2023/2024 навчальний рік

ЖОВТЕНЬ

     До 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського був проведений бібліотечний урок. Мета цього заходу: розширити знання дітей про видатного письменника В.О. Сухомлинського, організація культури читання, виховання інтересу до великої творчої спадщини митця, розвивати інтерес і бажання до читання. Учні 3-Б класу познайомились з біографією та творами письменника.

      До Дня захисника України та Дня українського козацтва колегіумною бібліотекою була проведена патріотично-розважальна гра «У чому твоя сила, козаче». Під час цієї  мандрівки учні 4-Б класу дізналися про сильних, спритних, мужніх воїнів козаків, які вправно володіли різними видами зброї, виходили переможцями з найскладніших ситуацій. Це далеко не всі дива, на які здатні досвідчені козаки… Діти були у захваті від інтерактивної гри «Чарівна скринька», з якої дізналися про козацькі таємниці.

      У жовтні місяці у нашій бібліотеці  відбувся урок-подорож  «Країна казкова – країна книжкова» для  учнів 2-х класів, де діти були ознайомлені  з відділами бібліотеки, різноманітністю книг у бібліотеці, правилами користування бібліотекою і книгою. Проведено вікторину «З якої я казки?». Діти відгадували загадки, переглянули цікаві мультфільми про бібліотеку. У кінці заходу учні з задоволенням були записані до бібліотеки. Таким чином, у нас з’явилися нові зацікавлені, бажаючі пізнавати нове,  читачі.

   27 жовтня для читачів бібліотеки експонувалась книжкова виставка «Мова кожного народу – неповторна і своя». Книжкові видання, представлені на виставці дали змогу читачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності. Також бібліотекарі провели  мовний калейдоскоп «Слово до слова складається мова», на якому читачі розгадували кросворди та ребуси, відгадували загадки, брали участь у грі «Відгадай слово».

ГРУДЕНЬ

Читання книг – це велика духовна цінність, відпочинок та насолода для душі. Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

Улюбленим місцем у колегіумній бібліотеці є читальний зал. Це куточок, який об'єднує любителів книг. Тут, у дощову погоду, так чудово заглибитись у сторінки книжок.

Колегіумна бібліотека приєдналася до Національного Тижня читання. В рамках тижня учні рекламували улюблені книги, брали участь у вікторинах, переглянули он-лайн виставку "Книги-ювіляри 2023" року.


СІЧЕНЬ

     Колегіумна бібліотека провела виховний захід, присвячений ювілею дитячої книги Памели Треверс «Мері Поппінс». Книга, яка є в бібліотеці надрукована в серії «Читай рідною мовою». Ця серія об’єднує класичні, перевірені часом, твори для дітей від найкращих європейських авторів. Образ Мері Поппінс  втілював відомий український перекладач Володимир Панченко і художник Арсен Джанікян. І це лише одна з восьми книг Памели Треверс українською мовою. 

     Учні 5-В класу з задоволенням поринули в дивовижні пригоди Джейн, Майкла, близняток і їхньої няні — неперевершеної Мері Поппінс!

ЛЮТИЙ

14 лютого – Міжнародний день дарування книг.  

Мета Міжнародного Дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родинами. Вважається, що у цей день мають об’єднатися й ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Вже не перший рік учні колегіуму №11 долучаються до акції «Подаруй бібліотеці книгу». Учні 3, 4, 6 і 7 класів принесли чимало цікавої, потрібної літератури. Серед подарованого - енциклопедії, словники, дитяча і художня література. Передати в дар бібліотеці – значить подарувати книзі друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки.

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови - день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. 

Колегіумна бібліотека запропонувала юним читачам мовну мозаїку «Єднає рідна мова», аби познайомити дітей з особливостями різних мов світу, звичайно, зробивши акцент на рідній українській мові. Бібліотекарі нагадали, що це одна з найдавніших мов світу, і за кількістю носіїв посідає 15-20 місце, зважаючи на те, що на нашій планеті більше п'яти тисяч мов. Також діти охоче долучились до мовної гри «Не бійтесь заглядати у словник» за тлумачними словниками української мови.

До заходу оформлена книжкова виставка «Краща мова єднання – це українська».

БЕРЕЗЕНЬ

         У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу -Тараса Шевченка.

     У цьому році виповнюється 210 років від дня народження великого українського пророка, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. Безперечно, це одна з найвидатніших постатей нашого народу. Загадку феномену особистості Шевченка досі не розгадано. Феномен поета відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять.

   З нагоди річниці від дня народження великого Кобзаря  бібліотекою колегіуму для маленьких читачів було проведене заняття-казка «Маленьким дітям про великого Тараса» та для учнів старших класів творчо-бібліотечна гостина «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти».

  В кожного свята є своє коріння. Так і Міжнародний жіночий день взяв початок понад 100 років тому. Він прийшов до нас разом зі змінами у світі й рівноправністю. У 1910 році на міжнародній конференції з прав жінок було прийнято рішення ввести в дію щорічне відзначення солідарності жінок у боротьбі за свої права і честь. Так народився Всесвітній жіночий день. І тільки з роками, світ почав ставитися до цього дня, як можливість  виразити любов до прекрасної статі. 

З нагоди найгарнішого весняного свята 8-Березня в бібліотеці колегіуму відбувся майстер-клас із виготовлення квітів і листівок для найрідніших – мам, бабусь, сестричок.