СВЯТО «ВІВАТ, ІНТЕЛЕКТ!»
У Чернігівській гімназії №11 для заохочення обдарованої учнівської молоді та як результат плідної роботи здобувачів освіти, учителів і батьків було проведено традиційне урочисте свято вшанування інтелектуально творчих досягнень гімназистів.
Мета заходу: сприяти розвитку творчих здібностей та інтелектуального потенціалу обдарованої учнівської молоді; підтримати самооцінку гімназистів та прагнення до самореалізації; відзначити здобутки в навчанні, науці, мистецтві та спорті; мотивувати до подальшого розвитку.
На святі вітали переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, студентсько-учнівських змагань, команди-інтелектуали міських, всеукраїнських ігор. Цим здобувачам освіти під бурхливі оплески вручили дипломи, грамоти, медалі.
Інтелектуальну гру «Сила розуму» провели в Чернігівській гімназії №11
17 квітня 2025 року для учнів 8-9 класів у Чернігівської гімназії №11 традиційно проведено інтелектуальну гру «Сила розуму».
Інтелектуальна гра – це тренування мозку, що спрямоване на розвиток мислення, логіки, ерудиції та загальних знань учасників. Цей вид діяльності розвиває не лише знання, але й комунікаційні навички, уміння працювати в команді, швидко реагувати та нестандартно мислити. Інтелектуальна гра – це не лише розвага, а й модель реального світу, у якому приймаються ґрунтовні рішення, учні навчаються працювати в команді, розвивають критичне мислення, вчаться не тільки чесно вигравати, а й гідно програвати.
Із завданнями, які були запропоновані, гімназисти впоралися достойно!
Перше місце посіла збірна команда 8 класів, друге – команда 9-А класу, третє – команда 9-В класу. Команди нагороджені грамотами за перемогу, дипломами учасників змагань, переможці – статуеткою «Мудра Сова».
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЕТАПІ ОЛІМПІАДИ
З ГЕОРГФІЇ!
УСТИНОВА КАТЕРИНА, учениця 8-Д класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель ТРИГУБЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА).
Учениця здобула сертифікат для отримання БЕЗСТРОКОВОГО АКАДЕМІЧНОГО ГРАНТУ на покриття вартості повного терміну навчання на бакалаврських або магістерських програмах KSE для переможців ІV етапу Всеукраїнської олімпіади.
КОНКУРС ПЕРЕКЛАДІВ ПОЕЗІЇ МЕРІ ОЛІВЕР
Вітаємо МАРЧЕНКО АННУ, ученицю 9-Б класу, з перемогою в конкурсі перекладів поезії Мері Олівер, який проводила кафедра іноземної філології НУ Чернігівської політехніки (учитель МИЛИЦЯ ЛІЛІЯ ЮРІЇВНА).
Тренінг із соціально-емоційного навчання
за Програмою СЕН «Зерна»
25 березня 2025р. учителі Чернігівської гімназії № 11 долучилися до тренінгу із соціально-емоційного навчання за Програмою СЕН «Зерна», розробленою Гарвардським університетом та реалізованою за підтримки The LEGO Foundation та Міністерства освіти і науки України. Ця програма поєднує в собі міжнародний досвід, сучасні підходи до навчання. Вона є дуже цікавою та ефективною, оскільки її можна застосовувати під час уроків, ранкових зустрічей, тощо.
Учасники тренінгу отримали не тільки досвід, а й практичні, доступні інструменти, які допомагають створювати в класі атмосферу довіри та взаєморозуміння. Вони із задоволенням долучилися до практичних вправ і активностей Програми «Зерна», які допомагають нам краще розуміти себе і свої емоції, слухати та чути один одного, ефективно спілкуватися та співпрацювати, висловлювати власні думки, взаємодіяти між собою, щоб створювати для здобувачів освіти сприятливе освітнє середовище. А також навчилися інтегрувати практики соціально-емоційного навчання у щоденну педагогічну діяльність.
Це було змістовне та корисне навчання для педагогів, які прагнуть бачити своїх вихованців успішними та щасливими в усіх сферах життя.
Щиро дякуємо тренерам Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Красногор Тетяні Федорівні і Шоколенко Любові Миколаївні за професіоналізм, відкритість, обмін досвідом, цікаві ідеї, професійне зростання та гарний настрій!
Шевченківські дні в Чернігівській гімназії №11
Традиційно в Чернігівській гімназії №11 на початку березня відбулася низка важливих заходів, присвячених вшануванню пам’яті Тараса Григоровича Шевченка – відомого українського поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка.
Зараз із великою силою усвідомлюємо велич його творчості для сучасників. Кожне слово Великого Кобзаря, написане поетом, і досі актуальне. Цей український видатний митець залишив важливі послання, які для українців стали закликом до дії.
