Сталкінг

CТАЛКІНГ

СТАЛКІНГ - (від англійського stalk – «підкрадатися, переслідувати») – це прояв психологічного насильства, за якого кривдник переслідує жертву в реальному житті і онлайн та нав’язливо вимагає її уваги. Тривалі дії, що викликають в об’єкта переслідування відчуття страху, неспокою та хвилювання за власну безпеку.

Сталкерами можуть бути незнайомці або колишні друзі та знайомі  – це найпоширеніший вид такого насильства.


Варто також розрізняти підвид переслідування КІБЕРСТАЛКІНГ. Це стеження, нав’язування спілкування та збір інформації про місце перебування і переміщення жертви. Усе це – за допомогою соціальних мереж, електронної пошти чи інших засобів комунікації.

Ознаки того, що ви стали жертвою сталкінгу:

 • ви постійно зустрічаєте людину поряд зі своїм місцем роботи, навчання чи домом. Вона знає ваш розклад та шукає зустрічі попри вашу незгоду;

• ви отримуєте постійні повідомлення, дзвінки чи листи – навіть після прохання зупинитися;

• ви отримуєте небажані подарунки, що слугують інструментом для маніпуляцій та причиною з вами побачитись;

• вам погрожують і вимагають зустрічі. Переконують, що ви не знаєте, чого насправді хочете;

• вашу особисту інформацію, фото чи відео використовують для маніпуляцій та шантажу проти вас.

Як можна захистити себе у випадку сталкінгу?

·                Змінити звичний маршрут.

·              Заблокувати переслідувача в соціальних мережах, максимально обмежити доступ до приватної інформації, адже іноді навіть відмітка в івенті чи на загальній фотографії, пост про намір поїхати в подорож можуть «допомогти» відслідкувати переміщення. Крім  того, важливо передивлятися заявки в друзі і додавати лише добре знайомих людей.

·                Дотримуватися правил онлайн-безпеки: змінювати паролі, щойно є підозра, що хтось їх знає, намагатися робити їх максимально складними для вгадування; використовувати двофакторну аутентифікацію в соціальних мережах (тобто коли до акаунта також прив’язаний телефонний номер чи електронна пошта).

·                Повідомити про проблему близьких, друзів, знайомих – важливо не мовчати, фіксувати факти переслідування та погроз (скріншоти повідомлень, фото і відеофіксація) і не боятися говорити про це.  

Джерело:  https://www.the-village.com.ua