Stan splątany.

Wyższa cywilizacja światłości, to cywilizacja znana nam Królestwa Bożego z religii na płaszczyźnie wiary...

UFO jedna z największych zagadek ludzkości, wciąż czeka na całościowe wyjaśnienie...

Fikcje, fakty, hipotezy, teorie, analizy, rozważania...

Jedną z najważniejszych zagadek w fizyce jest stan splątany. Ludzkość próbuje zgłębić i poznać mechanizmy tego zjawiska. Występuje ono wszędzie i w nas, i jest wszechobecne. Wykorzystanie tego zjawiska dałoby między innymi łączność elektroniczną natychmiastową, bez granic na dowolne odległości.

Stan splątany, to rodzaj skorelowanego stanu kwantowego dwóch lub więcej cząstek lub innych układów kwantowych. Link do Wikipedia: Stan Splątany.

Telepatia istnieje na płaszczyźnie świadomości w sferze duchowej a stan splątany wzmacnia ją...

Mechanika kwantowa i upadek starej fizyki | Andrzej Dragan | TEDxPoznan. Z kanału użytkownika: TEDx Talks - YouTube Wprowadzenie do mechaniki kwantowej dla każdego w zrozumiały sposób.

Kwantowe splątanie dwóch atomów cz.1(2) Akademicka Telewizja Naukowa ATVN Z kanału użytkownika: TVIATVN - YouTube

Kwantowe splatanie dwóch atomów cz.2(2) Akademicka Telewizja Naukowa ATVN Z kanału użytkownika: TVIATVN - YouTube

Arkadiusz Orłowski: Splątanie kwantowe. Z kanału użytkownika: Centrum Nauki Kopernik - YouTube

Interpretacje mechaniki kwantowej, cz. 1 - Marcin Łobejko - 17.03.2015. Z kanału użytkownika: niezaleznatelewizja - YouTube

Interpretacja mechaniki kwantowej, cz. 2 - Marcin Łobejko - 31.03.2015. Z kanału użytkownika: niezaleznatelewizja - YouTube

Czym jest spin - Marcin Łobejko - 3.02.2015. Z kanału użytkownika: niezaleznatelewizja - YouTube

Czym jest spin, cz. 2 - Marcin Łobejko - 17.02.2015. Z kanału użytkownika: niezaleznatelewizja - YouTube

Czym jest spin, cz. 3 - Marcin Łobejko - 3.03.2015. Z kanału użytkownika: niezaleznatelewizja - YouTube

Telepatia a fizyka kwantowa, cz. 4 - Marcin Łobejko - 26.01.2015. Z kanału użytkownika: niezaleznatelewizja - YouTube

Marek Demiański: Teoria Względności Z kanału użytkownika: Centrum Nauki Kopernik - YouTube

Krzysztof Meissner: Model Standardowy Z kanału użytkownika: Centrum Nauki Kopernik - YouTube

prof. Iwo Białynicki-Birula "Mechanika kwantowa fotonu" Z kanału użytkownika: Centrum Fizyki Teoretycznej PAN - YouTube Link do Kwantowa Rodzina - Ciekawostki: Kwantowa Rodzina - blogspot. Oto jedno z największych odkryć 21 wieku:

Izraelscy fizycy splątali kwantowo dwa fotony, które nie współistniały w tym samym czasie.

Fizycy stworzyli foton i zmierzyli jego polaryzację. Następnie zniszczyli go. Po jakimś czasie stworzyli inny, który okazał się mieć dokładnie przeciwstawną polaryzację, co dowodziło, że jest kwantowo splątany z tym pierwszym. Kwantowe splątanie cząstek, to nic nowego. To stan, w którym dwie cząstki są ze sobą wewnętrznie połączone, niezależnie od dzielącej je odległości. Cząstki kwantowe znajdują się w wielu stanach jednocześnie, zastygają w jednym z nich w momencie, kiedy są mierzone. Co ciekawe, kiedy mierzy się jedną cząstkę ze splątanej pary, druga przyjmuje w tym samym czasie dokładnie przeciwny stan, nawet jeśli znajduje się na drugim końcu wszechświata. Izraelscy fizycy stworzyli jednak dwie splątane cząstki, które nigdy ze sobą nie współistniały w tym samym czasie. Ich eksperyment pokazuje, że splątanie kwantowe istnieje także w czasie, a czas jest jednym z elementów czasoprzestrzeni. Eksperyment pokazuje właściwości splątania kwantowego. Fizyk Anton Zeilinger, biorący udział w badaniach, wyjaśnia: ''Takie rzeczy otwierają umysły ludzi. Na pewno szybko ktoś będzie miał pomysł, jak wykorzystać to zjawisko w elektronice kwantowej albo w czymś podobnym''.

Z roku 2013, z Jerozolimy - Izrael.

Kwantowe Splątanie Ponadczasowe

Naukowcy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie dokonali rzeczy pozornie niemożliwej - splątali fotony, które istniały w różnym czasie. Fotony nie istniały w tym samym czasie pomimo tego udało się je splątać. Dowiedli w ten sposób słuszności teorii opracowanej przez niemieckich uczonych z Friedrich - Alexander - Universität Erlangen-Nürnberg. Splątanie, to jeden z najbardziej niezwykłych fenomenów natury. Polega ono na połączeniu stanów kwantowych dwóch cząsteczek, niezależnie od dzielącej je odległości. Zmiana stanu kwantowego jednej z nich prowadzi do zmiany stanu drugiej. Zjawisko, to niejednokrotnie już obserwowano. Teraz jednak uczeni z Izraela udowodnili, że dotyczy ono cząsteczek, które były oddzielone przez czas, a nie tylko przestrzeń. Naukowcy najpierw wykorzystali laser do splątania pary fotonów P1 i P2. Zmierzyli następnie polaryzację P1 i natychmiast stworzyli splątaną parę P3 i P4. Później jednocześnie zmierzyli polaryzację P2 i P3 co doprowadziło do ich splątania. Na koniec zmierzyli polaryzację P4. Pomiar polaryzacji dokonany na P1 doprowadził do zniszczenia fotonu. Nie istniał on w momencie stworzenia fotonu P4, a mimo to pomiar P4 dowiódł, że był on splątany z P1. Zdaniem uczonych ich eksperyment dowodzi, że zjawiska kwantowe nie muszą zachodzić jednocześnie w świecie obserwowalnym. Prace Izraelczyków mogą mieć praktyczne zastosowania. Dzięki nim mogą powstać super bezpieczne sieci informatyczne, pozwalające na szyfrowaną komunikację pomiędzy miejscami, które nigdy bezpośrednio nie wysłały do siebie kluczy kryptograficznych. Być może przydadzą się, też w pracach nad komputerem kwantowym. Kwantowe splątanie zwane upiornym działaniem na odległość w przekazywaniu informacji działa więc natychmiastowo niezależnie od odległości, a teraz nawet jak udowodniono ponadczasowo. Wyjaśnić może, to by mogło, też istniejące zjawiska jak telepatia - jasnowidzenie, które działa w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Udane związanie, splątanie dwóch cząstek nie istniejących w tym samym czasie, to wielkie wydarzenie naukowe, które otwiera wielkie możliwości, w zrozumieniu wielu zjawisk nie pojmowanych do tej pory.

Prof. Ryszard Horodecki - "Kwantowa inskrypcja - osobliwy kod Natury" Z kanału użytkownika: Zapytaj fizyka - YouTube

Kwantowy Stan Splątany

Stan Splątany - Kwantowe Splątanie - Szybsze, o co najmniej 10 000 razy od prędkości światła.

