Виставки

2023-2024 навчальний рік

  21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру.  Цей день присвячений просуванню миру та зменшенню конфліктів у всьому світі. Ця важлива подія щорічно відзначається 21 вересня. Ідея встановлення Міжнародного дня миру з'явилася після завершення Першої світової війни.  

У колегіумній бібліотеці пройшла виставка дитячих малюнків "Малюнки про мир очима дітей".

Василь Олександрович Сухомлинський – великий педагог, мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. 

8 жовтня у світі щороку відзначають Міжнародний день художника. Це свято було започатковане у 2007 році за ініціативи міжнародної асоціації «Мистецтво народів світу». День художника — свято не лише професіоналів та любителів мистецтва, а й загалом поціновувачів прекрасного. Творчість зберігає у людини можливість насолоджуватися світом та любити його. 

Наймолодші учні колегіуму відкривають перед нами новий світ - незнайомий, несподіваний і бажаний. Вони малюють усе, що їх хвилює, усе, що радує.

У жовтні у колегіумі проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. В рамках проведення «Тижня…» в закладі освіти пройшли заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я. Не залишилась осторонь і колегіумна бібліотека.

Бібліотекарі організували виставку друкованих матеріалів, які стосуються питань безпеки життєдіяльності дітей та розповідають про героїчну професію рятувальника.

Цього року вперше День української писемності та мови відзначатиметься 27 жовтня.

У 2023 році дата свята змінилася через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, відповідно до якого на 13 днів пересуваються раніше нерухомі дати свят. Свято української писемності та мови традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. 

Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності.

Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є Голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. 

Новорічна тематика – це чудове поле для творчих пошуків та самовираження.

Запрошуємо наших читачів поринути у чарівний світ, створений творчою уявою та фантазіями наших учнів.  Ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним не тільки вдома, але й у колегіумі. Саме з такою метою була організована виставка малюнків наших читачів «Зимовий вернісаж».

1000 років з дати створення Чернігівського князівства в області відзначатимуть у 2024 році. За даними історичних джерел, відомо, що саме 1024 року Мстислав Хоробрий, брат Ярослава Мудрого зайняв Чернігівський престол.

Кордони князівства сягали Москви, не доходячи до неї якихось 60 кілометрів, але включаючи Муромо-Рязанську землю, та до нинішньої Кубані (Тьмутараканська земля). Брянськ, Козельськ, Курськ, Стародуб також входили до Чернігівського князівства. Власне, і Москва потрапила в літописи саме завдяки Чернігову — через запрошення боярином Кучки чернігівського князя прибути на святкування в Москву.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. 

У колегіумній бібліотеці для дітей розгорнуто книжкову виставку "Краща мова єднання - це українська" та проведено огляд літератури «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». 

  Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів. Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника.

В Україні дуже багато талановитих сучасних авторів, які пишуть чудові книжки. Завдяки їм, ми – читачі, розвиваємо фантазію, отримуємо нову інформацію, розширюємо кругозір.