БАТЬКИ

Батьки учнів або особи, які їх замінюють мають право:

1) обирати заклад освіти та форми навчання і виховання дітей;

2) створювати батьківські громадські організації та брати участь в їх діяльності, обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування Ліцею;

3) звертатися до Органу управління освітою, директора Ліцею та органів громадського самоврядування з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

4) приймати рішення про участь дитини в науковій, спортивній, трудовій, пошуковій та інноваційній діяльності Ліцею;

5) брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Ліцею;

6) захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

7) заслуховувати звіт директора про роботу Ліцею;

8) бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з директором Ліцею.

      На батьків учнів покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти.                                                       Батьки або особи, які їх замінюють зобов’язані:

1) забезпечувати умови для здобуття дітьми повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

2) забезпечувати дотримання дітьми вимог Статуту Ліцею;

3) своєчасно вносити оплату за харчування дитини у встановленому порядку (за потреби);

4) своєчасно повідомляти вчителів та вихователів про можливість відсутності або хвороби дитини та слідкувати за станом здоров’я дитини;

5) постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

6) поважати честь і гідність дитини та працівників Ліцею;

7) бережно ставитись до майна Ліцею;

8) виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

Ліцей надає батькам учнів допомогу у виконанні ними своїх обов’язків. У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, Ліцей може порушувати в усиновленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

Ліцей поважає право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, та враховує відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

      У Ліцеї може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та цим Статутом.

Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, Ліцею, за інтересами тощо), розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування Ліцею.

Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Рішення органу батьківського самоврядування з питань організації освітнього процесу та/або діяльності Ліцею можуть бути реалізовані виключно за рішенням директора Ліцею, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

Рішення, заходи та форми батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

Органи батьківського самоврядування мають право, але не зобов’язані оформляти свої рішення відповідними протоколами.

      Працівники Ліцею не мають права втручатися в діяльність батьківського самоврядування, а також збирати чи зберігати протоколи засідань органів батьківського самоврядування.