У рамках святкування 211-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, з метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця, в гімназії провели такі заходи:
літературно-музична композиція «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля!» (9-Б клас, учитель Назаренко Валентина Олексіївна);
турнір шевченкознавців «Великий син українського народу» (4 - Е клас, учитель Хропач Марія Анатоліівна);
літературна мозаїка «Цікаві факти про Шевченка» (5-А клас, учитель Бобровник Раїса Олександрівна);
інтелектуально-розважальна гра «Перший мільйон: «Шевченко-QUIZ» (7-А, 7-Г, 6-Е, 8-Г класи, учитель Кравченко Любов Іванівна);
вікторини «Тарасовими стежками» (1-Б клас, учитель Денисенко Ірина Леонідівна), «Що Ви знаєте про Т.Г.Шевченка?» (4 - А клас, учитель Бурмака Ірина Іванівна), «Тарас Шевченко – України син» (3-Д клас, учитель Лашук Алла Володимирівна), «Правда чи фейк: що ви знаєте про Тараса Шевченка» (8-Д клас, учитель Молчанова-Онищенко Катерина Григорівна);
конкурс ерудитів «Ми знаємо Т.Шевченка» (5-Д клас, учитель Ліхута Вікторія Вікторівна);
заочні мандрівки «Шевченкове криниця слова не міліє» (5-Г клас, учитель Кошева Олена Іванівна), «І мене в сім`ї великій…» (4-Г клас, учитель Купець Тетяна Григорівна);
поетична подорож «Чи добре ми знаємо Тараса Шевченка ?» (3-А клас, учитель
Литвинова Алла Михайлівна), «Вічне слово Кобзаря» (1-В клас, учитель Позняк Алла Леонідівна);
проєкт «Шляхами Шевченкової долі» (6-А клас, учитель Березкина Леся Олегівна);
літературне портфоліо «Шевченко – художник» (9 -В клас, учитель Бобровник Раїса Олександрівна);
круглий стіл «У кожного своя доля і свій шлях широкий»( 8-Д клас, учитель Милиця Лілія Юріївна);
усні журнали «Твори Т.Г.Шевченка – поєднання минулого, теперішнього та майбутнього» (7-А клас, учитель Макаренко Оксана Іванівна), «Борітесь – поборете» (7-Г клас, учитель Кухаренко Максим Леонідович);
конкурси-захисти презентацій «Шана Шевченка у світі» (пам’ятники Кобзаря у світі) та «Шевченко-художник» (9 класи);
квести «Стежками Тараса Шевченка» (7-В клас, учитель Заруба Світлана Володимирівна), «Мандрівка сторінками «Кобзаря» (5-Б клас, учитель Бобровник Раїса Олександрівна);
урок – подорож «Т.Г. Шевченко навіки в наших серцях» (2 - Б клас, учитель Глузд Ольга Олексіївна), «Тарас Шевченка – великий поет і художник» (2-Г клас, учитель Стеценко Інна Вячеславівна);
години спілкування «Стежками Шевченкового слова» (2-А клас, учитель Самойловська Олена Володимирівна), «Т.Г. Шевченко – поет і художник українського народу» (3 - Е клас, учитель Діденко Світлана Вікторівна), «Юні знавці Тарасового слова» (3 - В клас, учитель Стригун Лариса Анатоліївна); «Т. Шевченко – майстер слова та пензля» (9-Д клас, учитель Борова Людмила Миколаївна), «Шевченко очима молоді» (8-А клас, учитель Войтенко Марія Олексіївна), «Маленьким дітям про великого Тараса» (1Г клас, учитель Шевцова Ірина Миколаївна).
виставки малюнків «Я відкриваю Шевченка».
Стало доброою традицією гімназії №11 брати участь у загальноукраїнському квесті-марафоні «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?», який запроваджений за ініціативи Фонду Т.Шевченка, Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАНУ та інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки.
Про Великого Кобзаря І.Франко писав: «Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджують його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко».
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
на обласному етапі олімпіади з географії! УСТИНОВА КАТЕРИНА, учениця 8-Д класу, – диплом І ступеня (учитель ТРИГУБЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА).
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
на обласному етапі олімпіади з географії! ЩИБУН ОЛЕКСАНДР, учень 9-Г класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель ТРИГУБЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА).
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Спілкуймося українською!
Мова є багатовіковим надбанням народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь. Сила слова велична! Значення рідної мови в житті людини неоціненне!
У Чернігівській гімназії №11 було проведено ряд заходів до Міжнародного дня рідної мови:
інтелектуально-розважальні командні ігри «Мовознавчий двобій» (7-А, 7-Г класи, учитель Кравченко Любов Іванівна), «Мова єднає всіх» (9-А клас, учитель Карпенко Наталія Василівна), «Я люблю українську мову» (6-Е клас, учитель Кравченко Любов Іванівна), мовний квест «Рідна мова солов’їна» (9-Е клас, учитель Чекмінь Інна Вікторівна),
лінгвістично-пізнавальне асорті «Магія рідного слова» (8-Д клас, учитель
Молчанова-Онищенко Катерина Григорівна),
мовний батл «Українська vs суржик» (6-А клас, учитель Березкина Леся Олегівна),
мовно-літературний КВК «Барви рідної мови» (5-Б клас, учитель Бобровник Раїса Олександрівна),
поетична вітальня «Нащадкам мову передам, як скарб…» (5-Д клас, учитель Ліхута Вікторія Вікторівна),
мовний квест «Мовознавчики» (6-В клас, учитель Козир Анастасія Ігорівна),
мовна мозаїка «Моя мова – калинова» (5-А клас, учитель Бобровник Раїса Олександрівна),
гра-мандрівка «Подорож океаном рідної мови» (9-Б клас, учитель Шулик Оксана Анатоліївна),
мовні вікторини: «Твоя мова – твоя перемога!» (2-Д клас, учитель Зеленська Тетяна Вікторівна), «Стежками рідної мови» (4-Г клас, учитель Купець Тетяна Григорівна, 3-А клас, учитель Литвинова Алла Михайлівна), «Знавці рідної мови» (4-Є клас, учитель Богомаз Олександра Степанівна), «Мово рідна, слово рідне» (4-Е клас, учитель Хропач Марія Анатоліївна), «Наша мова – найцінніший скарб!» (3-Д клас, учитель Лашук Алла Володимирівна), «Я знаю рідну мову» (4-А клас, учитель Бурмака Ірина Іванівна, 1-Б клас, учитель Денисенко Ірина Леонідівна, 1-Є клас, учитель Смоляр Владислава Олександрівна), «Любов до Батьківщини неможлива без знання рідної мови» (8-Г клас, учитель Воловик Світлана Олексіївна), «Рідна мова – мова поколінь» (6-Д клас, учитель Кравченко Тетяна Михайлівна), «Квітни, мово наша рідна!» (3-Г клас, учитель Погуляйло Ольга Іванівна), «Твоя мова – твоя перемога!» (8-А, 8-Б, 8-В класи, учитель Ліхута Вікторія Вікторівна), «Мова – душа народу» (7-В клас, учитель Заруба Світлана Володимирівна), «Дивосвіт українського слова» (1-В клас, учитель Позняк Алла Леонідівна),
розважально-пізнавальна гра «Мовний квіз» (5-Г клас, учитель Кошева Олена Іванівна),
уроки-подорожі: «Мова – духовне багатство народу» (2-Б клас, учитель Глузд Ольга Олексіївна), «Наша мова калинова!» (2-Г клас, учитель Стеценко Інна Вячеславівна), «Найцінніший скарб у тебе – рідна мова!» (2-Е клас, учитель Полуботко Людмила Вікторівна),
круглі столи «Збережемо мову – збережемо Україну» (8-Д клас, учитель Милиця Лілія Юріївна), «Українська мова – моя рідна мова» (1-А клас, учитель Маркевич Тетяна Іванівна),
бібліотечний урок «Єдиний скарб у тебе – рідна мова» (9-Г клас, учитель Петрушинець Олена Вячеславівна),
конкурс малюнків «Люблю рідну мову» (9-Д, 6-Д клас, учитель Борова Людмила Миколаївна).
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
НА ОБЛАСНОМУ ЕТАПІ
ОЛІМПІАДИ З ЕКОНОМІКИ!
ЩИБУН ОЛЕКСАНДР, учень 9-Г класу, – диплом І ступеня (учитель ПРОЦЕНКО ІННА ВІКТОРІВНА)
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ УЧИТЕЛІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №11
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
на обласному етапі олімпіади з математики! СКЛЯР МИХАЙЛО, учень 9-Г класу, – диплом ІІ ступеня (учитель ПРОЦЕНКО ІННА ВІКТОРІВНА)
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
на обласному етапі олімпіади з математики! УСТИНОВА КАТЕРИНА, учениця 8-Д класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель ГУЛАК МАРИНА МИХАЙЛІВНА)
Проєкт «Залізна зміна»
СКИТЯШИНА МАРГАРИТА, учениця 9 класу, взяла участь у проєкті «Залізна зміна», який побудований за моделлю сучасної системи підготовки молоді до життя, навчання та праці в умовах воєнного часу.
У рамках програми учасники, подорожуючи Львовом, Івано-Франківськом, Чернівцями, Буковелем, проходили навчання за шістьма обов’язковими напрямами підготовки: спортивна, навчальна медична, навчальна військова, патріотична, лідерська та кіберпідготовка. Прослухали лекції з безбарʼєрності, толерантності, фінансової грамотності та кібербезпеки; розробляли власні проєкти на різні теми; мали змогу поспілкуватися з воєнними фотографами, акторами та зірками українського шоу-бізнесу; спробували свої сили на скеледромі; займалися боксом, єдиноборствами, танцями.
Участь Маргарити у проєкті «Залізна зміна» доводить, що учні Чернігівської гімназії №11 намагаються реалізувати завдання, які стоять перед українською молоддю –– сильна, згуртована, розумна, спортивна, мужня, патріотична нація зробить європейську Україну процвітаючою, прогресуючою, щасливою державою.
КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2025»
Це конкурс професійної майстерності вчителів, завдання якого виявити та підтримати талановитих педагогічних працівників, поширити кращий педагогічний досвіду; розвивати творчий потенціал учителя та підвищувати його професійну майстерність; сприяти самореалізації вчителя.
ВОЙТЕНКО МАРІЯ ОЛЕКСІЇВНА, учитель Чернігівської гімназії №11, – лауреат конкурсу «Учитель року» в номінації «Хімія».
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС-ЗАХИСТ
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ
УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!
На розгляд журі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Чернігівського територіального відділення Малої академії наук України ВАЩЕНКО АННА, учениця 9-Б класу Чернігівської гімназії №11, представила науково-дослідницьку роботу «Вплив ґендерних стереотипів на карʼєрні орієнтації підлітків» (секція «Психологія», відділення «Філософія та суспільствознавство») та здобула диплом ІІІ ступеня (науковий керівник ПРЯДКО БОГДАН ВАСИЛЬОВИЧ).
ОСНОВНА МІСІЯ СУЧАСНОГО УЧИТЕЛЯ – РУХАТИСЯ ВПЕРЕД І НЕ ЗУПИНЯТИСЯ, ДОСЯГНУВШИ ВЕРШИНИ, А ПІДІЙМАТИСЯ ВИЩЕ
Українська школа стане успішна, якщо буде успішний учитель, який вирішить дуже багато питань щодо якості викладання, обсягу домашніх завдань, комунікації з дітьми. Це людина-лідер, яка може вести за собою, любить свій предмет і викладає його фахово.
Учителю необхідно працювати творчо, приймати нестандартні рішення, уникати шаблонів і стереотипів, організовувати культурно-мовне та освітньо-розвивальне середовище – такими є критерії професійної компетентності фахівця школи сьогодні.
Педагогічні працівники Чернігівської гімназії №11 постійно працюють над особистим і професійним зростанням, підвищенням педагогічної майстерності, опановують нові та вдосконалюють раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності.
У закладі на постійній основі проходять засідання педагогічної ради, науково-методичної ради, школи молодого вчителя, інструктивно-методичні наради, психолого-педагогічні семінари, круглі столи, майстер-класи.
Отже, професійний розвиток учителя – один із головних аспектів успішної діяльності педагога, який дозволяє залишатися актуальним та ефективним в умовах швидких змін в освіті та суспільстві.
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
у фінальному етапі Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з економіки, яка проведена Харківським національним університетом ім. В.Н.Каразіна!
