Правила для учасників освітнього процесу

Правила для учасників освітнього процесу

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.    Правила поведінки учасників освітнього процесу Березівського ліцею (далі - Правила) базуються на чинному законодавстві України.

1.2.    Правила регламентують норми поведінки учасників освітнього процесу.

1.3.    Основними завданнями Правил є формування у здобувачів освіти загальнолюдських моральних цінностей і громадянської позиції, створення атмосфери доброзичливості і взаємоповаги між учнями, з учителями та працівниками освітнього закладу, збереження традицій та іміджу ліцею.

1.4.    На базі прав та обов’язків учасників освітнього процесу, що визначені у Статуті освітнього закладу і Правилах внутрішнього розпорядку розроблені Правила для учасників освітнього процесу.

1.5.    Правила розміщуються на сайті Березівського ліцею Балтської міської ради.

1.6.    Дотримання Правил є обов’язковим для всіх учасників освітнього процесу.

ІІ. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

     2.1. МИ ОРГАНІЗОВАНІ ТА НАЛАШТОВАНІ НА УСПІХ

Для цього нам необхідно:

-        приходити до ліцею за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займати своє робоче місце, готувати все необхідне навчальне приладдя до уроку. Берегти майно ліцею, дбати про чистоту та порядок у приміщеннях та території освітнього закладу.

Дбайливо ставитись до свого зовнішнього вигляду, а саме: 

- дотримуватись ділового стилю;

- одяг і взуття завжди чисті та охайні;

- у зимовий період верхній одяг потрібно знімати ;

- зачіска зроблена акуратно;

- на урок фізичної культури приходити у спортивній формі і спортивному взутті. Учень який звільнений від занять фізичної культури і перебуває в ліцеї повинен бути присутній на уроці у спортивній залі.

- залишати ліцей під час освітнього процесу здобувачам освіти дозволено лише з поважної причини та дозволу вчителів ( попередньо узгодивши з батьками).

- після закінчення занять необхідно одягнути верхній одяг і виходити із приміщення ліцею дотримуючись правил безпечної поведінки.

- здобувачі освіти за потреби беруть участь в заходах (прибирання території, висадка дерев, квітів…) щодо благоустрою ліцею та навколишньої території.

- учасники освітнього процесу бережно використовують матеріальні ресурси (електроенергію, воду, тепло та інше), підтримують санітарний стан приміщення освітнього закладу та прилеглої території. Сміття викидають у визначеному місці.

2.2. МИ В БЕЗПЕЦІ

Ліцей – територія на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет (електронних також); шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.

- Булінг (цькування), бійки, штовхання, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки в ліцеї та за його межами. У разі виявлення факту насильства, булінгу (цькування) учасники освітнього процесу повідомляють керівництву закладу освіти, класному керівнику, вчителю та іншим особам, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

- У разі проведення заходу поза межами ліцею, здобувачі освіти проходять цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності і дотримуються визначених правил. Починаючи з 9-го класу, обізнаність з правилами безпеки учні підтверджують особистим підписом.

- У разі виникнення нещасного випадку учень, який постраждав або учні, які стали свідками подій, повідомляють класного керівника (адмістрацію).

Час перерви – особистий час кожного, його проводимо на свій розсуд, поважаючи один одного та думку інших, вільно та обережно переміщуємось по ліцею, окрім тих місць, де  не допускається знаходитись в цілях безпеки ( технічні приміщення, котельня, харчоблок). Відпочиваємо безпечно, піклуючись один про одного та спілкуючись між собою.


Під час підвозу шкільними автобусами дотримуються правил поведінки і техніки безпеки:

- Тримаються подалі від рухомого автобуса до повної його зупинки.

- При посадці в салон ведуть себе спокійно, не поспішають і не штовхаються. 

- Пропускають вперед молодших. 

- Залишають перші місця для супроводжуючого учителя. 