Istnieje przykładowo stan splątany polaryzacji dwóch fotonów, tak zwany singlet. Splątanie, to nie zanika wraz z odległością a także zachodzi między cząstkami oddalonymi w czasie. Zachodzi także między cząstkami poruszającymi się względem siebie z dużą szybkością. Stany splątane mają zastosowanie szerokie w informatyce kwantowej między innymi, w kryptografii i teleportacji oraz, w komputerach kwantowych. Przy użyciu stanów splątanych można teleportować stany cząstek pomiędzy dowolnie odległymi punktami bez opóźnienia czasowego. Przypomnieć należy, że w ten sposób nie można przesyłać żadnych obiektów materialnych takich jak atomy. Można ustalić tylko stany kwantowe obiektów oddalonych znajdujących się w różnych miejscach. Jeżeli mamy splątane przykładowo dwa fotony, to jeden będzie miał stan polaryzacji poziomej oznaczonej H a drugi będzie miał stan polaryzacji pionowej V, i następnie oddalimy je od siebie na odległość, i zmienimy jednemu stan przykładowo z H na V, to drugi bezczasowo zmieni swój stan z V na H. Stan H lub V, to w tym przypadku możliwa różna polaryzacja fotonów. Jeżeli chodzi o elektron, to rozpatrujemy jego spin jaki ma. Takie zmiany polaryzacji jednego fotonu prowadzą do zmiany polaryzacji drugiego fotonu, pomimo dużej odległości między nimi, i następują natychmiastowo. Splątaniu mogą ulegać różne cząstki. Potocznie nazywa się takie oddziaływanie, upiornym działaniem na odległość. Opisane przykładowo tu splątane dwa fotony tworzą parę i występują między nimi powyżej opisane te oddziaływania. Stan splątany występuje wtedy, kiedy ogólnie splątane cząstki nie da się odseparować. Splątanie takie może występować na różnych poziomach a nie tylko na maksymalnym i najniższym. Przykładowo kiedy dokonujemy pomiaru stanu splątania jednej cząstki z dwóch splątanych, to odbywa się, to losowo. Raz może być wynik polaryzacji fotonu H a drugi raz V. Przed pomiarem obie cząstki są w super pozycji czyli są dopuszczalne ich wszystkie stany. Jeżeli przy pomiarze otrzymaliśmy na naszej cząstce wynik polaryzacji H, to oddalona druga cząstka o miliardy lat świetlnych natychmiast zmieni swój stan polaryzacji na V. Gdyby można wymuszać zmiany na pierwszej cząstce takie jakie byśmy chcieli, to w ten sposób byśmy mogli przekazywać informację na ogromne odległości, w sposób natychmiastowy bez opóźnienia czasowego. Niestety na razie mamy do czynienia tylko z zjawiskiem losowym, które występuje w fizyce kwantowej. Jakie największe obiekty czy organizmy udało się w ten sposób splątać? Udało się splątać w ten sposób molekuły, wirusy a nawet pierwotniaki. W roku 2010 stworzono obiekt widoczny gołym okiem o wielkości 0,04 mm, który znajdował się w super pozycji dwóch stanów. Mamy tu do czynienia z liniowością mechaniki kwantowej. Sumując mamy układy o spinie do góry lub do dołu, mamy układy także o polaryzacji w prawo lub lewo.

Ciemna energia i ciemna materia w wpływaniu na powstawanie stanów splątania kwantowego.

Badania w tym kierunku trwają i wykazują iż tej energii ciemnej w wszechświecie jest około 70 procent. Natomiast ciemnej materii jest około 27 procent. Ciemna energia ma znak ujemny ciśnienia. Czym jest ta ciemna materia i ciemna energia wysoce egzotyczna? Wiadomo, że ciemna materia łączy galaktykę daną przed rozpadem. Natomiast powszechnie w różnych miejscach wszechświata masowo występuje ciemna energia. Materii natomiast w wszechświecie jest około 3 procent.

Bardzo małe cząstki elementarne nie dają się uwięzić. Słyszeliśmy w życiu ale przede wszystkim na filmach niektórych, że osoba uwięziona po swojej śmierci jak twierdzi, że będzie wtedy w końcu z powrotem wolna. Zapewne martwa osoba nie będzie potrzebna w więzieniu i tam już jej nie będzie. Ciało ulega różnemu rozpadowi po śmierci i to w różny sposób...

Zjawiska Kwantowe - Stan Splątany

Zjawiska kwantowe - stany splątane cząstek elementarnych występują tylko w świecie mikrocząstek. Mikrocząstka ma wiele pozycji stanów naraz i istnieje wśród innych podobnych cząstek. Kiedy świadomy obserwator jako otoczenie z makro świata przygląda się danemu zjawisku, które następuje w mikro świecie wywołuje wybieranie dla niego przeznaczonych lub dopuszczalnych stanów lub widzi takie w obserwacji, które może odebrać. Resztę stanów nie odbiera bo i tak mu są one na razie nie potrzebne. Przykładowo pojawiają się mu dwa stany oznaczone jako spin do góry lub do dołu. Pojawiają się obserwatorowi te dwa stany losowo przy pomiarze, kiedy dokonuje go i wtedy to następuje kolaps funkcji falowej - przejście jakoby z fali do cząstki. Inaczej przybranie określonej pozycji z wielu pozycji czyli superpozycji. Superpozycja w świecie kwantowym, to bycie jakby w wielu miejscach naraz, a ostatnio mówi się też o bycie naraz w wielu nieskończonych światach, które są do siebie równoległe. Fala czy materia? Fala jak nie ma świadomego obserwatora, a jak jest świadomy obserwator to pojawia się materia. Fala przechodzi w stan materialny i materia przechodzi w stan falowy. Co to jest fala i materia? Fala i materia to jest energia. Energia o takim stanie daje falę a o innym stanie daje materię, którą każdy zna z życia codziennego. Wszystko jest energią i energia jest informacją. Istnieją różne energie o najróżniejszych strukturach a ich ilość dąży do nieskończoności...

Technologia Komputera Kwantowego

Technologia ta jest bardzo skomplikowana i rodzi się w wielkich bólach, ale korzyści z opanowania tej technologi są ogromne. Jeden taki odpowiedni, określony komputer kwantowy może w przyszłości obsłużyć nawet całą ludzkość, czyli kilka miliardów użytkowników końcowych. Części takiego komputera jak między innymi procesor znajdują się w próżni i w niskiej temperaturze, aby wyeliminować zakłócenia zewnętrzne, które by zakłócały przede wszystkim superpozycję. Przeciętny użytkownik nie wtajemniczony patrząc na taką maszynerię nie rozpoznałby, że to jest komputer kwantowy...

Fikcje, fakty, hipotezy, teorie, analizy, rozważania...

Stan Splątany - Rozważania - Hipotezy

Rozważane były dwa fotony, które zostały splątane. Splątanie to kwantowe daję jakoby obraz dwóch fotonów jako całości. Dwa fotony takie zakładamy, że są podobne do połączenia jakoby dwóch kul mniejszych w większą. Połowa jakoby tej kuli to jeden foton a druga połowa to drugi foton. Jeżeli oddalimy te dwa fotony na bardzo dużą odległość, to pozostają one te dwa fotony jako jedna całość dalej choć są w dwu różnych miejscach. Znajdują się one w superpozycji. Stan superpozycji, to stan danej mikrocząstki elementarnej w jej wszystkich możliwych naraz stanach. Rozważane fotony dla nas mają w stanie superpozycji naraz dwa stany H i V. Mogą mieć takich stanów więcej ale nie potrafimy ich wydobyć w pomiarze. Jest podobnie z innymi mikrocząstkami elementarnymi. Fotony nowe świeżo splątane w próżni i będące w niej w danej chwili stanowią silny układ połączenia i zależności między sobą. Jakoby połowę superpozycji posiada jeden foton a drugi następną połowę superpozycji z ilości ich możliwych. W tej sytuacji są to dwa stany H lub V. Fotony jakby naprzemiennie oscylują w takiej synchronizacji. Jak jeden ma V to drugi ma na pewno H, i odwrotnie jak jeden ma H to drugi ma na pewno V. Ale superpozycja mówi nam przecież, że mają te fotony w stanie splątanym polaryzację H i V jednocześnie. W superpozycji oba fotony choć są oddalone od siebie mają jednocześnie polaryzację H i V. Łączy ich jakiś kanał połączeniowy jeszcze nam nie znany do końca, że tak się zachowują. Takich połączeń różnych może być w wszechświecie niepojęta ilość. Przypominają te połączenia, połączenia neuronowe w mózgu człowieka. Połączenia te się zmieniają w czasie na różne ich struktury dążąc jakoby w sprzężeniu zwrotnym do jakieś równowagi pokojowej oraz zamierzonego celu w tym wszystkim. Odkryta empirycznie tak więc została największa nam łączność w wszechświecie. Wszystko oddziałuje na wszystko w różnym stopniu. Mała zmiana na ziemi gdzieś tam w wszechświecie może doprowadzić do dużych zmian. Wracając do rozważania super pozycji w stanie splątanym dwóch fotonów odległych od siebie o coraz większe odległości, dochodzimy do wniosku że połączenie ich na odległość nie maleje w próżni. Dokonując pomiaru na jednym fotonie i drugi wychodzi z superpozycji bo stanowią przecież układ całościowy. Jeżeli na tym pierwszym fotonie wychodzi nam przy pomiarze stan H, to drugiego nam nie potrzeba już mierzyć bo będzie miał na pewno stan V. Jeżeli dokonujemy pomiaru na tym pierwszym fotonie i wychodzi stan jego V, to drugi będzie miał stan H. Będzie tak samo tylko odwrotnie jak będziemy dokonywali pomiaru na drugim fotonie. Jak stwierdzamy takie fotony stanowią jedną całość bez względu na swoją odległość