Міф-реальність про психотропні речовини

1. Міф. Бажання бути сучасним, модним, дорослим.

Реальність. Звичка вживати психоактивні речовини не додає здоров’я й авторитету, людину вважають безхарактерною. Нині у світі пропагується відмова від куріння, вживання алкоголю, наркотиків. У багатьох країнах за куріння в громадських місцях стягують штраф. Поява ранніх зморщок, жовтуватий наліт на зубах у курців, порушення працездатності, швидка втома ніколи не були і не будуть ознаками дорослої людини. Щоб швидше подорослішати, слід розвивати інтелект і набувати корисних навичок. Модно займатися спортом, вести здоровий спосіб життя.

2. Міф. Вживання не таке небезпечне, як застерігають батьки, учителі.

Реальність. Куріння і алкоголь — загроза здоров’ю та життю, причина багатьох хвороб серця, шлункового тракту. Хімічні сполуки цигаркового диму уражають сітківку ока, що може призвести до сліпоти. Під дією алкоголю порушується функція головного мозку, переоцінюються можливості й недооцінюється складність ситуації. Багато людей втрачає життя від необачних вчинків, здійснених під впливом алкоголю, від отруєння великими дозами напоїв, від хвороб, спричинених залежністю від уживання.

3. Міф. Бажання заспокоїтися, розслабитися, звільнитися від якогось негативного почуття (наприклад, образи чи страху).

Реальність. Куріння й алкоголь збуджують, а не заспокоюють діяльність нервової системи, мозку, згодом пригнічують їх діяльність. Їх уживання не вирішує проблем, а спричиняє нові, пов’язані зі здоров’ям. Негативні почуття не зникають самі. Усі проблеми, суперечки, непорозуміння треба вчитися вирішувати, приймаючи зважені рішення.

4. Міф. Прагнення до незалежності, підвищення самооцінки, вияв протиріччя.

Реальність. Щоб бути насправді незалежним, самостійним у рішеннях і поведінці, слід формувати навички впевненої поведінки, доброзичливого спілкування. Шкідливими звичками нічого не довести, а здоров’ю можна зашкодити назавжди. Щоб підвищити самооцінку, треба вдосконалювати власні риси характеру, розвивати силу волі.

5. Міф. Якщо всі в компанії курять і вживають алкогольні напої, не можна не підтримати.

Реальність. Не піддавайся тиску компанії. Ті, хто вмовляють закурити і випити всупереч твоїм бажанням, — несправжні друзі. Не слід боятися, що тебе більше не запросять у таку компанію чи глузуватимуть з тебе. Це вияв їхньої слабкості. Шукай компанію однодумців, які додержуються здорового способу життя.

6. Міф. Якщо покурити або вжити слабоалкогольний напій один раз, це здоров’ю не зашкодить.

Реальність. Алкоголь з газованих напоїв засвоюється швидше, ніж з вина або горілки. Пляшка пива містить стільки само алкоголю, скільки чарка горілки. Отруєння психоактивними речовинами може виникнути вже після першого вживання.

7. Міф. Можна відмовитися від вживання в будь-який момент.

Реальність. Це самообман. Залежність виникає  дуже швидко. Багато людей втратили здоров’я або навіть життя через залежність від вживання психоактивних речовин.

Цікаве відео: https://www.youtube.com/watch?v=EVWufR_zzNE