ЩИБУН ОЛЕКСАНДР, учень 9-Г класу – диплом ІІІ ступеня (учитель ПРОЦЕНКО ІННА ВІКТОРІВНА)
Майстер-клас «Використання інтерактивного ресурсу Plickers в роботі вчителя початкових класів
крізь призму онлайн-сервісу Canva»
30.12.2024р. у Чернігівській гімназії № 11 Чернігівської міської ради відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів закладів освіти міста з теми: «Використання інтерактивного ресурсу Plickers в роботі вчителя початкових класів крізь призму онлайн-сервісу Canva».
У нових умовах організації освітнього процесу сучасний учитель покликаний експериментувати: здійснювати творчий пошук оригінальних нестандартних підходів до вирішення різноманітних педагогічних завдань. Продуктом творчого пошуку вчителів є нові технології навчання.
Ірина Шевцова, учитель початкових класів, поділилася досвідом роботи з інтерактивним застосунком Plickers, який дозволяє вчителю проводити мобільні тестування і фронтальні опитування під час заняття з вивченого або поточного матеріалу в тестовій формі.
Учасники майстер-класу зареєструвалися в сервісі, створили клас, додали учасників, навчилися створювати запитання: текстові, із відеофайлами, аудіофайлами, зображеннями, GIF-анімацію. Завантажили додаток для сканування QR-кодів із паперових карток учнів.
Анна Сепик, учитель початкових класів, продемонструвала як легко за допомогою безкоштовного онлайн-інструменту графічного дизайну Canva можна змонтувати відео та створювати візуальний контент.
Допомагали у проведенні майстер-класу: Тетяна Купець, Олена Самойловська, Оксана Кулініч, Ольга Щибун.
ХХІV Всеукраїнський конкурс учнівської творчості під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!»
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!
ОСЬМАК ВЛАДИСЛАВА, учениця 8-А класу, – диплом ІІ ступеня на міському етапі ХХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!» (учитель МОЛЧАНОВА-ОНИЩЕНКО КАТЕРИНА ГРИГОРІВНА).
Гімназистки ТКАЧЕНКО КАТЕРИНА, учениця 7-В класу, КУЛІНІЧ АННА, учениця 7-А класу, ОНИЩЕНКО ДАРИНА, учениця 5-Д класу, на міський етапі ХХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!» подавали свої роботи – художню прозу та поезію. У своїх творах учениці розказали про боротьбу українського народу, спрямовану на ліквідацію іноземного панування та національного гноблення, завоювання національної незалежності, про патріотизм та героїзм нашого народу, самовідданість та відвагу українських героїв, які стали на захист нашої держави проти російської агресії.
ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ Є ВАЖЛИВИМ ФАКТОРОМ СТАБІЛЬНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
Для педагогічних працівників Чернігівської гімназії №11 організація «КОНВІКТУС УКРАЇНА» спільно з Міжнародним медичним корпусом у рамках проєкту «Забезпечення кейс-менеджменту ГЗН та програми порятунку життя для підтримки відновлення переживших ГЗН» за підтримки USAID провела інформаційну сесію з підвищення обізнаності щодо гендерно зумовленого насильства.
Мета заходу – привернення уваги до проблеми подолання домашнього насильства та інформування щодо звернення за допомогою, якщо ці учасники стали постраждалими або ж свідками насильства.
На сесії піднімалися такі важливі питання: стать та гендер, гендерні стереотипи; рівність та її переваги для жінок і чоловіків; гендерно зумовлене насильство: його витоки та наслідки; ідентифікація насильства: прояви та ознаки; допомога постраждалим та вихід із кола насильства, послуги організації для тих, хто переживає насильство.
Педагогічна рада «Про використання комунікативно-діяльнісного підходу на уроках іноземних мов з метою формування ключових та предметних компетентностей. Моніторинг стану викладання іноземних мов»
Напередодні Нового року в теплій, доброзичливій, святковій атмосфері, яка згуртувала всіх присутніх, у Чернігівській гімназії №11 проведена педагогічна рада – вернісаж на тему «Про використання комунікативно-діяльнісного підходу на уроках іноземних мов з метою формування ключових та предметних компетентностей. Моніторинг стану викладання іноземних мов», мета якої проаналізувати стан викладання та рівень знань, умінь і навичок учнів з іноземних мов (англійської, німецької); проаналізувати роль професіоналізму вчителів іноземних мов; актуалізувати та розширити знання педагогів про інноваційні педагогічні технології; впровадження прогресивних технологій навчання та сучасних прийомів педагогічної техніки у викладанні названих предметів, які сприяють формуванню творчого потенціалу здобувачів освіти, їхньому національно-патріотичному вихованню; розвиток ініціативи та творчості вчителів, залучення їх до підготовки та якісного проведення педагогічної ради; підвищення компетентності вчителів, прагнення до самоосвіти, вимогливості до себе, до результатів власної педагогічної діяльності; стимулювання вчителів до пошуку оптимальних шляхів і засобів підвищення ефективності навчальної діяльності здобувачів освіти; розвивати загальну ініціативу, творчість вчителів на основі педагогіки партнерства та діяльнісно-компетентнісного підходу; створити умови для обміну досвідом роботи та педагогічними знахідками; сприяти формуванню фахової компетентності вчителів.
Педагогічні працівники розглянули ряд питань: «Моніторинг навчальних досягнень гімназистів з англійської та німецької мов», «М’які навички як основа організації якісного освітнього процесу», «Формування та розвиток життєвих компетентностей учнів на уроках: викладання іноземної мови в контексті Концепції НУШ згідно з Державним стандартом», «Використання інтерактивних технологій на уроках іноземних мов з метою формування ключових та предметних компетентностей», «Використання комунікативно-діяльнісного підходу на уроках іноземних мов з метою формування ключових та предметних компетентностей», «Використання медіа засобів для формування ключових та предметних компетентностей», «Позакласна робота з іноземних мов (англійської, німецької) як один з елементів національно-патріотичного виховання та формування і розвитку креативної особистості», «Робота з обдарованими та здібними учнями».
ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ
Чернігівської гімназії №11
Чернігівської міської ради
РЕЗУЛЬТАТИ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ "МОЯ БАТЬКІВЩИНА - УКРАЇНА"
Міським центром краєзнавства та туризму підведено підсумки міського етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді "МОЯ БАТЬКІВЩИНА - УКРАЇНА". Третій рік поспіль переможницею міського етапу стала КОРНОУХ СВІТЛАНА , учениця 9-Д класу "ВІН ЙШОВ ЖИТТЯМ, НАЗАД НЕ ОЗИРАВСЯ, ІШОВ КРІЗЬ ОЧІ, МОВ КРІЗЬ КОЛЮЩИНУ... (ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ ЛЕГЕНДАРНОГО СОТНИКА "ІРАНЦЯ" (ВІКТОРА ПАНАСКА)). Вітаємо Світлану та наукового керівника роботи КУДЛАЙ ЛІДІЮ ПЕТРІВНУ з перемогою!!!
Учасники II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
із навчальних предметів
Розум – це вища форма творчої інтелектуальної діяльності, що полягає в усвідомленому оперуванні поняттями й опирається на розкриття їхньої природи та змісту.
Учні Чернігівської гімназії №11 гідно захистили честь навчального закладу: показали високий рівень знань, здатність мислити, аналізувати, робити висновки.
Щиро дякуємо за участь у II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів: Марченко Анні, учениці 9-Б класу (англійська мова), Старченку Андрію, учню 8-Б класу (англійська мова), Устиновій Катерині, учениці 8-Д класу (історія), Шалькову Денису, учню 9-Г класу (історія), Докторовій Євгенії, учениці 9-Б класу (українська мова та література), Воробей Вікторії, учениці 8-Д класу (біологія), Міщенко Олені, учениці 7-А класу (фізика, хімія), Батурі Ігорю, учню 9-А класу (математика, (трудове навчання (технічні види праці)), Петрушко Юлії, учениці 9-В класу (хімія), Чаплієву Макару, учню 8-Б класу (інформатика), Богдан Анні, учениці 8-В класу (трудове навчання (обслуговуючі види праці), Паперник Єлизаветі, учениці 9-Е класу (трудове навчання (обслуговуючі види праці), Поляниці Нікіті, учню 8-В класу (трудове навчання (технічні види праці), Гурському В’ячеславу, учню 9-В класу (інформаційні технології).
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!
ІІ етап ХV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика
МІЩЕНКО ОЛЕНА, учениця 7-А класу, – диплом ІІ ступеня (учитель КРАВЧЕНКО ЛЮБОВ ІВАНІВНА).
БІЛОГУР АНАСТАСІЯ, учениця 3-Д класу, – диплом ІІ ступеня (учитель ЛАШУК АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА).
ШАРОВА АННА, учениця 4-Г класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель КУПЕЦЬ ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА).
КОВАЛЬОВА ВАЛЕРІЯ, учениця 8-Б класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель ЛІХУТА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА).
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!
Протягом листопада-грудня 2024 року кафедрою економіки, обліку і оподаткування Національного університету «Чернігівська політехніка» за підтримки Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області та Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації проведено ІІІ Обласний конкурс науково-творчих есе.
За результатами оцінювання конкурсних робіт
КОРНОУХ СВІТЛАНА, учениця 9-Д класу, нагороджена дипломом І ступеня (учитель ПРОЦЕНКО ІННА ВІКТОРІВНА).
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
У Всеукраїнському конкурсі «Хімічний калейдоскоп», який проведено за ініціативи Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, за результатами оцінювання конкурсних робіт нагороджено
ОСЬМАК ВЛАДИСЛАВУ, КОВАЛЕНКО ПОЛІНУ, учениць 8-А класу, дипломами ІІІ ступеня в номінації «Авторські матеріали» (керівник ВОЙТЕНКО МАРІЯ ОЛЕКСІЇВНА),
ВОЙТЕНКО МАРІЮ ОЛЕКСІЇВНУ, учителя біології, у номінації «Методична скарбничка» – диплом І ступеня.
Геніальний лікар і філософ Авіценна стверджував: «Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатство, що в тебе в скринях... Головним скарбом життя є здоров’я, і щоб його зберегти, потрібно багато знати». Саме під таким гаслом відбулась педагогічна рада у Чернігівській гімназії №11. "Формування здорового способу життя на уроках фізичної культури, основи здоров’я та курсу "Здоров’я, безпека та добробут" - реальна можливість залучення всіх учителів до реалізації здоров’збережувальної компетентності, обговорення думок та пропозицій, досвіду роботи.
Школа молодого вчителя
Учителі Чернігівської гімназії №11 постійно працюють над своїм професійним рівнем, удосконалюють педагогічну майстерність, підвищують кваліфікацію: опановують нові та вдосконалюють раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності.
Так у вересні – жовтні відбулися засідання педагогічної ради «Формування здорового способу життя на уроках з фізичної культури, основ здоров’я, курсу «Здоров’я, безпека та добробут», психолого-педагогічний семінар «Успішна соціалізація дитини в колективі однолітків», проведено круглий стіл «17 соціально-емоційних навичок учнівства, які важливі для благополуччя людини, її академічних успіхів, соціальних відносин і згуртованості, конкурентоспроможності на ринку праці та прояву громадянської позиції», майстер-клас «Цифрова грамотність учителя – запорука оптимізації освітнього процесу, конструювання, створення цифрового онлайн, офлайн середовища».
