Уроки 30.11.2022

Тема: Односкладні прості речення з головним членом у формі підмета і присудка. Односкладне речення як частина складного речення.

Запиши дату і тему уроку:

Тридцяте листопада

Класна робота

Односкладні прості речення з головним членом у формі підмета і присудка.

Односкладне речення як частина складного речення

Переглянь відео:

Ознайомся з теоретичним матеріалом у підручнику.

Виконай наступні завдання:

1. У кожному з речень підкресли граматичну основу. Укажи спосіб, час, особу дієслова-присудка.

Вигострю, виточу зброю іскристу, скільки достане снаги мені й хисту. (Леся Українка) Відшукаю найдужчих і з ними завтра піду. (Л. Забашта) Матері забуть не можу. Оживляєш гори, води, вибудовуєш заводи. (П. Тичина) Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну. (В. Сосюра) Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси. (О. Підсуха) Зеленійте, доли і лужечки. (А Малишко)

2. Спиши речення. Визнач, які з них односкладні, а які двоскладні, підкреслив граматичні основи. Визнач тип кожного односкладного речення.

Чесне діло роби сміло. Як дбаємо, так і маємо. (Нар. творч.) На другий день тільки про де й говорили. (О. Довженко) Гуляє вітер-шелестій із батьківського лугу. І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, і рушник вишиваний на щастя, на долю дала. (А. Малишко) Весна. Теплінь. Жайворонки в небі. (І. Цюпа) Я чую смутку пальці крижані. (Л. Костенко) Вітерцем дихнуло з далини. (П. Дорошко) Попід льодом геть загуркотіло. (Т. Шевченко)

  • Сфотографуй свою письмову роботу за урок.

  • Надіслати роботу вчителеві можна таким способом:

  1. Прикріпити фото до електронного листа, обов'язково вказавши свої прізвище та ім'я.

*Електронна адреса вчителя: sunnybannymanny@gmail.com