Батьківський контроль

Гайд для батьків:

як захистити дитину за допомогою функцій TikTok

Через проблеми із приватністю та дорослим контентом TikTok вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають користуватися соцмережею під наглядом батьків.

Який нагляд має на увазі TikTok

АВТОМАТИЧНА ПРИВАТНІСТЬ ПРОФІЛЮ

Якщо дитина зареєструвалася й чесно вказала вік, наприклад, від 13 до 16 років, то із січня 2021 року TikTok автоматично робить її профіль приватним. Це означає, що переглядати відео користувачів молодше 16 років зможуть лише ті, кого схвалив власник сторінки.

Також користувачі до 16 років зможуть дозволити залишати коментарі лише «друзям» або повністю вимкнути коментарі. Можливості отримувати коментарі від усіх користувачів також не буде.

Крім цього, пости підлітків не будуть з’являтися в загальній стрічці рекомендацій, а їхні відео не можна бути завантажити із соцмережі. Для користувачів у віці 16–17 років ця функція також буде автоматично відімкнена, але її можна ввімкнути в налаштуваннях.

Якщо ж дитина вказала нечесний вік, наприклад, 20 років замість 10, то, звісно, профіль не стане автоматично приватним, але батьки можуть зробити його таким самостійно.

ЗРОБИТИ ПРОФІЛЬ ПРИВАТНИМ САМОСТІЙНО

Треба зайти у профіль. У правому верхньому куті вибрати значок із трьома крапками. Там вибрати розділ «Безпека і конфіденційність». У цьому розділі можна активувати функцію «Приватний акаунт». А ще вибрати, від кого ви хочете отримувати повідомлення, коментарі чи запрошення на дуети.

СПІЛЬНИЙ АКАУНТ БАТЬКІВ І ДИТИНИ

У 2020 році TikTok дозволив створювати спільний зі своєю дитиною профіль у соцмережі. Так батьки можуть налаштувати конфіденційність профілю дитини. Наприклад, батькам дозволили встановлювати, скільки часу дитина може проводити в TikTok щодня; обирати, які типи контенту може шукати дитина; а також можливість обрати, який контент є неприйнятним для їхньої дитини.

БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ

У розділі «Сімейні налаштування» батьки можуть вибрати:

*        хто має право коментувати відео дитини;

*        хто може бачити профіль дитини;

*        хто може бачити відео, які сподобалися дитині.

Водночас батьки не зможуть читати приватні повідомлення дитини.

ФУНКЦІЯ «ЦИФРОВИЙ ДОБРОБУТ»:

ДОПОМОЖЕ ОБМЕЖИТИ ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ У TIKTOK

Функція «Онлайн-благополуччя» допомагає обмежити час, витрачений на соцмережу. А також тут можна обмежити висвітлення відео, які будуть недоречними для вашої дитини. Щоб АКТИВУВАТИ ФУНКЦІЮ, у верхньому правому куті профілю треба натиснути на три крапки. Знайти розділ «Цифровий добробут». Її можуть активувати й деактивувати тільки батьки. Можна ввімкнути режим «Керування екранного часу» й поставити бажане обмеження.

ЩО ПОЧИТАТИ, ПОДИВИТИСЬ?

1)     Посібник для батьків : Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків .

2)     Як уберегти дітей від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства, дорослим може допомогти освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» на платформі цифрової освіти ДІЯ.

3)     Інформація для батьків з питань секстингу (інформаційно-освітню кампанія #Stop_sexтинг). Діти можуть стикатись із сексуальним насиллям в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

4)     Про кібербулінг для підлітків: проєкт Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, освітній серіал для підлітків за участю зірок і відомих блогерів.

 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ?

10 ПОРАД БАТЬКАМ ПІДЛІТКІВ

1. У підлітковому віці діти починають оцінювати життя своїх батьків. Підлітки, особливо дівчатка, обговорюють поведінку, вчинки, зовнішній вигляд мам і тат, вчителів, знайомих. І постійно порівнюють. У якийсь момент результат цього зіставлення позначиться на ваших відносинах з сином або дочкою. Він може бути для вас як приємним, так і неприємним. Так що, якщо не хочете вдарити в бруд обличчям, починайте готуватися до цієї оцінки, як можна раніше.

2. Головне у ваших взаєминах з дитиною - взаєморозуміння. Щоб встановити його, ви повинні проявляти ініціативу і не таїти образ. Не слід як іти на поводу миттєвих бажань дитини, так і завжди опиратися їм. Але якщо ви не можете або не вважаєте потрібним виконати бажання сина або дочки, потрібно пояснити, чому. І взагалі, розмовляйте більше зі своїми дітьми, розповідайте про свою роботу, обговорюйте з ними їхні справи, іграшкові або навчальні, знайте їх інтереси і турботи, друзів і вчителів. Діти повинні відчувати, що ви їх любите, що в будь-якій ситуації вони можуть розраховувати на вашу пораду і допомогу і не боятися глузування або зневаги.

Підтримуйте впевненість дітей в собі, в своїх силах, в тому, що навіть при певних недоліках (які є у кожного) у них є свої незаперечні переваги. Стратегія батьків - сформувати у дитини позицію впевненості: «все залежить від мене, в мені причина невдач або успіхів. Я можу домогтися багато чого і все змінити, якщо зміню себе».

3. Скільки часу в тиждень ви проводите зі своїми дітьми? За даними соціологічних опитувань, більшість дорослих в середньому присвячують дітям не більше 1,5 години в тиждень! І як сюди втиснути розмови по душах, походи в театр і на природу, читання книг і інші спільні справи? Звичайно, це не вина, а біда більшості батьків, які змушені проводити на роботі весь день, щоб наповнити бюджет сім'ї. Але діти не повинні бути надані самі собі. Обов'язково подумайте, чим буде займатися ваша дитина в години, вільні від навчання і приготування уроків. Нехай у дитини буде свобода вибору заняття, але він повинен твердо знати: часу на неробство й нудьгу у нього немає.

4. Бережіть здоров'я дитини і своє, навчитеся разом з ним займатися спортом, виїжджати на відпочинок, ходити в походи. Який захват відчуває дитина від звичайної сосиски, засмаженої на багатті, від шматочки чорного хліба, який знайшовся в пакеті після повернення з лісу, де ви разом збирали гриби. А день, проведений у гаражі разом з батьком за ремонтом автомобіля, здасться хлопчиськові святом більш важливим, ніж катання в парку на самому «крутому» атракціоні. Тільки не пропустіть момент, поки це дитині цікаво.

5. Не оберігайте підлітків надмірно від сімейних проблем, як психологічних (навіть якщо сталося нещастя, чия-то хвороба або відхід з життя, - це загартовує душу і робить її більш чутливою), так і матеріальних (це вчить знаходити вихід). Підліткові необхідні позитивні і негативні емоції. Для успішного розвитку дитини корисно зрідка відмовляти йому в  чому-небудь, обмежувати його бажання, тим самим готуючи до подолання подібних ситуацій в майбутньому. Саме вміння справлятися з неприємностями допомагає підліткові сформуватися як особистості. Роль дорослої людини полягає насамперед у тому, щоб допомогти дитині стати дорослим, тобто навчити його протистояти дійсності, а не тікати від неї. Відгороджуючи дитини від реального світу, нехай навіть з найкращими намірами, батьки позбавляють його можливості придбати життєвий досвід, знайти свій шлях.