11 клас правознавство

Тема: Господарські договори.

Опрацювати параграф 39.

Виконати завдання на с.182.

Тема: Господарсько-правове правопорушення,його види та склад.

Опрацювати параграф 40.

Виконати завдання 7-8 на с. 187.

Тема: Господарські спори.

Опрацювати параграф 41.

Виконати завдання 5-7 на с.189. Знайти у додатковій літературі, засобах масової інформації та мережі Інтернет відомості про боротьбу працівників за свої права в різні періоди історії.

Тема: Повторення й узагальнення з теми "Господарське право України".

Повторити параграфи 37-41,виконати завдання у зошиті.

Тема: Правове регулювання трудових відносин в Україні.

Опрацювати параграф 42. Виписати та вивчити нові поняття з теми. Виконати завдання 6 на ст.193.

Тема: Трудовий договір.

Опрацювати параграф 43. Виписати та вивчити нові поняття.Письмово виконати завдання 14 на ст.198.

Тема: Робочий час та час відпочинку.

Опрацюйте параграф 45 -46. Завдання(письмово).6 на с 207 та 10 на с.215

Тема: Трудова дисципліна.

Опрацювати параграф 47. Виконати завдання 5 та 10 на с.214-215.

Тема: Індивідуальні та колективні трудові спори.

Опрацювати параграф 48.Складіть речення,використовуючи нові поняття з теми. Виконайте завдання 7 на с.219.

Тема: Оплата праці. Охорона праці.

Опрацювати параграф 49. Виконати завдання 8 на с.222.

Тема: Практичне заняття. Судовий захист трудових прав.

Виконати завдання на с.222.

Тема: Повторення й узагальнення з теми"Трудове право України. Соціальний захист".

Тема: Загальна характеристика сімейного права.

Опрацювати параграф 50. Дати відповіді на запитання. Письмово виконати завдання 7.

Тема: Поняття шлюбу. Умови укладання шлюбу.

Опрцювати параграф 51.Виконанати завдання 1-4 на ст.233.

Тема: Припинення шлюбу. Особисті немайнові та майнові права подружжя.

Опрацювати параграф 52. Виконати завдання. Код доступу 139221. Використати цей код, відкривши посилання join.naurok.ua

Тема: Взаємні права та обов'язки батьків та дітей.

Опрацювати параграфи 53-54. Виконати завдання. Код доступу 403388. Використати цей код, відкривши посилання

join.naurok.ua . Письмово виконати завдання 10 на ст.239.

Тема: Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування.

Опрацювати параграф 55. Письмово виконати завдання 1-5 ( ст.244).

Тема: Практичне заняття. Шлюб неповнолітніх.

Проаналізувати ситуації:

Ситуація 1. Катерина (16 років), сирота, після закінчення 9 класу вступила до аграрного ліцею. Мешкала в гуртожитку. На другому курсі дівчина почала зустрічатися з третьокурсником Миколою (17 років), який проживав зі своїми піклувальниками в їхній квартирі. Через три місяці вони вирішили одружитися. Микола не заперечував проти реєстрації шлюбу. Але в місцевому РАЦС їхню заяву не прийняли на тих підставах, що «дозвіл на зниження шлюбного віку для неповнолітніх має надати суд». Тоді Катерина та Микола подали заяву до суду з проханням надати їм право зареєструвати шлюб. Розглядаючи заяви, на засідання суду запросили бабусю Катерини, яка проживала в сусідній області і 5 років не бачилася з онукою, піклувальника Миколи та директора аграрного ліцею. Заслухавши кожного із заявників, які підтвердили своє бажання одружитися, а також бабусю й піклувальника, які не заперечували проти одруження, директора ліцею, який надав позитивні характеристики Катерині та Миколі, узявши до уваги заяву Катерини, що вона вагітна, суд ухвалив рішення надати право на шлюб Катерині та Миколі.


Проаналізуйте ситуацію. Укажіть, наскільки аргументоване рішення суду. Обґрунтуйте відповідь, спираючись на норми сімейного законодавства.


