Чернігівський колегіум №11

Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, 

не має ніякої цінності. Кожен із нас приходить у життя

з природженою здатністю жити успішно й щасливо.

А ми повинні збагатити цю здатність знаннями і навичками,

які допомогли б нам її реалізувати якомога ефективніше.

                                                       Р.Т. Кіосакі

 

Навчити сьогодні, як бути успішним завтра

 Сучасний Чернігівський колегіум №11 — це успіх, незламність, комунікація, життєві навички сьогодення: планування, постановка цілей, ухвалення рішень, розв’язання конфліктів, робота в команді, керування собою у часі, самооцінка та саморозвиток, уміння слухати, виявляти ініціативу і креативність. Щоб відповідати таким стандартам учитель і керівник повинні змінити свою філософію мислення: постійний пошук шляхів досягнення успіху, ефективність своєї діяльності, адаптація до реформ і сучасних умов. Отже, перед системою управління закладом освіти виникає необхідність у створенні умов щодо забезпечення якості надання освітніх послуг через: розвиток потенціалу кожного учасника освітнього процесу; вивчення, формування, задоволення освітніх потреб споживачів послуг, що надає заклад. Першочерговим завданням постає побудова гнучкої системи надання освітніх послуг та системи відстеження якості їх надання.

Колегіум формує людину, яка спроможна творити своє власне життя, здатну до самовизначення. Адже зміни, що прийшли вимагають конкурентоспроможності, професійної й соціальної мобільності, непереривної освіти, професійного і духовного самовдосконалення. Освітою сьогодення має стати освіта випереджальна, компетентністно спрямована, що базується на засадах самоорганізації та саморозвивальної системи.

Сучасне життя потребує високоосвічених, ініціативних та енергійних, ділових і винахідливих молодих людей, здібних творчо реформувати наше суспільство, значно підвищити інтелектуальний потенціал країни, відновити духовну культуру. Тому наші випускники мають бути готовими до нових суспільних відносин, соціально захищеними і загартованими, морально непохитними, щоб протистояти різним спокусам, готовими зо зустрічі з труднощами в умовах конкурентної діяльності.

Формування свідомих громадян України з державним мисленням, які гармонійно поєднують високий інтелектуальний та духовний розвиток і спроможні втілювати в життя ідеали свободи і демократії, перебувати в гармонії із собою і навколишнім середовищем — одне із завдань педагогічного колективу колегіуму. Характерними рисами випускника колегіуму мають стати висока правова культура, демократичні переконання, уміння легальними засобами захищати національні та соціальні цінності, прагнення і здатність до навчання впродовж всього життя. Випускник нової школи це:

- цілісна особистість, усебічно розвинена, здатна до критичного мислення;

- патріот з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;

- інноватор, здатний змінювати навколишній світ, розвивати економіку за принципами сталого розвитку, конкурувати на ринку праці, учитися впродовж життя.

Діяльність колегіуму орієнтована на підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням особистісної вартості навчання та повним розкриттям творчого потенціалу кожного учня. Цьому сприяє компетентнісний підхід в освіті, побудова ефективної виховної системи, розвиток соціального партнерства, розвиток інформаційного середовища.

Робота педагогічного колективу спрямована на вирішення проблеми “Створення акмеологічної моделі колегіуму за формулою розвитку: Особистість — Творчість — Патріот — Інноватор - Успіх”, якій підпорядковані науково-методична проблемна тема колегіуму: “Акмеологічний підхід до розвитку, навчання і виховання конкурентоспроможної   особистості з високим рівнем життєвої компетентності” та виховна проблемна тема колегіуму: “Формування соціальної та громадянської компетентності, патріотизму, виховання на цінностях”.

Адміністрація, педагогічний колектив колегіуму прагнуть, щоб заклад освіти працював не в режимі функціонування, а в режимі випереджального інноваційного розвитку.

Головними показниками якісних змін повинні стати:

- суспільний рейтинг колегіуму, позитивна динаміка розвитку, висока ефективність освітнього процесу;

- підвищення іміджу та забезпечення конкурентоспроможності закладу освіти;

- сприятливі інноваційно-творчі умови роботи, соціальне партнерство всіх учасників освітнього процесу, державних інституцій, громадських організацій та сталий розвиток громади;

- забезпечення єдності цілей спільної діяльності вчителів, учнів і батьків на засадах педагогіки партнерства;

- підвищення якості освітніх послуг і забезпечення відповідності їх національним, європейським, міжнародним стандартам і вимогам;

- запровадження системної моделі управління, планування та прогнозування;

- іміджелогічна культура вчителів, підвищення якості роботи кожного педагога і якості навчання, розвитку і виховання учнів;

- конкурентоздатність випускників, готовність їх жити і творити в інформаційному суспільстві, формування життєвих компетентностей, здатність реалізувати себе в сучасному суспільстві;

- розвиток креативної особистості у системі освіти для сталого розвитку, здатної до формування та вирішення нестандартних завдань, ініціативної, відповідальної, творчої, спроможної до навчання протягом всього життя.

Результатом якісної освіти має бути виховання здорового покоління з чіткою громадянською позицією, яка хоче і вміє вчитися продовж всього життя, покоління свідомих громадян здатних збудувати цивілізовану європейську державу і жити в цій державі. Випускник колегіуму — це особистість, яка вміє критично та системно мислити, ставити цілі та досягати їх, бути творчою, ініціативною, вміє конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики та приймати рішення.

Місія колегіуму — відповідати на потреби суспільства щодо забезпечення учнів системою знань пов’язаних із проблемою формування синергетичного мислення, а також певними вміннями та навичками, які забезпечують здатність до синтетичної мисленнєвої діяльності в різних сферах розвитку особистості через самовизначення, самооцінку, самоспрямування, самореалізацію себе як українця у світовому просторі; формування особистості з власною ієрархією цінностей, умінням відстоювати свої права, переконання, усвідомлювати свої обов’язки, проявляти толерантність щодо поглядів іншої людини, керуватися демократичними принципами у прояві соціальної та громадянської діяльності.

НАШІ КООРДИНАТИ

14033, м.Чернігів

проспект Миру, 137

Телефони: (04622) 5-34-13

                    (04622) 5-36-20

Електронна адреса: znz11@os.chernigiv-rada.gov.ua