Методичні об*єднання

Важливою передумовою результативної роботи МО є детальне складання плану роботи. Він спрямований на поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки педагогічних кадрів закладу, підвищення їх професійної майстерності. План роботи методичного об'єднання складають на навчальний рік. На першому організаційному засіданні обирають голову і секретаря терміном на рік, обговорюють проект плану роботи і доповнюють його, обмінюються досвідом з питань підготовки до нового навчального року.

Засідання методичних об'єднань проводиться, як правило, один раз на 2-3 місяці. На цих засіданнях:

  • вивчають і обговорюють директивні документи уряду, Міністерства освіти і науки України з питань удосконалення навчально-виховного процесу;

  • заслуховують доповіді з актуальних питань навчання і виховання учнів,

  • відвідують і аналізують навчальні заняття, виховні заходи;

  • üроблять огляд новинок літератури з педагогіки, психології, методик викладання навчальних дисциплін;

  • аналізують навчальні програми, підручники, посібники, методичні рекомендації, дидактичний матеріал;

  • виготовляють наочні посібники;

  • аналізують якість знань, умінь і навичок учнів, їх вихованість;

  • проводять моделювання навчальних занять, дискусії, розв'язання педагогічних завдань і ситуацій тощо.

На засіданнях необхідно виробити й ухвалити рекомендації з обговорюваного питання, впровадження яких у практичну діяльність членів об'єднання перевіряє голова методичного об'єднання. На останньому з них обговорюють матеріали для проведення державної підсумкової атестації, підсумовують діяльність об'єднання за навчальний рік, накреслюють завдання на наступний.

Об’єднання вчителів у МО здійснюється на основі забезпеченості навчального закладу педагогічними кадрами. Методичні об’єднання можуть об’єднувати вчителів за однією спеціальність (наприклад, МО вчителів фізичної культури, МО вчителів української мови та літератури тощо), а можуть об’єднувати вчителів спорідненої кваліфікації.

Методичні обєднання