między sobą i zachowują przy tym swoją odrębność. Przy pomiarze przyjmują te fotony stan losowy H lub V i na ten stan nie mamy wpływu jaki on będzie. Dlatego są trudności w wykorzystaniu ich do łączności między dwoma oddalonymi punktami. Można by było porównać takie fotony też do dwóch dysków czy kół. Patrząc na takie dwa dyski oddalone od siebie nie widzimy faktycznie jednego większego, który tworzy się z takiego stanu splątanego i co ciekawe, że każdy zachowuje swoją odrębność i miejsce w tym układzie. Co w takim razie dzieje się z przestrzenią między nimi? Przecież w ich między sobą oddziaływaniu jakoby przestrzeń nie istnieje, bo to oddziaływanie działa natychmiast bez względu na odległość. Czyli oddziaływanie to jest szybsze od prędkości światła bo działa natychmiast. Czym więc jest ta siła splątania między nimi? Jakim nie znanym jeszcze zjawiskiem? Znamy podobne zjawisko, które jest uczuciem - miłością szczególnie między dwoma ludźmi. Występuje szczególnie między kobietą i mężczyzną, która to ona stanowi podstawową komórkę społeczną na ziemi czyli rodzinę. Trudno zbadać jak i co jest splątane i w jakim stopniu, w naturze naturalnie. Wielki wybuch jako przenośnia powstania wszechświata, zapewne stanowił wtedy wysoce stan splątany wszystkiego, co w nim się działo i co w nim było. Jak rozplątać stan splątany? Rozplątanie stanu splątanego w niektórych sytuacjach może być trudne a nawet niemożliwe. Społeczeństwo indywidualnie stosuje różne metody odejścia od stanu splątanego w relacjach międzyludzkich, przy tym nie zdaje sobie sprawy z nazwy tego zjawiska. Przykład wypowiedzi w którym nie ma mowy o wyjściu z stanu splątanego: ''Muszę się odkochać bo mi ten związek już szkodzi a nie pomaga i w nim się źle czuję. Jestem nieszczęśliwa.'' Czy faktycznie stan splątany w mechanice kwantowej, albo jak kto woli fizyce kwantowej można porównać do dużych obiektów? Jednak coś łączy to wszystko ale co to jest? Powracając do stanu splątania dwóch cząstek w fizyce czy możemy określić ilość drgań takiego układu? Jeżeli pojedyncza cząstka drga szybciej to dwie cząstki takie same w układzie splątania powinny zmniejszyć swoją częstotliwość o dwa razy. W praktyce nie można odizolować cząstek tych od pozostałych wszystkich w wszechświecie. Wszystko tak więc jest połączone w różny sposób z sobą i na siebie w różny sposób wpływa. Wynika to z faktu między innymi, że cząstek tych najmniejszych, elementarnych nie można uwięzić. Daje to w splątaniu dwóch cząstek ich różną zmienną częstotliwość drgań, oraz możliwość zaburzania tych drgań przez inne drgania przychodzące z zewnątrz od innych układów. Czy wpływ tych innych wielu drgań przychodzących jakoby z zewnątrz, powoduję modulację tych dwóch rozważanych cząstek i w jaki sposób? Czy wpływając zmienia tylko ich częstotliwość drgań? Czy w takim wszechświecie można odnaleźć na podstawie takich odmiennych ich drgań, w rozważaniu ich widma poszczególne pojedyncze takie układy, które mogą być od siebie oddalone nawet o miliardy lat świetlnych w swych cząstkach przykładowo dwóch? Badając przypadkową jakąś cząstkę czy możemy się dowiedzieć już teraz z jakimi innymi i w jaki sposób ona jest splątana? Obecnie ludzkość nie dysponuje takimi urządzeniami. Cząstki wyrzucane w przestrzeń przez słońce są z nim mocno splątane. Różne cząstki w różny sposób i tyle z tego wiedzy. Jest to wiedza ogólna a nie szczegółowa...