Ситуація 2. 16-річна Наталка, учениця 10-го класу, на святковому вечері познайомилася з 19-річним студентом другого курсу місцевого університету Петром. Вони почали зустрічатися, а невдовзі вирішили одружитися. У РАЦС їм пояснили, що заяву у них можуть прийняти лише за наявності відповідного рішення суду. Наталка подала заяву до суду з проханням надати право укласти шлюб, аргументуючи це своїм великим коханням до Петра. Батьки Наталки по-різному поставилися до заяви: батько був проти, а мати не заперечувала. Інших доказів до суду не було подано. Але суд вирішив дати дозвіл на реєстрацію шлюбу Наталки. Наталка та Петро подали заяву до місцевого РАЦС, і їм призначили дату реєстрації через один місяць. Пройшов тиждень, і Наталка з Петром посварилися. А невдовзі Наталка зустрілася з давнім знайомим, 19-річним Василем. Між ними спалахнули почуття, і вони вирішили побратися. Звернувшись до РАЦС із заявою на реєстрацію шлюбу з Василем, Наталка додала до неї рішення суду з дозволом на реєстрацію шлюбу.


При цьому вона заявила, що відкликала свою попередню заяву про реєстрацію шлюбу з Петром. Але в РАЦС їм відмовили в реєстрації шлюбу. Тоді Наталка звернулася зі скаргою на рішення РАЦС до місцевого суду.


Проаналізуйте ситуацію. Наскільки правомірне рішення РАЦС про відмову в реєстрації шлюбу Наталки та Василя? Визначте підвідомчість цієї справи. Обґрунтуйте відповідь, спираючись на норми сімейного законодавства.

Тема: Практичне заняття.Судовий захист прав подружжя.

Перейдіть за посиланням на статті Сімейного кодексу України http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#n1500 і розв’яжіть ситуації.

Ситуації:

Ситуація 1. Незалежна В., незважаючи на поради рідних і близьких взяти при укладенні шлюбу прізвище чоловіка, вирішила залишити своє дівоче прізвище. Через місяць після реєстрації шлюбу, відчувши недоброзичливе ставлення до себе з боку родичів чоловіка, Незалежна В. зрозуміла, що вчинила необачно, тому звернулася до органу РАЦС з проханням змінити дівоче прізвище на прізвище чоловіка. В органі РАЦС їй повідомили, що своє право на вибір прізвища вона вже реалізувала, і відмовили в проханні. Незалежна В. подала позов до міського суду.


Дайте правову оцінку ситуації. Визначте підвідомчість спору. Чи правильно вчинив орган РАЦС?


Визначте засіб захисту і спосіб захисту. Відповідно до ст. 18 Сімейного кодексу України визначте спосіб захисту сімейних прав і інтересів Незалежної В. Порадьте, яким чином жінка може змінити своє прізвище.


Ситуація 2. Подружжя Куркуленко проживало в будинку, що належав їм на праві спільної сумісної власності. Будинок було зареєстровано на ім’я чоловіка. У липні 2018 р. дружина поїхала до матері в інше місто, але не прибула до місця проживання матері. Пошуки чоловіка та поліції не дали ніяких результатів. У листопаді того самого року чоловік вирішив продати будинок. Проте нотаріус, до якого звернувся чоловік, посилаючись на те, що будинок належить подружжю на праві спільної сумісної власності, у посвідченні договору купівлі-продажу відмовив, аргументуючи це тим, що доказів згоди дружини на продаж будинку немає. Тоді чоловік Куркуленко звернувся до суду з позовом про визнання його власником будинку.


Дайте правову оцінку ситуації. Визначте підвідомчість спору. Спрогнозуйте, спираючись на чинне законодавство, рішення суду (ст. 57-75 СКУ).


Чи може чоловік реалізувати предмети домашньої обстановки, книги, носильні речі, що належали дружині?


Які правові наслідки появи дружини Куркуленка?


Ситуація 3. Подружжя Байдужих перестало спільно проживати та через деякий час розірвало шлюб. За рішенням суду їхній 6-річний син залишився з матір’ю. Батько дитини переїхав з м. Бахмут до м. Курахове. Проте кожні вихідні приїжджав до Бахмута, щоб побачитися й провести час із сином. Через деякий час колишня дружина заявила, що більше не буде дозволяти батькові бачитися із сином, тому що його зустрічі з хлопчиком, який також дуже любить свого батька, травмують його психіку. Колишня дружина стала відправляти сина на вихідні до своїх батьків, родичів, знайомих. Колишній чоловік звернувся до суду з вимогою зобов’язати колишню дружину надати йому можливість бачитися із сином і брати участь у його вихованні.


