На порядку денному -цифровізація України або про місію і візію Мінекономрозвитку і торгівлі

Post date: Dec 27, 2016 12:12:57 PM

Амбітна мета - цифровізація України - була оприлюднена Валерієм Фіщуком під час презентації колективно розробленого документу під назвою "Цифрова аджента України". Першими його словами була оцінка стану технологічного забезпечення Клубу Кабміну, в якому відбувалася презентація. Оцінка - стан неналежний, але показовий для всієї України.

Аджента - не законопроект; аджента - це документ, яким окреслено шляхи цифрової трансформації України.

Ця презентація - продовження низки заходів, присвячених звітуванню Мінекономрозвитку і торгівлі. Нагадаємо, що 9 грудня у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулася презентація проекту «Цифрової адженди* України – 2020» за участі Першого віце-прем’єр міністр - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Високопосадовець підкреслив, що цей документ визначає основні принципи, за якими Україна має розвиватися у цифровому просторі і за якими має розбудовувати цифрову економіку. «Цифрова економіка - це наш пріоритет і надзвичайні можливості. В цифровому порядку денному закладено основні принципи її створення, які повинні стати філософією нашої роботи», - зазначив Степан Кубів.

«Цифрова адженда – 2020» спрямований на:

    • стимулювання економіки та залучення інвестицій; з
    • закладення основи для трансформації секторів економіки в конкурентоспроможні та ефективні («цифровізація» бізнесу);
    • доступність цифрових технологій; створення нових можливостей для реалізації людського капіталу, розвитку інноваційних, креативних і «цифрових» індустрій та бізнесу;
    • розвиток та світове лідерство щодо експорту «цифрової» продукції та послуг.

Слід зазначити, що документом передбачено зміни щодо цифровізації сфери охорони здоров’я, інфраструктури, екології, е-комерції, е-урядування тощо.

Проект «Цифрова адженда 2020» створено за ініціативи керівництва Мінекономрозвитку. До його розробки були залучені ГО «ХайТек Офіс Україна», Державне агентство з питань електронного урядування, ГС «Центр розвитку інновацій», а також експерти з приватних компаній.

*Адженда (від англ. agenda) - порядок денний.