Kręgi Zbożowe a Stan Splątany - Hipotezy

Zauważono przypadkowo między innymi, że prawdziwe kręgi zbożowe są też tworzone między dwoma punktami w linii prostej. Może to być odcinek wynoszący kilkaset kilometrów a może nawet i kilka tysięcy ale na ten temat jeszcze nie ma danych. Na takim odcinku kilkuset kilometrowym mamy w linii prostej co jakąś odległość utworzonych od kilku do kilkunastu takich kręgów zbożowych. Zależność ta jest badana. Wynika z tego, że na tej linii prostej są wybierane przeważnie pola obsiane zbożem i tam tworzone są te kręgi zbożowe. Wygląda to między innymi akurat w tej sytuacji tak, że dwa obiekty które są w stanie splątanym o przybliżonym kształcie dyskowym tworzą te kręgi zbożowe. Jeden taki obiekt dyskowy rozdziela się na dwa następnie, oddala się od drugiego na odległość kilkuset kilometrów. Następnie te dwa obiekty współpracują z sobą w stanie splątanym na przestrzeni tego odcinka, który jest linią prostą. Z tych dwóch obiektów dyskowych tworzy się jakoby obiekt dyskowy wirtualny trzeci. Zakładamy, że może być większy o dwa razy od tych dwóch. Obiekty te na początku i na końcu tej linii sterują tym obiektem wirtualnym utworzonym celowo do tworzenia tych kręgów zbożowych lub inaczej tworzą te kręgi na odległość w swoich kopiach. Dwie jakoby ich kopie w obiekcie tym wirtualnym, to jakoby ich do tego miejsca bilokacja. Może to być ta siła, która powoduje ich splątanie i działa ona natychmiastowo a tym samym ma przewagę nad materią jaką poznajemy. Bez problemu ta siła zmienia struktury roślinności i układa je w arcydzieło. Obiekty tu w tym przykładzie były rozpatrywane jako dyskowe ale są widziane pod różnymi innymi kształtami w innych zaistniałych byłych sytuacjach. Takie działanie lub oddziaływanie może następować z innych światów i odległych galaktyk, ale skąd dokładnie tego w danej chwili przeważnie nie wiemy. Zatem są obiekty i byty nam jeszcze do końca nie poznane, które na co dzień mają możliwości wykorzystania zjawisk nam jeszcze nieznanych...

Łączność za Pomocą Stanu Splątanego - Hipotezy

Komunikacja między dwoma punktami za pomocą przykładowo dwóch cząstek elementarnych splątanych w próżni po oddaleniu ich od siebie jest możliwa. Wystarczy sterować czasem pomiaru. Jeżeli dłuższy pomiar lub krótszy to przecież informacja do wykorzystania. Tworzymy dwa przedziały czasowe, jeden krótszy a drugi dłuższy. Krótszy oznaczymy bitem 0 - zero. Dłuższy przedział czasowy oznaczymy bitem 1 - jeden. Dokonując pomiaru cząstki elementarnej splątanej przykładowo elektronu wychodzi nam strzałka do góry, taki stan oznaczamy 1 - jeden, a jeżeli wychodzi nam strzałka do dołu to taki stan oznaczamy 0 - zero. Rozróżniamy dwa stany elektronu przy pomiarze spin do góry i spin do dołu. Nazwaliśmy te dwa stany jako 1 i 0 czyli jest sygnał lub go nie ma. Mechanizm wysyłania sygnałów i odbioru może być dwustronny, dlatego wprowadzamy przedziały dwa czasowe jeszcze inne różniące się od siebie, aby rozróżnić kierunek transmisji. Możemy wprowadzić inne jeszcze takie sygnały jak start i stop transmisji. Transmisja jednokierunkowa wygląda tak: Mamy do wysłania sygnał 1 dokonujemy pomiaru na naszym elektronie jego spinu. Wychodzi nam spin do dołu czyli 0, nie pasuje to nam dlatego dokonujemy drugiego w krótkim czasie pomiaru. Niestety też pomiar wykazał spin do dołu czyli 0. Dokonujemy zaraz następnego pomiaru, wynik jest taki, że elektron ma skierowany spin do góry czyli 1. Trzymamy pomiar w ustalonym czasie ale dłuższym, nazwiemy go czasem trafności. Czas nie może ten nakładać się z innymi czasami kiedy nie było trafności. Zakładamy, że na oddalonym od nas drugim elektronie mamy już wynaleziony taki mechanizm odczytu spinu jego, który nie ingeruje w nasz pomiar na pierwszym elektronie. Daje to wtedy nam możliwość odczytu spinu tego drugiego elektronu oddalonego, jaki on jest oraz pomiar czasu przede wszystkim tego trafności. Jeżeli w przedziale czasu trafności pojawi się jakiś stan na drugim oddalonym elektronie to będzie dana nasza pierwsza lub kolejna tej transmisji. Mechanizm ten jest bardziej złożony w praktyce niż ten ogólny króciutki opis. Poprzez pomiar drugiego elektronu oddalonego transmisja płynie wtedy do pierwszego elektronu, bo są złączone te elektrony niewidzialną siłą splątania daje ich to jedną całość. Każdy układ taki splątania cząstek w tym przykładzie dwóch, ma także swoją szczególną cechę istności, dlatego można takie różne układy szukać i rozpoznawać po ich cechach w całym wszechświecie. Jeżeli będziemy mieli trzy cząstki elementarne splatane i oddalone od siebie na odległe różne odległości, to możemy uruchomić łączność między nimi natychmiastową. Możemy między innymi wymieniać informację - przekazywać. Możemy połączyć wiele punktów ze sobą w wszechświecie i po ziemi w miliardach i więcej. Niestety ta technologia dopiero się rodzi i to w wielkich bólach, wykorzystania tego zjawiska w mechanice kwantowej jakim jest stan splątania - kwantowy. Czyli jest superpozycja lub jej nie ma w danym układzie. Czy kręci się koło czy jest już zatrzymane w pomiarze, który dokonujemy. Wybicie z oscylacji - fala albo cząstka. Cząstka tworzona w akcie pomiaru. Chcesz mnie zobaczyć? Superpozycja to fala. Czy mnie widzisz falę? Może tylko czujesz? Miliony ludzi pracują nad wykorzystaniem tego zjawiska po całym świecie. Laboratoria prześcigają się. Kto zwycięży i obdaruje świat tego typu łącznością kwantową, jakiej do tej pory nie było w technologi?...

