Урок№10

Урок №10.Поняття, види планування.


Планування — заздалегідь визначений порядок дій, які потрібні для досягнення поставленої мети. 

Планування — оптимальний розподіл ресурсів для досягнення поставленої мети. 

Відповідно до цих етапів виокремлюють три види планування:   стратегічне,   тактичне та   оперативне. 


Оперативне планування – це детальне розроблення планів підприємства для його підрозділів на короткий проміжок часу (декаду, добу, зміну). Особливість оперативного планування полягає у тому, що розроблення планових завдань для виробничих підрозділів поєднується з організацією їх виконання. 

Головне завдання поточного планування - розробка плану реалізації продукції і на його основі системи планів: виробництва, руху запасів готової продукції, кошторису витрат, рекламних заходів, реалізації прибутку, капиталь-них вкладень, досліджень і розробок, фінансового плану, планів по сировині і праці. 

Стратегічне планування - це процес визначення головних цілей організації, ресурсів, необхідних для їх досягнення, та політики, направленої на придбання та використання цих ресурсів. Стратегічне планування має на меті довгострокове забезпечення результативності підприємства і освоєння його нових можливостей. 

Cтратегічне планування - це планування від майбутнього до теперішнього виходячи з глобальних ідей та поставлених цілей підприємства. Стратегія - не функція часу, а функція поставленої мети розвитку, специфічний, просторово орієнтований на майбутнє напрям розвитку. Воно базується, з одного боку, на цілях і завданнях, поставлених у ході розробки стратегії, а з іншого - на прогнозах у різних сферах розвитку. Завжди треба пам’ятати, що застосування стратегічного планування створює найважливіші переваги у функціонуванні підприємства: 

-готує підприємство до змін у зовнішньому середовищі; 

-пов’язує його ресурси зі змінами зовнішнього середовища;

-прояснює проблеми, які виникають; 

-координує роботу його різних структурних підрозділів; 

-покращує контроль на підприємстві. 


Функції управління підприємством:

Планування  Організація  Керування  Мотивація  Контроль