Дайте правову оцінку ситуації. Укажіть підвідомчість справи. Чи правомірні вимоги чоловіка? Визначте засіб захисту та спосіб захисту.


Чи може суд позбавити батька (матір), який проживає окремо від дитини, права на спілкування з нею?


Чи існують заходи, які можна застосовувати до батьків, які не виконують рішення суду про порядок здійснення батьківських прав іншим, що проживає окремо від дитини? (Під час підготовки до відповіді скористайтеся ст. 150—161 СКУ).

Тема: Повторення й узагальнення з теми "Сімейне право України".

Розв'яжіть правові ситуації. Сімейний кодекс України.

Правові ситуації:

Задача № 1

Дружина подала на розлучення, у позові вона зазначила причину - не

бажання її чоловіка мати дітей, чоловік наполягає на призупинені вагітності.

Дайте відповіді на запитання:

1. Як цю справу повинен вирішити суд?


Задача № 2.

Подружжя Ларіних мали шлюбний договір (нотаріально засвідчений).

Після 14 років сумісного життя вони вирішили змінити умови цього

договору.

Дайте відповіді на запитання:

1. Чи мають вони таку можливість, як це зробити?

Задача № 3

Чоловік Б. виграв у лотерею значну суму грошей та після цього вирішив розлучитись з дружиною. У судовому засіданні він пояснив, що має іншу жінку і гроші він виграв для неї. Дружина наполягала, що половина

виграшу її на праві сумісної власності.

Дайте відповіді на запитання:

1. Як цю справу повинен вирішити суд?

вирішив розлучитись з дружиною. У судовому засіданні він пояснив, що має іншу жінку і гроші він виграв для неї. Дружина наполягала, що половина

виграшу її на праві сумісної власності.

Дайте відповіді на запитання:

1. Як цю справу повинен вирішити суд?


Задача 4.

Мати 19-річної Ганни звернулась до суду з позовом про поновлення

батьківських прав. У позові вона зазначила, що її позбавили батьківських

прав за зловживання алкогольними напоями, коли її донці було 14 років, але зараз вона не пиячить та працює.

Дайте відповіді на запитання:

1. Чи поновлять батьківські права, обґрунтуйте. Задача Задача № 5

Двадцятирічний Володимир є студентом університету. Батько не проживає із сім’єю і відмовляється сплачувати аліменти на користь сина,

мотивуючи це тим, що не має на це можливості, і до того ж В. є повнолітнім.

Дайте відповіді на запитання:

1. Чи має право двадцятирічний Володимир вимагати від

батька аліменти? Дайте роз’яснення ситуації.

Тема: Загальна характеристика земельного права

Опрацювати параграф 56.

1. Виписати та вивчити нові поняття: "земельне право", "категорії земель", "добросусідство", "земельний сервітут", "оренда земельної ділянки", "право постійного користування землею".

2. Виконати завдання 2-12 на ст.252.

Тема: Земельні правовідносини.

Повторити параграф 56. Виконати 15 завдання на с.252.

Тема: Категорії земель за цільовим призначенням.

Підготувати презентацію.

Тема: Право власності на землю.

Розв'язати 1-2 правову ситуацію. (завдання надіслано у групу класу).

Тема: Набуття та реалізація права на землю. Захист права власності на землю.

Опрацювати параграф 57. Виконати 1-5 завдання на ст.258.

Тема: Набуття та реалізація права на землю. Захист права власності на землю.

Виконати 6-7 завдання на ст.258.

Тема: Практичне заняття. Юридична відповідальність за порушення норм земельного законодавства.

Виконати 1-4 завдання практичного заняття.

Тема: Повторення й узагальнення з теми "Земельне право України".

Повторити параграфи 56-57. Виконати завдання. Скласти кросворд, використовуючи терміни із словника на с.259-267. Код доступу 3544395. Використати цей код, відкривши посилання join.naurok.ua