Проведені засідання науково-методичної рада закладу освіти, школи молодого вчителя, інструктивно-методична нарада, де вчителі мали змогу обговорити ряд питань, а саме: «Якісна освіта – основа конкурентного потенціалу країни (інструменти оцінювання якості освітньої діяльності)», «Інклюзивна освіта: сутність, завдання, принципи», «Розвиток твердих і м’яких навичок – ключ до успіху в майбутньому», «Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат», «Стратегії та технології проведення уроків у дистанційному та змішаному форматах», «Мотивація здобувачів освіти: 5-крокова модель похвали», «Формування інклюзивної компетентності у вчителя – здатності працювати з дітьми з особливими освітніми проблемами», «STEM-освіта: низка курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування», «10 правил, як працювати з академічною доброчесністю в закладі освіти», «Кроки та поради для розвитку м’яких навичок у дітей».
Проведення І (гімназійного) етапу
учнівських олімпіад із навчальних предметів
У Чернігівській гімназії №11 із метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованих та здібних здобувачів освіти, у вересні – жовтні 2024 року був проведений І (гімназійний) етап учнівських олімпіад із навчальних предметів.
687 гімназистів 3-9 класів брали участь у цих інтелектуальних змаганнях.
Переможці І (гімназійного) етапу учнівських олімпіад із навчальних предметів: Міщенко Олена (7-А), Ковальова Валерія (8-Б), Докторова Євгенія (9-Б), Чаплієв Макар (8-Б), Петрушко Юлія (9-В), Скляр Михайло (9-Г), Штупун Єлизавета (8-Б), Воробей Вікторія (8-Д), Попов Михайло (9-А), Щибун Олександр (9-Г), Старченко Андрій (8-Б), Марченко Анна (9-Б), Груда Олександр (6-В), Шкільов Андрій (7-В), Устинова Катерина (8-Д), Батуро Ігор (9-А), Шальков Денис (9-Г), Поляниця Нікіта (8-А), Богдан Анна (8-В), Паперник Єлизавета (9-Е), Рибалко Марія (9-Б) – будуть представляти наш заклад освіти на міському рівні. Бажаємо їм сили та удачі!
У Чернігівській гімназії №11 провели перший етап
ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Щорічно учні Чернігівської гімназії №11 беруть участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, мета якого – піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя.
У закладі освіти відбулася церемонія відкриття першого етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Гімназистам запропонували ряд завдань, із якими вони гідно справилися.
Переможці І (гімназійного) етапу будуть представляти наш заклад освіти на міському рівні. Бажаємо їм сили та удачі!
РАДІОДИКТАНТ
25 жовтня 2024 року відбувся Радіодиктант національної єдності. Це важлива суспільна подія, яка об'єднує тисячі українців по всьому світу, популяризує українську мову та культуру, розвиток грамотності й підтримку національної ідентичності. Це чудова можливість для кожного з нас виявити свою любов до рідної мови та підтримати національну єдність.
У День української писемності та мови адміністрація Чернігівської гімназії №11, педагогічні працівники та учні традиційно активно долучилися до написання радіодиктанту національної єдності «Магія голосу». Із почуттям патріотизму, єдності з українцями всього світу був написаний диктант, адже мова – ідентифікатор нації, яка в умовах сьогодення виборює своє право на існування, незалежність, самостійність. Нехай цей день стане ще однією нагодою підкреслити нашу гордість за українську мову та її багатство. Вивчайте та популяризуйте українське слово!
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ
До Дня української писемності та мови Чернігівська гімназія №11 традиційно провела різноманітні заходи, спрямовані на підтримку й популяризацію української мови: мовознавчі конкурси, круглі столи, вікторини, мовні квести та проєкти, бібліотечні уроки тощо. Учні з ентузіазмом долучилися до цих заходів, демонструючи свої знання української мови та любов до рідного слова. Учителі, у свою чергу, підготували цікаві уроки та майстер-класи, підкреслюючи важливість розвитку мовної культури. Заходи пройшли в теплій і творчій атмосфері, сприяючи зміцненню поваги до української культурної спадщини.
Дата свята пов'язана з ушануванням пам'яті Нестора Літописця — першого українського історика та письменника-агіографа, мислителя, ученого, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
День української писемності та мови — це не лише можливість відзначити багатство й красу української мови, але й нагадати про її значення як державної мови, яка відіграє важливу роль у зміцненні національної самосвідомості та єдності українського народу.
ТИЖДЕНЬ КОДУВАННЯ ЄС
Сучасне суспільство стикається з величезним потоком інформації, значна частина якої може бути недостовірною або спотвореною. У зв’язку з цим, вкрай важливо навчитися розрізняти правдиві факти від фейкових новин, маніпуляцій та дезінформації.
Саме цій темі був присвячений захід "Факт чи вигадка?», в межах Європейської ініціативи Code week, організованому Junior Acheivement Ukraine в рамках Європейської ініціативи «Тиждень кодування ЄС», який провели вчителі інформатики Карпенко Наталія Василівна та Прядко Богдан Васильович для учнів 8-А та 8-Д класів.
Захід мав на меті допомогти учням розвинути критичне мислення та медіаграмотність, вміння перевіряти інформацію та навчитися розрізняти правдиву інформацію від фейків. Здобувачі освіти дізналися про вплив фейкових новин на суспільство та основні ознаки фейкових новин. Під час практичної частини учні мали можливість оцінити свою здатність відрізняти правдиву інформацію від фейкової.
#EUCodeWeek
#JAUkraine
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ
обласного заочного конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій, який проводив Чернігівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді!
КАРПЕНКО БОГДАН, учень 8-А класу, – диплом І ступеня (учитель КАРПЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА),
КУХАРЕНКО АЛЬБІНА, учениця 6-Г класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель КОЗИР АНАСТАСІЯ ІГОРІВНА),
ЧЕРНИХ АРТЕМ, учень 7-Г класу, – диплом ІІІ ступеня (учитель КОЗИР АНАСТАСІЯ ІГОРІВНА).
