WINTER 2022-2023
Jockey Club Nominees
Girls Soccer - Kaylee Estes
Girls Wrestling - Vanessa Alvarado
Girls Basketball - Isabel Hoffman-Carter
Boys Basketball - Lance Haworth
Boys Basketball - FS
Offensive MVP - Jordan Tellez
Defensive MVP - Amez Lee
Boys Basketball - JV
MVP - Arturo Ortiz
Offensive Player of the Year - Erick Tellez
Defensive Player of the Year - Xavier Jaimes
P.L.A.I.D. - Carlos Iglesias
Most Improved - Marcos Lopez
Boys Basketball - VAR
MVP - Aaron Torres
Offensive Player of the Year - Lance Haworth
Defensive Player of the Year - Zachary Ornelas
PLAID Award - Frankie Cuadras
All-Area - Second Team
Lance Haworth
SYC - VALLEY ALL League - Second Team
Lance Haworth
SYC - VALLEY ALL League - Honorable Mention
Zachary Ornelas
Aaron Torres
Girls Basketball - JV
Coaches Award - Anissa Bennett
Most Improved - Ocean Smith
Girls Basketball - VAR
MVP - Isabel Hoffman-Carter
Most Improved - Ashley Sandoval
Coaches Award - Jordyn Dutto
SYC -Valley ALL League - Second Team
Isabel Hoffman Carter
SYC -Valley ALL League - Honorable Mention
Angelina Saucedo
Boys Soccer - FS
MVP - Ethan Lopez
Coaches Award - Esteban Ortigoza
Defensive Player of the Year - Matthew Nunez Arreaga
Boys Soccer - JV
MVP - James Gutierrez
Most Improved - Jacob Rueda
MVP - Jeffrey Stevens
Boys Soccer - VAR
MVP - Erik Garay
Offensive MVP - Javier Diaz
Defensive MVP - Juan Baron
Utility MVP - Albert Rodriguez
All-Area - First Team
Erik Garay
SYC -Valley ALL League - First Team
Erik Garay
SYC -Valley ALL League - Second Team
Juan Barron
Albert Rodriguez
SYC -Valley ALL League - Honorable Mention
Aiden Cisneros
Peter Parra
Matthias Williams
Girls Soccer - FS
MVP - Akayla Avalos
Most Improved - Lucia Garza
Coaches Award - Abigail Rizo
Girls Soccer - JV
MVP - Aryel Terrasas
Offensive Payer of the Year - Jessie Ruiz
Most Improved - Rian Brandon
Coaches Award - Trinity Nunez
Girls Soccer - VAR
MVP - Grecia Moncada Perez
Defensive Player of the Year - Kaylee Estes
Offensive Player of the Year - Mireya Morales
Coaches Award - Ali Matney
Most Improved - Jazmine Vasquez
All-Area - First Team
Kaylee Estes
Grecia Moncada Perez
All-Area - Second Team
Mireya Morales
SYC -Valley ALL League - First Team
Grecia Moncada Perez
Kaylee Estes
Mireya Morales
SYC -Valley ALL League - Second Team
Ally Onsurez
Ali Matney
SYC -Valley ALL League - Honorable Mention
Dulce Najera
Paisley Rankin
Jadyn Aguilar
Boys Wrestling - JV
Team Captain - David Jimenez
MVP - Aaron Martinez
Most Inspirational - Ethan Martinez
Most Improved - Brandon Rice
Boys Wrestling - VAR
Team Captain - Adrian Juarez
MVP - Angel Cervantes
Iron Sharpens Iron - Jonathan Woods
Iron Sharpens Iron - Eric Rivera
Most Inspirational - Byron Lewis
Most Improved - Kayd Melendez
All-Area - Coach of the Year
Addison Hay
All-Area - First Team
152 - Adrian Juarez
All-Area - Second Team
126 - Jonathan Woods
220 - Angel Cervantes
All-Area - Third Team
113 - Eric Rivera
All-Area - Honorable Mention
195 - Nathaniel Perez
285 - Kayd Melendez
Girls Wrestling - VAR
Team Captain - Alessandra Alvarado
MVP - Bri Alvarado
Coaches Award - Elisa Velasco Garcia
Most Improved - Prestin Rankin
Most Inspirational - Monee Cordero
All-Area - First Team
101 - Monee Cordero
121 - Elisa Velasco Garcia
143 - Alessandra Alvarado
189 - Briana Alvarado
All-Area - Second Team
126 - Vanessa Alvarado
All-Area - Third Team
131 - Roxy Guerra
137 - Rachel Ramos
All-Area - Honorable Mention
111 - Raquel Reynoso