- У салоні поводяться дисципліновано, не встають з місць, не кричать. 

- Не роблять позначки авторучкою (або іншими засобами або ріжучими предметами) на оббивці крісел. 

- Самостійно не відкривають вікна і люки, не висовуються в них; не витирають вікна шторами.

- Якщо жарко - сповіщають про це супроводжуючого вчителя.

- Встають з місця тільки після повної зупинки автобуса.

- Не залишають після себе сміття: обгортки, огризки. 

- Бруд і сніг з одягу і взуття максимально видаляють до посадки в автобус. 

- Обходять автобус спереду.

- Учні, водій та супроводжуючий вчитель знаходяться в автобусі у захисних масках під час карантину .

Під час сигналу «Повітряна тривога» дотримуються вказівок водія та вихователя по підвозу.

Під час користуванням мережею Інтернет дотримуються  правил :

    2.3. МИ ВВІЧЛИВІ

-   Учні Березівського ліцею поводяться ввічливо, піклуючись про молодших школярів та дітей з особливими освітніми потребами.

-  Поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

-  При зустрічі вітають вчителя, працівників ліцею та відвідувачів (гостей) освітнього закладу.

-  Не запізнюються на урок без поважних причин. Попереджають вчителя завчасно. У випадку вимушеного запізнення на урок учень заходить, вітається з вчителем, вибачається за спізнення і сідає на своє місце.

- Звертаються один до одного шанобливо та привітливо, поважають цінності та традиції освітнього закладу.

- Несуть відповідальність за збереження ліцейного майна. У випадку псування чи нищення ліцейного майна, необхідно відремонтувати або замінити дане майно в повній мірі особисто або за допомогою батьків (або осіб, які їх замінюють).

-  Бережливо ставляться до своїх особистих речей, в тому числі до гаджетів та несуть особисту відповідальність за їх використання та збереження.

-  Учасники освітнього процесу, які знайшли втрачену або забуту, на їх думку, річ,  передають їх класному керівнику (вчителю).

2.4. МИ СТАРАННІ І НАПОЛЕГЛИВІ У НАВЧАННІ

МИ старанно виконуємо домашні завдання використовуємо різноманітні гаджети в освітньому процесі, дотримуємось академічної доброчесності, прагнемо систематично підвищувати якість свої знань.

-          Приносять на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя, згідно розкладу тижня.

-        Дбайливо ставляться до підручників, книжок, отриманих зі шкільної бібліотеки: не псують, не роблять позначок, підкреслювань, не виривають й не загинають сторінки.

-        Під час навчального заняття ( у разі індивідуальної потреби) учні можуть вийти з класу попередивши вчителя. 

-        Учасники освітнього процесу під час уроку ставлять питання вчителеві, якщо не зрозуміли матеріал під час пояснення, в коректній формі відстоюють свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

-        Під час освітнього процесу звертаються до свого класного керівника, адміністрації ліцею, практичного психолога, соціального педагога за допомогою та підтримкою.

-          Відвідують позакласні заходи освітнього закладу, передбачені планом роботи ліцею.

-          Надають класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів надають довідку з медичної установи.

-        Учасники освітнього процесу використовують різноманітні гаджети (електронні книги, телефони, планшети, нетбуки і т.д.), за погодження учителя, під час освітнього процесу для отримання додаткової інформації з навчальною метою, крім написання самостійних та контрольних робіт.

ІІІ. ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ (ОСІБ, ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ)

3.1. Батьки та особи, що їх замінюють є активними учасниками освітнього процесу. Органом батьківського самоврядування є батьківський комітет ліцею, який:

-               вносить пропозиції щодо поліпшення якості освітніх послуг у ліцеї, організації навчально-виховного процесу, покращення матеріально-технічної та навчально-методичної бази ліцею, брати участь у їх реалізації на благодійних началах;

-             звертається до педагогічних працівників освітнього закладу в індивідуальному порядку, колективній формі щодо вирішення питань навчання, виховання та розвитку дитини, проблем в учнівському колективі;

-             отримує від освітнього закладу кваліфікаційну допомогу щодо дотримання, охорони та захисту прав, свобод та інтересів дитини, членів її сім’ї;

-             вимагає дотримання в освітньому закладі громадського порядку, всіх видів безпеки життєдіяльності, всебічно цьому сприяючи.