Budowa Mózgu a Stan Splątany - Hipotezy

Budowa mózgu wynika między innymi z jego działania kwantowego. Łączność po kwantach mózgu z całym wszechświatem i jego obiektami, elementami i bytami jest jakoby dla wielu oczywista. Przecież tak zawsze było a na te powiązania mówiło się, że są duchowymi. Nauka empiryczna przyspieszyła i potwierdza te powiązania i zależności wszystkiego z wszystkim. Ciągle słyszymy od niektórych, aby się nastroić i usłyszeć coś. Więc nastroimy się na kanał dwóch kaczek na wodzie one mają razem swoje cechy rozpoznawcze. Każda koczka ma cechy i razem dwie kaczki mają jako dwie też wspólną cechę dalej miejsce też gdzie są kaczki też ma cechę. Każda kaczka znajduje się odrobinę w innym położeniu względem siebie dlatego mamy dwie cechy dodatkowe. Razem podstawowych cech mamy cztery już ale dwie kaczki to jakieś wspólne miejsce to już daje piątą cechę i tak dalej. Do odbioru tego wszystkiego taki klasyczny komputer nie wystarcza potrzebny jest komputer kwantowy, aby jednocześnie wykonywać bardzo wiele operacji naraz. Powracając do kaczek mamy następną ich cechę jedna jest większa trochę a druga mniejsza. Potrzeba jest zanalizować miliardy operacji od razu i czy kaczki to zwierzęta pokojowe i nas nie zaatakują. Odbieramy od nich informację, ze nami są zaniepokojone i mogą dalej odlecieć. Odwracamy się w drugą stronę, aby nie odleciały i coś piszemy na piasku - kaczki też są kwantowe - falowe po falującej lekko wodzie pływające. Kaczki się uspokoiły i dalej poszukiwały małych rybek w wodzie - kaczki falowe i wielocząstkowe w energii zanurzone...

Mikro Świat

Świat mikrocząstek elementarnych o małej masie. Między takimi niektórymi cząstkami występować może stan splątany. Mikrocząstki tworzą świat makro, który jest związany z większymi obiektami.

Makro Świat

Świat makro to już większe obiekty o większej masie niż w świecie mikrocząstek. W tym świecie nie zaobserwowano stanów splątanych, które są w superpozycji. Świat makro wybiera różne jakoby stany, rodzaje elementów, energii i informacji z świata mikro cząstek i je same. W sprzężeniu zwrotnym płynie informacja do mikro świata z makro świata i odwrotnie.

