Головна

Сучасний розвиток суспільства, науки, техніки призводить до народження нового світосприйняття. Сучасний школяр значно відрізняється від колишнього учня. Досить часто вчитель стикаючись з цим не може знайти підходу до нього. Вимоги сучасності вимагають і від вчителя змін, вдосконалення і зміни свого світогляду. Якщо вчителя залишити з низкою проблем на самоті, то це не призведе ні до чого хорошого. Саме тому в школі повинна бути створена дієва система методичної роботи, яка буде спрямована на вдосконалення сучасного вчителя.

У наш час існує сила-силенна літератури присвячена питанням організації методичної роботи в школі. І головне в цьому питанні є свідомий підхід, адже кожна школа має свій контингент педагогічних працівників та учнів. І при побудові системи методичної роботи в школі необхідна адаптація уже існуючих форм та методів роботи до реальної ситуації, з урахуванням усіх особливостей. Адже система методичної роботи створюється не для того, щоб естетично оформлювати книжкові шафи, а для того щоб удосконалювати роботу вчителя, спонукати його до самовдосконалення себе, своїх форм і методів роботи. Якщо цю систему зробити дійсно дієвою, то як результати, ми отримаємо різностороннього, ерудованого, готового до змін вчителя, який зможе знайти підхід до кожного учня. А якщо буде співпраця між вчителем і учнем, то буде і позитивний результат їхньої взаємодії. І це стосується не лише навчання, а й особистого розвитку школяра, як особистості.

Осучаснення змісту освіти вимагає високопрофесійного творчого вчителя, основними завданнями діяльності якого має бути:

@ пріоритетність формування особистості школяра,

@ багатогранний розвиток сучасного учня,

@ готовність до інноваційної діяльності,

@ здатність до швидкої адаптації в суспільстві, що змінюється.

Виконання цих завдань педагогом досягається завдяки грамотно організованій роботі над розвитком свого творчого потенціалу:

ü посилити увагу до вчителя,

ü розвиток педагогічної майстерності,

ü включати педагога в систему післядипломної педагогічної освіти.

Невід’ємною складовою післядипломної неперервної освіти є методична робота.

Здійснення повноцінних результативних змін в діяльності загальноосвітньої школи не можливе без високого рівня науково-методичного забезпечення і стабільно творчо працюючих педагогічних працівників. Тому питання підвищення їх кваліфікації, вдосконалення майстерності, впровадження у масову практику сучасних досягнень психолого-педагогічної науки та передового досвіду залишається пріоритетним.

Система підвищення професіоналізму педагогічних працівників - це цільовий комплекс взаємопов'язаних і взаємообумовлених організаційно-змістовних компонентів. Вона передбачає безперервну післядипломну педагогічну освіту.

Методична робота - основний компонент цієї системи так як здійснюється практично постійно і найбільш повно враховує запити та потреби педагогічних працівників, більш динамічно реагує на потреби педагогічної практики. Її зміст, визначається як загальними цілями розбудови української національної школи так і конкретними завданнями, що витікають з реального стану професійної діяльності педагогічних працівників.

Отже, методична робота - це є сучасна функціонуюча система організаційного та науково-методичного забезпечення професійного розвитку педагогічних працівників у міжкурсовий період і є дієвим засобом управління навчально-виховним процесом.

Ефективність процесу підвищення професійної майстерності вчителів потребує підведення наукової бази до її організації. Оскільки методична робота є цілісним, складним утворенням, то науковий підхід до її організації і повинен здійснюватися системно.

За сучасних умов розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває система методичної роботи, головною метою якої є не лише надання реальної, ділової допомоги педагогічним кадрам у розвитку їх професійної майстерності, але й активізація творчого потенціалу кожного вчителя.