3.2. Батьки та особи, що їх замінюють, зобов’язані:

-             знати та дотримуватись положень основних організаційно-правових документів ліцею (Статуту, Положення про дотримання академічної доброчесності та ін.), сприяти їхньому неухильному дотриманню з боку дітей;

-             постійно піклуватися про фізичне, психічне, емоційне здоров’я дитини, створювати оптимальні умови для його формування як особистості, для розвитку його індивідуальних здібностей;

-               сприяти адміністрації ліцею у проведенні розслідування щодо випадків боулінгу (цькування);

-             своєчасно попереджати класного керівника про причину відсутності здобувача освіти під час освітнього процесу;

-             забезпечувати дитині гідне утримання, відповідні умови для освітнього процесу, занять за інтересами;

поважати гідність, права вчителя та працівників освітнього закладу;

-               здійснювати контроль за рівнем організації та якості дозвілля дітей у позаурочний час;

-               проводити систематичну роботу з дитиною з метою її безпеки, профілактики травматизму та нещасних випадків, з метою недопущення впливу на дитину негативних соціальних явищ (тютюнопаління, наркоманії, комп’ютерної залежності та ін.);

-             систематично відвідувати освітній заклад для з’ясування питань навчання, виховання і розвитку дитини як в індивідуальному порядку, так і за запрошенням на батьківські збори, на інші заходи, що стосуються взаємодії сім’ї та ліцею.

-             виконувати свої обов’язки, утримання, забезпечення відповідних умов для освітнього процесу стосовно дітей;

-               сприяти розвиткові особистих здібностей дітей, формуванню в них основних компетенцій;

-             захищати дітей від будь-якої форми психічного або фізичного насилля та не допускати жорстокого поводження з дітьми;

-               не допускати участь дітей у будь-яких торгівельних операціях.

ІV. ПРАВИЛА ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Педагогічні працівники:

-             Постійно підвищують свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

-             Виконують освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;

-             Сприяють розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбають про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

-             Дотримуються академічної доброчесності та забезпечують її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;

-             Дотримуються педагогічної етики;

-             Поважають гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

-             Настановленням і особистим прикладом утверджують повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

-             Формують у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищають суверенітет і територіальну цілісність України;

-             виховують у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

-             формують у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

-             захищають здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігають вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;

-             додержуються установчих документів та правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, виконують свої посадові обов’язки;

-             повідомляють керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

-             Дотримуються правил карантинних обмежень та тимчасового порядку організації освітнього процесу в Березівському ліцеї Балтської міської ради Одеської області на період воєнного стану.

V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

5.1.   Правила розглядаються і ухвалюються загальними зборами та вводяться в дію наказом директора Березівського ліцею Балтської міської ради.

5.2. Учасники освітнього процесу ознайомлюються з Правилами. Незнання або нерозуміння норм цих Правил не є виправданням неетичної поведінки.

5.3. Учасники освітнього процесу під час знаходження на території ліцею і при проведенні ліцейних заходів не здійснюють дії, які небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.

5.4. За порушення цих Правил та Статуту ліцею учням може бути висловлене:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик батьків учня до ліцею;

- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.

5.5. Учасникам освітнього процесу рекомендовано розробити правила поведінки для кожного класу, в залежності від вікових особливостей класного колективу.

5.6. Працівники ліцею несуть відповідальність за порушення правил згідно чинного законодавства

5.7. Зміни та доповнення до Правил можуть бути внесені будь-яким учасником освітнього процесу на розгляд до учнівського самоврядування.