Napędy kosmiczne.

Wyższa cywilizacja światłości, to cywilizacja znana nam Królestwa Bożego z religii na płaszczyźnie wiary...

UFO jedna z największych zagadek ludzkości, wciąż czeka na całościowe wyjaśnienie...

Fikcje, fakty, hipotezy, teorie, analizy, rozważania...

Podstawowe napędy rakietowe:

1. Napędy rakietowe chemiczne działają na paliwo ciekły wodór i tlen. Maksymalna prędkość, którą osiąga się dzięki nim to ok. 10 km/s.

2. Napęd jonowy to silniki rakietowe, w których czynnikiem nośnym są jony rozpędzane w wyniku oddziaływania elektromagnetycznego. Jest około dziesięć razy wydajniejszy niż chemiczne silniki rakietowe. Prace nad silnikiem rozpoczęto jeszcze w połowie ubiegłego wieku. Pierwsze wersje wykorzystywały do napędu pary rtęci. Obecnie powszechnie wykorzystywany jest gaz szlachetny ksenon. Energia wyrzucająca gaz z silnika pochodzi z zewnętrznego źródła (z baterii słonecznych, z reaktora wytwarzającego energię elektryczną). Atomy gazu zostają przekształcone w jony dodatnie. Następnie są rozpędzane pod wpływem pola elektrycznego lub magnetycznego osiągając prędkość nawet do 36 km/s.

Napędy Kosmiczne

W kosmosie gdzie jest inne środowisko naturalne tak zwana próżnia kosmiczna, potrzebne są inne rodzaje napędów statków kosmicznych załogowych czy bezzałogowych. W przestrzeni kosmicznej mamy skupiska co się ostatnio okazało, też wielu elektronów, zagęszczenia ich. Panuje tam wielkie promieniowanie szkodliwe, zmienne w zależności od położenia, w tej przestrzeni. Mamy tam lecące z ogromną prędkością większe i mniejsze obiekty. Meteoryty, asteroidy, planetoidy, komety i inne podobne te obiekty, statek kosmiczny musi je wykryć już z dużej odległości, i szybko ominąć te większe a te mniejsze odepchnąć. Powinien mieć sztuczną grawitację, oraz wiązkę pola energii, wiązkę fotonową, laserową i inne. Przydało by się pole siłowe oddalające wszystkie obiekty zbliżające się a większe omijało by się poprzez zmianę kierunku lotu. Automatyczny pilot prowadził by monotonny długi lot, odciążał by w ten sposób załogę, która by miała wiele innych zajęć...

Napęd Jonowy elektromagnetyczny - stosowany obecnie.

Napęd jonowy elektrostatyczny.

Napęd Halla - jest, to jeden z rodzajów silnika jonowego, w którym jony gazu są przyspieszane polem elektrycznym.

Napęd Laserowy Fotonowy - w budowie.

Napęd Plazmowy - w budowie, testy.

Napęd wykorzystujący energie próżni w rozważaniach.

Napęd oparty na reaktorze w, którym jest małe słoneczko o reakcjach jak na Słońcu - w budowie.

Napędy chemiczne na paliwo stałe i ciekłe.

Napęd grawitacyjny (anty grawitacyjny) - w rozważaniach.

Napęd wykorzystujący zjawisko nadprzewodnictwa - w budowie i rozważaniach.

Napęd - Silnik Stirlinga - cichy silnik mechaniczny zasilany energią cieplną.

Napęd EmDrive (napęd elektromagnetyczny) - w testach.

Napęd - Bateria Kosmiczna - Termojądrowa - Źródło Napędu - Ogniwo Termojądrowe.

Napęd gazowy - działo gazowe.

Napęd Asysta Grawitacyjna.

Napęd Alcubierre’a.

Napęd Longshot.

Napęd - Pulsed Inductive Thruster (PIT) – rodzaj silnika jonowego, do stosowania w napędach statków kosmicznych. PIT do przyspieszania materiału pędnego wykorzystuje oddziaływania prostopadłych pól elektrycznych i magnetycznych.

Napęd -System Sterowania Reakcyjnego (RCS z ang. Reaction Control System) – zespół niewielkich silników sterujących położeniem statku kosmicznego lub samolotu w sytuacji, kiedy na powierzchnie sterowe nie działają siły aerodynamiczne.

