Publiseringsdato: Jun 30, 2011 7:49:36 PM
De tijd vliegt, zo ook hier Tolga. Bijna klaar met uitpakken van de laatste verhuisdozen en nu alweer bezig met inpakken voor de vakantie. Druk met inrichten en tussendoor allemaal afspraken en Theo werkt 16 dagen achter elkaar.
De grote kids hebben 9 weken vakantie, alleen Rindert gaat nog naar de Barnehage. Afgelopen dagen de laatste voetbalwedstrijden gehad, dus vakantie kan beginnen.
Yvonne heeft hier ook al geleerd om voor zichzelf op te komen. Vanwege de toenemende pijn in de knie werd ze door de huisarts door verwezen naar de orthopeed, maar die afspraak was pas op 1 aug. Zelfs een brief van de huisarst mocht niet baten. Ze heeft zelf de stoute schoenen maar aan getrokken en naar de specialist gebeld. Na enig aandringen, wilde de assistente nog wel een keer met de arts overleggen. Nog dezelfde ochtend werd Yvonne gebeld, of ze anderhalf later kon komen. Met de "geruststellende'' woorden, dat het nog wel een aantal maanden kon duren, een recept voor pijnstillers en een spuit cortison in de knie stonden we 20 minuten later weer buiten. Met behulp van de spuit en de pijnstillers gaat het nu gelukkig wel wat beter, maar het blijft nog een tijd voorzichtig aan doen.
Het begint al een beetje te wennen hier hoog boven Tolga. We genieten nog steeds van het uitzicht, alleen waait het hier vaak. De foto's hiernaast zijn gemaakt op de weg naar ons huis toe.
Even terugkomen op het voetbal: De velden hier liggen er iets anders bij dan in Nederland. In Vingelen ligt het voetbalveld achter de school en het is niet helemaal vlak. Als de bal iets te hard geschoten wordt, vliegt hij een heel stuk de berg af en er moeten dus ook altijd ouders achter de goal staan om de bal tegen te houden en anders beneden weg te halen. Als je een slecht schietende tegenstander hebt, ben je er de hele wedstrijd zoet mee. Maar het geeft wel fantastische sfeerplaatjes zo tussen de bergen.
Deze week ben ik aan het werk bij Jan M. De koeien zijn op de seter, dus tijd voor andere zaken op de boerderij. Stal spuiten, Kalfjes vangen, stal verbouwen, pinken verweiden, en Kuilen. De pinken moesten naar een andere bergweide gebracht worden en dit was weer schitterend plekje.
Het kuilen gaat hier een beetje anders dan in nederland. De hakselaar is uitgerust met geslepen klepels, die het gras gelijk "maaien". Het rauwe gras wordt vermengd met zuur, zo de (toren)silo in gebracht. Toch is in de kuil niet zuur en ziet het er in de winter goed uit. Zo goed als geen schimmel en het ruikt ook nog goed. Dus niks geen wachten op droge dagen, stress, maaien, schudden, nog een keer schudden, swadleggen (swielen) hakselen of via de ladewagen, maar: nu is het gras lang genoeg en als het niet hoost van de regen, gaan we gewoon rustig beginnen en we nemen wl gewoon onze koffie en the pauzes. We zien wel wanneer we klaar zijn: is het vandaag niet, dan morgen wel. (even wennen voor ons Piet-Paulusma-verslaafden.)
De nederlandse schotel werkt nu ook: het bleek aan de kop te liggen. In het vorige huis geen enkel probleem maar nu konden we allerlei satellieten vinden, maar niet de Nederlandse. ten einde raad en na 4 dagen prutsen, de kop verwisseld en binnen 5 minuten was het voor elkaar. grrrrr.
Afgelopen zondag hier in Tolga naar de kerk geweest. Dachten we in Heerenveen-zuid met een terug gang van kerkgangers te maken te hebeen: het kan altijd erger. We zaten met 10 man in de kerk (waaronder dus wij met z'n 5en) en gingen met 5 man aan het Avondmaal. Dat geeft niet echt een gemeenschaps gevoel.
Tot slot had ik deze week ook nog een vreemde eend in de bijt. Jan m. kreeg afgelopen dagen een logeetje: EEN LAMA. Een leuk gezicht zo tussen de stiertjes.
Het weer is nu wat beter. Afgelopen zondag hebben we voor het eerst buiten gezeten. De temperatuur schommelt nu tussen de 11 en 25 graden. Dat is kenmerkend voor het weer hier: de enedag is het met noorden wind rond de 10 graden en de volgende dag kan de wind zij gedraaid en is het zo 25 gaden.
Vandaag zijn Yvonne's vader en moeder naar Zweden vertrokken. De werkzaamheden hier in huis zijn zo goed als klaar en ze verlangden naar een beetje Røring; Het uitzicht hier boven was fantastisch, maar behalve een Uil, edelhert en een eekhoorn (en een heleboel vliegjes),
was er niet veel te beleven. Ze zijn nu vertrokken richting Zweden. De Eekhoorntjes zijn er hier meer. Wij hebben ook regelmatig een bij ons voor het raam zitten.