Урок10

Тема уроку: Власне діло, головні переваги. Умови успіху підприємницької діяльності. Механізм створення власної справи. Процедура державноїреєстрації суб’єктів підприємницької діяльності. Економічна свобода, її сутність і роль. 

Домашнє завдання: Підготувати доповідь на тему " Економічні свободи її сутність і роль"

Актуалізація опорних знань

Ця тема має важливе  значення, адже:


Дайте відповідь на запитання:


298219.pptx

Вивчення нового матеріалу

Наше  сьогодення важко уявити без діяльності підприємств, підприємців. Це слово ми вживаємо щодня і маємо уявлення хто це і чим займається. Першим термін «підприємець» ужив ще на початку XVIIІ ст. французький банкір Рене Кантільйон. Підприємець ключова фігура ринкової економіки.

Сьогодні значення терміну підприємництво нам дає Господарський кодекс України.

Робота з роздатковим матеріалом. Робота з юридичними документами. Робота з терміном.

Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність з виробництва товарів, надання послуг, виконання робіт та торгівлі, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Викладач: Останнім часом розвивається такий вид підприємництва, як інформаційне.

Інформаційне підприємництво — це використання в комерційних цілях системи знань з організації, функціонування та розвитку інформаційної індустрії. Воно включає такі види діяльності: створення програмного забезпечення; опрацювання даних, роботу з базами даних; консультації з питань автоматизації, технічне обслуговування і ремонт офісної та комп'ютерної техніки; торгівля інформацією, комп'ютерною технікою, програмними засобами.

Проміжне закріплення:

1. Чому, на вашу думку, підприємництво є ризикованою діяльністю?

2. В чому полягає основна мета господарської діяльності підприємства?

3. В чому, на вашу думку, полягають найхарактерніші відмінності між підприємництвом і будь-яким іншим видом діяльності (поліцейський, інженер, водія тощо)?

4. Якими видами діяльності може займатися підприємець?

Викладач: Діяльність підприємця починається з визначення напряму діяльності та вибору форми майбутнього підприємства. Від правильності вирішення цих питань залежить успіх майбутньої справи. Підприємницька діяльність може розпочатися у будь-якій сфері, якщо існує потреба в цій діяльності.

Отже, переходимо до другого питання плану уроку. Давайте сформулюємо основні інтереси підприємництва та визначимо його значення для підприємця і для суспільства і запишемо в таблиці


Соціальне значення підприємництва

Інтереси підприємц

Результат: власне благополуччя

 

 Інтереси суспільства

Результат: процвітання


Станом на 15 січня 2018 року Державним статистичним управлінням в Україні було зареєстровано 2 507 083 фізичні особи-підприємці, тобто майже кожен 18-й громадянин був зареєстрований підприємцем.

Сучасний підприємець, щоб захистити себе, свій бізнес, свої доходи повинен розбиратися в законодавстві, що регулює відносини підприємництва.

В Україні законодавчо встановлені умови організації, ведення та захист бізнесу. На цей час правові механізми захисту підприємництва є доволі слабкими та недосконалими. Передусім це пов’язано з неврегульованістю багатьох аспектів ведення підприємництва  та неузгодженістю законодавства, низький рівень правосвідомості підприємців, небажання платити податки, що призводить до формування тіньового бізнесу, що є деструктивним для всієї української економіки.

Для захисту прав підприємців використовуються норми Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про підприємництво», Закону України «Про ліцензування видів підприємницької діяльності», Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», Закону України «Про рекламу».

Відповіді на запитання:


Рефлексія уроку

Вам пропонується переглянути відеоролик та прокоментувати їх за планом уроку: