Чим зайняти дітей

1. Настільні ігри

Знайдіть час пограти з дитиною в настільну гру («Монополія», доміно, шашки), скласти пазли чи пограти в такі ігри, як «Слова», «Міста», «Вгадай мелодію» чи «Крокодил». Купіть великий пазл для всієї родини. Виберіть час, щоб всім разом його зібрати, і весело проведіть час.

2.                Грайте он-лайн

Зараз існує безліч он-лайн ігор і додатків, в які можна пограти з дітьми або запросити до гри бабусю чи дідуся. Вікторини, ігри зі словами, он-лайн-версії настільних ігор – виберіть нескладний і цікавий варіант і влаштовуйте сімейні турніри.

3.                Заняття творчістю

В інтернеті можна знайти безліч он-лайн-майстер-класів з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила.

4.                Ліплення з солоного тіста

Солоне тісто – чудова альтернатива пластиліну і глини. Робиться воно дуже просто: біле пшеничне борошно (2 склянки), дрібна сіль (1 склянка), чиста холодна вода. Для більшої еластичності можна додати кілька ложок рослинного масла. Тісто має вийти крутим, тоді з нього зручно ліпити. Можна додати в тісто харчовий барвник, щоб зробити його кольоровим, або ж запропонуйте дитині розмалювати готові вироби фарбами.

5.                Навчіть дитину новому

Ви непогано в'яжете чи малюєте? Саме час зайнятися «додатковою» освітою – ви ділитися з дитиною своїм досвідом, а дитина отримає нові корисні навички. Втім у зворотній бік теж працює: нехай дитина навчить тому, в чому вона розбирається краще за вас (сучасні танці, пісні, плетіння з гумок тощо).

6.                Готуйте разом 

Любити експериментувати на кухні з новими рецептами?  Саме час разом приготувати улюблену чи нову страву. Дозвольте вашій дитині вибрати якусь цікаву страву, нехай вона сама знайде потрібний рецепт. 

7.                Читання книг

Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере. Допомагайте їй у цьому або можете читати разом. Після цього обговоріть книгу, героїв і попросіть дитину намалювати якийсь епізод (якщо, звичайно, захоче).

8.                Перегляд фільмів

Пошукайте в інтернеті цікаві та корисні фільми або мультфільми, які можна дивитися з дітьми. Але пам’ятайте, що час перегляду повинен бути обмежений: для молодшого школяра рекомендований час перегляду телевізора – не більш 1 години на день, а для дитини більш дорослого віку – не більше  2 годин на день. 

9.                Інтернет на допомогу 

Не варто забувати, що сьогодні існує така кількість освітніх та розважальних ресурсів для дітей різного віку, що очі розбігаються. Це може бути безкоштовні уроки з малювання, співу, гри на різних музичних інструментах. Нарешті з'явиться час все це випробувати!

10.            Безкоштовні он-лайн екскурсії  

На період карантину більшість музеїв світу відкрили безкоштовний доступ до онлайн-екскурсій,  а театри світу показують вистави он-лайн. Скористайтеся нагодою та завітайте з дитиною до найвідоміших центрів світової культури у режимі он-лайн.