, obsadí sériový port piny D11 a D12 Arduina a svorky X1-9 a X1-10 nebude možné použít pro tlačítka. Při ladění tak počet ovládaných adres tak klesne na 24.
Další použitou knihovnou je XpressNet. V programu je definována XpressNet adresa 29. Pokud již na sběrnici máte zařízení s touto adresou, změňte ji v makru #define XNetAddress.
V průběhu nahrávání programu vyjměte Arduino nebo obvod MAX485 z desky, propojení obvodů neumožňuje nahrávání programu.
Vzhledem k tomu, že bylo pozměněno schéma zapojení, byl patřičně upraven i přiložený program.
Pokud vám můj popis připadá nedostatečný, můžete si stáhnout i překlad stránek, ze kterých jsem vycházel.