Європейський день мов відзначила
Чернігівська гімназія №11
Щороку Європейський день мов відзначають 26 вересня. Мета події полягає у приверненні уваги до мовного та культурного розмаїття Європи, популяризації європейських мов та заохочуванні до їх пізнання. Цей день слугує нагадуванням про те, що мови потрібно вчити й передавати ці знання наступним поколінням.
Стало доброю традицією проводити засідання європейського клубу «Глобус» саме в Європейський день мов. Керівник Величко Надія Олександрівна ознайомила здобувачів освіти з географічним положенням, історією, традиціями та архітектурними пам’ятками країн Європи через поширення відео контенту «Європа очима дітей», який був записаний нашими учнями мовою країни, у якій вони тимчасово проживають. Гімназисти покращили свої комунікативні навички спілкування з однолітками шляхом налагодження діалогу (зустріч онлайн), підвищили обізнаність про важливість вивчення мов для розвитку багатомовності та міжкультурного взаєморозуміння, популяризували європейські цінності.
Терещенко Сергій Федорович зацікавив учнів 9-А класу уроком-вікториною «Країни Європи». Заохочував гімназистів до вивчення іноземних мов, культури і традиції європейських країн, знайомив учнів з культурною автентичністю і неповторністю європейських мов, розвивав у них акмеологічні прийоми критичного мислення, уміння навчатися впродовж життя, використовувати джерела інформації для дослідження, аналізу і синтезу нового контенту, виховувати повагу до історії, культури і традицій інших країн.
Прохоренко Ірина Василівна провела у 8-А класі урок-вікторину «Англійський експрес». Гімназисти віртуально подорожували Великою Британією: ознайомилися з визначними місцями, пригадали своїх улюблених англійських письменників і літературних героїв та розповідали про них, переглянули уривки відомих фільмі: «Гаррі Поттер», «Ромео і Джульєтта», «Володар перснів», слухали і читали вірш Роберта Бернса «My heart in the Highlands».
Кравченко Тетяна Михайлівна у 8-Е провела тематичний урок «Мова як інструмент пізнання світу», на якому, використавши відеоролики, ознайомила учнів з історією Дня європейських мов, розширила світогляд щодо спільної європейської спадщини та практичних умінь адаптуватись і навчатися в різних країнах Європи, формувала творчі здібності гімназистів у вивченні нового матеріалу та стимулювала інтерес восьмикласників до вивчення мов, культур та традиції європейських країн, активувала розумову діяльність, культуру спілкування, виховуваал пізнавальний інтерес.
Мурашко Клара Леонідівна, Милиця Лілія Юріївна для учнів 8Д та 8Б класів провели конкурс-вікторину на знання європейських культур «United in Diversity». Гімназисти із захватом взяли участь у заході, на якому підвищили інтерес щодо вивчення мов. Учителі виховували в учнів почуття поваги до мовного розмаїття Європи та усвідомленого сприяти міжкультурній комунікації, розширили знання здобувачів освіти про європейські мови та культури, стимулювали вивчення іноземних мов та підкреслили їх важливість для культурного збагачення та професійного розвитку.
Макаренко Оксана Іванівна, використавши презентацію «Невідомі, але цікаві факти про німецькомовні країни», ознайомила учнів 7-А класу з культурою, історією німецькомовних країн (Австрії та Швейцарії). Учитель розвивала в гімназистів пізнавальну зацікавленість до країн Європи, інтелект, довготривалу пам’ять, увагу, навчала семикласників робити висновки та узагальнення, працювати в команді, ділитись успіхами та радістю. Формувала практичний аспект навичок володіння німецькою мовою.
Ковальчук Альберт Едуардович для 8-Д класу провів урок-подорож «Європа з вікна туристичного автобуса», під час якого підтримував та консолідував інтерес учнів до вивчення англійської мови як засобу міжнародного спілкування та ознайомив із культурою європейських країн. Учитель поширював ідею європейської ідентичності та утвердження спільних європейських цінностей. Розширив інформаційне поле учнів про країни Європейського союзу та підкреслив приналежність нашої держави до європейської сім’ї. Учні практикували ситуативне спілкуванні.
Дупло Валентина Григорівна в 7-Г класі провела вікторину «Європа близька і далека». Стимулювала в учнів пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування, до культури і традицій європейських країн, виховувала в семикласників повагу, доброзичливість, толерантність до інших народів, а також потребу навчатися впродовж життя. Розвивала навички дослідження, аналізу, критичного мислення, пам’ять, уяву, увагу, зв’язне мовлення. Формувала в гімназистів уміння виділяти конкретні дані із різноманітної інформації, робити висновки та узагальнення, виконувати проєктну роботу, працювати в команді, використовувати на практиці набуті знання.
Величко Надія Олександрівна в 6-Г класі провела інтелектуальну гру-квест «Подорож країнами Європи», під час якої навчала шестикласників використовувати знання англійської мови, щоб якісно подорожувати країнами Європи; формувала почуття європейської єдності та розширила знання про Європу; навчала учнів знаходити спільні цінності, подібності культур та традицій; допомагала гімназистам розвивати самореалізацію особистості; мотивувала вивченню іноземних мов протягом усього життя.
Тука Наталія Олексіївна та Махова Тетяна Михайлівна для 4-А класу провели вікторину «Європейський день мов». Учителі ознайомили гімназистів із культурою Європейських країн, заохочували до вивчення іноземних мов. Розширили світогляд учнів щодо спільної європейської спадщини та практичних умінь; навчали адаптуватися до життя та навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації та захисту своїх прав; розвивали творчі здібності чотирикласників щодо вивчення різних мов, мовну здогадку, пам’ять, увагу, уміння працювати в команді. Розширювали мовний кругозір учнів. Створювали доброзичливу емоційну атмосферу. Виховували позитивне ставлення до себе як особистості, повагу до людей та звичаїв інших країн, почуття взаємодопомоги та підтримки.