Napęd - Scramjet (Supersonic Combustion Ramjet) – silnik strumieniowy z naddźwiękową komorą spalania, mający zastosowanie w zakresie prędkości znacznie przewyższających zwykły silnik strumieniowy (ang. ramjet). Stosowanie takiego silnika znajduje uzasadnienie nawet do prędkości hiperdźwiękowej odpowiadającej liczbie Macha do 10.

Napęd - Halla.

Napęd napędzany anihilacją.

Napęd nuklearny.

Napęd plazmowy.

Napęd strumieniowy.

Napęd - Silnik plazmowy o zmiennym impulsie właściwym, VASIMR (ang. VAriable Specific Impulse Magnetoplasma Rocket) – jonowy napęd statku kosmicznego, który wykorzystuje energię mikrofal i pole magnetyczne do podgrzania, przyspieszania i ukierunkowania czynnika roboczego a tym samym wytworzenia siły ciągu. W porównaniu do silnika jonowego elektrostatycznego ma zapewnić znacznie większą i regulowaną siłę ciągu. Obecnie trwają prace nad skonstruowaniem silnika, który będzie mógł zostać zastosowany praktycznie.

Napęd - Żagiel magnetyczny.

Napęd - Żagiel słoneczny.

15. Antygrawitacja - Archiwum Roberta Bernatowicza. Z kanału użytkownika: Archiwum Roberta Bernatowicza i Nautilusa - YouTube

Napęd Antygrawitacyjny - w dalszym ciągu nie osiągalny i jest on hipotetyczny.

Napęd Grawitacyjny - w laboratoriach trwają zaawansowane pracę nad tym zagadnieniem z wykorzystaniem bardzo ciężkich metali oraz zjawiska nadprzewodnictwa. Próba budowy generatorów wykorzystujących energie grawitacji trwa. Obecnie najbardziej znanym sposobem wykorzystania grawitacji w celu uzyskania energii elektrycznej są elektrownie wodne. Woda rzeki zostaje spiętrzona w zbiorniku wodnym po czym spada z niego z dużej wysokości na turbiny olbrzymich prądnic, które wirując w ten sposób wytwarzają prąd elektryczny. Woda z dużą siłą uderza w łopaty turbiny co powoduje jej ruch obrotowy wokół jej osi. Dalej poprzez odpowiednie przekładnie, szybkość tego ruchu ulega zwiększeniu, co daje optymalny napęd dla prądnicy wytwarzającej energie elektryczną.

Polaraxa 46 - Antygrawitacja Z kanału użytkownika: Chris Miekina - YouTube

EL MOTOR IMPOSIBLE. SIN COMBUSTIBLE, CON MICROONDAS Z kanału użytkownika: ENIGMACIENCIA - YouTube

emDrive niemożliwy silnik jednak działa - Astrofon. Z kanału użytkownika: Astrofaza - YouTube

EmDrive - Czy zepsuliśmy wszechświat? Z kanału użytkownika: Ansambel - YouTube

Napęd EmDrive (napęd elektromagnetyczny) - w testach.

Brytyjski wynalazca tego napędu, to Roger Shawyer. Napęd ten w stanie testowania przypomina szczelnie zamkniętą mikrofalówkę o nietypowym kształcie. Składa się z komory w kształcie stożka, do wnętrza której wpuszczane są mikrofale. Shawyer twierdzi, że promieniowanie takie zamknięte w szczelnej wnęce rezonansowej, wytwarza siłę ciągu skierowaną w kierunku podstawy stożka. Napęd taki potrzebuje zasilania, energii elektrycznej co nie jest problemem. Napęd ten nie wyrzuca nic z dyszy, żadnych jonów rozpędzonych w polu elektrycznym. Jest bezgłośny, cichy. Pomimo krytyki tego pomysłu kilka laboratoriów na świecie uzyskały sukces. Otrzymano nawet większą siłę ciągu niż przypuszczano. Fizycy, którzy krytykowali ten wynalazek, że nie będzie działał prawdopodobnie, fizyki uczyli się na pamięć z małym zrozumieniem jej. Przez, to opóźnienie w nowych napędach kosmicznych wzrosło. Czas biegnie a wielkie meteoryty mogą być tuż, tuż niedaleko. Odpychanie wielkich meteorytów wymaga nowych napędów kosmicznych. Wyścig trwa, oby on zakończył się sukcesem dla planety Ziemia...

