2023/2024 навчальний рік

25.04.2024 року – день проведення тематичних годин спілкування з учнями.

Учні 5- Г класу, разом з класним керівником, Івановим Р. Л., провели спортивну естафету "Допомогти та перемогти", де вчилися транспортуванню потерпілого, подоланню перешкод та діях в команді під час надзвичайної ситуації. Учні отримали велике задоволення від змагань та набули дорогоцінного досвіду дій в надзвичайних ситуаціях.

Для учнів 4-Д класу(Лабазова Н.Г.), дистанційна форма навчання, було проведено вікторину  на тему: “День цивільного захисту”. Учні оновили свої знання з теорії та практики. Повторили Порядок дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації.

Для учнів 1-Е класу(Полуботко Л.В.), проведено тематичну годину спілкування у формі  вікторини  ”Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях”. Учні закріпили знання про надзвичайні ситуації, їх класифікації та наслідки, навчилися діяти у випадку виникнення загрози, працювали в групах, провели конкурс малюнків.

Удосконалення теоретичних знань і закріплення практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, засвоєння алгоритму дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації проведена тематична година для учнів 3-Е класу(Хропач М.О.).

Вікторина на тему “Цивільний захист” для учнів 4-Г класу провела Шевцова І.М. Учні  закріпили знання про надзвичайні ситуації, їх класифікації та наслідки, навчилися діяти у випадку виникнення загрози, працювали в групах, провели конкурс малюнків.

В рамках проведення  тижня цивільного захисту, 25.04.2024р. проведено ряд тематичні години спілкування.  Учні 4-В класу з класним керівником Позняк А.Л. пригадали правила поведінки під час повітряної тривоги: як діяти, коли чуєш сигнал тривоги; що взяти з собою в укриття; що треба робити, якщо сигнал тривоги застав тебе на вулиці або у транспорті; яке найбезпечніше місце у нас вдома. Діти розширили свої знання про радіаційну та хімічну безпеку. Вчилися знімати психологічне навантаження за допомогою дихальних вправ, казкотерапії, релаксації.

Учні 6-Г класу, класний керівник Кухаренко М.Л.,  удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, засвоїли алгоритм дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації.

GJTbHBrTkVMuqsYCAMZLEOnA6M5SbmdjAAAF.mp4

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 24 квітня 2024 року у Чернігівському колегіумі №11, учні та педагогічний колектив закладу освіти удосконалили свої теоретичні знання щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

У цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах.

Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми. Підсумком дня стала виставка плакатів, стіннівок та малюнків.

Щороку у Чернігівському колегіумі №11 проводиться День цивільного захисту, з метою практичного закріплення учнями закладів освіти теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту. У 2024 році під час повномасштабної війни День цивільної оборони особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення. У понеділок, 22.04.2024 року учні 9-В, 8-А, 8-Б класу провели презентації проєктів «Безпека на всі 100»,  «Безпека при маніпуляціях» - корисні поради на кожен день. 

8В.mp4
8А.mp4
11.mp4

Цивільний захист – це функція держави щодо захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій. Основним завданням є запобігти таким ситуаціям, ліквідувати їх наслідки і надати допомогу постраждалим. 23.04.2024р. у Чернігівському колегіумі №11 було проведено навчання технічних працівників з питань цивільного захисту та підготовці до дій у надзвичайних ситуаціях. Навчання проводилось на основі відповідної навчальної Програми, що розроблена згідно з вимогами Кодексу цивільного захисту України, повністю відповідає вимогам цього Кодексу та інших нормативно-правових актів України в сфері цивільного захисту, затверджена та погоджена в установленому законодавством порядку. 

В період з 22 квітня по 26 квітня у колегіумі проходить Тиждень цивільного захисту.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

В рамках тижня в бібліотеці була організована виставка літератури "Бути обізнаним – бути захищеним" та проведено бесіди з учнями 1-4 класів  «Надзвичайні ситуації та способи їх подолання».

     7 грудня 2023 р. у Чернігівському колегіумі №11, головним інспектором відділу із запобігання надзвичайних ситуацій ЧРУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області Куцелап А.В. проведено урок безпеки з учнями 8-Б класу. Учні були ознайомлені з основними правилами поведінки під час пожежі та у разі виявлення підозрілих предметів, порядок повідомлення про виявлену небезпеку.

Навчання ризикам пов'язаними з вибухонебезпечними предметами

23 листопада 2023 року міжнародною гуманітарною організацією ХАЛО Траст в Україні в Чернігівському колегіумі №11 було проведено інформування щодо попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами.

 З 2015 року Представництво міжнародної гуманітарної організації ХАЛО Траст в Україні займається гуманітарною протимінною діяльністю на території України, зокрема інформаційною діяльністю для попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами.

З метою зниження ризиків від контактування з вибухонебезпечними предметами та запобігання нещасним випадкам шляхом рекомендаційних інструкцій для підвищення рівня обізнаності жителів вразливих регіонів, було проведено серію сесій із учнями колегіуму з теми «Навчання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами».

Інформування відбувалось у форматі презентації та охоплює такі теми:

- «Вибухонебезпечні та підозрілі предмети, що найбільш розповсюджені на території України»;

- «Заходи безпеки в разі знаходження таких предметів»;

- «Ознаки та маркування небезпечних територій, правила поведінки»;

- «Що робити, якщо людина опинилася на потенційно небезпечній ділянці».

Заняття проведені цікаво та повчально, учні здобули корисні знання та переконалися в тому, що в умовах нашого сьогодення необхідно знати якомога більше.