Publiseringsdato: Mar 19, 2011 12:10:55 PM
Deze keer is het Meine die gaat schrijven.
Hier in Noorwegen gaat het heel anders dan in Nederland.
De school heeft tien klassen (groepen). Verdeeld in onder-(1 t/m 4), midden- (5 t/m 7) en bovenbouw (8 t/m 10). Je gaat hier naar school van af je 6e. Ik zit in de 6e klas.( groep 8).
Ik krijg les in: Noors, rekenen, geschiedenis, natuur en geloof. Mijn activiteiten daarnaast zijn: knutselen( hout bewerken, kleien of knutselen)
Je mag zelf weten wat je maakt. Maar soms doen we opdrachten met z’n allen.
1 keer in de week gaan we zwemmen. Dan mag je lekker zwemmen of spelen in het water.
Maar af gelopen week deden we waterpolo. Heel leuk. En 1keer en de week hebben we gym. Veel spellen spelen.
En 2 keer in de week hebben we onder de les even buiten of binnen spellen. Even een frisse neus halen en energie kwijtraken.
Want je zit de hele dag op school. ( van 9.30 tot 14.10) Wel met pauzes.
Ik heb ook kookles op school. Vind ik natuurlijk wel leuk. Thuis probeer ik recepten, die ik leuk vind, samen met mem uit.
Hier hebben jullie een recept wat we zoal op school maken (en opeten):
Fisk i løk-og paprikasaus: Vis in paprikasaus voor 4 pers.
Benodigdheden:
1 ui
1 paprika
2 eetlepel bloem
2 dl water
1 blokje visbouillon
2 dl kookroom
500 gr zalm
2 eetlepels margarine of olie
Rijst voor 4 pers (zoveel u gewend bent te maken)
sla melange
- Kook de rijst zoals het op de verpakking staat.
- Was en snij de groenten
- Bak de ui en paprika in margarine of olie totdat de ui glazig is.
- Doe er de bloem in en meng het goed. verdunnen het met water en room en breng het aan de kook
- Roer de vis bouillon er doorheen.
- Snij de zalm in stukken, zoals groot u het wilt, en doe ze in de saus.
- Laat de vis trekken totdat het klaar is, (ca. 10 min.)
- Serveer de rijst met de saus op een bord met sla erbij.
God Mat (lekker eten)
Hjemmedag:
Op 19 mei a.s. hebben mijn klasgenoten en ik hjemmedag. Dit betekent een dag zorgdragen voor het huishouden (schoonmaken, boodschappen en koken). Van te voren moet ik een plan maken wat ik ga doen, wat de kosten ervan zijn. Na deze dag moet ik een verslag schrijven over wat ik gedaan heb en of het klopt met mijn plan. Mem is hier heel blij. Het toeval wil ook nog dat het de trouwdag van heit en mem is. Ik zal dus ook een taart moeten gaan maken. Waarschijnlijk iets met chocolade (is hier een veel gegeten taart). Op school gaan we de komende weken voorbereidingen hiervoor treffen.
Groetjes Meine