Napęd EmDrive (napęd elektromagnetyczny) - po testach - działa w kosmosie.

NASA testowała ten silnik elektromagnetyczny w kosmosie. Napęd ten sprawdził się w próżni szczególnie. Silnik ten działa wbrew znanym prawom fizyki. Zostało tylko budować takie napędy statków kosmicznych. (2016-11-20)

Potrzebujemy jeszcze do tych różnych napędów, ich zasilania. Aby te napędy działały wiele lat potrzebujemy do nich określonego źródła energii.

Bateria Kosmiczna - Termojądrowa - Źródło Napędu - Ogniwo Termojądrowe - Reakcje Jądrowego Rozpadu a uzyskiwana Energia Cieplna - Zasilanie do Napędu Kosmicznego

Występują różne rodzaje energii: energia kinetyczna, energia potencjalna ciężkości, energia potencjalna sprężystości, energia wewnętrzna, energia chemiczna, energia elektryczna, energia jądrowa, energia promieniowania.

Źródło Energii Jądrowej.

W wyniku rozpadu jąder określonego izotopu promieniotwórczego wytwarza się ogromna energia cieplna. Energię cieplną trzeba przetworzyć, też na inne energie w tym elektryczną. Ogniwo, bateria kosmiczna, która zasila układy statków kosmicznych jest zbudowana między innymi na bazie izotopu plutonu 238. Używany ten izotop jest jako źródło energii w radioizotopowych generatorach termoelektrycznych, w radioizotopowych urządzeniach grzewczych. Obecnie już prawie nikt nie produkuje takich kosmicznych baterii z zaistniałych trudności. Misje kosmiczne są zagrożone z powodu braku źródła napędu tego rodzaju. Pluton 238 jest pierwszym izotopem wytworzonym tego pierwiastka. Otrzymuję się go poprzez bombardowanie uranu 238 przez atomy deuteru. Produktem pierwotnym reakcji jest neptun 238, który rozpada się do plutonu 238. Pluton 238 rozpada się do uranu 234 wchodząc do uranowo - radowego szeregu promieniotwórczego, kończącego się na ołowiu 206, zachodzi praktycznie rozpad plutonu. Kiedy wytworzymy ten pluton 238, to zdziwienie ogarnia jaką on ma moc. Dalej trzeba zastosować warunki odpowiednie dla jego pracy czyli spowalniacze aby się nie stopił i nie wyparował gwałtownie. Otrzymamy w ten sposób izotop, który rozgrzewa się do czerwoności pod wpływem własnego promieniowania. Daję energię cieplną, która następnie jest przetwarzana na inne rodzaje energii. Energia elektryczna czyli prąd elektryczny jest potrzebny do zasilania statku kosmicznego. Energia cieplna służy między innymi do ogrzewania statku kosmicznego. Rzadki pierwiastek, którego zapasy liczy się już tylko na kilkanaście kilogramów. Koszt wyprodukowania takiej baterii, to wiele milionów dolarów. Koszt rośnie ten wyprodukowania tego pierwiastka bo topnieją zapasy jego. Sonda kosmiczna Voyager 1, która opuściła Układ Słoneczny ma taką baterię termojądrową. Dużo obiektów kosmicznych wystrzelonych w kosmos ma takie baterie kosmiczne ale przyszła wyżej wymieniona trudność. Dalsze misje kosmiczne stoją pod znakiem zapytania i ta na Marsa? Niektóre statki kosmiczne i sondy i satelity okołoziemskie po pewnym czasie tracą orbitę i spadają na ziemię. Spadające elementy tych obiektów z orbity okołoziemskiej od czasu do czasu mogą być niebezpieczne między innymi na ich promieniotwórczość. Dlatego należy zachować szczególną uwagę co się podnosi z ziemi, jak nie wiesz co, to, to nie podnoś. Dalsza procedura jest klasyczna w takich sytuacjach. Wiele razy słyszy się komunikaty o upadku takich szczątków na ziemię oraz w przybliżeniu gdzie spadną.