Горкава Тетяна Ігорівна для учнів 3-Б та 3-В класів провела онлайн екскурсію «Подорож країнами Європи», під час якої розширила знання гімназистів про європейські країни, їхні культурні особливості, історію, географію та традиції. Учитель розвивала в третьокласників навички дослідження, аналізу, критичного мислення, а також стимулює цікавість до вивчення інших країн та культур. Окрім того, цей формат заходу сприяє формуванню патріотичних почуттів та толерантного ставлення до інших народів.
Фокіна Світлана Альбертівна для учнів 3-Б класу провела брейн-ринг «Funny trip to Europe», на якому ознайомила учнів із різними культурами європейських країн через мову, музику, страви та відомі пам’ятки архітектури – це сприяє розвитку в здобувачів освіти поваги до культурного різноманіття інших народів та взаєморозуміння. Під час заходу вчитель розвивала пізнавальний інтерес до вивчення мов країн Європи. Формувала мовну обізнаність третьокласників, сприяла розумінню культурного та лінгвістичного різноманіття Європи, заохочувала учнів до вивчення англійської мови, як мови, яка належить до германської групи індоєвропейських мов, є офіційною мовою в кількох європейських країнах (Велика Британія, Ірландія, Мальта) та широко використовується в інших країнах Європи, як друга мова. Фокіна С.А. виховувала в гімназистів такі якості, як: доброзичливість, толерантність, ввічливість, гуманізм, активність.
Богідаєва Людмила Іванівна запропонувала учням 2-Е класу онлайн подорож країнами Європи. Ознайомила здобувачів освіти з історією і культурою країн Європи, формувала розуміння єдиного Європейського простору та ролі в ньому України. Розвивала творчі здібності гімназистів, інтерес до країн Європи і рідного краю. Упродовж подорожі вчитель допомагала другокласникам розвивати самостійне мислення, уяву, зв’язне мовлення та критичне мислення. Заохочувала до вивчення іноземних мов. Виховувала повагу до народів інших країн, почуття толерантності.
Саме в Європейський день мов тренер з особистісного розвитку та тренер EFT Tapping Therapy Скот Фокс, який приїхав із США, для гімназистів показав методику зняття стресу та розповів, як подбати про своє ментальне здоров’я.
Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі.
У Чернігівській гімназії №11 проведені заходи
з нагоди 130-річниці з дня народження О. П. Довженка
Велич народу вимірюється вчинками його синів і дочок, готових віддати своє життя за рідну землю. Історія України має багато прикладів національної боротьби зі зброєю в руках. Та не менш дієву роль відіграє українське слово, просякнуте любов’ю та патріотизмом, написане, сказане, проспіване чи зігране наперекір усьому.
Саме так наперекір жорсткому сталінському тиску, заручниками якого були мільйони українців, творив свої геніальні літературні та кінематографічні твори наш земляк – Олександр Петрович Довженко.
З метою вшанування пам’яті геніального режисера, сценариста, основоположника українського поетичного кіно, видатного письменника і публіциста в Чернігівській гімназії №11 проведено ряд заходів:
година духовності «Я народився і жив для добра і любові (О. П. Довженко)» ( 9-А, 9-Б, 9-Г класи, учитель Назаренко В.О.);
усний журнал «Олександр Петрович Довженко – художник» (9-Д клас, учитель Борова Людмила Миколаївна);
заочна екскурсія «Обличчя української історії: «Людина повинна завжди пам’ятати, звідки вона пішла в життя» (О. П. Довженко)» (7А, 7-Г класи, учителі Кравченко Любов Іванівна, Макаренко Оксана Іванівна, Кухаренко Максим Леонідович);
година спілкування «Олександр Петрович Довженко — український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографа» (6-Е клас, Кравченко Любов Іванівна, Тригубенко Ольга Олександрівна);
відеолекторій «Стежками славетного земляка» (7-В клас, учитель Заруба Світлана Володимирівна);
краєзнавча година «Лише сильним дано право на безсмертя» (О. Довженко) (8-А,8-Б,8-В, 5-Д класи, учитель Ліхута Вікторія Вікторівна);
година духовності «Співець зачарованої Десни» (5-А, 5-Б класи, учитель Бобровник Раїса Олександрівна);
година спілкування «Олександр Довженко – геній свого часу» (6-А клас, учитель Березкина Леся Олегівна);
година спілкування «Краса нас усього вчить» (4-В, учитель Степанець Світлана Іванівна);
година духовності «Олександр Довженко – творча особистість, син свого народу» (4-А клас, учитель Бурмака Ірина Іванівна);
проєктна робота «Олександр Петрович Довженко – наш славетний земляк» (4-Г клас, учитель Купець Тетяна Григорівна);
круглий стіл «Десною зачарований…» (4-Д клас, учитель Кулініч Оксана Василівна);
година спілкування «Світ О. Довженка у кадрі і слові» (4-Е клас, учитель Хропач Марія Анатоліївна);
літературне кафе «Я народився і жив для добра і любові» (4-Є клас, учитель Богомаз Олександра Степанівна);
година спілкування «Олександр Довженко. Творча біографія митця» (4-Б клас, учитель Сепик Анна Дмитрівна);
гімназисти 8-Г класу з сім’єю переглянули фільм «Зачарована Десна» та провели обговорення на тему: «Морально-етичні проблеми, порушені в кіноповісті О. П. Довженка» (учителі Воловик Світлана Олексіївна, Кравченко Любов Іванівна);
година духовності «Напоєний соками Деснянської землі» (5 -Г клас, учитель Кошева Олена Іванівна);
круглий стіл «Він (Олександр Довженко) як самоцвіт: скільки не обертай його, а в ньому починають світитися нові грані! (М. Наєнко)» (8-Д, 8-Е класи, учитель Молчанова-Онищенко Катерина Григорівна).