Психологічна безпека під час карантину

1. Забудьте  про перфекціонізм. Карантин – це не канікули і не відпустка. Тому  не ставте собі надприродних завдань: не намагайтеся одночасно бути ідеальним працівником й ідеальними батьками. 

2.  Розставте пріоритети у домашніх і робочих справах. Виділіть головне, викресліть все неважливе та нетермінове.

3. Поговоріть з дітьми, поясніть, що хоч мама і тато вдома, це не означає, що вони завжди доступні для гри або спілкування. Виділяйте зрозумілі відрізки часу, коли вас не можна відволікати, наприклад, поки не скінчиться мультик, поки не доїсть сніданок тощо. 

4.  Режим перш за все. Одна з найбільш важливих речей під час карантину - це режим. Потрібно намагатися вибудовувати свій розпорядок дня так, щоб виділяти час і на роботу, і на заняття з дітьми. Іноді нам може здаватися, що постійний розпорядок дня для дитини не такий важливий, як для дорослих. Але це не так. Якщо у дитини забрати режим, то вона стає нервовою, дратівливою, тому що у неї немає розуміння структури дня. Дитині важливо мати план в голові, вона повинна  розуміти, що вранці ми встаємо, вмивалися, снідаємо тощо. Коли у дитини є якийсь порядок, алгоритм дій, то вона спокійна, упевнена, весела. Не обов'язково прокидатися о 7 ранку, якщо не треба йти до садочка чи школи, але важливо, щоб дитина розуміла, що за чим йде. 

5. Складіть тижневий  розклад вправ для дитини. Разом з дитиною визначте, що вона буде робити з навчання, як і коли буде відпочивати. Не обов'язково строго розписувати все по годинах, але потрібно намітити приблизні заходи мінімум на 5-7 днів уперед. Це дозволить розпланувати ваш час, особливо якщо ви не у відпустці, а на віддаленому режимі роботи.

6. Залучайте дітей до спільної роботи: прибирання після гри, приготування їжі, старші діти можуть доглянути за молодшими.

7.  Дотримуйтесь правил гігієни. Виконання правил гігієни завжди охороняло наше здоров'я. І час карантину не виняток. Але ні в якому разі не впадайте в паніку, постійно думаючи про те, скільки разів ви чи ваша дитина помила руки. Найголовніше – просто згадати те, чому нас вчили ще з дитячого садка: погуляв, щось зробив – помий руки, прийшов з вулиці – відразу ж переодягнись та перевзуйся. Щодня без паніки нагадуйте своїм дітям про ці головні правила гігієни та спокійно контролюйте їх виконання.

8.  На свіжому повітрі, але обережно. Всім ясно, що карантин насамперед має на увазі знаходження вдома. Однак і зовсім без прогулянок може бути важко. Тому якщо ви вирішили вийти погуляти, краще йти туди, де немає дітей і дорослих. Намагайтеся дотримуватися максимальної ізоляції: дистанція - два метри від людини. Не забувайте одягати маски та ретельно мити руки після прогулянки.

9.  Бережіть свою рівновагу та внутрішній спокій. Більшість з нас не звикли проводити так багато часу разом. А іноді надмірна присутність людей, яких ми любимо, може дратувати нас та призводить до конфліктів на рівному місці. І це нормально. Кожен з нас має потребу в особистому просторі, у часі на читання книги чи прогулянки на свіжому повітрі. Тому виділяйте час на свої потреби.

10. Діти дуже тонко відчувають настрій батьків, тому чим спокійніше дорослі, тим м'якше й спокійніше ситуацію сприймають діти. Важливо, щоб дорослі пояснили їм: карантин – це не назавжди, це тимчасово. Незабаром це мине.

 

Бережіть себе у всіх сенсах. Не тільки своє здоров'я, але і душевну рівновагу, нервову систему й сімейні стосунки. Карантин пройде, а вони залишаться.