Rozszczepienie jądra atomu. Z kanału użytkownika: SwiadomieOAtomiePL - YouTube

Świadomie o Atomie odc. 6 Elektrownia jądrowa od środka. Z kanału użytkownika: SwiadomieOAtomiePL - YouTube

Tlenek Plutonu. Próbka 238 PuO2 rozgrzana do czerwoności pod wpływem własnego promieniowania. Źródło energii cieplnej. Izotop promieniotwórczy plutonu służy między innymi w radioizotopowych generatorach termoelektrycznych, do otrzymania z ciepła, prądu. Sprawność taka tych generatorów wynosi tylko około 7 procent, zamiany ciepła na prąd. Zapewnia takie źródło energii, dostarczanie ciepła i prądu przez wiele lat dla sondy kosmicznej. NASA ma tylko około 35 kilogramów tego izotopu promieniotwórczego i koniec już. Do budowy jednej sondy potrzeba około 5 kilogramów. Czyli tylko kilka sond kosmicznych można wysłać. Dlatego koniec już misji poza orbitę okołoziemską czyli dalej. Izotopu tego nie można zastąpić na razie czymś innym. Era podboju kosmosu skończyła się. Możemy tylko czekać na kolejnych kosmitów, którzy nas odwiedzą a my nawet lepszej sondy technologicznie już tam nie wyślemy. Chyba, że zdarzy się cud i coś naukowcy jądrowi wynajdą w zastępstwie. Ludzkość, ta co jest za wysłaniem sond kosmicznych badawczych w kosmos, stanęła pod murem nie do pokonania. Fani podróżowania i zwiedzania kosmosu modlą się o cud bo chcą aby ich dzieci podróżowały na inne planety i tam założyły nasz gatunek homo sapiens... Brak odpowiedniego izotopu rozpadającego się jądrowo w czasie, to, też brak monitoringu kosmosu tego bliskiego i dalekiego. Meteory nie zanikły i asteroidy i latają po kosmosie i w kierunku Ziemi. Łatwiej wykryć je z kosmosu niż z Ziemi bo i chmury i inne czynniki zakrywające niebo...

Tlenek Plutonu. Próbka 238 PuO2 rozgrzana do czerwoności pod wpływem własnego promieniowania. Źródło energii cieplnej. Izotop promieniotwórczy plutonu służy między innymi w radioizotopowych generatorach termoelektrycznych, do otrzymania z ciepła, prądu. Sprawność taka tych generatorów wynosi tylko około 7 procent, zamiany ciepła na prąd. Zapewnia takie źródło energii, dostarczanie ciepła i prądu przez wiele lat dla sondy kosmicznej. NASA ma tylko około 35 kilogramów tego izotopu promieniotwórczego i koniec już. Do budowy jednej sondy potrzeba około 5 kilogramów. Czyli tylko kilka sond kosmicznych można wysłać. Dlatego koniec już misji poza orbitę okołoziemską czyli dalej. Izotopu tego nie można zastąpić na razie czymś innym. Era podboju kosmosu skończyła się. Możemy tylko czekać na kolejnych kosmitów, którzy nas odwiedzą a my nawet lepszej sondy technologicznie już tam nie wyślemy. Chyba, że zdarzy się cud i coś naukowcy jądrowi wynajdą w zastępstwie. Ludzkość, ta co jest za wysłaniem sond kosmicznych badawczych w kosmos, stanęła pod murem nie do pokonania. Fani podróżowania i zwiedzania kosmosu modlą się o cud bo chcą aby ich dzieci podróżowały na inne planety i tam założyły nasz gatunek homo sapiens... Brak odpowiedniego izotopu rozpadającego się jądrowo w czasie, to, też brak monitoringu kosmosu tego bliskiego i dalekiego. Meteory nie zanikły i asteroidy i latają po kosmosie i w kierunku Ziemi. Łatwiej wykryć je z kosmosu niż z Ziemi bo i chmury i inne czynniki zakrywające niebo...

