Як споживання тепла впливає на багополуччя пересічного українця або про очікування громадян від чергового інвестиційного форуму

Post date: Mar 21, 2016 10:43:51 AM

Березень 2016 року відмічений видатними подіями, пов'язаними із залученням інфестицій. Не встигає закінчитися один захід, як з'являється повідомлення про наступний. Так, тиждень тому (23 березня) відбувся Український газовий інвестиційний форум’16, а цього тижня очікуємо Міжнародний Інвестиційний Форум «Попит і пропозиція у секторі опалення: усунення бар’єрів, забезпечення прозорості та впровадження енергоефективності». Як зазначається в інформаційних повідомленням, перший сфокусований на нових можливостях ринку, тоді як другий - на моделях фінансування.

Аби допомогти не фахівцю зрозуміти сенс проведення таких витратних заходів, преставимо у порівняльній таблиці основні показники зазначених форумів.

Зрушення в енергетичному благополуччі українців: порівняльна таблиця основних показників форумів

Отже, українцям, безумовно, має стати краще, бо вже утворено платформу для комунікації газовиків, до якої вже за кілька днів буде додано ще одну, правда, з трохи інакшою назвою - перша міжнародна дискусіна платформа. Аби з'ясувати, чи поділяють такий пієтет пересічні українці, ми запитали киян про те, чи знають вони про ці події. Ми свідомі того, що вибірка проведеного нами експрес-опитування не репрезентативна, а його результати не можуть претендувати на остаточні. Проте зібраний нами емпіричний матеріал не може бути повністю проігнорований ініціаторами і організаторами таких зібрань, бо, якщо ніхто з 25 випадково опитаних респондентів не знав про форуми, а найголовніше, що й після того, як ми їх проінформували про ці заходи, вони на наше питання про те, якою мірою, прийняті на цих форумах рішення, позначаться на їхній повсякденній життєдіяльності, майже одностайно відповідали, що ніяк не позначаться. А в поодиноких випадках ми чули приблизно таке: "Зрозуміло, що краще не стане".

Отже, питання, яке, на наш погляд, наразі ігнорується організаторами подібних заходів, стосується соціально-психологічного супроводу подій, котрі заявляються як знакові для українців.

Більше того, чи є підстави, аби такі знакові події охарактеризувати як соціальні дії? Навряд чи, бо соціальна дія - це дія відкрита, доступна і зрозуміла. Пояснимо.

По-перше. Відкритість таких заходів полягає не в тому, аби на них запрошували всіх і кожного. Звісно, що це - зібрання фахівців. ось саме тому відкритість форуму доречно відстежувати на репрезентованими на ньому різними точками зору, поглядами тощо. Чи були такі на Українському газовому інвестиційному форумі’16 ? Не знаємо, бо нас туди як представників НУО і медіаНУО не запросили й після нашого звернення. Чи стане Міжнародний Інвестиційний Форум «Попит і пропозиція у секторі опалення: усунення бар’єрів, забезпечення прозорості та впровадження енергоефективності» відкритим - подивимось.

По-друге. Доступність заходів може бути відстежена через можливість поставити питання і взяти участь у дискусії всім зацікавленим особам. Якщо частка дискусії разом з розмовами у кулуарах не долає тридцяти відсоткову границю, а їхнє емоційне забарвлення мляве - то є підстави говорити вже не про недоступність, а про нецікавість події.

І по-третє. Безумовно, учасники форумів покидатимуть його з уточненими планами і проектами на майбутнє. А от що змінеться у планах пересічного споживача тепла і газа?

Відтак, маленькими кроками, хай і несвідомо, але українське суспільства зазнає подальшого розшарування на тих, хто знає, "які

необхідно подолати бар’єри з метою забезпечення економії енергії, модернізації існуючого циклу попиту та пропозиції в енергетичній сфері" і тих, хто безпосередньо кожного дня буде їх долати, знаходячи кошти для оплати комунальних послуг; на тих, хто створює Фонд Енергоефективності і тих, хто свої пропозиції щодо змін у сфері опалення реалізує сам свохми силами кожного холодного дня.

А коли з'являється потреба у діалозі зі споживачем, то влада і бізнес пригадують, що є НУО, що їм не завадить проводить просвітницьку роботу тощо.

Тож давайте кожного дня, разом обговорювати і вирішувати проблеми, зокрема, і у сфері опалення. І щоб кожен українець розумів, навіщо витрачають гроші на те, аби Каталог інвестиційних проектів українських державних та приватних підприємств, що працюють в газовому секторі, створений у межах Форуму,був ексклюзивно презентований на 9-ти міжнародних інвестиційних форумах «Invest&Tradein Ukraine», організованих компанією A7 CONFERENCES в Дубаї, Торонто, Варшаві, Лондоні, Франкфурті, Гонконгу, Алмати, Тель-Авіві та Нью-Йорку протягом 2016-2017рр.

Отже, маємо нагоду ознайомити наших читачів з програмою Міжнародного Інвестиційного Форуму «Попит і пропозиція в секторі опалення». Основні теми для обговорення:

  • Розв’язання енергетичної головоломки.
  • Презентація реформи сектору Енергоефективності.
  • Споживання тепла: енергоефективність житлового сектору.
  • Постачання тепла: розкриття інвестиційного потенціалу.

Далі буде.