Методичні оперативки

Головне завдання методичних оперативок (оперативних нарад) – інформування педагогів про перебіг навчально-виховного процесу, діяльність школи, відповідно до річного плану роботи.

Методичні оперативки не займають багато часу. Вони можуть проводитися до уроків, на великих перервах, після уроків як з усіма вчителями школи, так і з окремими групами вчителів (з учителями початкових класів; з учителями, які працюють у 5-11 класах; у випускних класах; з класними керівниками 5-11 класів і ін.).

Окремі питання методичних оперативок передбачаються в річному плані роботи школи, в планах роботи методичних об'єднань.

На методичні оперативки виносяться питання, які не можливо передбачити заздалегідь, з якими потрібно оперативно ознайомити вчителів: цікава стаття в педагогічному журналі, новий наказ Міністерства освіти чи управління освіти, відділу освіти, новий методичний прийом чи наочний посібник, який заслуговує на увагу.

Періодичність проведення методичних оперативок диктується практичною необхідністю. Проводить їх, в основному, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Доцільно проводити методичні оперативки на початку робочого тижня. На них висвітлюються конкретні питання по роботі на тиждень (ознайомлення з планом роботи) також колектив ознайомлюється з Положеннями районних конкурсів та заходів.