Mała kulka izotopu promieniotwórczego, która pod wpływem własnej energii rozpadu mocno się rozgrzała do bardzo wysokiej temperatury. Gotuje wodę w obiegu zamkniętym pod ciśnieniem. Wytwarza parę pod dużym ciśnieniem. Para jako nośnik energii wykorzystana jest w dalszym procesie przetwarzania energii. Źródło promieniotwórcze dostarcza przez wiele lat energii. Metaliczny Wodór (26 stycznia 2017 rok). Fizycy z Harvardu uzyskali metaliczny wodór lżejszy od powietrza. Materiał ten może zmienić świat nie do poznania. Może być nadprzewodnikiem w temperaturze pokojowej i przyczynić się do rozwiązania energetycznych problemów ludzkości, a także zrewolucjonizować napęd rakietowy - twierdzą amerykańscy badacze. Ranga P. Dias i Isaac F. Silvera z Uniwersytetu Harvarda piszą, że pod ciśnieniem 495 giga paskali i w temperaturze 5,5 kelwina (tj. 5,5 stopnia powyżej zera absolutnego) molekularny wodór przeistoczył się w metal. O metalu lżejszym od powietrza marzył już Stanisław Wokulski, bohater "Lalki" Bolesława Prusa. Metaliczny wodór może się okazać czymś jeszcze bardziej niezwykłym. Do tej pory osiągnięcie metalicznego wodoru było Świętym Graalem fizyki wysokich ciśnień. Dzięki wyprodukowaniu metalicznego wodoru, otworzyły się wrota podboju kosmosu - Napęd rakietowy na metaliczny wodór...

Mała kulka izotopu promieniotwórczego, która pod wpływem własnej energii rozpadu mocno się rozgrzała do bardzo wysokiej temperatury. Gotuje wodę w obiegu zamkniętym pod ciśnieniem. Wytwarza parę pod dużym ciśnieniem. Para jako nośnik energii wykorzystana jest w dalszym procesie przetwarzania energii. Źródło promieniotwórcze dostarcza przez wiele lat energii. Metaliczny Wodór (26 stycznia 2017 rok). Fizycy z Harvardu uzyskali metaliczny wodór lżejszy od powietrza. Materiał ten może zmienić świat nie do poznania. Może być nadprzewodnikiem w temperaturze pokojowej i przyczynić się do rozwiązania energetycznych problemów ludzkości, a także zrewolucjonizować napęd rakietowy - twierdzą amerykańscy badacze. Ranga P. Dias i Isaac F. Silvera z Uniwersytetu Harvarda piszą, że pod ciśnieniem 495 giga paskali i w temperaturze 5,5 kelwina (tj. 5,5 stopnia powyżej zera absolutnego) molekularny wodór przeistoczył się w metal. O metalu lżejszym od powietrza marzył już Stanisław Wokulski, bohater "Lalki" Bolesława Prusa. Metaliczny wodór może się okazać czymś jeszcze bardziej niezwykłym. Do tej pory osiągnięcie metalicznego wodoru było Świętym Graalem fizyki wysokich ciśnień. Dzięki wyprodukowaniu metalicznego wodoru, otworzyły się wrota podboju kosmosu - Napęd rakietowy na metaliczny wodór...

Energia ciemna.

Odkryta energia, którą jest wypełniony wszechświat w 70 procentach, to ciemna energia. Niektórzy nazywają ją energią próżni. Poszukuje się sposobu jej wykorzystania.

Materia ciemna.

Występuje w wszechświecie w ilości 27 procent. Materia ta wiąże galaktyki. Poszukuje się sposobu jej wykorzystania.

Materia

Występuje w wszechświecie w ilości 3 procent. Materia ta jest najbardziej poznana. Wykorzystuje się ją na różne sposoby, oraz szuka się nowych różnych sposobów jej wykorzystania.

Różne Napędy Kosmiczne - uzupełnienie i rozszerzenie:

Link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Nap%C4%99dy_pojazd%C3%B3w_kosmicznych

A

D

E

H

N

P

R

S

V

Ż

UFO wykorzystuje zimną fuzje w szerokim zastosowaniu, ludzkość nie potrafi sobie jeszcze poradzić z tym, aby zbudować reaktor zimnej fuzji...

Billy Meier szwajcarski rolnik miał kontakty z kosmitami o nazwie Plejadianie. Kosmitka o imieniu Semjase opowiedziała jemu jaki posiadają napęd ich statki promienne kosmiczne. Pod stopami trzema okrągłymi tych statków, które rozkładają podczas lądowania na ziemi, wytwarzają one regulowane wibracje anty grawitacyjne skierowane w ruchu spiralnym odwrotnym do wskazówek zegara, oraz cały statek takie wibracje wytwarza i po środku od spodu w kształcie koła...

Antygrawitacja. Kłamstwo i manipulacja VS nauka. Z kanału użytkownika: Smartgasm - YouTube