Super Pozycja w Fizyce Kwantowej

W świecie klasycznym o wielkościach makro dana rzecz nie jest w superpozycji. Przykładowo albo jest albo jej niema. Nie może być i nie być bo jak jest, to jest a jak jej nie ma, to jej nie ma. Porównując z stanami logicznymi w komputerach klasycznych układ elektroniczny podstawowej komórki pamięci w przerzutniku ma dwa wyjścia. Jeżeli na jednym wyjściu jest stan napięcia niski L, to na drugim wyjściu jest stan napięcia wysoki H lub odwrotnie. Na jednym jak i na drugim wyjściu jednocześnie nie mogą wystąpić stany logiczne H i L jednocześnie. Czyli albo H albo L. Jak widać choć są dwie możliwości to nie mogą te dwie możliwości wystąpić jednocześnie na każdym z tych wyjść i na każdym z osobna. W świecie mikrocząstek elementarnych kiedy występuje stan splątany, przykładowo między dwoma takimi cząstkami i przykładowo miałyby dla nas one swoje dwa stany, przykładowo spin do góry lub do dołu, to te stany występowałyby jednocześnie na cząstce jednej i drugiej. Dokonując pomiaru na jednej takiej cząstce losowo odczytujemy stan tej cząstki przykładowo spinu. Może nam wyjść w pomiarze, że cząstka ma spin do góry a innym razem, że spin ma do dołu. Jeżeli chodzi o tą drugą cząstkę to spin zawsze będzie miała odwrotny do pierwszej. Po co więc nam superpozycja taka w życiu codziennym i czy możemy ją wykorzystać? Można ją wykorzystać w komputerach kwantowych, które z tej budowy będą miały ogromną moc obliczeniową wobec klasycznych komputerów. Takie komputery kwantowe mogą przetwarzać wiele informacji jednocześnie. Bit w komputerze klasycznym to albo 0 albo 1. Zero i jeden nie mogą wystąpić jednocześnie. W komputerach kwantowych 0 i 1 występują naraz jednocześnie, i taki bit u nich nazywa się qubit. W komputerze klasycznym operacje są wykonywane pojedynczo a w kwantowym jednocześnie a wielkość ta zależy od tego ilu bitowy jest komputer. Ktoś zapyta czy w tym świecie mikrocząstek elementarnych w naturze, występuje wymiana i przemiana informacji na niespotykaną skalę między różnymi obiektami z powodu superpozycji - różnych stanów? Czy wiele niezliczonych informacji równolegle przebiega w wszechświecie, i na jakiej zasadzie, rozpatrując to zjawisko dalej? Wszechświat jest między innymi informatyczny na bazie różnych energii, które są nośnikami tych informacji. Zaczęliśmy dopiero poznawać ten świat. Inne cywilizacje mogły poznać ten świat już w znacznym stopniu i już bardzo dawno temu...

Elektron

Elektron jest cząstką, która posiada spin do góry albo do dołu. Rozważano skąd bierze się ten spin. W przenośni wirowanie to obracanie się, drganie dało przypuszczenie, że składa się z dwóch cząstek. Cząstki te współdziałają z sobą. Udało się w końcu rozbić elektron w pewnych warunkach co dało dwie cząstki. Jedna cząstka, która powstała zachowała spin elektronu a druga, która powstała zachowała moment orbity elektronu. Pierwsza cząstka została nazwana spinon a druga orbitron.

Elektron jako najmniejsza cząstka ujemna atomu został rozbity. Szwajcarscy i niemieccy badacze zaobserwowali rozpad elektronu na mniejsze quasi-cząstki. Każda z nich przejęła tylko część własności elektronu. Podstawą doświadczenia były składniki miedziowca Sr2CuO3. Naukowcy pobudzili w tym związku niektóre elektrony bombardując je promieniami X. Elektrony podniosły się krążąc na wyższych orbitach. Ponieważ krążyły tam szybciej rozpadały się na dwie nowe cząstki: spinon, który zabrał spin elektronu oraz na orbitron, który zachował moment orbity elektronu. Spin i orbita to podstawowe cechy elektronu. Wynika z tego, że poziom kwantowy może nas zaskoczyć jeszcze nie raz. Przybliża nas to do zrozumienia super przewodników. Znając proces rozpadu elektronu będziemy mogli zrozumieć jak on się porusza. Zatem jak płynie prąd będzie dla nas to zjawisko bardziej przewidywalne, co zmniejszy straty energetyczne w przesyłaniu energii.

Komputer Kwantowy

Komputer kwantowy. Z kanału użytkownika: Spiżarnia mentalna - YouTube

Quantum Computers Explained – Limits of Human Technology Z kanału użytkownika: Kurzgesagt - In a Nutshell - YouTube

Splątanie kwantowe trudno wykorzystać do celów praktycznych bo występuje w nim zjawisko dekoherencji kwantowej...