Charakterystyka badanych

Dane prezentowane w niniejszym raporcie pochodzą z kwestionariuszy sprawozdawczych wypełnionych przez 98 osób kierujących biurami karier na terenie Polski oraz z kwestionariuszy wypełnionych przez 259 pracowników biur karier.

98

Biur karier

259

PRACOWNIKÓW

84%

KOBIET

79%

Uczelnie pUBLICZNE

sTAŻ PRACY W BIURZE KARIER

1 ROK

NAJKRÓTSZY

26 LAT

NAJDŁUŻSZY

~6 LAT

PRZECIĘTNY

LICZBA PRACOWNIKÓW BIUR KARIER

3

śREDNIO

1

NAJCZĘŚCIEJ

19

NAJWIĘCEJ

SPOSÓB FUNKCJONOWANIA

48% TO

AGENCJE PRACY

35% MA

SWÓJ BUDŻET

9% MA

WYDZIAŁOWE FILIE

Ocena budżetu, którymi dysponują biura karier była bardzo zróżnicowana. Od "zupełnie niewystarczający" do "całkowicie wystarczający". Najczęściej wskazywana ocena (2) na pięciostopniowej skali wskazuje, że budżety, którymi dysponują biura karier nie wystarczają na realizację wszystkich wymaganych i planowanych działań i zadań. Średnia ocena to 2,42, co oznacza, że budżety biur karier są niewystarczającego dla skutecznej realizacji wszystkich (standardowych i niestandardowych) zadań (zob. Realizowane zadania).

Miejsce pracy

Respondenci ocenili także zasoby lokalowe biura, w którym pracują. W skali 1-5, gdzie 1 oznacza zupełnie niewystarczająca, a 5 całkowicie wystarczająca średnia ocena wynosi 3,59. Jednocześnie tylko 6% badanych określiło powierzchnię biura jako niewystarczającą. Ponad połowa respondentów (59%) oceniła powierzchnię biura jako wystarczającą lub całkowicie wystarczającą.

Lokalizacje biur karier, których pracownicy brali udział w badaniu

Legenda: uczelnie publiczne; uczelnie niepubliczne